Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (602) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
květušína
748 příspěvků 19.11.21 12:29

@xSx přeji vám, abyste měla jen lehký průběh a soucítím s vámi.
Jinak my máme relativně brzy již tu svatbu, tak jsem zvědavá, jak se to nakonec uskuteční. Jen doufám, že já a muž to nechytneme v nejméně vhodný okamžik.

A taky si postěžuji: Pořád nemám v pořádku ten tenisový loket na pravé ruce. Denně cvičím, mám za sebou rehabilitace, elektroléčbu, infrazáření, laser a teď jsem začala chodit na tu rázovou vlnu. O tom, že bych mohla plést zatím ani neuvažuju. Skoro nic nemůžu dělat, cítím se naprosto nesamostatná, pořád musím kohosi žádat o pomoc, ani si nikam nemůžu zajet, jelikož i řízení auta mi to zhoršuje. Svaly na předloktí pravé ruky mám už určitě ochablé (vidím to na svraštělé kůži), jak se tu ruku snažím šetřit a zatím žádná výrazná změna. Tedy od úplného začátku ano, ale za poslední 4 měsíce už ne. V práci pracuji myší v levé ruce, jenže jak je ta levá ruka levá a neohrabaná a více ji namáhám, abych pravé ulevila a už cítím stejný problém i v ní. Na operaci to prý není. Fakt doufám, že mi ta rázová vlna pomůže, doktor mě ubezpečuje, že ano, tak aspoň to mě jednou za týden vytrhne z malomyslnosti.
Ale zase jsem toho letos spoustu přečetla, to zas jo.

Příspěvek upraven 19.11.21 v 12:33

Oveeec
3127 příspěvků 19.11.21 12:31

@Porkpiehat Chtěla jsem říct, že se závažnou stížností asi ještě počkám, až bude hůř, a úplně jsem se lekla, že si něco přivolávám :) K těm částkám - mně zas bylo hanba, když jsem se zeptala, kolik že jim to přispívám a ona mi tu částku řekla. Až se mi chtělo smát. Jenže já přispívám na víc věcí, a částky, které by pro ně měly opravdu nějaký smysl, zase posílat nemůžu. Chtěla jsem vysvětlit, že nevím, jak to teď budu mít s prací, což je pravda, a pak mi to zase bylo trapné, tak jsme zůstali u toho, že jsem nejspíš lakomá a že jsme se zatím nedohodli na mém větším zapojení :D

Yaay
408 příspěvků 19.11.21 12:55

@Oveeec to mna potom napadne, keby tie organizacie nemuseli platit tychto telefonistov, ze by im viac penazi ostalo na charitu.

Porkpiehat
3082 příspěvků 19.11.21 13:28

@Oveeec Jeden francouzský komik se rád šťourá ve věcech, které považuje za podvod, jako jsou homeopatika (až do nedávna byla proplácena zdravotním pojištěním, což mu nejvíc leželo v žaludku, neboť u nich nebyly prokázány léčivé účinky a měly kvůli tomu výjimku ze zákona) nebo charitativní organizace (samozřejmě že nehází všechny do jednoho pytle). Představení (video) o jedné charitativní organizaci jsem viděla (dokonce dvakrát, protože jsem to musela pustit i manželovi, jak jsem z toho byla v šoku). Jednalo se o Action contre la faim (Akce proti hladu). Rozebíral tam i nátlak na lidi, kdy nereagují na dopis o poslání peněz, tak jim za měsíc přijde další, kde jim napíší, kolik dětí mezitím umřelo, protože neposlali peníze. Neměla jsem nikdy s nimi co do činění, zatím jsem ale nikde nezaregistrovala, že by to jeho představení bylo někým rozporováno. Uvádí, že ředitel té neziskovky má plat přes 100 tisíc euro ročně, jak si postavili nové sídlo, jak pořád neziskovka vyzývá dopisy lidi k přispívání a za několik posledních let žádnou akci neuskutečnili, protože „pořád sbírají peníze a ještě jich není dost“. Dostal se i k interním dopisům, protože ti obyčejní lidé, kteří pro ně pracují v terénu, už toho měli plné zuby.

Přijde mi zábavné, jak řešíme, jak se někomu skoro omluvit za to, že mu nedáme svoje peníze. Ale jestli si mám vybrat, jestli budu každý měsíc přispívat nějaké organizaci nebo dětem koupím předplatné naučného časopisu Science et Vie (Věda a život) a nově i klasického komiksového týdeníku, který vychází už přes 80 let (moje děti i já milujeme komiksy a v tomhle týdeníku jsou jen francouzské komiksy), tak jsou počty rychle hotové. Angažuji se v lokálních organizacích (bližší košile než kabát). Dávám krev. Nemůžu spasit celý svět, dělám co můžu.

Oveeec
3127 příspěvků 19.11.21 14:21

@Yaay Oni tomu říkají „péče o dárce“, ale upřímně, který dárce chce nějakou péči? Maximálně tak firmy, kvůli těm je asi potřeba nějaký člověk, který jednou dvakrát do roka absolvuje nějaké tanečky s PR oddělením dárcovských firem, ale kdo z obyčejných lidí stojí o to, aby mu někdo volal a ptal se ho, proč přispívá a že to je skvělé a jestli by nechtěl ještě víc a jestli mu můžou zavolat zítra. Nebo nějaké klíčenky a tužky za odměnu.

@Porkpiehat To, co děláte, mi přijde dostatečné a užitečnější. Mám k charitě takový ambivalentní vztah. Samozřejmě nesnáším, když se tím někdo chvástá, to asi každý. A vadí mi taky, když ji někdo považuje za řešení všech problémů. Protože tak to samozřejmě není. Chudoba, bezdomovectví atd. je třeba řešit na systémové úrovni. O hladomorech vůbec nemluvě. Jasně, člověk je rád, když pomůže třeba aspoň jednomu dítěti (a co si budem, svědomí je svědomí). Může to existovat vedle sebe, ale charita by prostě nikdy neměla být jediným řešením. Jak říkal otec Kondelík, sirotci dostanou šedivý trestanecký obleky a tvrdou vánočku, zazpívá se Hej, Slované, a matky musí oběhat všechny vejbory a políbit jim ruce. Nebo jako Hurvínek - to se udělá bál, zaplatí se sál a pití, a když něco zbyde, tak se to dá chudejm. „A proč ty peníze těm chudejm nedali rovnou?“ :)
Přispívám spíš menším organizacím, kde je cesta k potřebným nejpřímější a kde zároveň vidím důraz na potřebu systémového řešení. A taky občas dobrovolničím (teď už tolik ne). Což považuju za důležitější než ty příspěvky a myslím si, že je to hezká společnost, kde je to běžné. Mimochodem uvažovala jsem o dárcovství dřeně, ale trochu se toho bojím.

Uživatel je onlineParis1789
5568 příspěvků 19.11.21 15:04

@xSx to bude dobrý. Měla jsem ho teď taky, taky nevím, kde jsem k němu přišla. Nemám čich ani chuť, ale zase je na tom dobré to, že i díky tomu moc nejím, protože všechno chutná stejně, nijak.
Kolem mě to má hodně lidí, všichni očkovaní a všichni s mírným průběhem, max týden. Usuzuji z toho, že je to fakt strašně nakažlivé a že bychom si všichni měli dávat majzla.

5568 příspěvků 19.11.21 15:05

@Porkpiehat lol, Francouzi přestali proplácet homeopatika?

Všechnoužtubylo
26 příspěvků 20.11.21 10:03
@bao-baba píše:
Koupila jsem si kalhoty, ale ne tak pozoruhodné, abych je dala do „CJSDK“, tak to dám sem.

Místo: kabinka ve Van Graaf
Osoby: kromě mě žena (Ž), muž (M) a prodavačka (P).
Děj: zkouším si dvoje kalhoty a odvedle se ozývá:

Ž: Je to nějaký velký, potřebovala bych menší (úúúú…já většinou zjistím, že potřebuju větší)
P: Jakou tam máte velikost? Ž: 36 (úúúú…ty kráso, 36 a velký)
P za chvíli: Co si z toho všeho budete brát?
M rezolutně: Všechno! (úúúú…to bych chtěla takýýý).

No, vlastně to není stížnost, jen mě to pobavilo a chtěla jsem se podělit.

Nebylo to Ž třeba dítě, dcera M? Já vím, že mě tu někdo vypíská, ale 36 byla odjakživa dětská velikost.

porjk
3306 příspěvků 20.11.21 10:09

@Všechnoužtubylo No, dnes je dámská i 32. A možná i ta je někomu velká ;)

xSx
1197 příspěvků 20.11.21 11:38

@květušína díky za prani :)
@Paris1789 ja vim, diky, neni mi nijak strasne zle zatim, tak to snad preziju. Jen mi toho proste prijde uz moc, porad je neco spatne a ja jsem z toho uz vycerpana.

bao-baba
2049 příspěvků 20.11.21 11:41

@Všechnoužtubylo Podle hlasu to byla dospělá osoba.

5568 příspěvků 20.11.21 12:47

@bao-baba jen si dovolím poznamenat, že ty značky ve Van Graaf jsou většinou toho typu, že šijí ve větších velikostech a tam je kolikrát 36 vskutečnosti i 40. Typicky HUGO (BOSS) atd.

ertz
1095 příspěvků 20.11.21 13:37

@xSx Tak to berte jako příležitost si odpočinout - tělo to potřebuje. Dejte si, co Vám chutná, čtete, nic náročného, jen si tak trochu vydechnout. Já jsem v očekávání - každý týden onemocní jeden kolega a nemocné děti už ani nepočítáme.

giuliettka
9236 příspěvků 20.11.21 13:48
@ertz píše:
@xSx Dejte si, co Vám chutná

No tož malý problémik by som tam videla :-D

ertz
1095 příspěvků 20.11.21 17:24

@giuliettka Tož jo, no :-). U nás odpadli očkovaní kolegové, ale chuť ani čich nebyl postižen, teploty do 38 °C a občas kašel. Kolegyně říkala, že na synovi (očkovaný SŠ) by to skoro nepoznala, jen měl den skelné oči a 2 -3 dny zvýšená teplota. A ten si tu karanténu užívá - je v izolaci (= nikdo ho s ničím neotravuje), má počítač a mobil a maminka dodává jídlo. Naštěstí to zachytili včas a nikoho z rodiny nenakazil. Tak přeju všem nemocným, aby měli podobný průběh. Sama se děsím, co se dovím v pondělí.

5568 příspěvků 20.11.21 18:57

@ertz hele já přišla o čich a chuť až poté, co se mi ulevilo, tedy asi 5. den.

ertz
1095 příspěvků 20.11.21 20:31

@Paris1789 Takže platí - jezte, dokud vám chutná - může být hůř. (Říkával můj známý po problémech se slinivkou) :-)

xSx
1197 příspěvků 20.11.21 21:40

@ertz @giuliettka tak tak, o cich jsem prisla den po tom, co jsem zjistila pozitivitu. Je to dost divnej pocit cokoli jist… Ale zas nemam aspon teploty a dneska se citim okej. Tzn mi byl blbe vsehovsudy den. Ale tezko se to pocita, neb s nejakym nachlazenim bojuju uz dva tydny.

MP blanka
2989 příspěvků 22.11.21 13:20

Počkala som týždeň, aby som nedajbože neprivolala nešťastie, ale teraz už môžem.
Moja setra / očkovaná /išla robiť na záhradu, aby sa aspoň prácou zahriala, keďže jej odišiel kotol a v dome mala 13 °C. Na záhrade sa jej cez plot prihovoril sused, a keďže vedela, že mu iba pred niekoľkými dňami zomrela sestra a žena je tiež chorá, nemala tú silu odísť, a nechala ho vyrozprávať sa, aj keď jej medzi rečou povedal, že má Covid. V poobedňajších hodinách jej našťastie prišiel opravár na ten kotol, a keď bol hotový, pochválil sa - fajn, to teda ešte stihnem ten test, asi mám totiž Covid. Dobre, sestra to nechytila, a u opravára sa Covid nepotvrdil, ale - ako sú niektorí ľudia bezohľadní!

Oveeec
3127 příspěvků 22.11.21 17:29

@MP blanka Už už jsem se chtěla rozčílit, jak jsou ti neočkovači hrozní, a pak mi došlo, že vlastně nemuseli být neočkovaní. Ale zajímalo by mě, jestli byli, nebo nebyli.

A moje stížnost: Já tak strašně nesnáším vyrábění PowerPointů!

MP blanka
2989 příspěvků 23.11.21 08:52

@Oveeec - tak u toho opravára neviem, ale sused - očkovaný, či neočkovaný - ten Covid mal. Ale celkom sestru chápem, že jej ho bolo ľúto, keď cítila, že sa potrebuje vyrozprávať, poznáte to, zdieľaná bolesť, polovičná bolesť a dobré susedské vzťahy… Ale hlavne, že to dobre dopadlo.

bao-baba
2049 příspěvků 23.11.21 09:55

@MP blanka Já to vidím tak, že mu v rámci dobrých sousedských vztahů bylo volný, jestli paní nakazí.

Vinca_minor
3042 příspěvků 23.11.21 18:43

Byla jsem o víkendu u maminky spolu se sestrou a jejími dětmi. Sestře se po cestě v autě udělalo špatně, ale protože se jí furt vrací zánět dutin, tak přijela a strávila návštěvu v posteli. V pondělí měla pozitivní antigenní test, pak i pcr. Sestra je antiwaxerka a vůbec se s ní o tom nedá bavit. Já jsem očkovaná a zatím se cítím dobře, na čtvrtek odpo jsem objednaná preventivně na pcr. Ale naše maminka dnes dostala horečku 38,5. Maminka očkovaná je, ale je po onkologickém onemocnění, má polyneuropatii a před pár týdny skončila v nemocnici s plicní embolií. Tak jí budu držet pěsti a sestru nechám, ať si to se svým antiwaxerským svědomím srovná sama…

Jordaan
9568 příspěvků 23.11.21 19:27

@Vinca_minor

Docela obdivuju Vas klid, me antivaxeri nrpricetne s..u a v tomto pripade bych se neovladla. Mamince vse nejlepsi!

Vinca_minor
3042 příspěvků 23.11.21 20:30

@Jordaan Ségra je všeobecný antivaxer. Nemá to smysl. A teď má o maminku hrozný strach, ale argumentuje tím, že i očkovaní to můžou chytit a roznášet. A vysvětlovat jí, jaký je rozdíl mezi očkovaným a neočkovaným, na to nemám nervy. A vyčítáním teď už nic nespravím…

Stránka:  « Předchozí 1 1476 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1488 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek