Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (582) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Judy24
1292 příspěvků 9.4.21 09:21
@giuliettka píše:
Docela by ma zaujímalo, prečo sa vás to teda tak dotýka, tak otázka? Chápem @Judy ak to má na tanieri denne, ale nechápem ženské, ktorých sa to dotkne aj ako small talk. No a čo, tak sa vás spýtal kedy bude decko. Ak nie je dovod to, že niekto chce a nemože, tak nechápem čo koho na tej otázke točí. To sa fakt so ženskou po 30, ktorá nemá decko a chlapa dá baviť len o počasí? No tak sa potom ani nečudujem, že si nikoho nenájde, ak sa okolo nej musí jak vravela moja babka, jak okolo písaného vajca.

Mám novou práci, dodělávám školu, na MP nějak nezbyl čas, tak se ozývám do diskuse, kterou jsem tady odstartovala, po několika dnech. :)

Prostě je to citlivé téma, je to vážná životní otázka, se kterou se v určitém období potýkáme všichni a je to konverzační minové pole.
Já jen taky dovysvětlím, že to nemám na talíři denně. Ale můj otec, se kterým se vídám párkrát do roka (dřív paradoxně spíš míň, ale zlepšily se nám vztahy v posledních dvou letech, takže za posledních 12 měsíců jsem ho viděla asi šestkrát), už to prostě říká úplně pokaždé. Mám z toho našeho setkání vždycky pocit, že ho nic jiného nezajímá.
Teď, jak jsem sem psala, jsme se viděli doslova 10 minut, kdy mi do práce přivezl kousek nádivky. Pokaždé si kopne a zatímco před dvěma roky jen říkal, že „podle Babiše už bys měla čekat druhý dítě“, teď už přechází do „no, ještě mít nějaký vnuky, se kterýma bych si mohl užít Velikonoce“ a „kdyby sis radši pořídila dítě“.
Je mi 26. On v mém věku taky děti ještě neměl, dokonce ani moje máma ne.
Já jsem ve fázi, kdy je máme s partnerem v plánu, ale nejdřív se chceme vzít, žádost o ruku zatím nikde, ale jednou za čas se o tom bavíme, tak snad příští rok se někam posuneme. Dřív jsem se z toho hroutila a strašně jsem se chtěla vdávat, teď jsem ve fázi, kdy jsem vděčná, že jsme v pohodě a je nám spolu dobře (mnozí jste asi četli mé loňské výlevy ve vztahovém vlákně) a pokud muž říká, že děti za pár let chce, a že se svatbou předtím počítá, tak na něj nehodlám tlačit. Letos dokončujeme já bakaláře, on doktorát, celkem chápu, že teď řeší jiné věci.
A já děti chci a těším se na ně, ale holt bych chtěla mít aspoň bakaláře a teď po nástupu do nové práce bych tu chtěla být aspoň rok a dostat se ke smlouvě na dobu neurčitou, než jim zdrhnu na mateřskou.
Navíc máme v širší rodině pár, o kterém se ví, že se o děti marně snaží. Prostě mi přijde, že by tatínek snad mohl chápat, že mi má dát pokoj. Ale jsem slaboch a zatím jsem mu to říkala jen asi zbytečně taktně, pokusím se příště být tvrdější.

Za sebe si prostě myslím, že opatrná otázka na děti, je v blízkém vztahu (rodič-dítě, nejbližší přátelé) ok, ale velké zpovídání a opakované rýpání je přes čáru. Partnerovi rodiče neřekli nikdy nic, dokonce jeho maminka neměla ani náznak reakce naším směrem teď nedávno, kdy jsem jí vyprávěla, že se bude vdávat moje mladší sestra. Jednou jí za to budu muset strašně poděkovat a donést nějakou kytku, protože skoro každá skoro-tchyně by po takové návnadě skočila a využila toho, ale ona k nám oběma má dost respektu, aby mlčela.

kalmar
216 příspěvků 9.4.21 09:37

Já to mám tak, že jsou lidé v mém okolí (a rodinu si člověk až tak nevybírá, že), kteří se umí zranitelně zeptat či udělat poznámku úplně na cokoli. Prostě ten typ lidí, kteří se umí zeptat na stěhování/dítě první, druhé, třetí tak, že to je ponižující a nepříjemné. Já nemám bolestivé ložisko v tom, na co se ptají, ale vždycky mě raní ta samotná interakce.

Oveeec
2901 příspěvků 9.4.21 09:53

@bao-baba Já vím, že jste tím nemyslela mě, jenom jsem chtěla reagovat na ten způsob argumentace. Co píšete o odpadu, je nejspíš pravda (ačkoli taková Čína neprodukuje jenom pro sebe, ale hlavně pro nás), ale o tom jsem mluvit nechtěla, šlo mi čistě o typ argumentace - proč se snažit, když druhý se nesnaží.

Temperance
3146 příspěvků 9.4.21 10:04

@Oveeec Na to se dá říct - já vím, zní to hodně blbě - tím víc se musím snažit, i za toho ignoranta.

Oveeec
2901 příspěvků 9.4.21 10:11

@kalmar Ano, a to je přesně ono. Proto mi taky přijde nefér tvrdit, že kdybyste s tím byla srovnaná, nemůže vás to rozházet. Teoreticky ano. Mně osobně nedělá nijak velký problém mluvit o tom, že děti moc nechci, i o těch pochybnostech, které kolem toho mám, a do depky mě to neuvrhne. Ale nic mě nevytočí víc, než člověk, který místo toho, aby pochopil, že jsou lidi, se kterými svoje osobní věci řešit nechci, jsou věci, do kterých se nos nestrká a jsou chvíle vhodné a méně vhodné pro diskutování zásadních životních rozhodnutí (!), začne pochybovat o tom, jestli jste opravdu dost vyrovnaná a jestli náhodou nemáte nějaký problém. Anebo který vám rovnou nevěří, že nechcete, a tvrdí vám a ostatním, že ve skutečnosti strašně chcete. To je ve skutečnosti to zraňující, protože to je nedostatek respektu k druhému člověku.
Jen dodávám, že vím, že takhle to @Ghost B.C. nemyslela.

Ghost B.C.
4055 příspěvků 9.4.21 10:45
@Oveeec píše:Jen dodávám, že vím, že takhle to @Ghost B.C. nemyslela.

Přesně tak, myslela jsem to samozřejmě v rámci nějaké slušné komunikace a zájmu o druhou osobu. Pokud se na vašich důvodech pak někdo do nekonečna točí s cílem vás nějak, zpochybnit zranit nebo urazit, tak by asi bylo i zvláštní, kdyby se vás to vůbec nedotklo - píšu vás, ale myslím to všeobecně. Nicméně si myslím, že to vypovídá spíš o těch, kteří nedovedou ty důvody pochopit, než o těch, kteří ty důvody mají.
Ale i když to giuli napsala dost nevybíravě, tak ti lidé, kteří tvrdí, že nechtějí, ale přitom by chtěli, existují. Sama jich znám relativně dost. Většinou jsou (alespoň navenek) přesvědčení o vlastní dokonalosti, nad ostatními ohrnují nos a jako společný znak mají právě to, že se řekne „dítě“ a oni jsou první, kteří křičí, že nikdy. No bodejť, když jednak nikoho nemají, když už mají, tak s nikým nevydrží, protože pseudoproblémy a neustále si myslí, že oni mají na víc. A roky běží. A běží. A zatím se nikdo nikoho lepšího nedočkal. Pak spolu takhle jednou sedíte u ohně a oni vám po dvou pivech brečí na rameni, že vám vlastně strašně závidí, že by taky chtěli.
Ale samozřejmě chápu ty situace a rozdíly, které popisujete. To je něco jiného.

kalmar
216 příspěvků 9.4.21 10:55

@Oveeec Právě! já jsem se svými tématy celkem vyrovnaná. Ale ty vztahy v rodině vyrovnané nemám a nechci do nich investovat čas ani energii (a jsou to celkem vzdálení příbuzní), prostě mi to za to nestojí a zároveň mě ale dokáží ti lidé ranit. Asi to není úplně logické :-)
S ekologickou argumentací a dětmi jsem se setkala už několikrát naživo, měla jsem pocit, že je to taková omluva navíc. Že by si ti lidé děti nepořídili z osobních důvodů, které by nahlas neventilovali, ale do ekologie lze zabalit leccos a tím to vysvětlit. Primárně dítě nechtějí (nebo nemohou mít) z jiných důvodů. Asi neznám nikoho, kdo by dítě chtěl a odepřel si to kvůli tomu, že je to neekologické.

bao-baba
1720 příspěvků 9.4.21 11:16

Ono to prudění ohledně dětnosti je hrozné. Já mám dítě jedno a v určité době jsem ze všech stran slýchala, kdy už budete mít to druhé. Paradoxně ne od rodiny, ale od těch, kterým do toho bylo houby. Na druhou stranu touhu starých lidí po malých dětech chápu, motivace může být dost pestrá, od snahy napravit, co na dětech sami nestihli, nebo zkazili, až po touhu po něze a pokračování života s vědomím vlastní smrtelnosti. Mě to sice tak nebere, ale viděla jsem manžela, jak byl úplně u vytržení, když k nám přišla známá s tříletou holčičkou.

bao-baba
1720 příspěvků 9.4.21 11:20
@kalmar píše:
Já nemám bolestivé ložisko v tom, na co se ptají, ale vždycky mě raní ta samotná interakce.

Ano, nenaprdnou tím, co říkají, ale tím, že chtějí naprdnout.

Oveeec
2901 příspěvků 9.4.21 11:24

@Ghost B.C. Taky takové znám :) Samozřejmě nějaké ostentativní (adresné) pohrdání životním stylem těch druhých (tentokrát těch s dětmi) je úplně stejná neomalenost a člověk by si to měl nechat pro sebe.

Paris1789
5411 příspěvků 9.4.21 12:25

@Chichinka
jen připomínám, že je lepší, abyste měl každý svůj účet v bance (možná máte, ale já to pochopila tak, že máte vše společné, tedy i účet). Kdyby se totiž s někým z vás něco stalo a on nedejbože zemřel, nemůže ten druhý s prostředky na společném účtu nakládat do doby, než proběhne dědické řízení. A to může někdy trvat sakra dlouho.
Třeba teď notáři nevědí, kam dříve skočit.

if5
470 příspěvků 9.4.21 12:58

@Paris1789 A platit notáře procentem z celé částky na účtu. Když jsou účty dva, riziko se rozdělí.

Chichinka
115 příspěvků 9.4.21 13:52

@Paris1789
Samozřejmě máme. Dokonce více než dva…hlavně jsem chtěla popřít myšlenku Giulettky to tom, že mi není nic do peněz mého muže.

Jo a notáři jsou nyní opravdu na dlouho, čerstvá zkušenost…

Paris1789
5411 příspěvků 9.4.21 14:20
@Chichinka píše:
hlavně jsem chtěla popřít myšlenku Giulettky to tom, že mi není nic do peněz mého muže.

Máte-li SJM, tak vám do nich něco je.

Paris1789
5411 příspěvků 9.4.21 15:59
@Judy24 píše:
Partnerovi rodiče neřekli nikdy nic, dokonce jeho maminka neměla ani náznak reakce naším směrem teď nedávno, kdy jsem jí vyprávěla, že se bude vdávat moje mladší sestra. Jednou jí za to budu muset strašně poděkovat a donést nějakou kytku, protože skoro každá skoro-tchyně by po takové návnadě skočila a využila toho, ale ona k nám oběma má dost respektu, aby mlčela.

Mně taky nepřipadá vhodné na takové téma rozpřádat hovory s partnerkami svých synů, to je přinejmenším vlezlé a nevychované. To se nedělá. Do toho přeci nikomu nic není, to je vaše věc.
Ani mí rodiče tohle nedělali a ani bych to od nich nečekala. Opravdu mě překvapuje, co všechno se dneska chválí, měla by to být samozřejmost.

Judy24
1292 příspěvků 9.4.21 16:42

@Paris1789 Už se známe docela dlouho a máme relativně blízký vztah, tak bych jí to neměla za zlé, kdyby se opatrně zeptala, jak to vidíme my. Možná se ptá partnera a ten mi to jenom neříká, ale to za moc pravděpodobný nepovažuju. : )
Každopádně já jsem zastánce toho oceňovat i samozřejmosti a zvlášť vzhledem k tomu, jak se chová můj otec, tak si ráda připomínám, že nic neříct není 100% pravidlem a je to fajn.

giuliettka
8461 příspěvků 9.4.21 18:01
@Chichinka píše:
@giuliettka …a to bych se vrátila k mému prvnímu příspěvku k tématu a to, že řeči a tlak všech okolo, že musíme, protože jiný úděl tady přece nemáme, vůbec nepomáhá a mohli by si ho strčit za klobouk…

Tak ja sa tiež vrátim k tomu prvému príspevku, myslíte, že reči o tom tuneli, kde v prípade, že máte dieťa je už na konci len dieťa, je niečo iné ako tlak na to, aby niekto mal dieťa? Máte pocit, že takéto reči by ste si za klobúk strčiť nemala?

giuliettka
8461 příspěvků 9.4.21 18:05
@Judy24 píše:
teď už přechází do „no, ještě mít nějaký vnuky, se kterýma bych si mohl užít Velikonoce“ a „kdyby sis radši pořídila dítě“.

Na to by som asi opáčila, a čo vlastné spermie už máš nefunkčné? Veď si urob dieťa ak chceš tráviť Velikonoce s miminom. :-D

giuliettka
8461 příspěvků 9.4.21 18:12
@Judy24 píše:
Teď, jak jsem sem psala, jsme se viděli doslova 10 minut, kdy mi do práce přivezl kousek nádivky.

Jo a mám mimodetnú sťažnosť, ja som nikdy neochutnala nádivku va Veľkú noc, netuším koho mám nadít, či barana, či zajaca, manžel ma pred rokmi odbyl, že ak mi ju urobí tak si ju budem musieť sama zjesť, svokra ju nerobí tiež a nádivka zrejme nie je niečo ako Vánoční cukroví, to sa do práce kolegyniam na ochutnanie nenosí, tak ja asi umriem v Česku bez toho, aby som sa k nádivke dostala. :-D

Vinca_minor
2570 příspěvků 9.4.21 18:31

@giuliettka Nejlepší nádivka je pečená samostatně v pekáčku :D Jsem schopná si ji dát samotnou anebo s bramborem.
Nadívá se drůbež, ale pak je ta nádivka taková rozblemcaná, já mám ráda tu s opečenými okraji a s hladkolistou petrželkou. A s dobrým uzeným.

bao-baba
1720 příspěvků 9.4.21 19:15

@Vinca_minor Drůbež nenadívám, peču nádivku zvlášť a vypečenou šťávou vždycky ke konci pečení obliju kraje nádivky v pekáčku a nechám ještě chvíli péct. A ty kraje pak mají takovou prima kůrčičku…

bao-baba
1720 příspěvků 9.4.21 19:17

@giuliettka Velikonoční nádivka se peče obvykle zvlášť v pekáči, je v ní hodně vajec, uzené maso a ideálně nasekané kopřivy. Dají se nahradit polníčkem nebo listovým špenátem. Receptů najdete hafo a příští Velikonoce se můžete dát směle do toho :-)

Temperance
3146 příspěvků 9.4.21 21:10
@bao-baba píše:
@Vinca_minor Drůbež nenadívám, peču nádivku zvlášť a vypečenou šťávou vždycky ke konci pečení obliju kraje nádivky v pekáčku a nechám ještě chvíli péct. A ty kraje pak mají takovou prima kůrčičku…

Ach ty asociace… :-P

Temperance
3146 příspěvků 9.4.21 21:14

@giuliettka U nás se taky nikdy nedělala, ale nebyli jsme typicky česká rodina (moravsko-slovenské manželství). Tady https://www.kucharkaprodceru.cz/…cni-nadivka/ to máte i s komentářem.

bao-baba
1720 příspěvků 10.4.21 10:42

@Temperance Taky se mi to vybavilo, zkusila jsem obleju, ale bylo ještě horši :-)

Stránka:  « Předchozí 1 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447 1448 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek