Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (599) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Shameeka
71 příspěvků 3.7.21 18:33

@Moir my treba jsme prave 5 mesicu od covidu, dle testu mame velmi vysoke protilatky a velkou pravdepodobnost vedlejsich ucinku, slovy obvodacky by nas to ale nemelo zabit, rikala teda at klidne jdem na ockovani ale lepsi by byl podzim. od 8.8. budem pokud se nenaockujem odkazani na testy. a ted si vyberte. ockovat se chystame uprimne kvuli pohodli, nechci myslet na testy kdyz jdu do hospody ale ocenila bych treba uznavani protilatek.

Vinca_minor
2954 příspěvků 3.7.21 18:38

@giuliettka Tak neměli prezentovat očkování jako dobrovolné. A pak z neočkovaných udělat nepřítele státu a vraha bližních.

giuliettka
8969 příspěvků 3.7.21 19:34

@Vinca_minor A prečo nie? Tí neočkovaní nepriatelia fakt sú. Keď má decko napríklad zarděnky, tak musí tiež byť v izolácii a nebeha pomedzi ostatné deti. Tak si vyberiem, buď budem doma, alebo sa nechám zaočkovať a idem kam chcem.

if5
502 příspěvků 3.7.21 20:24

@giuliettka Když děcko zarděnky prodělalo, tak ho už nikdo do očkování nenutil.

bao-baba
1964 příspěvků 3.7.21 21:09

@Vinca_minor Mě zase naprdlo, když mě známý nazval ovcí, protože jsem se nechala očkovat. S mým politickým názorem to nemá co dělat.

giuliettka
8969 příspěvků 3.7.21 21:20

@if5 A veď nikto vas nenúti sa očkovať. Nechceš sa očkovať, tak sa neočkuj, ale nes si následky sám. Ked si neočkovaný môžu mysleť o očkovaných, že sú ovce, tak si očkovaný môžu myslieť o neočkovaných, že sú to neohľaduplné hovada, kvôli ktorým sa nemůžeme vrátit do normálu. Já to že očkovaný nebude za test platiť, beriem ako odmenu pre nich. Nie ako trest pre tých druhých. Já si osobne myslím, že ti čo sa nechcú očkovať, lebo mali covid, sú rovnaký ako keby človek čo havaroval v aute už jezdil bez bezpečnostných pásov, lebo už má haváriu za sebou a nič sa mu stať nemôže.

giuliettka
8969 příspěvků 3.7.21 21:23

Neviem či som v správnej teme, ale preživéhoboha napsat slovenský příspěvek s českým konektorem na mobile je nadlidský úkol. Asi má jebne.

Vinca_minor
2954 příspěvků 3.7.21 22:19

@giuliettka Hele, já nekritizuju hrazení nebo nehrazení testů, ale to jejich zdůvodnění „zábavou“. Kdyby řekli, že výhledově se budou hradit jen testy nařízené lékařem, a kecy o zábavě si nechali, neřeknu půl slova. „To, co hradíme, jsou vlastně testy pro běžný život, aby člověk šel do restaurace, za kulturou, sportoval. To není standard. Z veřejného zdravotního pojištění by se měly hradit testy, které mají indikaci. I celá řada odborníků kritizuje, že hradíme testy pro zábavu,“ uvedl ministr.

giuliettka
8969 příspěvků 3.7.21 22:52

@Vinca_minor To uznávám, že tahle vláda neumí podat svá rozhodnutí normálně. V tom máte pravdu. Psychický nezvládnu psát dlouhé posty. Tak jen krátce, chápu vás. ;-)

BeKaa
682 příspěvků 3.7.21 22:57

No, já bych se očkovat ráda nechala, ale jsem těhotná a podle konzultace u odborníka budu mít stejně očkování kontraindikované i po těhotenství.
Takže mám být doživotně vyloučená z normálního života? Nic jiného než testy mi nezbývá a platit za ně, mi připadá na hlavu, zvlášť, když mám ještě hodně protilátek. Tak snad udělí nějaké výjimky.

giuliettka
8969 příspěvků 3.7.21 23:05

@BeKaa V takových případech už nejsem tak striktní. Určitě výjimky budou. Ale chci k tomu jedno. Gratuluji.

KrisaVasilisa
6 příspěvků 4.7.21 08:16

Já se chci nechat očkovat, zaregistrovala jsem se hned, jak spustili moji věkovou skupinu (30+). Termín na první dávku jsem dostala 21. 7., na druhou 1. 9., tudíž bez testů budu moci fungovat až na konci září.
Hrazené testy se snažím využívat minimálně, ale stejně nechápu, proč bych měla být znevýhodněna hrazením si testů v srpnu a září, když jsem neměla šanci se nechat očkovat (argument, že jsem se měla registrovat na druhé straně republiky je podle mě mimo). S původní verzí, že proplácení se stopne, až se bude moci nechat očkovat každý, kdo bude mít zájem a budou výjimky pro ty, co se očkovat nemohou, souhlasím.

Roxxanna
99 příspěvků 4.7.21 08:25
@Neferek píše:
Upřímná otázka k tomu očkování/testům - vy jste fakt čekaly že s náma, s prominutím, nevyjebou? Vždyť je to naprosto v souladu s jejich politikou

A vy si opravdu myslíte, že být ve vládě jiná strana, bude to jinak? Že by k rozvolnění došlo najednou a bez podmínek a „děj se vůle boží“?

oliviax21
103 příspěvků 4.7.21 19:06

Očkování je samozřejmost, stačí k tomu pouhá jednoduchá matematika, pokud porovnáte riziko nežádoucích účinků vakcíny vs. možné následky po prodělaném covidu + riziko, že nakazím někoho, kdo umře + že jsem součástí společnosti, a mám tedy taky jistou občanskou povinnost (je to ohleduplnost vůči těm, kteří se očkovat nemohou). Mrzí mě na tom všem, že jsem si bohužel spoustu lidí, které jsem do covidu měla ráda a respektovala je, musela zařadit do takové soukromé kategorie „Země je placatá“, kterým když předkládáte vědecky/statisticky podložená data a fakta, nejsou ochotni se nad nimi ani zamyslet. Prosazují svoji pravdu, často dost radikálním způsobem, označují ostatní přinejmenším za ovce, a když se jich zeptáte, čím mají podloženo to, o čem mluví, řeknou vám: „Já tomu prostě věřím.“.

Vinca_minor
2954 příspěvků 4.7.21 20:26

@oliviax21 Mám podobné důvody pro očkování jako vy. Jen mě štve postoj vlády a jejich prezentace. Kdybych poslouchala jen jejich výroky, tak se na just naočkovat nenechám. Ale osobní zodpovědnost mi to nedovolí, takže první dávku už mám.

oliviax21
103 příspěvků 4.7.21 21:21

@Vinca_minor Chápu. Politici mě štvou celkově, zdá se mi, že je to taková sorta lidí, že se mezi ně slušný člověk nehrne, a tak to vypadá, jak to vypadá. Tuto situaci vládě každopádně nezávidím, já bych to rozhodovat nechtěla.

MP Janka
832 příspěvků 5.7.21 08:37

Stěžuji si na e-kolisty. Asi sportovně vyhlížejícím padesátníkům přijde jako děsná bžunda, když začnou z ničeho nic vedle sebe tlačit do kopce na silnici holku na normálním kole, ale mně to jako legrace nepřišla. Zvlášť, když jsem jela za kamarádkou a tak tak se jí stihla vyhnout, když se bez varování zapojil tenhle haha e-pohon.

VeronikK
1330 příspěvků 5.7.21 09:47

@Vinca_minor Já na očkování chtěla. Například celý leden a únor jsme jezdili do práce, vlak, mhd, a pak práce mezi lidmi - děti navíc z různých konců republiky na internátu nebo dojíždějí také někdy z dálky. Takže po očkování jsem cítila až nečekanou úlevu. On je to přece jen stres, co přitáhnu domů na děti nebo starší rodiče… Nebylo příjemné, když je skoro všechno zavřené, jen my musíme mezi lidi. A dalo se čekat, že nás zase opět pošlou, ať se děje, co se děje

květušína
704 příspěvků 5.7.21 16:45

Ačkoliv běžně mám jen základní očkování, tak tohle jsem chtěla. Mám osmdesátiletou mámu a ve velmi blízké rodině jsme měli opravdu vážný případ (více než týden v umělém spánku na ventilátoru) u člověka, co mu ještě nebylo 50. Momentálně jsem po druhé dávce a abych učinila za dost tématu vlákna, stěžuju si, že mi včera večer a v noci bylo opravdu mizerně, jako při chřipce a místo abych si užila dva dny volna navíc a načerpala energii, dnes celý den ležím jak lemra a budu ráda když se do středy dám jakž takž do kupy.

Příspěvek upraven 05.07.21 v 17:00

květušína
704 příspěvků 5.7.21 16:53

@MP Janka myslím si, že elektrokola a elektrokoloběžky jsou zlo a je to něco, s čím lidi neumí zacházet a myslí si, že jezdí vlastně na normálním kole. U nás v ulici jezdí dva cca deseti dvanácti letí kluci na ekolobežce velmi rychle. Přitom rychlost bez vlastního přičinění může být max. 6 km/hod. Jinak je z koloběžky moped a je na něj potřeba odpovídající helma a řidičák. Už jsem je upozorňovala, ale zbytečně. Fakt nechápu rodiče, když už jim to koupí, že si nezjistí, jak se na tom může jezdit.

Porkpiehat
2986 příspěvků 5.7.21 17:37

@květušína Ve Francii byly v poslední době dva vážné případy zranění elektrokoloběžkou. V Paříži srazily dvě ženy (na jedné koloběžce) mladou ženu, která po pádu zemřela. Když ty dvě našly, tak se zjistilo, že jsou obě zdravotní sestry! A ještě čerstvější je, že na elektrokoloběžce nějaký muž těžce zranil velmi starou paní (96 let), která přecházela na přechodu a na zelenou. Poslední zpráva, kterou jsem zachytila, byla, že se paní v nemocnici hodně přitížilo.
A to jsou jen ty, co jsem ve zprávách zachytila.

Když jsem si poprvé vyzkoušela terénní elektrickou koloběžku, tak jsem byla zaskočená rychlostí (fakt sviští jako blázen, max. rychlost 25 km/h, baterie se veze v batohu na zádech). Dopředu jsem nahlásila, že pojedu svojí rychlostí, dokud si na ní nezvyknu. Přišlo mi, že koloběžka ovládá mě a ne já koloběžku (dva motory, přepínač rychlostí). Byl to teda úžasný zážitek, ovšem sama bych se k tomu neodhodlala, vymyslela to kamarádka jako součást dámské jízdy. Jezdily jsme jen po provensálských silničkách a vinicemi, když jsme projížděli vesnicí (plnou turistů), tak jsme jely krokem. Pokud se elektrokoloběžky používají s rozumem, tak mohou být součástí dopravního ruchu stejně jako kola. Uživatelé ovšem nesmí mít pocit, že si mohou dovolit všechno.

Femur
683 příspěvků 5.7.21 19:22

@květušína Mně bylo špatně po první dávce. Jako kdyby na mě lezla chřipka. Večer po očkování to na mě padlo, druhý den byl pátek, bylo to v době, kdy jsme byli ještě na distanční výuce, tak jsem sfoukla rychle výuku a šla si lehnout. Asi se vakcína potkala ještě s protilátkami z podzimního covidu. Zajímavé je, že při druhé dávce mi nic nebylo. To už jsme chodili do školy, tak jsem se bála, že mi bude špatně, ale nic.

Femur
683 příspěvků 5.7.21 19:42

@VeronikK Já jsem si na podzim covid taky přitáhla asi z MHD. Druhá varianta je, že mě nakazila kolegyně. Měly jsme to současně, takže se nevědělo, která z nás to přinesla. Každopádně jí se doma nakazili oba rodiče a tatínek v nemocnici zemřel. A já si občas říkám, že jsem za to třeba mohla já. Ne že by mi kolegyně něco vyčítala, fakt to mohla dotáhnout ona. Zajímavé je, že několik dalších kolegů se s námi potkalo a nikdo nic nechytil. To jsme ještě jezdili učit distančně ze školy. Potom už jsme jeli z domova.

bao-baba
1964 příspěvků 5.7.21 22:11

Provozovatelé sdílených koloběžek předestírají veřejnosti, jaká je to úžasná, ekologická věc, což mi přijde docela na hlavu. V centru Prahy jezdí MHD a ty tramvaje pojedou stejně, ať jede někdo na koloběžce nebo ne. Případně je možné jít na kratší vzdálenosti ekologicky pěšky. Takže se něco musí vyrobit (spotřeba energie navíc), pak to jezdí (spotřeba energie navíc) a někdo to musí sbírat po ulicích a svážet na dobíjení (další spotřeba energie navíc).

VeronikK
1330 příspěvků 6.7.21 08:12

@Femur u nás ve škole postupně byla tak polovina tříd v karanténě. A v únoru, hlavně ke konci měla covid téměř polovina kolegů… Ve třídě, kde také učím, jejich třídní i asistentka (za celou dobu se mi hygiena neozvala, šla jsem si na testy sama). Myslím, že kdyby v březnu nezavřeli, tak to budeme mít už všichni… A leckomu bylo teda dost blbě, pokud vím, a navíc to má i následky :-(

Stránka:  « Předchozí 1 1459 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek