Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (600) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Oveeec
3066 příspěvků 8.10.21 17:14

Ale je to vtipné, před časem vyprávěl známý, jak byl s dítětem sám doma, a to bylo nejdřív, že když jsou sami, tak je všechno tak nějak víc na pohodu, žádné stresy a tak. A za den za dva najednou ježišmarjá, nemáme domácí úkol, dítě přišlo pozdě do školy, protože chtělo konkrétní účes, který on neumí, do toho rodičák atd. atd. Fakt jsem se zasmála. Bylo to jak z té povídky od I. Krause, jak žena odjela a on večeří se psem maso s jemnou zeleninou, má na stole svíčku a ve váze růži, a nakonec se odplíží do hotelu, protože doma nemůže pro bordel ani mýt nádobí, ani se sprchovat a nákupní tašky jsou moc těžké.

DanielaS
5301 příspěvků 8.10.21 17:35

Ano, posledni tydny jsem venovala tomu, aby byl prvnak maximalne samostatny, ale treba ty online ukoly si sam neudela (jako poslechnout si tu a tu pisnicku, podivat se na to a to video).
Skolkove dite je behem dne lip opecovavane, svacinu mu daji erarni, kdyz nebude mit svou.
Kdyz jsem diplomaticky poukazala, ze je nutne se vypravit z domu v urcity cas a ne pozdeji, odpovedel (cituji): „To bych se musel kazdych par minut divat na hodiny nebo co!“

kobylkalucni
475 příspěvků 8.10.21 19:23

Zase moc mu to neulehčujte. Kdysi jsem takhle na tři dny plánovaně opustila domácnost. V dobré víře, mladá a blbá jsem nadělala plný mrazák obědů, psa dala na hlídání ke známým, vyprala jsem celý koš na prádlo aby tam nebyla ani ponožka a vyplivlá odjela. Vrátila jsem se, obědy snězené, koš plný, tchyně zrovna dovytírávala podlahu a můj manžel, spokojený jak měsíček na hnoji konstatoval, co ty hloupé ženské na té mateřské nezvládají, vždyť je to taková pohoda, jenom si celou dobu hrát… Pěkně mu v tom vymáchejte čumák.

Moir
2597 příspěvků 8.10.21 19:55
@DanielaS píše:
Ano, posledni tydny jsem venovala tomu, aby byl prvnak maximalne samostatny, ale treba ty online ukoly si sam neudela (jako poslechnout si tu a tu pisnicku, podivat se na to a to video).
Skolkove dite je behem dne lip opecovavane, svacinu mu daji erarni, kdyz nebude mit svou.
Kdyz jsem diplomaticky poukazala, ze je nutne se vypravit z domu v urcity cas a ne pozdeji, odpovedel (cituji): „To bych se musel kazdych par minut divat na hodiny nebo co!“

jak se, prosím vás, dožil dnešní ho dne?

bao-baba
1993 příspěvků 9.10.21 12:10

@kobylkalucni Všichni chlapi by si měli vyzkoušet péči o rodinu a domácnost alespoň týden, lépe dva, v jednom kuse, a nemít nic předpřipravené. Aby museli nakoupit, uklidit, umýt nádobí, vynést koš, vytřít, vyluxovat, vyprat, vyžehlit, případně umýt ledničku, okna a vyprat a pověsit záclony… atd. Pak teprve uvidí, kolik práce navíc ženy mají. Víkend s plnou ledničkou jim oči neotevře. Líbí se mi to takové „vynesl jsem TI koš“. Vzhledem k tomu, že zastávám názor, že když muž umyje nádobí, tak (mu víte co) neupadne, práce máme rozdělené. I když teď, když jsem v důchodu, toho dělám víc, ale přijde mi to celkem spravedlivé, mám více energie - manžel je o dost starší, tak si ho musím šetřit, aby mi déle vydržel :-)

MP blanka
2958 příspěvků 9.10.21 19:15

@bao-baba: Na nedávnom cyklovýlete sme práve odpočívali, kochali sa výhľadom z kopca do okolia a užívali si ten úžasný pocit, proste výborná nálada. A do toho kamarátke prišla SMS od rozvedeného manžela, s ktorým ešte bohužiaľ bývajú v jednej domácnoti : „ Nevyniesla si kôš! “ Kamarátka mala okamžite po nálade.

giuliettka
9077 příspěvků 9.10.21 19:40
@bao-baba píše:
@kobylkalucni Všichni chlapi by si měli vyzkoušet péči o rodinu a domácnost alespoň týden, lépe dva, v jednom kuse, a nemít nic předpřipravené.)

Ešteže to nechcete aj po ženách, šak ja by som chcípla hlady! :-D

Temperance
3339 příspěvků 9.10.21 20:32

@bao-baba Mužů v mém okolí se následující naštěstí netýká, ale - kolik jich vůbec napadne, že je potřeba dělat něco jako mytí ledničky, praní záclon…?

Judy24
1370 příspěvků 9.10.21 20:32
@Oveeec píše:
@Judy24 Ale to neměl být útok na vás a mrzí mě, jestli to tak vyznělo.

Já to tak nebrala, nebojte. : )

A jinak závěr celé smutné nemoci je, že už je mi téměř dobře (zbývají rýma a únava), mám poprvé v životě nemocenskou a v hotelu nám sice nevrátí peníze (protože jsme zvolili variantu bez možnosti storna), ale nepropadnou nám a můžeme je využít kdykoliv během nadcházejícího roku, což je velká úleva.
Takže si teď doma pořádně odpočineme a holt pojedeme příště, ale jsem fakt ráda, že ty peníze neskončily v koši.

Děkuji všem za podporu! :)

DanielaS
5301 příspěvků 10.10.21 15:13

Sla jsem na tydenni nakup, delam ho sama, zatimco manzel veze deti k babicce, kazdou sobotu.
Tak se ptam, co mam vsechno nakoupit, aby z toho tyden varil/nejak zivil deti.
Odpoved znela: Slaninu.

Budu zpovzdali sledovat.

Temperance
3339 příspěvků 10.10.21 15:17

@Judy24 Tak to je skvělé :-)

Temperance
3339 příspěvků 10.10.21 15:17

@DanielaS Jak už jsem psala - držím Vám palce! Jak dlouhá Vaše nepřítomnost doma se plánuje?

Femur
688 příspěvků 10.10.21 17:54

@DanielaS Kolegyně má doma nepoužitelného chlapa, když loni na začátku září odjela se třídou na sportovní kurz (5 dní), on zůstal doma sám se dvěma kluky na prvním stupni ZŠ. Nebylo dne bez telefonátu. Nevěděl, kde má klukům koupit čtvrtky papíru na výtvarku - zkus papírnictví, jak napsat do el. žákovské omluvenku, kde má synovi pořídit nový klíček na zámek na skříňku, netrefil na úvodní rodičák, prostě to nenašel a místo, aby se v té škole zeptal, tak volal ženě, aby ho navigovala na dálku po škole. No, ale ona v té době pracovala, měla na starosti 40 sedmáků.
A když jednou jela zas pro změnu na lyžák a vyčerpaná se v sobotu vrátila domů, tak ji uvítal se slovy: „Miláčku a co budeme mít dneska k večeři?“ Asi měl pocit, že ona byla na dovolené a ne v práci. „Však sis byla zalyžovat, ne.“
Já měla letos podobnou situaci, měla jsem jet se třídou na sporťák, týden předtím syn chytil hnusnou rýmu, která mu vlezla na průdušky. Dohodli jsme se s manželem, že OČR si vezme on, protože já těžko můžu říct, ať jede někdo jiný na poslední chvíli. Zvládl to líp, než bych čekala. Vařil, pekl, vstával k synovi, který měl antibiotika… Jediný problém s tím měla jejich zástupkyně (manžel je taky učitel), když přišel s tím, že bude doma, tak mu povídá:" Máš přece manželku, ne." Až když jí vysvětlil situaci, ohrnula pysk a řekla mu, že musí ale poslat práci za sebe těm, kteří budou suplovat. Což on by stejně dělal. Takže doma ještě tvořil přípravy pro kolegy a prezentace a posílal je. Je fakt dobrej.
Jinak Vám přeju rychlou rekonvalescenci.

tajinka
110 příspěvků 10.10.21 19:56

@DanielaS
Ked som isla na par dni do nemocnice, tak som muzovi kladla na srdce nech hlavne jedia pri stole. Bala som sa, ze budem umyvat cely byt. Tak mozno sa Vam to zide, neviem ako to u vas chodi.

MarryJu
614 příspěvků 10.10.21 21:22

Když začal covid a zavřeli školky, tak jsme se doma dohodli, že bude muž na OCR. První den rano jsem malé připravila snídani, rozloučila se s tím, že tatínek je na zahradě a jela do práce. No a hned druhý den jsem nastoupila na OCR já, protože malá vehementně odmítala s tatínkem zůstat, páč na ni zapomněl a šel k sousedům na kafe..

xSx
1168 příspěvků 11.10.21 09:07

Boze, to jsou jako vsechno pravdivy pribehy? A nerozmazlujete si ty muze nejak moc, kdyz nejsou schopni fungovat? Uplne me z toho jima hruza, fakt

Paris1789
5536 příspěvků 11.10.21 09:48

@xSx můj muž se o děti zvládal starat úplně v pohodě, vlastně to ani u nás nebylo téma. Tedy že bych se nějak extra připravovala na to, kdy mu děti svěřím. A staral se o ně od miminek, byli jsme vzájemně zastupitelní, tedy v péči o děti.
Vlastně je on lepší maminka, než jsem já, klukům je 30 a on pořád prožívá jejich citový i pracovní život snad intenzivněji, než já. Nedávno jim koupil k nám domů pantofle, aby u nás nechodili bosí, což mě teda ani omylem nenapadlo :-)

xSx
1168 příspěvků 11.10.21 11:40

@Paris1789 ja mam asi kolem sebe same novopecene otce, kteri se prave zapojuji od mala (snad jim to vydrzi) a fakt chteji s detmi travit cas, ne jen nosit domu vyplatu. Proto me to tak sokuje, tohle bych cekala spis od generace mych rodicu (muj otec by bez manzelky nenasel ani vchodove dvere).

Paris1789
5536 příspěvků 11.10.21 13:20

@xSx on se o děti staral i můj tchán, takže to můj muž asi má z domu. Můj tchán byl ale hrdina, protože jeho žena byla k jeho výkonům na tomto poli velice kritická. A taky už v té době vydělávala víc, než manžel.
Rozhodně péče o děti nebyla v rodině mého muže něco podřadného, stejně jako např. vaření apod.

Paris1789
5536 příspěvků 11.10.21 13:23

@xSx ještě bych dodala, že se to těm otcům vrátí v lepším a bližším vztahu s dětmi. Vzhledem k tomu, že se až půlka manželství rozvádí, je to strategické chování a tatínkům se to rozhodně vyplatí.

xSx
1168 příspěvků 11.10.21 13:39

@Paris1789 ja si to taky rozhodne myslim a prave jsem velice potesena, ze se tenhle posun ve spolecnosti deje, i kdyz je mi jasne, ze jen v jistych socbublinach, tim spis tech trosku nadprumerne prijmovych. Jinak to samozrejme bude vypadat tam, kde ty prijmy jsou na hranici mam/nemam na najem.

RestingBitchFace
9 příspěvků 11.10.21 14:17

Neskutečně mě vytáčí každá osoba, která po příchodu dovnitř nemá roušku a to, že si jí nasazuju já okometujou slovy: „to nemusíte kvůli mě“ a já si jen tak říkám: to dělám kvůli sobě ty osobo a ty si to taky koukej nandat

Dalmitka
1866 příspěvků 11.10.21 14:43

@RestingBitchFace - som tu pred časom písala o tom, že občas navštevujem jednu inštitúciu, kde pracovala veľmi milá a príjemná pani. Avšak - v časoch tej najhoršej pandémie, kedy rúška boli všade povinnosťou; ona ich zásadne odmietala a nenosila /a to v jej práci/. A ako bonus - v tých priestoroch nebolo žiadne umývadlo a ona mi sama od seba povedala, že tým pádom si ruky celý deň neumyje a žiadnu povinnú dezinfekciu používať nebude, lebo si predsa nezničí ruky. Viackrát som to vtedy prešla mlčaním a rýchle vypadla, ale raz ma to už naštvalo. Napriek dobrým vzájomným vzťahom som ju vtedy dôrazne požiadala, nech si to rúško nasadí; úžas v očiach a odvtedy chladný odstup. Vedela som od nej, že ešte má pár rokov do dôchodku, ale zrazu tam nebola - že už tam nepracuje. Je to už viac ako rok a ja sa neviem zbaviť pocitu, že si myslí, že ja som sa niekde na ňu sťažovala a tým sa pričinila o jej prepustenie; čo samozrejme by som nikdy neurobila; ale fakt ma to trápi a je mi blbé nejak pátrať po tom, prečo a ako odišla. Ale vtedy som to jej ignorovanie čohokoľvek nevedela pochopiť, tak bohvie či to niekomu tiež vadilo až tak, ale ja som to nebola a predsa ma to štve.

Temperance
3339 příspěvků 11.10.21 14:49

@Dalmitka Jestli ona nechytla covid…

bao-baba
1993 příspěvků 11.10.21 19:38

@RestingBitchFace Dnes se musím přiznat k peklu: respirátor jsem měla v ruce, nastoupila a jela v autobuse bez něj a jakmile jsem vystoupila, ukázněně jsem si ho nandala. Uvědomila jsem si to až asi po 100 metrech.

Stránka:  « Předchozí 1 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek