Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (600) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Uživatel je onlineParis1789
5532 příspěvků 13.10.21 17:15

Pořádek je falešný cíl.

ertz
1044 příspěvků 13.10.21 17:30

Jen malé zamyšlení - muži mají být stejně pečliví a pořádkumilovní jako ženy. Zvládly by ženy stejně poorat pole, porýt zahradu, kácet stromy, sekat dřevo a postavit zeď? Mně je těch chlapů asi líto, oni úplně ztratili ty „své“ činnosti. Teda někteří.

pabylka
1104 příspěvků 13.10.21 18:27

@ertz můj muz dělá právě takové ty zahradní a „kolemdomu“ práce, moje zahradní výkony jsou spíše záchvatovité, zatím co on pracuje systematicky. Navíc dělá to, k čemu se já nedokopu- přeházet kompost, stříhat keře a podobně. Já zase dělám ten domácí uklid a vaření, naějak zvlášť mi to nevadí. Ale když pracujem víkendy, tak vím, že dětem navaří nebo si někam zajdou, nijak zvlášť ich moje neprítomnosť nestresuje:)) Dceru a syna vedu k obojim- někdy dcera pomáhá venku a syn mi asistuje u vaření nebo úklidu a pak to prohodíme…jak to tak čtu, tak vlastně si ani nemůžu stěžovat;)

surrik
2591 příspěvků 13.10.21 19:25

@ertz a to je prave ten problém :) můj muž je poradkumilovny bordelar. Já to same v bledemodrem. On si úklidi garáž, posilovnu a nesnáší když si tam odložím hrabě, nedam vrtak zpět mezi ostatní vrátky, odlozim si tam na dobu neurčitou cibule tulipánů a proste mu tam dělám chaos… ( teď teda myslím garáž, do posilovny hrabě netaham :D) a mě zase vytaci, ze si jedním dlouhým zubatým nožem na chleba, nakrájí chléb, námaze maslo a ještě nareze uherak! Nejradši by si s tím i namazal med, neřeší ze tenhle nůž je na chleba, tenhle na maso jako já neresim, ze tenhle vrtak má číslo xy a je do betonu a ne do dřeva. Já musím mít v kuchyni pod kontrolou kde se připravovalo syrové maso a proste na vše mám zvlášť prkynko, talíř, nůž nebo skleničku. Takže to u nás většinou konci tak:..cos zase natahala do ty garáže tam se nedá projít a kde je nářadí xy doufam zes to nenechala zmoknout na zahradě!… odpověď: co si zase dělat s tím nožem na chleba vždyť je to sama marmeláda víš jak se to blbě meje?! Do toho začnou rvát kocouri kteří si vesele trousi po baráku chlupy, muž o ne občas zakopne a řekne: chlupatej magor a já: jo jo měl by ses oholili a pak je to vlastně legrace :) než má přijít návštěva! To uklizi všichni i kocouri se uklidi s hračkama pod sedačku :D

Singer ka
189 příspěvků 13.10.21 19:57

@surrik hrábě do garáže??? to jste si dovolila dost teda, delat bordel v garáži :-D, máme stejného manžela?

surrik
2591 příspěvků 13.10.21 20:09

@Singer ka :D vždyť nač by jinak byla garáž ze? Pro mě je to místnost kam položím věci cestou ze zahrady, pro nej asi kapele nejsvětějšího krize… a vlastně opačné to máme v kuchyni.

Singer ka
189 příspěvků 13.10.21 20:36

@surrik tak to nebude ten samý:-),ten můj mi v kuchyni uklízí věci pod rukama, vyndám např mouku a vím ze ji budu ještě za chvíli potřebovat a on jde a uklidí ji, s ton to že tam mám hrozný brajgl:-D, ale třeba zaplivany zrcadlo v koupelně ho nijak netrápí, to nevidí :-),ale jinak je hodnej.

Uživatel je onlineVinca_minor
2991 příspěvků 13.10.21 20:40

Moje máma na zahradě nedává nářadí na své místo. Omlouvá to tím, že s neuropatií se jí špatně chodí až dozadu do šopy, ale dělala to vždycky:) Hrábě a motyka visí na dvojitým žebřu pod stříškou chaty, lopatka a hrabičky jsou na škumpě, rýč v chatě a tak. Rostu z toho :D Pak chci něco dělat a oběhnu půl zahrady, než vůbec najdu nářadí.

z_dediny
1133 příspěvků 13.10.21 22:31
@ertz píše:
Jen malé zamyšlení - muži mají být stejně pečliví a pořádkumilovní jako ženy. Zvládly by ženy stejně poorat pole, porýt zahradu, kácet stromy, sekat dřevo a postavit zeď? Mně je těch chlapů asi líto, oni úplně ztratili ty „své“ činnosti. Teda někteří.

Kolik mužů zvládne poorat pole, kácet stromy, postavit zeď? A jak často je třeba tyto činnosti dělat ve městě? To je stejné, jako když „vtipní“ diskutéři argumentují horníky, když je řeč o kvótách pro ženy ve vedoucích funkcích. (Jen na okraj: S kvótami tak úplně nesouhlasím. Kdybych snad chtěla být ve vysoké funkci a dostala se tam tvrdou prací, vadilo by mi, že si všichni myslí, že je to díky kvótám.)

MP blanka
2958 příspěvků 14.10.21 09:55

Aj ja v mnohom, o čom píšete, poznávam situáciu v mojom manželstve. Väčšinu domácich prác robím ja, a bolo to tak vždy, nielen teraz, keď som na dôchodku. Aj môj muž občas ma niekedy dokáže vytočiť, viď @Singer ka, a @surrik, ale viem, že sú zasa iné činnosti, ktoré prevzal na seba on, robí to poriadne a mne to takto vyhovuje. Myslím, že pokiaľ to nie je až také vážne - viď úvodný príspevok Judy24 - je to asi v poriadku. Ktovie, čo by o deľbe práce v domácnosti povedali naši muži.

xSx
1168 příspěvků 14.10.21 13:01

@z_dediny ale Vy se do té vysoké funkce jinak nedostanete, nenechte se mýlit. Pořád ještě nejsme tak daleko, aby se na ženy automaticky nenahlíželo jako na pečovatelky a matky, ty diskuze zde to velice krásně ilustrují. Takže já jsem jedině za kvóty (a ne, není to o tom, že jmenují do funkce kdejakou husu jen proto, že je žena).

ertz
1044 příspěvků 14.10.21 19:41

@z_dediny Já jsem „z dědiny“ a v mém okolí je to opravdu většinou takhle rozdělené. Dnes muž zařídil a dozoroval orání (traktor nemáme), pracoval na zahradě a zajistil revizi kotle. U nás doma to fungovalo tak, jak píše @pabylka a v mé domácnosti je to stejné. Samozřejmě se můžeme zastoupit, ale já neporyju zahradu tak dobře a jeho vaření za moc nestojí (ale přežít se na tom dá :-)). Životní styl ve městě je přirozenější pro ženy a ty těžké nebo specializované práce pro muže tam nejsou. Můj příspěvek nebyl myšlen jako vtip, jen jsem chtěla poukázat na to, že někteří se mohou snažit, ale nemají na to, aby uklidili podle představ své partnerky. Výjimky jsou - můj kamarád doma pere a věší prádlo (ale precizně, kolíky dle barvy prádla, přesně spočítaná cena prášku za dávku apod.) a jeho žena okope celou zahradu.

z_dediny
1133 příspěvků 14.10.21 22:06

@xSx Máte pravdu, žádnou vedoucí funkci nezískám. Jednak jsem se jim vždycky vyhýbala, jednak nejsem dost schopná a hrozně nerada hodnotím lidi a rozhoduji. A pak jsem už docela dlouho v důchodu.
Už si nevzpomenu, kdo to napsal, ale vždycky se mi líbil výrok, že schopná žena má více nepřátel než schopný muž. Ten má za nepřátele jen neschopné muže, zatímco schopná žena má za nepřátele všechny neschopné muže a všechny ženy. Obávám se, že to je smutná pravda. Když už nelze takové ženě nic vytknout, tak se jí vytkne aspoň špatný odstín kabelky.

2991 příspěvků 14.10.21 22:36

Můj kolega má echt nepraktickou ženu. Takže kolega nakupuje, vysává, myje okna i koupelnu, pere prádlo apod. Jednou potřebovala žena něco vyprat a volala mu, kolik má dát prášku a na jaký program :D

z_dediny
1133 příspěvků 14.10.21 22:36

Je rozumné mít rozdělené kompetence. Jen to nesmí dopadnout tak, že všechno kolem domácnosti a dětí má na krku jen jeden člověk. S domem je to jinak, tam je i spousta těžší práce, ale co je mužským úkolem v bytě? Občas vyměnit žárovku a vyčistit odpad?
Vždycky mě vytáčelo, když moje maminka řekla: „Ona má doma takový binec.“ Proč ona, proč ne oni? Pomíjím fakt, že do bince v cizím bytě jí nemá co být. Mně nepořádek nevadí, vadí mi jen špína.

2991 příspěvků 14.10.21 22:38

A u nás doma jsem jako dítě měla pocit, že táta doma nic nedělá a chodí odpočívat na zahradu. Až později mi došlo, že na zahradě jsem odpočívala já, zatímco on tam dřel jak Bulhar.

xSx
1168 příspěvků 15.10.21 08:36

@z_dediny nemyslela jsem to samozrejme konkretne na Vas :) ono to s temi ambicemi asi ale souvisi taky, nevim, jestli nejak programove, nebo opravdu vychovou, ze holkam se spis rika ‚bud mila‘ a klukum ‚dokazes vsechno‘? Nevim. Ale s temi schopnymi zenami jste to napsala hezky. Krom te kabelky se jeste taky rado rika, ze pozici ziskala pres postel. Tak az se zbavime tohohle, tak kvoty potreba urco nebudou. Az se proste lidi budou brat jako lidi bez durazu na to, co maj mezi nohama.

giuliettka
9070 příspěvků 15.10.21 11:22

edit, rozmyslela som si ten post. :-D

Lakerol
260 příspěvků 15.10.21 13:34

Z „Dear Dr. Xxx“ jsem udělala „Deaf Dr. Xxx“. Koukám na klávesnici a mohlo to být i „Dead Dr. Xxx“

Uživatel je onlineParis1789
5532 příspěvků 15.10.21 14:40

Dlouho jsem přemýšlela nad jevem, kterému se říká „včelí královna“, resp. šířeji pojato označovaný jako „ženská rivalita“. A pak jsem k tomu někde četla, že je to vlastně zákonité tam, kde je těch žen v mužském kolektivu málo, že jsou ty ženy do rivality tlačené tím mužským prostředím. Kde je model půl na půl, tam už tyhle jevy nenastávají.

Gorilka
1448 příspěvků 15.10.21 14:55

@Paris1789 Není tento jev běžný na středních školách? Nebo je to jen další klišé.

Judy24
1370 příspěvků 20.10.21 10:44

Titulek: „Za zvrhlé sexuální hrátky s malým synem svého přítele dostala žena pět let“

Mohli bychom prosím přestat sexuálnímu zneužívání a znásilňování „sexuální hrátky“? A násilníky přestat označovat jako „zvrhlíky“ a „odmítnuté milence“?
Děkuji.

2991 příspěvků 20.10.21 16:47

@Judy24 Už to změnili:
„Za zvrhlé sexuální týrání malého syna svého přítele dostala žena pět let“

MP blanka
2958 příspěvků 21.10.21 13:07

Sme očkovaní a okrem papierového potvrdenia máme o tom aj elektronický doklad v mobile - QR kód., oboje slúži na preukázanie sa pri vstupe do niektorých objektov. Stalo sa nám ale, že pri bráne do nemocnice od nás chcel chlapec, poverený tou kontrolou papierový doklad, lebo čítačku kódu nemá. Papierový doklad so sebou nenosím, veď načo, keď mám QR? Čašníčke v kaviarni to stačilo, ale pretože čítačku tiež nemá, iba sa pozrela a kývla. Manžel zažartoval - a čo ak vám ukazujem iba QR z nejakého obchodu? Dnes, pri vstupe do polikliniky, rovnaká pesnička, tak sa už muž nezdržal a dal sa do debaty. Samozrejme, kontrolujúci mladík za nič nemôže, je iba vykonávateľ, ale - je problém vybaviť príslušnou aplikáciou tých, ktorí sú kontrolou poverení? Po toľkých mesiacoch, čo sa očkuje a vydáva sa takýto doklad?! Zasa sa niečo nedotiahlo do konca.

Singer ka
189 příspěvků 21.10.21 13:32

@MP blanka po mě ještě nikdo nic vidět nechtěl, ale mám certifikát stažený v mobilů a žádný papír nenosim.Kdyz rozkliknete ten qr kod tak tam máte všechno kolik máte dávek, kdy a typ vakcíny, papurovyz nepotřebují. Pravda je že manzel vozí papírový certifikát v autě plus má v aplikaci v mobilu, jezdí do práce do Rakouska a má strach že by byl někde mimo signál a neotevřel by se mu ten elektronický,

Stránka:  « Předchozí 1 1466 1467 1468 1469 1470 1471 1472 1473 1474 1475 1476 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek