Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (596) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
2864 příspěvků 20.6.21 21:46

@MP Janka Já jsem si vždy na zpravodajství četla zprávy typu „přehledně - co se mění od zítřka“. Přehledné to nikdy nebylo a pochybuju, že kdokoli kromě Chucka Norrise znal všechna nařízení. Weby ministerstva jsem zkusila jednou a nikdy více.

Shameeka
66 příspěvků 20.6.21 22:10

Zajimalo by me kdo zna stranky covid.gov.cz. kdyz jsem se o nich bavila v praci, nikdo nevedel ze existuji a tak premyslim jestli jsme jen ignoranti co malo sleduji zpravy :) nebo jsou mizerne propagovane.

Jordaan
9487 příspěvků 20.6.21 22:17

@Porkpiehat

Lisi se to podle spolkove zeme. Vseobecne se v Nemecku az do 7. cervna ockovalo podle priorizace. Tj. podle veku, potom se pridavaly vyjimky podle chorob a urcitych typu zamestnani. Ockuje se v ockovacich centrech a u lekaru (ti to delaji dobrovolne, tj. ne kazdy lekar ockuje). 7.6. toto narizeni padlo (nektere zeme to zrusily/rozsirily vyjimky uz predtim). V NRW narizeni padlo jen pro lekare, ne pro ockovaci centra, protoze je nedostatek vakcin. Ja nepatrim do zadne vyjimky a muj doktor neockuje. Po obvolani x doktoru naslepo jsem to vzdala (bud berou jen sve pacienty nebo maji tak dlouhy seznam nahradniku, ze to nema smysl). Lekari dostavaji jen male mnozstvi davek, takze jim nelze nic vycitat. Je to presne tak, jak rekla jedna doktorka v tv - vyhodu maji ti, kdo maji zname, site kolegu, pribuzne. Jeste rekla, ze politici by se meli vic, nez na velkohuba gesta v tv, soustredit na obstarani vetsiho mnozstvi vakcin. No, nakonec ockovana jsem, nahodou. Syn ma nejlepsi kamaradku, ta ma otce, ktery ma pritelkyni z detstvi, ktera je doktorka. Vypravel ji o mem problemu a ona minuly tyden zavolala, ze ji zbyla jedna davka. Takze mi zavolal, ja nechala vsechno stat a odfrcela do sousedniho mesta. Podotykam, ze to udelal sam od sebe, nikdy by me nenapadlo prosit ho o pomoc, netusila jsem ani, ze se prateli s nejakou lekarkou. Kazdopadne jsem mu hrozne vdecna. Coz nic nemeni na tom, ze nechapu, jak je mozne, ze v jedne z nejvyspelejsich zemi sveta neni mozne sehnat ockovaci termin bez protekce.

Porkpiehat
2968 příspěvků 20.6.21 22:48

@Jordaan Já situaci v Neměcku nesleduji, tak mě to překvapilo.
Nevím, podle jakého klíče určují ve Francii rozšiřování kategorií lidí, kteří mohou být očkováni. Osobně se domnívám, že jakmile je proočkována určitá část populace (nejdřív nestarší, pak lidé se zdravotními problémy atd.) a začnou se víc uvolňovat termíny, tak to rozšíří na další kategorii.
Rozjezd byl dost pomalý, Francie byla začátkem roku ve statistikách jednou z posledních zemí v Evropě. Pak se to pomalu začalo stabilizovat.

Jordaan
9487 příspěvků 20.6.21 22:53

Pokud mi nekdo dal cervene za zpusob, jak jsem prisla k ockovani, ta bych rada zduraznila, ze ten clovek to udelal sam od sebe a nerekl mi o tom predem.

Porkpiehat
2968 příspěvků 21.6.21 07:00

@Jordaan to bude odpůrce očkování, já mám také červené :grin: Nebo odpůrce slova očkování ". Za každý jeho výskyt dá červené :thinking: Děkuji za info k situaci v Německu.

Jordaan
9487 příspěvků 21.6.21 07:26

@Porkpiehat

Tak schvalne :-D. Ockovani, ockovani, ockovani.

Porkpiehat
2968 příspěvků 21.6.21 09:52

@Jordaan Tak u tebe to funguje - 3× očkování, 3× červené. Já mám za 2× očkování 3× červené. Možná to třetí bude za slovo odpůrce :-D

porjk
3269 příspěvků 21.6.21 09:52

@Jordaan Trefa! Za každé slovo jeden červený pohlavek :)).

Paris1789
5483 příspěvků 21.6.21 10:25

Máme rozlehlou chátrající nemovitost na venkově, kdysi řiti světa, dnes božím dopuštěním čím dál populárnější turistické oblasti. Je to tak populární, že se tam začala stěhovat i vyšší střední třída z Prahe, vedle jejichž domů ten náš vypadá jako zvěstovatel z dystopické budoucnosti. Je to pomník kolektivizace, z které se rodina nikdy nevzpamatovala, ale ani ji to úplně nezničilo, tudíž nepotřebovala rozprodávat svá aktiva, pouze do nich neinvestovala, ten vnitřní dluh je patrný hned ze silnice. Vedle toho, že musí můj otec neustále odolávat náletům všemožných spekulantů a dotírání sousedů, musíme čelit i kulturnímu šoku při setkávání s měnící se populací místa, kde dříve dávaly lišky dobrou noc a dnes je to rezidenční oblast, kam se většina odstěhovala za „klidem a pohodou“ (v globálním světě neexistuje, ale vysvětlujte to těm lidem, co bouchají na lince ve třech směnách a myslí si, že na to z toho titulu mají právo). Náplavy mají zvláštní chování, k němuž mj. patří přesvědčení, že sice klid a pohoda ano, ale současně chtějí mít právo na všechny to idiotské chování, které se ve městech už většinou netoleruje: jezdit autem jako prase a co nejrychleji všude, parkovat všude, nechat své psy na volno a obsírat jimi všechno, co není jejich. Pozoruhodné přitom je, že na mnoho ze zdejších občanů působí pražská RZ jako červený hadr na býka, jsme zasraný Pražáci, zatímco oni jsou tam „doma“, a vysvětlujte jim, že je to přesně naopak. Generuje to spoustu tragikomických situací bez ohledu na to, kolik generací už naše rodina místo obývá (hodně).
Asi úplně nevím, nač si stěžuju, asi na to, jak se nám ta léta totality pořád připomínají skrze tyhle události, když se na ten dům koukám, je mi to strašně líto, kolik práce a námahy generací před námi přišlo vniveč, a přitom zbytečně. Letmým pohledem do Rakouska a Německa, zemím nám kulturně asi nejbližším, je hned vidět, kdo to vzal po válce za lepší konec.

MP Janka
821 příspěvků 21.6.21 15:41
@Shameeka píše:
Zajimalo by me kdo zna stranky covid.gov.cz. kdyz jsem se o nich bavila v praci, nikdo nevedel ze existuji a tak premyslim jestli jsme jen ignoranti co malo sleduji zpravy :) nebo jsou mizerne propagovane.

Já je znám, něco jsem tam hledala, když jsem potřebovala ujasnit, jak to tedy je. Ale že by to byla nějak hitparáda se říct nedá.
Musím přiznat, že je na mě vyplivnul vyhledávač, jinak jsem je zahlédla u někoho na sociálních sítích jako zdroj, promo reklamu na ně si nevybavuji.

Jordaan
9487 příspěvků 21.6.21 19:41

Dneska umrela nase sousedka, na rakovinu prsu. 45, 2 deti (1. a 3. trida). Rakovina je desna svine.

bao-baba
1905 příspěvků 22.6.21 22:43

@Jordaan Podobná zkušenost v rodině, v Bádensku-Würtenbersku je pořadí na Pfizer pro 40+ tak na podzim. Je to opravdu překvapující, když si vzpomenu, jak měli promakanou podporu podnikání proti nám.

Jordaan
9487 příspěvků 22.6.21 22:52

@bao-baba

Jo, je to zvlastni. Tady v NRW se vlade povedl i nechteny zertik. V dobe, kdy si mysleli, ze 7. cervna pada priorizace a vakciny budou rust na stromech, zadali obri reklamni kampan do novin. Neco jako „nechte se vsichni ockovat, ted hned“. Pak se ukazalo, ze vakciny nejsou a priorizace v ockovacich centrech plati i nadale, ale kampan nikdo nezrusil tskze 7.6. skutecne vypukla. Zaplacena je, predpokladam, z dani. Ale my v bohatem Nemecku na to mame :-D

Porkpiehat
2968 příspěvků 23.6.21 08:32

@Jordaan Šla jsem si najít zkratku NRW. Zkratka je v pohodě, ale i když je to už 12 let, tak si nemohu zvyknout, že žiji v regionu PACA (čteno „paka“) :-D
Je to zkratka Provence-Alpes-Côte d'Azur. Před nedávnem to přejmenovali na Région Sud (Jižní region), ale stejně tomu lidé budou ještě nějakou dobu říkat PACA.

Ophelie
1231 příspěvků 23.6.21 08:55

@Porkpiehat vysloveno (paka)?

Porkpiehat
2968 příspěvků 23.6.21 11:20
@Ophelie píše:
@Porkpiehat vysloveno (paka)?

Ano, paka :-) Francouzům to samozřejmě nic neříká, ale já tiše trpím.

Gorilka
1434 příspěvků 23.6.21 11:48

@Porkpiehat Stará Paka, Nová Paka ;-)

Porkpiehat
2968 příspěvků 23.6.21 12:51
@Gorilka píše:
@Porkpiehat Stará Paka, Nová Paka ;-)

Já to vidím spíš v plurálu a malým písmem… :-D

Dani17
512 příspěvků 23.6.21 17:02

Dvakrát měř, jednou řež. Zase jsem toto přísloví podcenila. Střihla jsem si šaty. Střih osvědčený. A vím, že si na délku živůtku musím přidat pár centimetrů, jelikož nesnáším šev nad pupíkem. Mám pocit, že jsem z nich vyrostla. Jsem dlouhá, ach jo. I přidala jsem. letmo nastehovala živůtek, hodila na sebe a mám pocit, že tam mám málo látky. Rozčarování, stres. Píši obchodníkovi, zda ještě nebudou tuto látku mít. Nebudou. Nechápu, že tyto americké bavlny, které se asi dobře prodávají, nemají ty vzory opakovaně…přemýšlím jak minim 4 cm nahonit. Vychází mi jen přestřihnout a dát vodorovný pruh jaako ozdobný. Podotýkám, že jsemto při stříhání měla jen tak tak. Kolová sukně a šíře 110 cm. Jsem velmi rozladěná, naštvaná a otrávená. A nějak se to začíná násobit…

Jordaan
9487 příspěvků 23.6.21 19:43

@Dani17

Mate na tom tu sukni uz prisitou/pristehovanou? Ona to trochu stahne dolu. Stalo se mi uz casteji, ze jsem se po zkousce zivutku vztekala a pak se ukazalo, ze to zas az tak hrozne neni. A nebo naopak pridala moc (protoze na papire to sice melo spravne miry, ale podle oka to bylo kratke) a musela nasledne zase zkracovat.

surrik
2571 příspěvků 23.6.21 21:36

Tak jsme se před měsícem doma bavili o tom, ze by bylo potřeba zvýšit pojistku na dům. Už je to deset let na stejnou hodnotu. Letos jsme udělali nový altan, po letech veder jsme se rozhodli pro bazén a ze zmodernizujeme terasu a já si konečně udělám ty zvýšené záhony a proste jsme to rozjeli a konečně na ty zahradě něco většího udělali! A musím rict, ze se teď dost bojím. Koukám na postup bouřek na radaru. Na to co se děje v Německu a Rakousku a myslím na to, ze o tom zvýšení pojistky jsme se sice bavili, ale nic jsme nezměnili. A taky mi konečně začala poradně plodit moruse… Chjo držím si palce!

Vinca_minor
2864 příspěvků 24.6.21 01:27

Před chvílí mě vzbudila bouřka jak sviňa, snažila se mi vylomit otevřené okno. Ale na radaru vypadá krásně :D

krajta
107 příspěvků 24.6.21 05:31
Fler

Škoda že tento prodejní web je plný líných nebo neschopných prodejců. Za poslední týden jsem poptávala pět různých výrobků u cca 80 výrobců a 90% mi rovnou napsalo neumím, nedělám, nemám čas, nestihnu to udělat apod.

Moir
2576 příspěvků 24.6.21 10:36

Snažím se řešit ty svoje bolavý záda, viz některý z minulých příspěvků a ještě (možná přidružené) další problémy

online rezervace, včera jsem byla skrze webový formulář ordinace objednaná na 13:15, přijdu tam, těsně před 13:15 vezmou do ordinace jinýho chlapa, ok, ten vyleze, nic se neděje a pak už leze ven sestra, že jde jako domů. Když se hlásím, že jsem ale objednaná, tak říká, že tam nikoho nemá, po chvíli kutání v systému najde, že objednaná jsem byla, ale systém jim to do ordinace propsal na 10:45. To, že mám termín na 13:15 mi ještě včera dopoledne přišlo na email jako připomínka. Další termín objednán „ručně“ za měsíc…

A vůbec objednávání k doktorům, praktik nechce vydat žádanku na ortopedii, doporučený ortoped nebere další pacienty, na Bulovce se neobtěžují odpovědět na dotaz na termín či radu, kam se obrátit na email, který je výslovně uveden jako kontakt pro objednání, neuroložka se problémem v podstatě odmítla zabývat, když mne nemůže poslat na magneticku rezonanci, že mám jít na ortopedii…ale napsala aspoň rehabilitace, přičemž tam mi termín dneska zrušili, protože je vytopili (že mi volali přesně ve chvíli, kdy jsem doma sahala na kliku, že vyrazím, za to teda spíš dík, že se to tak dobře načasovalo)
(vzhledem k tomu, že mám operovanou skoliozu, tak mi dává smysl jít k někomu, kdo ty operace dělá, či s nimi má zkušenosti, než za „obvodním“ ortopedem, co obvykle řeší zlomené ruce a přetrhané vazy)

Stránka:  « Předchozí 1 1456 1457 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1468 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek