Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (595) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Gorilka
1431 příspěvků 18.6.21 10:10

@MP Janka Pro sponzorský dar je kouzelné heslo „Snížení základu daně“.

Oveeec
3009 příspěvků 18.6.21 10:16

@kalivrata S tou druhou částí souhlasím, ale jinak - já nevím, jak říkám, ten systém už prostě běží, je, jaký je, a vystoupit z něj už nelze, ale nemyslím si, že bez toho cirkusu okolo by nebyla hra tak kvalitní, protože by nebyli tak kvalitní trenéři a fyzioterapeuti. Připadá mi to jako taková inflace.

@MP Janka „kdo by to pořádal jen tak ve volném čase a za své“ To je na tom totiž to smutné. Jinak rozhovor pro Záleský zpravodaj je něco trochu jiného než to, co musí (chtějí?) podstupovat vrcholoví sportovci. I když pro introverta to může být úplně stejné utrpení. Ale dám jiný příklad - nedávno v nějakém rozhovoru říkala plážová volejbalistka, že někde hrály a jí byla zima a chtěla si vzít na sebe něco jiného než ty její obligátní plavky a nebylo jí to povoleno, protože diváci chtějí vidět svlečenou holku. A nikoho nezajímalo, že ona je tam ta ústřední postava, bez ní by se neměli na co koukat, ona je sportovkyně, její tělo je její a ona ví, co potřebuje a nesmí se podle toho zařídit. Ano, dalo by se říct, že se musí podřídit přání sponzora, protože bez něj by tam nehrála, ale to je právě to absurdní.

kalivrata
657 příspěvků 18.6.21 11:01
@Oveeec píše:
@kalivrata S tou druhou částí souhlasím, ale jinak - já nevím, jak říkám, ten systém už prostě běží, je, jaký je, a vystoupit z něj už nelze, ale nemyslím si, že bez toho cirkusu okolo by nebyla hra tak kvalitní, protože by nebyli tak kvalitní trenéři a fyzioterapeuti. Připadá mi to jako taková inflace.

Já ten systém hájit nechci, ostatně to, že mě vrcholový sport nezajímá, protože je to divný svět lidí, co kolem sebe mají potřebu vyvolávat drama, mi měl manžel dost za zlé. Ale ještě bych se chtěla vyjádřit k té inflaci. Často zní takový mýtus, že dřív to tak nebylo, to byli skuteční sportovci, dneska už to takové není. Ale to není pravda. Dneska probíhá selekce na základě publicity a potažmo sponzoringu, a tedy schopnosti se prodat, dříve se k vrcholovému sportu dostali jen ti, co na to měli finance. Ideál antického atleta, který jen tak z ničeho předběhl všechny soupeře na olympijských hrách, nikdy neexistoval. Relativně férové v tomhle byly jen totalitní režimy, ty si z ideologických důvodů opravdu vybíraly a zkoumaly každý sebemenší detail a sponzorovaly jen ty nejlepší z nejlepších, ale za strašnou cenu.

Oveeec
3009 příspěvků 18.6.21 12:05

@kalivrata Taky jsem se chtěla rozepsat o současném fotbale a srovnávat ho třeba s prvorepublikovým, ale pak jsem to neudělala. Nevím, jestli byly tenkrát domluvené výsledky zápasů, protože mašinerie tomu chtěla, aby se ten a ten umístil tak a tak, ale minimálně podle toho, co jsem četla v dobové literatuře, tehdejší podoba MMA zmanipulovaná byla :)

kalivrata
657 příspěvků 18.6.21 12:36

@Oveeec Mimochodem, k červeným ramínkům se normálně nevyjadřuju, ale tentokrát nevím, za co je dostáváte. Já jsem Vám je nedala, dala jsme Vám zelená. Mně se ta Vaše férovost líbí.

Oveeec
3009 příspěvků 18.6.21 13:12

@kalivrata Jé, tak to děkuju, i když nevím, jakou férovost myslíte :) Jsem si všimla, že mám dva poměrně stálé červenoramínkovače. Jinak člověk nikdy neví, ale vzhledem k tomu, že v příspěvcích bývá víc než jedna informace, že v tom hrajou roli dlouhodobé sympatie i momentální emoce a podobně, je někdy zbytečné to řešit. Ale jsou případy, že se i já zeptám, za co to proboha kdo dostal :D

xSx
1122 příspěvků 18.6.21 13:43

@kalivrata nevim, treba nekdo s @Oveeec nesouhlasi? Tak misto komentare nesouhlasim da proste raminko? Nvm, proc se to tu porad jeste resi…

kalivrata
657 příspěvků 18.6.21 15:15

Jedu autobusem. V Brně je jako v pekle. Nikdo kromě mě a jedné paní, která vypadá, že brzy omdlí, nemá roušku ani respirátor. Já mám nanoroušku. A vůbec se těm lidem nedivím. Nebyl by už čas nahradit respirátory rouškami, jestli to má někdo reálně nosit?

Singer ka
145 příspěvků 2 inzeráty 18.6.21 15:22

@kalivrata nebudou nosit ani tak, kdyby chtěli nosí aspoň roušku už teď, nenosí, protože je to nezákonný přece a nejsou ovce.

kalivrata
657 příspěvků 18.6.21 15:33

@Singer ka já nevím. Nutit lidi do něčeho, co nejde splnit, mi nepřijde v pořádku.

Singer ka
145 příspěvků 2 inzeráty 18.6.21 16:21

@kalivrata co nejde splnit??mit alespoň roušku? me se Teda s respirátorem dýchá úplně normálně, jen je mi teď vedro na tváře, mám ho denně cca šest hodin v kuse a ani mi to nepřijde, je to o zvyku. dát si ho na chvíli v MHD mi nepřijde zas taková újma, i když z vlastní zkušenosti vím že je lepší mít pořád, než sundavat nandavat.

kalivrata
657 příspěvků 18.6.21 16:28

@Singer ka nikdo je nenutí mít aspoň roušku, to by by bylo přesně to, na co si stěžuju, že není. Někdo je nutí mít respirátor. Ten jsem měla včera a bylo mi tak blbě, že jsem se málem pozvracela. Není v pořádku nastavit pravidla tak, že je nejde dodržet. A ne všichni ti lidé nechtějí být ovce, spousta z nich vstupovala do autobusu s nasazeným respirátorem, stáhli si ho, až když zjistili, že v něm nejde dýchat. Na teploměru na Metě, kde to ochlazují Lužánky, před hodinou a půl svítilo 37 stupňů.

Singer ka
145 příspěvků 2 inzeráty 18.6.21 16:37

@kalivrata to adi chtějí od 1.7.,za mě je to stejný, i když respirátor mi vyhovuje víc, problém s tím nemam když budou roušky, spíš se setkávám poslední dva týdny s těmi odmitači.

Bystromila Klíšťová
101 příspěvků 18.6.21 19:18
@Oveeec píše:
@kalivrata S tou druhou částí souhlasím, ale jinak - já nevím, jak říkám, ten systém už prostě běží, je, jaký je, a vystoupit z něj už nelze, ale nemyslím si, že bez toho cirkusu okolo by nebyla hra tak kvalitní, protože by nebyli tak kvalitní trenéři a fyzioterapeuti. Připadá mi to jako taková inflace.@MP Janka „kdo by to pořádal jen tak ve volném čase a za své“ To je na tom totiž to smutné. Jinak rozhovor pro Záleský zpravodaj je něco trochu jiného než to, co musí (chtějí?) podstupovat vrcholoví sportovci. I když pro introverta to může být úplně stejné utrpení. Ale dám jiný příklad - nedávno v nějakém rozhovoru říkala plážová volejbalistka, že někde hrály a jí byla zima a chtěla si vzít na sebe něco jiného než ty její obligátní plavky a nebylo jí to povoleno, protože diváci chtějí vidět svlečenou holku. A nikoho nezajímalo, že ona je tam ta ústřední postava, bez ní by se neměli na co koukat, ona je sportovkyně, její tělo je její a ona ví, co potřebuje a nesmí se podle toho zařídit. Ano, dalo by se říct, že se musí podřídit přání sponzora, protože bez něj by tam nehrála, ale to je právě to absurdní.

Já mám občas pocit, že ta mediální a sponzorská mašinerie některé sporty devalvuje zcela jistě. Tenis sleduju odjakživa a nemůžu se ubránit dojmu, že některým mladším tenistům stačí určitá úroveň a vyšší ambice nemají. Protože na prize money nejsou závislí. Dostanou se do první desítky, mají miliony followerů na insta, pěknou holku a hlavně bohaté sponzorské smlouvy. Já si jinak nedokážu vysvětlit, jak je možné, že už se víc než 15 roků koukáme, jak si, až na pár výjimek, vyhrává Grand Slamy jen The Big Three. Jasně že to jsou strašně talentovaní hráči se silnou psychikou, jenže oni ty mlaďochy dávají i fyzicky. A to je na prahu čtyřicítky prakticky nesmysl. V maratonu možná, ale tenis je i silový a výbušný sport. Ne že by neměli vyhrávat, ale vyhrávat všechno je divný. Nedávno v Paříži Djoko roznesl na kopytech dva mlaďochy (Mussetiho a Tsitsipase), kteří už nad ním vedli 2:0 na sety. Oba se od třetího setu nechytali fyzicky, mladý Ital dokonce skončil v křečích. V menších turnajích, kde se nehraje na tři vítězné, už bývá situace jiná.

bao-baba
1883 příspěvků 19.6.21 17:43

@kalivrata Mně také vyhovuje respirátor víc, rouška se mi lepí na nos a ústa.

bao-baba
1883 příspěvků 19.6.21 17:48
@Bystromila Klíšťová píše:
Já mám občas pocit, že ta mediální a sponzorská mašinerie některé sporty devalvuje zcela jistě. Tenis sleduju odjakživa a nemůžu se ubránit dojmu, že některým mladším tenistům stačí určitá úroveň a vyšší ambice nemají. Protože na prize money nejsou závislí. Dostanou se do první desítky, mají miliony followerů na insta, pěknou holku a hlavně bohaté sponzorské smlouvy.

Myslím, že to tu bylo už i dříve. Atraktivní Anna Kurnikovová vydělala víc peněz na reklamě než na prize money.

Anwen
705 příspěvků 19.6.21 18:34

@kalivrata V mém okrese byly roušky povinné v MHD i všude uvnitř celé loňské prázdniny a vůbec nikoho to nezajímalo, nikde se neřešilo, jací jsme chudáci. A jde to přěžít, mezi rouškou a respirátorem nevidim rozdíl, jen v repirátoru se mi nemlží brýle, takže mi příjde lepší.

Bystromila Klíšťová
101 příspěvků 19.6.21 22:46

@bao-baba Myslím, že právě tehdy to začalo. Ona dokonce nikdy nevyhrála žádný turnaj WTA v singlu.

Vinca_minor
2844 příspěvků 20.6.21 19:52

„Rodiče mohou již příští měsíc zaregistrovat k očkování proti covid-19 i své děti, kterým v té době bude více než 12 let. Tato možnost bude platit od 1. července, řekl ve svém Čau, lidi premiér Andrej Babiš.“
Jak může něco takového oznámit v Čau, lidi?! Neměl by to říct ministr zdravotnictví na oficiální tiskovce?

Jordaan
9482 příspěvků 20.6.21 20:14

@Vinca_minor

Sice s Vama souhlasim, ale na druhou stranu - v me spolkove zemi se k ockovani muzete zaregistrovat, pokud Vam je pres 70 nebo mate urcite choroby nebo mate urcity druh zamestnani. Ostatni maji tak trochu pech a musi travit dny obvolavanim doktoru a nechavat se dat na 2387. misto na seznamu zajemcu. Takze mate sice pravdu, ale budte rada za „Cau lidi“.

Singer ka
145 příspěvků 2 inzeráty 20.6.21 20:19

@Vinca_minor souhlas s @Jordaan lidi nesleduju, ale Vojtěch to dnes říkal v TV, nevidim problém, kdo to řekne ale hodnotím tu možnost, následovat bude kritika že se to o prázdninách nikomu nehodí…

Vinca_minor
2844 příspěvků 20.6.21 20:19

@Jordaan Ne, nejsem. Už mě vláda štve, jak důležité covidové informace a opatření oznamují na Twitteru a v Čau, lidi.

MP Janka
819 příspěvků 20.6.21 21:08

@Vinca_minor
Dokud byl Feri poslanec, tak to byl podle mého jediný přehledný aktuální zdroj informací o covid opatřeních. Všude jinde mi přijde, že se člověk musel prokousávat horou informací, občas protichůdných. A navíc nebylo potřeba sledovat žádného šaška, jak mluví, stačilo si přečíst žlutý trojúhelník a konkrétní věci si dohledat.
I když ono co vlastně čekat, nedávno proběhla internetem ukázka jak web ministerstva zdravotnictví a web očko. uzis mají jiné pokyny snad ještě týden po změně.

Porkpiehat
2968 příspěvků 20.6.21 21:32

@Jordaan To se pořád ještě sitauce s očkováním nezlepšila? Zajímalo by mě, kde to vázne. Málo vakcín, málo očkovacích středisek?

Já jsem měla očkování přes zaměstnavatele, ale dnes jsem třeba dostala zprávu od jedné známé, že v nejbližší nemocnici (menší než okresního formátu) jsou volné termíny bez problémů, stačí jim tam zavolat. Jiné kamarádky se zase zapsaly do aplikací typu „volná vakcína blízko mého bydliště“ apod. a byly očkované ještě přede mnou (je jim kolem 45 let, žádné zdravotní problémy). Neznám nikoho, kdo by neměl aspoň jednu dávku nebo ho nečekala v nejbližší době (mluvím o lidech 30-55 let). Od 15/06 jsou oficiálně vakcíny přístupné i věkové kategorii 12-18 let.

Vinca_minor
2844 příspěvků 20.6.21 21:40

@Porkpiehat V ČR mi přišlo, že dost trval rozjezd a naočkování nejstarších obyvatel. Lidi, co chtěli jít k praktikovi, měli problém s termíny, znám dost lidí, co to u praktika vzdali a šli nakonec do očkovacího centra. Než se dostala na řadu moje máma 65+ se zdravotními problémy, dost to trvalo. Teď už to šlape, muž je 40+, já 35+, on očkován v centru, já u praktika, termín nám oběma dali do týdne.

Stránka:  « Předchozí 1 1455 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1468 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek