Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (577) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2543 příspěvků 13.4.21 18:29

Zajímavé. Já se přesně takhle cítím při Babišových tiskovkách.

iDnes: Babiš uvedl, že úterní Zaorálkovu tiskovou konferenci, „na které emotivně oznámil, že se ještě nerozhodl, co chce dál dělat“, moc nepochopil. „Po dnešní nekonečné tiskové konferenci pana Zaorálka mám skutečně pocit, že ta kultura mu jde skvěle. Zahrál toho Hamleta neuvěřitelně a mohl by jít klidně do Národního divadla. Jinak ten obsah ani nechci hodnotit, moc jsem tomu nerozuměl,“ odpověděl Babiš na to, co si o slovech o vykuchaném ministerstvu zahraničí, jak jej označil Zaorálek, myslí.

Čírina
441 příspěvků 14.4.21 13:24

@Vinca_minor Vy sledujete tiskovky politiků? Masochismus.

Vinca_minor
2543 příspěvků 14.4.21 14:05

@Čírina Ne, nemám na to žaludek.

Vinca_minor
2543 příspěvků 14.4.21 18:39

Původně jsem to sem nechtěla dávat, nejsem fotbalový fanda, ale muž se díval, tak jsem zápas Slavia-Rangers Glasgow sledovala na půl oka s ním.
A dnešní verdikt UEFA mě zvedl ze židle.
Roofe - faul kopačkou do obličeje, zlomenina čelní kosti - trest 4 zápasy,
Kamara - po údajné urážce úmyslně fyzicky napadl hráče v zázemí stadionu a ještě si na to zakryl kamery - trest 3 zápasy,
Kúdela - slovní urážka soupeře, údajně rasistická - trest 10 zápasů.
Takže kopnout někoho do ksichtu + úmyslně napadnout je lepší, než údajně rasisticky urazit?

Vinca_minor
2543 příspěvků 14.4.21 20:46

Právě jsem se dozvěděla, že když po zápase zamkli šatny, takže Slavia nemohla z hřiště (a hezky u toho zakryli ty kamery), tak byl zároveň zraněný slávistický brankář zamknutý v té šatně a nemohl do nemocnice. Ten, co má zlomeninu čelní kosti a teď chytá v helmě a v masce. A to mají ku… Rangers jen 9000 euro pokuty za nevhodné chování týmu.
Kdyby se takhle chovala „východoevropská“ Slavia, tak dostane zákaz v evropských soutěžích.

AjazRyb
190 příspěvků 28.4.21 20:15

Koupila jsem na Fleru náušnice (pokud neznáte, je to virtuální tržiště s mnoha prodejci, každý má takový svůj malý eshop). Nebylo to ono, žádný kaz, to ne - vše v pohodě, ale kdybych nakupovala v obchodě/stánku, nekoupila bych, to je prostě riziko nakupování na internetu.
Tak jsem prodejkyni napsala, že mě to mrzí, ale že se s nimi asi „nesžiji“, a proto využiju svého práva odstoupit od smlouvy v zákonné 14denní lhůtě a pošlu jí je nazpátek. Odepsala, že v pořádku, ale vrátí částku poníženou o poštovné, které jsem hradila při koupi. Psala jsem, že prodejce musí vracet cenu zboží i poštovné, a že to má dokonce takhle napsáno ve svých obchodním podmínkách. Nastal argumentační ping-pong :-), kde nechtěla uznat můj nárok. Posílala jsem odkazy na spotřebitelské weby, články atp. Všechno jsem se snažila psát bez útočení.
Nakonec z ní vylezlo, že jsem hnidopich, který bazíruje na 70 korunách, a že je na vozíku a podniká 25 let, a co já vím o životě, že se mám zamyslet, a že ji můj přístup zklamal. Že mi těch 70 vrátí, ale nemám na to rozhodně právo… Pffr, prokristapána.
P. S. Podle způsobu, jak odepisovala, se těším na její hodnocení nakupujícího. To si asi počtu :-)

kobylkalucni
432 příspěvků 29.4.21 12:46

Dneska jsem byla v Albertu, kupovali jsem mimo jiné špekáčky. Měli tam dva druhy, levnější a dražší. Vzala jsem si 8 těch dražších a až teď doma jsem si všimla, že mi ty lepší dali jenom dva a zbytek těch horších.

sirena007
1216 příspěvků 29.4.21 13:17

@kobylkalucni Já bych to vyfotila i s cenovkou a poslala vedení

Femur
667 příspěvků 30.4.21 08:58

Včera vyběhla zpráva, že se pouštějí do škol žáci 2. stupně v několika krajích. Přitom o našem Pardubickém kraji do té doby nebyla ani zmínka. Vzhledem k tomu, že to číslo, podle kterého se to mělo určovat (tedy počet nakažených na 100 tisíc obyvatel)mělo být pod 100 a u nás je pořád přes 120, nikdo jsme s tím nepočítali. Manžel učí v sousedním Královéhradeckém kraji, ti to věděli dopředu, tak se o tom bavili už asi 14 dní, měli poradu, přípravy, všechno. My jsme se to dozvěděli včera ze zpráv. Na přípravu máme 1 pracovní den, čekám na rozhodnutí vedení, která skupina půjde v rotaci první, jak bude upravený rozvrh, jak obědy, testy atd. Nechápejte mě špatně, je dobře, že se děti vrátí a naštěstí se vrací i školky, takže mám kam dát syna. Ale prostě je to fofr. Ano, mohli jsme si to připravit předem, a základ připravený je, ale i u nás se situace mění, například aktuálně máme dvě kolegyně na nemocenské (1 covid, 1 plánovaná operace) takže se rozvrh přizpůsobí i jim. Tak čekám, co mám napsat rodičům, ti čekají, co se dozvědí, nechystám si ani žádné hodiny, protože nevím, co a v jaké podobě budu v pondělí mít. Ještě ve čtvrtek dopoledne jsme si s dětmi na hodině říkali, že asi jeden další týden a že je včas budu informovat. Připadám si jak blbec. Podobně si asi připadají obchodníci. Situace se mění každým okamžikem.

kalmar
215 příspěvků 30.4.21 09:47

@Femur nejste v tom sama. vyhlížíme každočtvrteční tiskovku se zatajeným dechem. U nás je to navíc zkomplikované o testování v zaměstnání, které se musí nahlásit do středy. Ještě držím, ale úplně cítím, že jak bude jakž takž všechno v normálu, tak to nedám a skončím v blázinci.

Porkpiehat
2737 příspěvků 30.4.21 09:59

@Femur @kalmar Francouzi samozřejmě brblají na způsob vedení téhle krize, ale myslím, že při té bídě se to francouzské vládě ještě celkem daří. Zato v ČR mi to přijde jako totální chaos a rozhodnutí jsou losovaná několikrát denně z osudí pro tah Sportky.

Femur
667 příspěvků 30.4.21 10:05

@Porkpiehat No, přesně. Myslím si, že rozhodnutí se dělají na základě toho, jaká zájmová skupina na sociálních sítích nejvíc řve. Kolik jsme tady už měli „přehledných systémů“ - Semafor, PES, teď balíčky, nic z toho neplatí. Asi nás trénují, abychom se uměli rychle adaptovat na měnící se situace. Namátkou si vzpomínám, že v létě jel manžel na kole do jednoho rizikového kraje, s sebou roušku a když přišel do obchodu, koupit si svačinu, překvapeně zíral, že roušku nikdo neměl. Večer pak zjistil, že během dne s okamžitou platností byla povinnost zrušena. Horší by to tedy opačně. :-)

Ophelie
1162 příspěvků 30.4.21 10:10

@Porkpiehat jak je to teď momentálně ve Francii se školkami, školami, univerzitami? Liší se to kraj od kraje?
@Femur chápu vaše zoufalství, učitel musí plánovat a ve chvíli, kdy není pevný bod, se to dělá dost obtížně.

kalmar
215 příspěvků 30.4.21 10:31

Celý je to tady absurdní. Když si jenom vzpomenu, kolika různým opatřením se školky musely přizbůsobit! (loni se nesměly rozvážet obědy, takže rodiče vyvářeli svačiny; různý počet roušek na dítě, teď testování) Největší bizár je teď s tím, že do školky mohou jen předškoláci. A sourozenci pouze v případě, že jejich rodiče jsou - a teď se vyjmenují všechna státní zaměstnání.

Po očku sleduju opatření ve Francii - jsou přísná, ale logická. A hlavně - vymáhaná. Tady je to papírově přísné, ale ve skutečnosti dost volné.

Porkpiehat
2737 příspěvků 30.4.21 10:48

@Ophelie Musela jsem si to najít, protože mě zajímá jen MŠ (tam pracuji), první stupeň ZŠ (jsou tam moje děti) a druhý stupeň ZŠ, tam jezdí moje děti na oběd a dodávají oběd pro MŠ :-)
Pondělí 26.4. byl nástup všech dětí z MŠ a prvního stupně ZŠ v celé Francii. Francouzská vláda si školství v krizi vytýčila jako stěžejní a drží se toho (nebudu polemizovat s tím, jestli bylo rozumné pondělní datum za každou cenu dodržet vzhledem k vývoji covidu, ale rodiče a zaměstnavatelé s tím mohli počítat, což také není k zahození). Předpokládám, že to, že se hlavně MŠ a první stupeň ZŠ snaží udržet v chodu co nejdéle a doma co nejkratší dobu, je kvůli tomu, že tak malé děti nemohou zůstat doma samy a nezvládnou ani samy domácí výuku. Takže doma jsme byli loni na jaře, ale na podzim už MŠ a první a druhý stupeň ZŠ zavřené nebyly vůbec.
Teď na jaře byl vyhlášen jeden týden domácí školy (ten týden, kdy bylo velikonční pondělí) a všechny jarní prázdniny sjednoceny do jednoho termínu, což byly dva týdny po tom týdnu domácí výuky. Jinak jsou prázdniny rozložené do jednono měsíce, vždy třetina Francie má dva týdny s tím, že se druhý a třetí týden vždy dvě zóny s prázdninami kříží. Takže nám byly posunuty prázdniny o dva týdny dopředu, ale třetina Francie měla prázdniny v řádném termínu :-)

Pondělí 3.5. nástup druhého stupně ZŠ a středních škol. Druhý stupeň bude v 15 nejzasaženějších krají půl na půl s distančním. Střední školy budou všude půl na půl s distančním.
Vysoké školy se mi nepodařilo najít, takže zůstávají nejspíš distanční.

Jinak opatření se dělají od nového roku podle krajů podle počtu nakažených, ale je to celkem přehledné a přijde mi, že to má hlavu a patu. Samozřejmě my „jižani“ vidíme, že se s opatřeními v Paříži a okolí otálelo, co bylo nastolené nekompromisně na jihu, pro to se hledali u Paříže výmluvy a omluvy :-) Uznávám, že na tom malém území je 20% všech zaměstnání ve Francii, ale třeba kraj, kde je Nice a který byl mezi prvními s nastolenými tvrdými opatřeními, byl nekompromisně postaven před rozhodnutí a bylo vymalováno.
Ale aby to nevypadalo jen růžově, tak je spousta lidí, kteří na opatření kašlou. Třeba učitelka v MŠ při prvním případu na naší škole (ne v její třídě) panikařila a vykřikovala, že kontaktní případy kontaktních případů by neměly chodit do školy (což není v souladu s protokolem), ale vesele dál nosí domácí šitou roušku… Přitom by mohla mít chirurgickou a přes ní látkovou, jestli ji nosí kvůli tomu, aby před dětmi nevypadala jako doktorka.

Porkpiehat
2737 příspěvků 30.4.21 11:02

@kalmar Tahle opatření (kdo do školky a školy může) se ve Francii dějí jen v době lockdownu. Ten počet je celkem omezený - jedná se hlavně o zdravotnický personál a pak policii/četnictvo. Já bych to byla také, pokud by mě škola povolala, že mě potřebují pro chod školy. Ale jak bylo velmi málo dětí ve škole, tak jsem musela zůstat doma a tím pádem moje děti neměli nárok na to, aby do školy v lockdownu chodily. Což mi přijde naprosto logické. Vojáci, i když jsou ozbrojená složka, jsou považováni jako nezbytní jen v případě, že jsou posláni na zahraniční misi. Teď si nejsem jistá, jak to bylo s tím, jestli musí mít oba rodiče takové povolání nebo jen jeden. U školy to myslím byl jen jeden z rodičů (ale musel dodat potvrzení od zaměstnavatele), během školních prázdnin umožňovaly příměstské tábory přijmout děti takových pracovníků, ale tam museli v dané oblasti pracovat oba rodičové.

Státními zaměstnáními myslíte třeba i lidi na úřadech, třeba i městských? To tady nebylo. Fakt jen zdravotníci, policie a učitelé, pokud museli do školy kvůli dětem těchto pracovníků s výjimkou. Takže učitel, co byl doma na distanční výuce nemohl dát svoje dítě do školy.

Femur
667 příspěvků 30.4.21 11:12

@Porkpiehat Tady taky do školky chodily kromě předškoláků jen děti zdravotníků a vybraných profesí. Kdybych učila na prvním stupni, mohl by syn do školky, takhle byl s námi doma, protože jsme učili distančně. Teď se vrátí všichni. Máme na 12.30 svolanou poradu online, tam si řekneme co a jak pro příští týden. Ono je to těžké i pro rodiče, i když s druhostupňovým dítětem doma nezůstávají, ale musí řešit třeba situace, kdy mladší dítě do školy jde, starší ho tam má dovést a pak se vrátit domů na distanční výuku, nebo jít do své školy, potřebují to vědět. Taky se musí zařídit obědy. U nás se vaří a ti, kteří chodí do školy, mají i oběd, ti, co jsou doma, si ho mohou vyzvednout u zadního vchodu z okénka. To hodně rodičům usnadnilo život, dítě si to doma ohřeje a sní. Teď jsem měla konzultaci online s jedním klukem, co zaostával, a ani jsme se nemohli dohodnout na příště, protože prostě nevíme.

kalmar
215 příspěvků 30.4.21 11:35

V MŠ mohou být také děti, jejichž zákonní zástupci jsou:

zdravotničtí pracovníci
pedagogickými pracovníky, k
zaměstnanci bezpečnostních sborů,
příslušníci ozbrojených sil,
zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví,
zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů,
zaměstnanci Úřadu práce České republiky,
zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení,
zaměstnanci Finanční správy České republiky.

takže: kromě vysokoškolských pedagogů všichni.

Ophelie
1162 příspěvků 30.4.21 11:47

@Porkpiehat díky za obsáhlo odpověď, až mám pocit provinění, že jsem vás tak zaměstnala.
Nemožnost starších dětí nejít do školy mně u nás strašně strašně štve. navíc jsme bohužel v kraji, který má momentálně špatná čísla.

Porkpiehat
2737 příspěvků 30.4.21 15:52

@Ophelie Aspoň jsem si osvěžila paměť, případně se dozvěděla jak to přesně je :-)

@kalmar Hlavně ta Finanční správa mě pobavila :-D To by tak hrálo, aby nějaký výběrčí daní chyběl v práci kvůli tomu, že musí být s dítětem doma :-) Jsem si na 100% jistá, že tohle by ve Francii neprošlo. A neměli výjimku ani ti, co pracují na sociálce nebo zdravotní pojišťovně či úřadu práce.

Jana
70 příspěvků 1.5.21 08:17

@Porkpiehat Finanční správa a jiné úřady sice vybírají daně, ale také vyplácejí kompenzační bonus, důchody a jiné dávky, tak mně ta výjimka přijde správná.

kalmar
215 příspěvků 2.5.21 21:39

@Jana Každá výjimka je obhajitelná. A vysoké školy neučí? A prodavači/čky nechodí do práce? Svět se nezastavil ;-)… spíš mám pocit, že stát se snaží potrestat každého, kdo se živil sám.

bao-baba
1706 příspěvků 3.5.21 08:24

@kalmar To víte, kdo je nezávislý a nic nechce, je vždycky sprostý podezřelý…

Porkpiehat
2737 příspěvků 4.5.21 18:09

@Jana Ve Francii se také vyplácí sociální dávky (a to ve větším množství než v ČR), úřady práce vyplácí podpory v nezaměstnanosti.
Opravdu se domnívám, že systém umožnit docházku dětí do školky/školy jen pro skutečně ty nejnezbytnější pro základní fungování (zdravotnictví a bezpečnost), je dobrý přístup. S každou další výjimkou se vždy bude někdo cítit nedoceněný (a myslím, že oprávněně).

Stránka:  « Předchozí 1 1437 1438 1439 1440 1441 1442 1443 1444 1445 1446 1447
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek