Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (600) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
1996 příspěvků 26.6.21 21:40

Pro mě je důvěryhodný Červený kříž. Bohužel se už zase objevily hyeny:

Ničivého tornáda už využili podvodníci, cinklým QR kódem odkláněli peníze od pravé charity
Dnes 18:39 – Brno
kub, Novinky, ČTK

Neštěstí na jihu Moravy, kudy se ve čtvrtek přehnalo ničivé tornádo, již stihli využít podvodníci. Jedná se o sbírku Diecézní charity Brno, jejíž grafiku okopírovali a vložili do ní vlastní QR kód směřující jinam, než na diecézní účet. Úřad jihomoravského kraje zdůraznil doporučení, aby dárci pořádně ověřovali, kam peníze posílají a v daném případě kód nepoužívali.

Dani17
515 příspěvků 27.6.21 12:32

@bao-baba @giuliettka Poslali jsme Diecézní charitě Brno. Převodem. Naštěstí mi tyhle vychytávky na mobilu zlobí. Jak může být někdotaková hyena, nechápu.

bao-baba
1996 příspěvků 27.6.21 17:19

Lidská blbost nezná hranic

https://www. novinky. cz/zahranicni/evropa/clanek/zena-zpusobila-hromadny-pad-na-tour-de-france-hleda-ji-policie-40364609#seq_no=3&source=hp&dop_id=40364609&dop_ab_variant=0&dop_req_id=OJd4ugcuOAD-202106271456&dop_source_zone_name=novinky. sznhp. box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

Porkpiehat
3021 příspěvků 27.6.21 21:26

@bao-baba Jestli tak stála o to, aby jí natočila kamera, tak snad jí někdo na tom videu pozná. Je to každý rok stejné. Lidé lezou do silnice, divím se, že se nebojí o vlastní zdraví, protože ti cyklisti jezdí rychle i do kopce. Je mi líto těch cyklistů. Chystají se celý rok na tak důležitý závod a pak jim to nějaká kráva zkazí, že buď naberou zpoždění nebo dokonce musí odstoupit ze závodu.

Vinca_minor
2991 příspěvků 29.6.21 14:20

seznam.cz: „Kvůli šíření delta mutace koronaviru bude ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) navrhovat, aby lidé očkovaní jen jednou dávkou museli kvůli prokázání bezinfekčnosti předložit i negativní test.“
Všechno dodržuju, ale začínám být nasr*** Myslela jsem, že základem opatření je nezahltit nemocnice. Lze předpokládat, že rizikové skupiny jsou očkované, nerizikové očkované, prodělané nebo odpůrci. Takže echt vážné průběhy by neměly nastat v dramatickém měřítku. Ale respirátor nosím, byť se potím jako prase.
Ale tohle! Když jsem se nechávala očkovat, bylo mi jedno, jestli mi dají Pfizer nebo Astru, dyť po první dávce se zbavím testování. Jenže: Pfizer má druhou dávku za 6 týdnů a dle premiéra můžu jít i za 3 týdny, je dost dávek. Ale Astra, kterou mám já, má druhou dávku za 12 týdnů. A jestli se budu muset i přes očkování do konce prázdnin testovat kvůli změně pravidel… Uááá!

Accuracy
109 příspěvků 29.6.21 14:27

Já se přiznám, že toto byl jeden z mých argumentů „proti“. Hodně lidí se dalo očkovat právě proto, aby na ty testy nemuselo. Já jim říkala, ať se očkovat klidně dají, když chtějí, ale toto jsou pravidla, která dnes platí a zítra platit nemusejí; není to dobrý důvod pro očkování, když je změna otázka jednoho papíru.
A už je to tady. Nijak mě netěší, že jsem měla pravdu. :/

Vinca_minor
2991 příspěvků 29.6.21 14:38

@Accuracy Já jsem nešla kvůli testování. Mám nemocnou maminku, tcháni 65+, tchyně po vážné nemoci, stýkám se s velkým množstvím lidí (pracovně i s veřejností, ve sboru, cestování vlakem…), tak jsem nakonec chtěla být zodpovědná, i když mě štvalo, jak mě do toho stát tlačí. Ale kdyby mě napadlo viz výše, tak bych šla do centra na Pfizer a ne k praktikovi pro Astru.

Příspěvek upraven 29.06.21 v 14:39

xSx
1169 příspěvků 29.6.21 14:39

@Vinca_minor se divim, ze Vam tu Astru pichli nakonec, nemenila se i u nas indikace? (ze se davala spise starsim rocnikum)?

Vinca_minor
2991 příspěvků 29.6.21 14:45

@xSx Jo, měnila. Napřed starším ne, pak mladším ne. Mně Astra nevadila a indikace se měnila těsně po mé první dávce. A není zakázaná, jen nedoporučená. S tlakem ani sraženinami u nás nikdo problém nemá, hormonálku neberu, riziko minimální.

MP Janka
835 příspěvků 29.6.21 15:10

@Vinca_minor
Ono to léto bude tak jako tak veselé. Lidi na chalupách mimo velká města, v okolí málo testovacích míst a ještě plných, letní pařáky a na koupaliště legálně bez testu jít nejde.

Aspoň moje informace jsou takové, že bazény a koupaliště jsou jediná zařízení, kde testy fakt poctivě kontrolují. Fitka, aspoň ta malá, na to prý kašlou. A ani se nedivím, ten certifikát o negativním testu musel vymýšlet někdo bystrozraký. Nemám tiskárnu, takže ho ukazuji na telefonu a je tak „přehledný“, že musím telefon předat pokladní, aby zkontrolovala datum platnosti.

Vinca_minor
2991 příspěvků 29.6.21 15:40

@MP Janka A navíc není problém ten dokument pozměnit. Myslím, že kdybych šla na test jednou a pak falšovala datum, tak to nikdo nepozná. A nedělám si iluze, že se to neděje.

xSx
1169 příspěvků 30.6.21 09:32

@Vinca_minor jojo, jasne ze na to lidi dlabou! Chtelo by to v ramci e-rousky zaradit proste nejakej jako covid pas, kdy Vam to zadaji primo do aplikace, kde se to spis neda zfalsovat. Lidi jsou holt pitomi a vymysleji hlavne ochcavky (ackoli musim priznat, ze s timto fungovanim/nefungovanim se jim ani nedivim).
Co povazuju za povedenou vec je nakonec ockovani, vypada, ze vsude bezi uplne ok a treba takove Universum je naprosto bomba, jede to jak masina a pekne odsejpa.

mikrob
364 příspěvků 1.7.21 15:18

Stěžuju si na to, že jsem si před časem kupovala sérum na řasy na e-shopu Tomas Arsov a teď na mě neustále vyskakuje reklama s Helenkou Vondráčkovou a divným pánem, případně divný pán s nějakou modelkou pod vodou…

umad
423 příspěvků 2.7.21 11:58

Stěžuju si na plán od 9. července nechat nutnost testů, když má člověk jen jednu dávku. Ted jsem teda dva týdny neriziková a můžu si jít kamkoliv a od 9. zas budu riziková a můžu jen s testem? Velká nasranost.

kalivrata
657 příspěvků 2.7.21 12:31

@umad No, já ani nejsem naštvaná, ale překazilo mi to plány na dovolenou. počítala jsem s tím, že si nebudu muset zařizovat testy, které nejsou v daném místě dostupné a místa, kde to jde, jsou přeexponovaná. Na první dávku jsem se přihlásila okamžitě, jak to vzhledem k mému věku šlo.

Mezitím se testovací kapacity zaplnily těmi, kteří se očkovat nechtějí nebo nemůžou, takže co teď? Snad budou stačit samotesty.

umad
423 příspěvků 2.7.21 15:02

@kalivrata Já se těšila, jak začnu chodit plavat bez otravných testů a teď zas teda nic. Takže motivace klesá. Stejně jako s dovolenou, nechce se mi riskovat, že někam odjedu, pětkrát to změní a já zůstanu někde viset. Jsem si vědoma, že číslo R stoupá, ale počet hospitalizovaných je 50, to mi přijde trochu nepoměr držet dalších 10 milionů obyvatel pořád v šachu.

Neferek
224 příspěvků 2.7.21 15:46

Upřímná otázka k tomu očkování/testům - vy jste fakt čekaly že s náma, s prominutím, nevyjebou? Vždyť je to naprosto v souladu s jejich politikou

Porkpiehat
3021 příspěvků 2.7.21 17:45

Tak se opět ukazuje, že neplánovat dovolenou do Čech bylo nakonec celkem dobré rozhodnutí.

@kalivrata píše:
@umad Na první dávku jsem se přihlásila okamžitě, jak to vzhledem k mému věku šlo.

Ve Francii zvažují, že zkuší bezplatné testy pro kohokoli a kdykoli. Že to lidi nenutí se nechat očkovat. Ale že to udělají nejdříve od září, aby měli přes prázdniny čas se nechat naočkovat ti, na které přišla řada až teď, protože dřív nemohli kvůli rozplánování podle věkových kategorií. Přijde mi rozumné, že tohle zohlední, protože někteří lidé se prostě dřív nemohli nechat naočkovat.
Podmínka očkování nebo negativní test není určena pro žádnou aktivitu. Existují pouze omezení počtu návštěvníků/zákazníků.

Femur
688 příspěvků 2.7.21 20:50

@Neferek Upřímná odpověď. Od této vlády nečekám nic dobrého, nikdy jsem nečekala. Teď už čekám jen na jejich konec a trošku se bojím, co přijde po nich. Očkovat jsem se nechala ne proto, abych měla výhody a nemusela se testovat (je mi jedno, kolikrát si strčím štětičku do nosu), ani proto, že se obávám sama o sebe. Ale sama jsem covid na podzim prodělala a nic moc, fakt mi bylo blbě. Co to potom udělá s mnohem zranitelnějšími lidmi, si dovedu představit. Mám kolem sebe hodně lidí, kterým umřeli blízcí, dodnes si vyčítám, že jsem možná nevědomky nakazila někoho z nich, i když jsem byla hodně opatrná. Takže jsem se nechala očkovat i s vědomím toho, že vakcína může mít vedlejší účinky, protože věřím, že ochráním své okolí a pomůžu zastavit šíření téhle nemoci. Jestli to má někdo jinak, jestli se nechce očkovat protože se bojí, nebo jestli se někdo nechal očkovat, aby získal výhody, a teď je mu líto, že to zas až taková výhoda není, je mi jedno. Každého rozhodnutí. Hodně lidí vakcíny odmítá z nejrůznějších důvodů, někdo to má jako protest proti vládě, někdo má vážně strach, nechci nikoho přesvědčovat. Pak mi ale vadí, že mi někdo (nemyslím vy) podsouvá, že jsem se nechala očkovat, abych si získala výhody, nebo mi spílá, že jsem blbá ovce, která jde na ruku vládě a udělá, co jí kdo řekne. Strašně mi vadí, jak je naše společnost rozdělená, rozhádaná, pořád přemýšlím, komu tento stav vyhovuje.
Takže tak.

Moir
2597 příspěvků 3.7.21 09:06

Já se nechala očkovat proto, že je to jediná možnost, jak můžu přispět k návratu k normálu a ochránit se.
První dávka neměla vedlejší efekty, krom pár dnů dosti bolavého místa vpichu, ve čtvrtek jsem dostala druhou, tam už to bylo zajímavější, injekce ráno, už během dne začala bolet ruka, večer horečka skoro 39, v pátek ještě celý den spavost a trochu teplota a stále bolavá ruka a „zajímavě“ to „steklo“ jakoby na opačnou stranu ruky do podpaží a patrně trochu bolí mízní uzlina v podpaží, nic extra příjemného, nic, co by se nedalo přežít, ale byla jsem ráda, že ještě můžu mít HO, od příštího týdne musíme už normálně chodit do práce každý den a o HO se složitě žádá a musí se uvést „závažné důvody“.

Vinca_minor
2991 příspěvků 3.7.21 16:27

Zas mě nakrkli, že zvažují, kdy přestanou hradit neočkovaným testy, protože jsou prý kritizováni, že lidem hradí testy pro „zábavu“. Já teda restaurace, kulturu, sport atd. beru jako běžnou součást života, sociálních vztahů, psychického a fyzického zdraví. Navíc služby zaměstnávají spoustu lidí. A taky dost lidí chodí na obědy o pracovní pauze. Prej „zábava“.

giuliettka
9094 příspěvků 3.7.21 16:54
@Vinca_minor píše:
Zas mě nakrkli, že zvažují, kdy přestanou hradit neočkovaným testy,

A mňa serú, že neočkovaným tie testy platia. Ja by som všetkým čo sa nenechajú očkovať dala zaplatiť aj prípadnú hospitalizáciu na covid. Bohajeho, tak ak chceme do cudziny, (inam ako do Chorvátska a Egypta!) tak sa necháme očkovať proti hepatitidě typu A a typu B, malárii, cholere, poliomyelitíde, japonskej encefalitíde… a nikto nerieši čo mu pichnú a ešte si to zaplatíme. Ubudlo by z Vás, keby ste sa očkovať dala? Nie, tak čo pindáte na platenie testov? Nechcete sa očkovať, tak cálujte všetko. A to hovorím ako niekto, kto mal vedľajšie účinky.

Moir
2597 příspěvků 3.7.21 18:14

@giuliettka Je třeba ale uznat, že jsou lidi, kteří se nemohou nechat očkovat, protože kvůli svému zdravotnímu stavu prostě nemohou, jsou lidé, kteří se donedávna očkovat nemohli nechat, ač by moc rádi, protože platil zákaz očkovat lidi 90 dnů od vyléčení covidu a jsou i tací, co ještě nestihli očkování, protože jejich věková skupina dostala zelenou teprve nedávno…a ti všichni by za to měli být trestaní, že chtějí někam dál, než s odpadkovým košem k popelnici?

Shameeka
71 příspěvků 3.7.21 18:29

Stezuju si na malovani, v nasem baraku je vsechno spatne. vypada to ze pod natery je hlinkova barva tedy jsme museli skrabat, google rika ze na vice vrstev hlinky nefunguje ani hloubkova penetrace. prave mame za sebou skrabani, umyti zdi mydlovou vodou a prvni vrstvu penetrace. od rana! doufam ze nam to pak nespadne na hlavu. priste volame malire…

Stránka:  « Předchozí 1 1458 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1476 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek