Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (599) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
kobylkalucni
454 příspěvků 17.8.21 18:22

Arnold Schwarzenegger tvrdí, že nemáme pít kravské mléko, pouze mandlové. Tak jsem si koupila mandlové mléko. Bylo drahé a je pěkně hnusné. Smrdí jako staré ponožky. A sráží se v kafi. Asi tak úspěšná jako Arnold Schwarzenegger nebudu.

Ophelie
1250 příspěvků 17.8.21 19:14

@kobylkalucni mně rostlinné mléko v teplé kávě taky moc nechutná, ale v cold brew je mandlové celkem fajn. Taky mi přijde, že je rozdíl mezi značkami.

Oveeec
3034 příspěvků 17.8.21 19:58

Chutí se rostlinná mléka normálnímu nevyrovnají. Není to nedobré, ale člověk nesmí očekávat mléčnou chuť. Cena těch kupovaných je hrozná, ale domácí ovesné je celkem fajn. Dokonce, když je čerstvé, je i krásně bílé a husté, ale nesmí se nechat moc dlouho stát, jinak se pevné částice oddělí a klesnou. Jo a z těch vymáčených zbytků se dají udělat vynikající sušenky.

DanielaS
5290 příspěvků 18.8.21 12:00

Kdyz se v obchode podivam, kolik mandli je v kupovanem mandlovem mleku, je to smutne. Kdyz mam nahodou velke mnozstvi mandli, udelam si domaci. Obcas kupuju kastanove „mleko“, prave kvuli chuti. Ale je to uplne jina liga nez zvireci mleko, nic k zamenovani. Asi jako zamenit spek za tvaroh, oboje je bila kostka.

krajta
109 příspěvků 24.8.21 16:02
Doktoři

Uvažuju jestli si doktoři z lidí dělají jenom srandu nebo to myslí vážně? Měli by si zopakovat lékařskou etiku a lékařské tajemství (když po Vás doktorka s sestrou chce ať ji v ordinaci, která má otevřené dveře do čekárny plné pacientů řekne, ať ji řekněte co máte za zdravotní problémy). A buď Vás nevezme vůbec nebo vás s akutním problémem objedná za půl roku.

ertz
1021 příspěvků 24.8.21 20:32

@bao-baba To je skvělá scénka :-)

Oveeec
3034 příspěvků 24.8.21 23:35

V Karlových Varech bývala restaurace, kde vařili a obsluhovali učni. Bylo to takové retro co do zařízení, kuchyně i oblečení těch učňů, ale bylo to tam takové, klidné, klasické, dobré ceny a ráda jsem pozorovala učně, jak zkoušejí v praxi, co se naučili. A mělo to takové retro jméno Luna. No a dneska jsme tam chtěli zajít na oběd a místo Luny předzahrádka, venku cedule s fotkami rádoby designového podniku s nagelovaným potetovaným barmanem a kreativním názvem La Hospoda. Je to smutné, že zase něco zmizelo.

kobylkalucni
454 příspěvků 25.8.21 09:59

@DanielaS kdosi mi kdysi dal velké množství máku, asi dvě kila. Makovou náplň do koláčů u nás nikdo nejí, ani jako posypku na šišky. Trochu jsem vpašovala do těsta na bábovku, ale taky to nebyla záchrana. Tak jsem si v jednu dobu dělala makové mléko. A to skutečně kravské mléko připomínalo, bylo nasládlé, dobré. Jen zrovna začala v televizi vycházet Hra o trůny, kde nějaký kreativec přeložil makový odvar s jeho proslulými účinky jako makové mléko a ja pak musela hodně vysvětlovat.

eriam
448 příspěvků 25.8.21 10:26

@krajta To u nás kdysi na sonu to fungovalo takhle - místnost, uprostřed metrová ulička, po stranách vpravo a vlevo od uličky závěs, na konci místnosti lehátko, lékař a sestra. Závěs vpravo pro muže, vlevo pro ženy. Čekalo se na chodbě, občas vyšla sestra a zařvala,,komu se chce hodně čůrat, ať jde dál. To byli všichni ti, co šli na sono moč. měchýře atd. Takže do místnosti byli vpuštěni všichni bez ohledu na pohlaví. Bylo to neskutečně trapné, když jste věděla, že za závěsem jsou svlečeni chlapi, sestře bylo naprosto jedno, jestli už mužskej zašel a klidně zavolala ženskou, takže se občas v uličce minuli. Bylo to ubohé a ponižující. Tak jsem to jednou řekla našemu praktikovi, ten na mě nechápavě koukal a nevěřil mi. Ale asi si to prověřil, protože po nějaké době tohle skončilo a pacienti tam byli bráni po jednom.

Moir
2590 příspěvků 25.8.21 12:07

@kobylkalucni tak on milk of the poppy není makový odvar „Milk of the poppy is a powerful medicine, drunk as a liquid, which is used as both a painkiller and an anesthetic. Higher doses will induce unconsciousness, so patients can undergo surgery. It is commonly used throughout the Seven Kingdoms for those who have suffered severe injuries. Maesters make it from crushed poppy flowers and it has a white color, hence "milk of the poppy“."

xSx
1146 příspěvků 25.8.21 12:13

@Moir jasná věc, prostě normální opium ;)

Lakerol
251 příspěvků 26.8.21 20:27

RIP, můj oblíbený hrnek:

mikrob
356 příspěvků 29.8.21 12:10

@Lakerol Kincugi? :-)

Vinca_minor
2940 příspěvků 29.8.21 16:35

Nevim, kam s tím. Novinky.cz:

"Každý obyvatel Brna vyhodí ročně do odpadků průměrně 33 kilogramů potravin. Jde v mnoha případech o shnilou zeleninu a ovoce, ztvrdlé či zplesnivělé pečivo nebo chléb a také o hotová jídla, která už vypadají nevábně ke konzumaci.

Podtrženo a sečteno; domácnost o dvou lidech tímto plýtváním pomyslně vyhodí ročně celkem 40 000 korun, za což už by se dala pořídit velmi slušná romantická dovolená."

40 000 Kč / (33 kg * 2 osoby) = 600 Kč/kg potravin.

40 000 Kč / (12 měsíců * 2 osoby) = 1670 Kč/osoba/měsíc.

Jsou si jistí, že ten výzkum mají na Mendelovce správně?

Lakerol
251 příspěvků 29.8.21 18:47
@mikrob
@mikrob píše:
@Lakerol Kincugi? :-)

Bohužel byl úplně na sra*ky. Zkoušela jsem lepit a než jsem to dala dohromady, tak se rozpadl ještě víc.

mikrob
356 příspěvků 30.8.21 15:01

@Lakerol Tak to je škoda, takový krásný hrnek.

Lakerol
251 příspěvků 30.8.21 22:14

@mikrob Asi už nastal jeho čas. Spadl asi z 40 cm na parkety, takže nic hrozného. Na fotce je před definitivním rozpadnutím. Zajímalo by mě, jestli to bylo opotřebením nebo je to vlastnost kostního porcelánu.

bao-baba
1953 příspěvků 31.8.21 08:58

Ve schránce se mi objevil katalog s oblečením (mimochodem dosti hnusným). U většiny položek bylo uvedeno bio-, případně že je to z něčeho udržitelného. Poněkud mi leze na nervy, jak nám různé firmy valí ve velkém klíny do hlavy, jak strašně moc chrání životní prostředí. Prodej mizerného oblečení, které je po pár nošeních na vyhození, tzv. nové kolekce co čtrnáct dní, drobností v naddimenzovaných obalech a celkově stimulace pocitu potřeby si kupovat a kupovat nové a nové věci. Koupí našeho bazmeku ochráníte deštné lesy!

Dnes docela zajímavý článek:

https://www. seznamzpravy. cz/clanek/kolik-jich-mate-ve-skrini-mely-nahradit-nenavideny-igelit-a-vytvorily-novou-krizi-173541#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy. sznhp. box&dop_req_id=Cl2fe3jG02P-202108310625&dop_id=173541&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

MP blanka
2934 příspěvků 2.9.21 18:52

Viem, že medveď do našej prírody patrí, lenže to aj človek, nie? Pomaly neprejde týždeň, aby z niektorého kúta Slovenska neprišla ďalšia správa o tom, ako medveď napadol človeka, a sú to ťažké ublíženia na zdraví a psychike. Tento týždeň to bolo dokonca na dvoch miestach a nie je to tak dávno, keď u nás medveďom napadený človek už aj zomrel. Počet výskytu medveďov v tesnej blízkosti ľudských obydlí, ktoré zatiaľ neskončili napadením človeka je tak častý, že už ide o bežnú udalosť. Počet medveďov rastie z roka na rok už dlhšiu dobu a ich útoky sa množia. Ako dlho bude slovenské ministerstvo životého prostredia váhať, kým povolí aspoň ako-tak odstrelom ich počty znížiť? Momentálne - ak je nahlásený zvýšený výskyt nebezpečne, divo sa správajúceho jedinca, či viacerých medveďov priamo v obci, čo je čím ďalej častejšie, príde špecializovaný k tomu vytvorený útvar, medveďa uspia a prevezú ho do lesa. Lenže tam ich je už veľa, staršie medvede tých mladších vyháňajú hladať si iné terirórium, no a to nachádzjú už iba v obývaných zónach. Začarovaný kruh. Kedysi mala medvedica jedno mláďa, teraz má dva, tri až štyri! Neviem, či by pomohlo, keby v minulosti pre medveďov zaviedli niečo ako antikoncepčný program, čo by bolo rozhodne humánejšie, ako odstrel - lenže nič také nebolo. Pretože z „ vyšších “ miest znie stále iba rovnaká pesnička o tom, že si ľudia majú dávať pozor :-)!,nečudo, že už na viacerých miestach došlo k nepovolenému odstrelu - čo, samozrejme, nie je riešnie a strelcovi hrozí trestné stíhanie. Naše ministerstvo zadalo„ Genetický výzkum o počte medveďov na Slovensku “ Karlovej univerzite a tá nám to do roku 2024 zistí. Pritom počty sú viac- menej známe, sčítanie sa robí každoročne. Je otázne, koľko ľudí na takú liknavosť dovtedy doplatí zdravím, či životmi, aj to, či a aké opatrenia na základe výzkumu urobí naše ministerstvo.

Prepáčte, rozohnila som sa viacej, ako som pôvodne zamýšľala. Na odlahčenie ťažkej témy pridávam návod, ako sa pri útoku medveďa brániť. Je to, samozrejme žart. Bohužiaľ, oficiálne rady na toto téma sú tomuto veľmi podobné.

agirt
31 příspěvků 2.9.21 19:25

@MP blanka
Ti medvědi zkrátka nemají prostor odpovídající jejich životním potřebám. Slovensko je obydlené víc, než stačí současnému množství medvědů. Proto jsou mladší kusy vytlačovány a stále více se přibližují k lidskému obydlí. Já to dnes četla - nechtěla bych zažít, co ta zraněná žena (střet s medvědem v sadu u domu). Uspat takového medvěda a odvézt do teritoria jiného medvěda, mi nedává smysl. Překvapuje mě, že v tomto případě nedošlo k odstřelu.

bao-baba
1953 příspěvků 3.9.21 09:07

@agirt Medvědi jdou také za snadnými zdroji potravy, jako jsou popelnice a zahrady. V Česku zatím problémy s medvědy nejsou, ale máme tu přemnožené divočáky a i ti mohou člověka vážně zranit. Lezou do měst, u nás na „vesnici“ bylo prase bouchnuté autem přímo před obchodem. Lidé se bojí jít dál na procházku se psy, prase zaútočí spíše na psa než na člověka. Divoká prasata mají hody i na polích, díky monokulturám řepky a kukuřice nacházejí dostatek až nadbytek potravy, tak se množí častěji a mají více mláďat. Přestože se počty ulovených prasat zvedají a myslivci jsou motivováni odměnou za odstřel, tak populace divočáků stále roste. Ono je také složité je lovit v bezprostřední blízkosti obydlených míst.

Čírina
465 příspěvků 3.9.21 13:51

@bao-baba To bylo snad na sídlišti v Bohnicích, prasata jim tam převrátila trávníky mezi paneláky, lidi se báli, ale že šlo o město, prasata nemohla být odstřelena.

Temperance
3297 příspěvků 3.9.21 17:36

Dnes jsem se probudila se čtyřmi štípanci, vypadají jako bleší. Nemám domácí zvíře, jestli jsem nějakou chytla, muselo to být někde venku… achjo :-(

Singer ka
162 příspěvků 2 inzeráty 3.9.21 18:53

@Temperance …to jsou blechy psí, ty na člověka nejdou.ne nesmeju se vám:-),jen me to napadlo.

Stránka:  « Předchozí 1 1460 1461 1462 1463 1464 1465 1466 1467 1468 1469 1470 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek