Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (609) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
porjk
3335 příspěvků 9.11.21 12:06

@bao-baba S tím souhlasím, jestli někdo neví, že dýchací cesty nejsou jen ústa, o tom pochybuju. Bude to právě tak, kdyby něco, mají to vcukuletu nasazeno správně. Taky nemůžu říct, že mě to baví, ale vydržet se to dá. O tom by mohl vyprávět zdravotnický personál. Ale mnohem pohodlnější je brblat cosi o lidských právech.

kobylkalucni
496 příspěvků 9.11.21 12:09

@Všechnoužtubylo mámě se před dvaceti lety stalo něco podobného, taky prodala auto a než se stihlo prepsat, nový majitel s nim udělal přestupek. Normálně to poměrně rychle vyřešila, stačilo ji jen doložit kupní smlouvu. 1500 je fůra peněz, to bych jim rozhodne nenechala, navíc budete mít neoprávněný “černý puntík”.

kobylkalucni
496 příspěvků 9.11.21 12:21

Rousky nosím, ruce si umývám, očkovaná nejsem. Do hospod ani na diskotéky nechodím. Nevadí mi v případě potřeby ( kadeřník…) si udělat test. Ale vadí mě ten neustálý nátlak. Už jsem se dozvěděla, že jsem nezodpovědná, hazardující, s nižší inteligencí, jsem házena do jednoho pytle se skutečnými antivaxxery v pravém slova smyslu- takoví ti ezo bio pomatenci. Jsem haj. l co může za celou pandemii, ukažme si na ní prstem. Plivají na mě mí nejbližší i celá média. Přitom když jsem loni šila stovky roušek do nemocnic, tak jsem všem byla dobrá. Já nikomu nevymlouvám očkování ani ho nepřemlouvám aby nešel. Chci respekt- chci toho tak moc?

MP blanka
3018 příspěvků 9.11.21 13:03

Toto nie je sťažnosť, ale kam inde s tým?

https://www.cas.sk/…rt-na-covid/

Keď som počula o tejto pani doktorke,/ kamarátka, čo mi to povedala nevedela jej meno, ani kde ordinovala,/ihneď som si spomenula na doktorku E. D. - našu obvodiačku z čias, keď sme bývali v Bystrici. A áno už je potvrdené, je to ona. Ohromne veselá žena, občas s výrazne originálnymi názormi, nezvyčajne kritická k druhým, pritom s nedostatkom sebakritiky, dosť vzťahovačná. My sme konflikt nikdy nemali, naopak, rovnaký názor na vtedajšie politické dianie, záujem o klasickú hudbu a občas nejaké to šitie z nás spravilo, dalo by sa povedať niečo ako priateľov. Vyše 20 rokov už v Bystrici nebývame a kontakt sa prerušil.
Je mi, samozrejme ľúto, že zomrela, ale na druhú stranu ma jej postoj k očkovaniu a pandémii ako takej vlastne ani neprekvapil - a nemôžem sa ubrániť povzdychu, že Božie mlyny melú,…

Uživatel je onlineOveeec
3217 příspěvků 9.11.21 13:23

@kobylkalucni Upřímně, já už ani nevím, jestli si myslím, že to očkování vyřeší (spíš ano), já už nevím vůbec nic. Takže když mi někdo s klidem řekne, že se očkování třeba bojí, tak si o něm zas nic tak špatného myslet nebudu. Antivaxeři i tihleti bojovníci za svobodu, to je jiná, ale tam nejde ani tak moc o ten covid jako o jejich uvažování a chování obecně.
Jenomže v případě, že to očkování opravdu k něčemu je, tak čistě z hlediska pandemie je úplně jedno, jestli jste „opravdový“ antivaxer, nebo ne. Očkovaná prostě nejste, protože nechcete, a vezete se s ostatními, kteří se očkovat nechali (což platí u všech infekčních nemocí). Samotné mi není příjemná představa nutit do toho člověka, který z toho má strach (i když s takovou bychom nemohli očkovat ani tetanus a černý kašel nebo já nevím co). Ale myslím, že tlak očkovaných na neočkované se s hysterií neočkovačů opravdu nedá srovnat, a že snazší je vyrovnat se s řečmi o nezodpovědnosti než s horou poplašných zpráv, fyzických útoků nebo dětinských (a zároveň konfliktních) naschválů…?

MP Janka
846 příspěvků 9.11.21 13:50

@kobylkalucni
U nás v práci pro změnu začínají zuřit ortodoxní pro-očkovači. Vypadá to, že od příštího týdne se budou testovat úplně všichni, očko, neočko, 2 dávky, 3 dávky. Prostě komplet všichni. Padlo nám tu pár oddělení nezávisle na očkování, poprvé za celou covidovou dobu.

Judy24
1412 příspěvků 9.11.21 14:18
@kobylkalucni píše:
Už jsem se dozvěděla, že jsem nezodpovědná, hazardující, s nižší inteligencí, jsem házena do jednoho pytle se skutečnými antivaxxery v pravém slova smyslu- takoví ti ezo bio pomatenci.

Z praktického hlediska je to ale popravdě vážně úplně jedno, jestli jste „skutečný“ antivaxxer/ezo bio pomatenec, nebo ne. Pokud nejste očkovaná, tak na vašem důvodu celkem nesejde, jste prostě statisticky podstatně větší potenciální riziko než očkovaný člověk.

Já těm obavám na jednu stranu rozumím, ale tedy čím dál míň. Protože víme o očkování (i nemoci) víc a víc a ta data jen potvrzují, že očkovaní jsou méně nebezpeční, méně to roznáší, pokud covid chytí, tak mají lehčí průběh a čím více jich bude, tím méně bude zatížený zdravotnický systém a tím méně bude potřeba nás všechny zase omezovat a zakazovat nám kde co.

Podotýkám, že nikomu nenadávám, na nikoho nekřičím, v okolí pěti metrů ode mě v práci sedí dvě neočkované kolegyně a já je nepřesvědčuji a moje maminka je přesně ten člověk, se kterým nechcete být dávaná do jednoho pytle (ezo až na půdu). A stojí mě to někdy hodně sil si kvůli tomu nepokazit vztahy, ale nehádám se s ní o tom.
Já dokonce souhlasím s tím, aby byly uznávány protilátky jako ekvivalent očkování (při pravidelném sledování jejich hodnot v krvi), tohle vnímám jako nespravedlnost.

Ale jinak se nemůžete očkovaným divit, že je to někdy frustrující vidět, jak se zase budeme muset omezovat, i když by to teoreticky nebylo vlastně nutné, kdyby nás bylo víc naočkovaných. Hodně mě to unavuje, minulý týden jsme museli odvolat akci pro středoškoláky, kterou jsme fyzicky nepořádali dva roky (a přesunout ji na internet) a fakt mi to láme srdce. A vnímám jako křivdu, že by tomu zrušení šlo (na rozdíl od loňska) předejít.

Dalmitka
1875 příspěvků 9.11.21 15:11

Som bola dnes ráno na jednej ambulancii na odber a nezvyčajne ma nechali čakať cca pol hodiny. Videla som, že je nejaký rozruch na chodbe pred tou ambulanciou, ale čakala som a potom som videla nejakého mladého frajera, ktorý hneď po opustení ambulancie - ešte na chodbe s čakajúcimi inými pacientmi - si doslova strhol rúško /ani nie respirátor/ z ksichtu. Potom som sa dozvedela, že to bol veľmi akčný antirúškar, ktorý si odmietol v ambulancii nasadiť respirátor a naťahovali sa s ním dosť dlho. Nakoniec si asi teda nasadil obyčajné rúško, ktoré vzápätí na tej chodbe odhodil. Ja len nechápem, prečo sa s ním tak dlho bavili; mali hneď volať políciu a tá mu mohla vysvetliť problém podobne ako v Lidli v Piešťanoch. V tomto som úplne na strane polície; na dementov platí len hrubá sila, nič iné.

ertz
1159 příspěvků 9.11.21 17:40

@Všechnoužtubylo Jestli používáte respirátor, který se válel všude možně a použilo ho x dalších lidí, tak to asi smysl nemá. Domácí úklid, mytí a vlastně ani očkování Vás úplně neochrání. Ještě by mě zajímalo, jak se v práci (zdravotnictví, školství, obchody, úřady..) mají lidé držet dále od nerouškařů.

Femur
696 příspěvků 9.11.21 20:30

@Judy24 Naprosto s vámi souhlasím. Jsem očkovaná, ale kolem mě se pohybují obě skupiny, všechny extrémy. A ještě mě přesvědčují o své pravdě a bombardují mě přeposíláním zpráv z jednoho či druhého tábora. Máma se očkování bojí, ovlivněná svou švagrovou, těžkou antivaxerkou, mi posílá zaručené zprávy od předních „vědců“ o škodlivosti vakcíny. Plakala přede mnou, že jsem si zničila zdraví a ponesu si následky. Musela jsem jí slíbit, že až dojde na děti, nenechám „to svinstvo“ píchnout našemu synovi. Kvůli ní se nenechal očkovat táta, který má nadváhu a diabetes. Na druhou stranu strejda, tátův brácha, vědec a nadšený propagátor vakcín, mě považuje za osobu, která má naše přesvědčit o nutnosti se nechat očkovat a diví se, že se mi to dosud nepovedlo. Jestli se tátovi něco stane, budu si to vyčítat. Jsem z toho zničená a stojí mě to hodně sil, zachovat si dobré vztahy. Už ať mě nechají všichni být.

lorens
2583 příspěvků 9.11.21 21:26

@Oveeec Nad argumentem, že nošením roušky projevujeme respekt k ostatním, jsem přemýšlela, když tady povinné nošení roušky v interiéru pro plně očkované v květnu skončilo. O účinnosti roušek vzhledem k tomu jak a z čeho je lidi nosili, jsem stejně neměla valné mínění, proto jsem roušku okamžitě odložila. Prvních pár dní zarouškovaní ode mě v obchodech uskakovali, zajížděli mezi regály tam, kde původně namířeno neměli, jen aby nemuseli kolem mě projít, bylo mi jasné, že se mě bojí. Časem to přestalo, teď už o lidi bez roušek, kterých je většina, málokdy zarouškovaný pohledem zavadí. Myslím, že tím, že jsem se nechala očkovat hned, jak to bylo možné a tím, že si nechám píchnout třetí dávku, protože se pracovně i jinak potkávám s velkým množstvím lidí, dělám nejen pro sebe, ale i pro své okolí dost. Kdyby to udělal každý, byli bychom jinde. I když víru v zásadní význam roušek v boji proti covidu nesdílím, respektuji víru jiných, tudíž je nepřesvědčuji, že to valný význam nemá, nikomu neříkám, že je nosit nemá, ani nezpochybňuji mentální úroveň nositele. Co si myslím, říkám, jen když jsem dotazovaná a stejný respekt očekávám od druhé strany. Atmosféra se zrušením povinnosti nosit roušky spíš uklidnila.

Titia
111 příspěvků 9.11.21 21:31

Mně teď přijde absurdní naše situace. Přítel se nechal testovat, protože se mu rozjela rýma a vyšel mu pozitivní PCR test (den předtím si dělal doma antigenní a ten byl negativní). Já, která s ním žije, bych podle současných pravidel a nařízení mohla dál vesele chodit mezi lidi, do školy, do práce, prostě kamkoliv, protože jsem očkovaná. Nemusím ani do karantény, ani na test. Vůbec nechápu, co tím ta vláda sleduje a nedává mi to smysl. Já samozřejmě doma zůstávám, zítra jsem se objednala na test, který naštěstí jako očkovaná platit nemusím, ale opravdu mi zůstává rozum stát nad tím, jak teda chce ten náš stát zabránit šíření covidu, když tu nechává běhat lidi jako jsem já.

ertz
1159 příspěvků 9.11.21 21:55

@Titia Úplně stejnou situaci řešíme podruhé v práci. Očkované paní, která měla v říjnu nakažené kolegyně, řekli, že si má test zaplatit sama, od pojišťovny nemá nárok. Provoz naštěstí zavřeli, protože tam neměl kdo pracovat. Čekací doby na testy jsou tu až 6 dnů, myslím odběr, ne výsledky. A celou tu dobu by člověk měl chodit do práce- mezi lidi. Ten respirátor je to jediné, co pro své kolegy může udělat.

Ivana32
383 příspěvků 9.11.21 23:10

Moji mamku čeká v lednu operace, na kterou čeká jako na smilování, a můžeme teď jen doufat, že se operativa v tu dobu neomezí. Když ale vidím současná čísla, bohužel vypovídají o něčem jiném. Tudíž já nemám pro neočkované, kteří jsou případně těmi, kteří budou potřebovat nemocniční péči a kvůli kterým se budou odsouvat operace, vůbec žádné pochopení. Všichni by si měli uvědomit, že bychom měli fungovat jako společnost a nespoléhat na to, že všechno udělají jen ti druzí a „já se nějak povezu“. Takhle to nefunguje. V neděli říkal ředitel Motola, že svou celoživotní částku ze zdravotního pojištění vyčerpáme za 4 dny na ARO. Bylo by zajímavé, kdyby ti odmítači, co se můžou naočkovat a neudělají to, dostali v té nemocnici za další péči účet. Čím dál víc mě udivuje, co jsme to za společnost.

lorens
2583 příspěvků 10.11.21 00:16

@ertz Bezpříznakoví očkovaní se mají testovat 5 - 7 dní po blízkém kontaktu. Do doby než obdrží negativní test anebo bez testu po dobu 14 dnů mají v interiéru nosit roušku nebo lépe respirátor, u vás je to povinné tak jako tak. 6 dní je potom akorát. Jelikož kolegyně byly pozitivní v říjnu a máme 9., vy 10. listopadu, paní stačí vyčkat a patnáctý den a nasadit textilní, případně chirurgickou roušku pokud je jí bližší a zapomenout.

Očkovaní u vás nemusí na test, protože máte překrytí horních dýchacích cest v interiéru povinné bez ohledu na očkování. Nikdo není infekční do nekonečna.

Anička dušička
188 příspěvků 10.11.21 07:44

Rada by som vedela, či ste sa niektorá z vás, ktorá je pobúrená tými, čo nenosia rúška a odmietajú očkovanie proti C19; či ste sa aspoň niekedy, a/alebo aspoň na chvíľu zaujímala o ICH argumenty.
Veľmi dobre spracované sú napr. TU

xSx
1205 příspěvků 10.11.21 08:22
@Anička dušička píše:
Rada by som vedela, či ste sa niektorá z vás, ktorá je pobúrená tými, čo nenosia rúška a odmietajú očkovanie proti C19; či ste sa aspoň niekedy, a/alebo aspoň na chvíľu zaujímala o ICH argumenty.
Veľmi dobre spracované sú napr. TU

OMG. To vypadá jako sbírka těch největších hoaxů.

Singer ka
211 příspěvků 10.11.21 08:37

@xSx jen bych to lehce opravila, To je sbírka…
@Anička dušička já mám kolem sebe většinou lidi kteří se očkovat chtěli, a jsou za to rádi. znam i pár takových co řekli že se očkovat půjdou až budou muset, není to povinné-nejdou, Dva takoví si teď o víkendu udělali výlet do Prahy a vystáli ctyrhodinovou frontu na očkování, protože, hrozí že by je nepustili do práce, proč to dělat jednoduše, když to jde složitě.

Uživatel je onlineOveeec
3217 příspěvků 10.11.21 09:11

@lorens Ono je to s těmi rouškami podivné i proto, že u nás musí být respirátor, protože rouška údajně dost nechrání. V některých zemích ale stačí obyčejné roušky (a zároveň se neustále zdůrazňuje jejich nezbytnost, ale vyžadovat respirátor tam nikoho nenapadne). Takže jak to je? I když si myslím, že obecně roušky na škodu nejsou, koneckonců brání přenosu ostatních respiračních onemocnění a v té Asii je to běžné a je to v podstatě zase známka slušnosti, že neprskám na ostatní (když mi tedy něco je). Otázka je, jak dlouho to bude ještě trvat. Nabízí se provokativní otázka - než se všichni naočkují? Ale nejsem si tím jistá.
Výjimka z karantény pro očkované je na hlavu. To je takové zoufalství, ta naše dementní vláda. Člověk by řekl, že po dvou letech už konečně dají dohromady něco logického, a to jsou pořád takové výstřely od boku.

Uživatel je onlineOveeec
3217 příspěvků 10.11.21 09:13

@Singer ka Včera jsem zrovna četla nějaký článek o studentech, jak odmítají očkování a jaké komplikace jim to přináší, především že si musí platit testy ze svého už tak hubeného rozpočtu. Takže to samozřejmě obchází, jak se dá. Tak mě tak napadlo, že kdyby si zaběhli na očkování, což je hotovo za chvilku a zadarmo, tak mají vystaráno. O jejich důvodech se tam nepsalo, ale upřímně, u mladých lidí bych strach z očkování nečekala.

bao-baba
2143 příspěvků 10.11.21 09:26
@Femur píše:
@Judy24 A ještě mě přesvědčují o své pravdě a bombardují mě přeposíláním zpráv z jednoho či druhého tábora.

Tohle mi dělali v rodině taky, bylo to v dobách dřevních před covidem. Takové to: „Řekni mu/jí…“, dosaďte si libovolně. Sice jsem se do toho nenechala ve většině případů natlačit, ale štvalo mě to pěkně. Jednoho dne jsem se zaťala a začala používat větu „Nejsem tlumočník z češtiny do češtiny, řekni mu/jí to sám/a“. Když jsem to nějakou dobu důsledně používala, dali mi pokoj.

Singer ka
211 příspěvků 10.11.21 09:27

@Oveeec budou neplodní přece!!!
já to taky nechápu, dále nechápu dvě těhotné neockované, stejně jako jejich partnery a to je jeden z nich zdravotník. Ja jim to neberu, ale ať si ri lidi nestěžuji že si musí platit testy.

bao-baba
2143 příspěvků 10.11.21 09:34
@Oveeec píše:
Výjimka z karantény pro očkované je na hlavu. To je takové zoufalství, ta naše dementní vláda. Člověk by řekl, že po dvou letech už konečně dají dohromady něco logického, a to jsou pořád takové výstřely od boku.

Je to politické rozhodnutí, aby k očkování bylo motivováno co nejvíce lidí, takže se tváříme, že očkovaní jsou vždy bezinfekční, i když se ví, že je to nesmysl.

Titia
111 příspěvků 10.11.21 09:45

@Singer ka Copak že budou neplodní oni, ale i jejich potomkové a to až do třetí generace!!

Uživatel je onlineOveeec
3217 příspěvků 10.11.21 09:49

@Titia K tomu mě napadá jedna hláška, kterou jsem někde viděla - Ten, kdo si myslíš, že mu vakcína změní DNA, by to měl brát jako dobrou příležitost. To, co mě napadlo v souvislosti s neplodností, říkat nebudu, to je přece jenom dost hnusný.

Stránka:  « Předchozí 1 1472 1473 1474 1475 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1500 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek