Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (607) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Paris1789
5573 příspěvků 24.11.21 09:58

@Vinca_minor že to očkovaní můžou přenášet je bohužel pravda, můžou to i dostat, já to měla. Největší starost jsem měla o tátu (82), protože jsem se s ním zrovna před projevením příznaků viděla a chvíli jsem byli v domě a mluvili spolu. Tak táta je dobrej a už po třetí dávce, bez jakýchkoli postvakcinčních potíží. Sourozence nemám, kteří by to na něj mohli přenést, ale ve vašem případě bych asi byla hodně vytočená.
Delta je extrémně nakažlivá, dnes soudím, že ji dostanou fakt úplně všichni, kolem mě to řádí i u až neuroticky pečlivých lidí. Vůbec nevím, kde jsem to schytala, protože nikam nechodím a bez respirátoru jsem jenom v práci, kde jsem v místnosti sama. Ani nejezdím výtahem.
Dávejte si všichni pozor.

Vinca_minor
3048 příspěvků 24.11.21 10:43

Mě spíš štve, že se ségře udělalo blbě během jízdy v autě a místo toho, aby to otočila a návštěvu oželela, tak přijela. Ale co už. Mě v noci začalo trochu škrábat krku, bez covidu bych to vůbec neřešila. Ráno jsem naklusala na antigen, negativní, zítra odpo jdu na pcr.

Vinca_minor
3048 příspěvků 24.11.21 10:46

Jo a na antigenu jsem se dověděla, že to od tohoto pondělka pojišťovna neproplácí. Tak jsme s paní zanadávaly, jak se ten systém furt mění a už se v tom nikdo nevyzná, já jsem po dotazu na cenu vytáhla kartu a paní v okýnku mi děkovala, že jsem milá. Že už jí třeští hlava, jak na ni celej den lidi řvou.

Paris1789
5573 příspěvků 24.11.21 13:17

@Vinca_minor já mám antigenní testy doma, díky tomu jsem taky zjistila, že jsem pozitivní, udělala jsem si při rýmičce test a byl tam. Jinak já osobně se domnívám, že hodně lidí podlehlo klamnému dojmu, že když jsou očkovaní, tak můžou normálně chodit s rýmičkou dál mezi lidi. Ona tohle přesvědčení donedávna podporovala i hygiena, očkovaní členové domácnosti covid pozitivního nemuseli do karantény. Můj muž teda zůstal doma se mnou, i když formálně nemusel.
To s tou vaší sestrou jsem myslela tak, jak to píšete: že se s příznaky vydala za mátí, která je už tak oslabená. wtf?

ertz
1112 příspěvků 24.11.21 17:56

@Paris1789 Tak já jen dodám, že moji nakažení kolegové jsou všichni očkovaní, jedna kolegyně to nakonec dostala přesto, že měla PCR negativní - tak za týden už měla příznaky. Kdy půjde na test nevím, ale naše nemocnice (Kyjov) už nestíhá (psala jsem to sem už dřív) a objednává na test až za 7 - 10 dnů. Druhou kolegyni ani její rodinu hygiena vůbec nekontaktovala. Z kolegů už zbýváme jen 3, kteří jsme covid neměli.

lorens
2528 příspěvků 24.11.21 19:40

@ertz Nebo měla. Jsem v pokušení nechat si udělat test na protilátky. Při mém způsobu života se mi začíná zdát nemožné, že jsem ještě neměla. Anebo patřím mezi těch několik málo procent lidí, kterých se covid vůbec nechytá a to se mi taky nezdá, museli bychom se v naší rodině sejít takoví všichni tři.

Vinca_minor
3048 příspěvků 24.11.21 20:46

Čínská fotografka se omlouvá Číňanům, že vyfotila Číňanku, která vypadá příliš čínsky… https://www.idnes.cz/…hranicni_dtt

kobylkalucni
489 příspěvků 24.11.21 21:27

Že sestra není očkovaná, to je víceméně její věc, ale vážně se divím, že si aspoň nekoupila v lékárně antigen, to je vážně neslušné.

kobylkalucni
489 příspěvků 24.11.21 21:52

No a já si musím postěžovat, že máme taky covida. Dotáhl to starší syn ze školy, měl negativní plošný antigen, ale spolužák byl pozitivní, tak buď 14 dni karanténa nebo po týdnu pcr. I když měl jenom rýmu - což on s alergii na roztoče má téměř neustále, tak jsem ho po týdnu hodila na pcr, pro jistotu. A měl ho tam. Takže další necelý týden než se mi ozvala hygiena s žádankou pro mladšího syna, dcerku a mě. Mezitím se dcerka podezřele rozkašlala, já akorat jeden večer 37,6, po dvou hodinách to kleslo samo. Pcr testy, já pozitivní, syn a dcerka negativní. Další týden - testování mladšího syna a dcerky, protože byli v rizikovém kontaktu se mnou. A bác, dcerka ho tam má. Minule se totiž u testování bránila, i když jsem ji držela, tak ji sestřička asi nevyšpárala dostatečně hluboko. Takže 14 dni karantény jede od znovu a to má jít prostřední za týden na testy znovu- protože byl v rizikovém kontaktu s dcerkou. Jestli bude i on nakonec pozitivní, tak už mě vážně trefí.
Pro ty, kdo to nepochopili- tohle je taková stížnost pro zasmání. Nic, co by nešlo vydržet, pouze prochazka na čerstvém vzduchu nám už chybí.
Jenom poznámka- kdybych na začátku nechala syna pouze odležet doma, tak by nikdo z nás kromě něj v karanténě nebyl a já vesele roznáším kovida všude možně.

Vinca_minor
3048 příspěvků 24.11.21 22:01

@kobylkalucni Ono by bylo neslušné, i kdyby přijela s těma dutinama… Maminka je rizikový pacient se sníženou imunitou.

Ophelie
1282 příspěvků 24.11.21 22:27
@Vinca_minor píše: Čínská fotografka se omlouvá Číňanům, že vyfotila Číňanku, která vypadá příliš čínsky… https://www.idnes.cz/…hranicni_dtt

S úzkými očima mě pobavilo, ale jinak je to spíš smutné. Sebekritika mi nápadně připomíná doby minulé.

kobylkalucni
489 příspěvků 24.11.21 23:02

@Vinca_minor já jsem si blbec neuvedomila, že dutiny jsou nakažlivé… no jasně, u nás taky nenavštevujeme babičku, když máme jakékoliv nachlazení, to platilo i dávno před covidem. Zavoláme si a prijedeme až jsme všichni zdraví.

Judy24
1402 příspěvků 25.11.21 09:08

@kobylkalucni Jakkoli si myslím, že by stejně bylo lepší, kdybyste se byla očkovala, tak musím jako militantní očkovač uznat, že se aspoň zjevně chováte velmi zodpovědně a děkuji vám za to.

Píšu to zejména proto, že mi před pár dny přišla pozvánka na třídní sraz z gymplu (plánovaný je na 22. prosince), pro jehož konání mám tedy velmi velmi malé pochopení. Sama jsem nahlásila, že nepřijdu a musím se hodně přemáhat, abych jim nenapsala, co si o tom doopravdy myslím.

bao-baba
2049 příspěvků 25.11.21 09:38
@Ophelie píše:
S úzkými očima mě pobavilo, ale jinak je to spíš smutné. Sebekritika mi nápadně připomíná doby minulé.
Úzko je mi z podobných kauz. Sebekritika má v Číně tradici, možná ne tisíciletou, ale v období tzv. kulturní revoluce se sebekritizovali až do absurdna. Přečtěte si něco o tom, je to velmi poučné. Dnes se lidé pod tlakem hysterických aktivistů omlouvají za to, co měli před 20 lety na sobě na maškarním. Ani bych se nedivila, kdybych se za pár let musela sebekritizovat za tento příspěvek, aby mi myšlenková policie neodepřela přístup do MHD.
MP blanka
2992 příspěvků 25.11.21 09:54

@Ophelie @bao-baba - týmto spôsobom speje svet do Absurdistanu. / ak tam už nie sme /.

Ophelie
1282 příspěvků 25.11.21 10:08

@bao-baba máte pravdu, vybavil se mi román Divoké labutě od Jung Chang, kolik hrůzy je schopen přichystat člověk člověku…

Dani17
519 příspěvků 25.11.21 10:59

Mně už přijdou postavená na hlavu všechna nařízení. Těšila jsem se, že nás budou testovat v zaměstnání a tak se eventuelně vytřídí pozitivní od „zdravých“ A hle…včera to začlo a samotest si měli udělat jen neočkovaní. Očkovaní jen ti co chtějí. Žádala jsem test a ehm vedoucí se divil, že jako očkovaná nemusím. I zeptala jsem se zda mu to připadá smysluplné…že i očkovaní můžeme být nakaženi. Test jsem dostala, ale s takovým propalujícím pohledem. No nikdo mě za zodpovědný přístup nechválil. Atg byl negativní. Doufám jen, že jsem to správně odebrala a testla.
A dál vám budu připadatasi jako blbka…vše hrozně řeším, v skrytu duše se bojím, psychika v háji, snažímm se nečíst ty katastrofické zprávy…to opravdu celé léto virus někde spal zalezlý a jen se ochladí tak vyleze a začne opět páchat apokalypsu? Jako je podzim, respirační viry řádí…prostě nevím jak to pochopit? To bych tedy jinak nejraději zalezla kk zimnímu spánku a vylezla až zas zaleze ta virová mrcha. Opravdu už má moje psychika dost naloženo.

xSx
1197 příspěvků 25.11.21 13:14
@lorens píše:
@ertz Nebo měla. Jsem v pokušení nechat si udělat test na protilátky. Při mém způsobu života se mi začíná zdát nemožné, že jsem ještě neměla. Anebo patřím mezi těch několik málo procent lidí, kterých se covid vůbec nechytá a to se mi taky nezdá, museli bychom se v naší rodině sejít takoví všichni tři.

Já jsem teda nedělala žádnou statisticky významnou studii, ale co mi proběhlo rukama v práci, tak nikdo, kdo si myslel, že musel covid už přece prodělat, protilátky neměl. Myslím, že těch uplně bezpříznakových bude hodně málo. Snad každý měl alespoň tu malou rýmičku, když už nic. Čímž teda neříkám, že nemáte chodit na protilátky, jen přihazuju zkušenost :)

květušína
750 příspěvků 25.11.21 13:44

@xSx mám stejné zkušenosti v rodině.
A co vy? Cítíte se už dobře?

lorens
2528 příspěvků 25.11.21 15:54

@xSx Loni na Mikuláše se sešlo u jedné rodiny celkem deset mých příbuzných ze tří domácností, protože děti už neviděly babičku s dědečkem od jara. Všichni tenkrát samozřejmě neočkovaní. Dohodli se, že se nebude jíst, pít, nedojde k fyzickému kontaktu a budou mít roušky. Jedna z účastnic toho podniku je zdravotní sestra a další magistra farmacie, tudíž se dbalo na dodržování doporučení. Děti měly dostat mikulášskou nadílku, měli pokecat a jít domů. Dopadlo to tak, že babička(67) skončila před Vánoci na ventilaci, přežila a je o. k., jeden příbuzný se zápalem plic - naštěstí doma a zbytek pozitivní v karanténě, ale prý ani rýmička nebyla. Možná si nevšimli, jak byli ve stresu a báli se o babičku.

Mně se to začíná zdát divné jen proto, že podle toho co tady čtu a vidím kolem sebe, už to měli i ti, co pečlivě dodržují doporučená opatření. My jsme sice všichni očkovaní, ale taky žijeme v podstatě předkovidovým způsobem života a nic, ani rýmička.

Já teď hlavně půjdu na třetí dávku. Muž jde v sobotu a pokud se s ním nebude nic dít, půjdu hned po něm.

Příspěvek upraven 26.11.21 v 01:13

xSx
1197 příspěvků 25.11.21 17:00

@květušína díky za optaní, ono mi v podstatě opravdu nic moc nebylo, krom ucpaného nosu. Jsem pořád víc unavená, ale může to být i tím zavřením doma a hnusným počasím. (a taky tím, že pořád pářu jeden svetr, haha :D)
@lorens já jsem si akorát říkala, že zajdu na třetí dávku taky, co to bude možné. Což vlastně chytnutí covidu tak je :D doufám, že jsem si alespoň trochu zvedla ty protilátky, obecně před očkováním po mírném průběhu bez horečky ty protilátky byly hodně slabé.

Moir
2616 příspěvků 25.11.21 19:02

Příští víkend se (zatím) má konat v Brně tradiční akce (dejme tomu mé „komunity“), loňská byla pochopitelně zrušena, po několikerém přesunutí. Já, ač očkovaná, včera účast zrušila, jako nemístné riziko. Byť mne to může stát celé vstupné a ubytování.
Před chvílí přišel mail, že vymýšlejí, jestli jsou společenská/kulturní nebo vzdělávací akce (probíhá tam pár přednášek, křtů knih, předávání cen atd., aby mohli určit, kolik tam může lidí, patrně, aby zvolili tak, aby mohlo být co nejvíc účastníků. A že se lidi mají vyjádřit, jestli se stále chtějí zúčastnit a jestli si to ti, co to zrušili a mohou jet (očkovaní atd.), náhodou nerozmysleli.
Na jedné straně je chápu, jsou v tom nemalé peníze, na druhé mi to připadá jako tanec na palubě potápějícího se Titanicu a držím se zuby nehty, abych jim to nenapsala.

lorens
2528 příspěvků 25.11.21 20:20

@xSx Poslouchala jsem v rozhlase pořad o covidu a očkování a tam právě říkali odborníci, že bouřlivá reakce na očkování neznamená automaticky vysokou ochranu a naopak mírná nebo žádná neznamená, že člověk není chráněný, každý imunitní systém je prý jiný. Data to prý potvrzují taky. Vy jste měla jen ucpaný nos, takže to u vás nejspíš fungovalo a teď, když váš imunitní systém zná celý virus a ne jenom spike protein, měla byste na tom být ještě líp. :)

Muž a já jsme očkovaní Modernou a synek Pfizerem. Muž slabší reakci měl, my s chlapečkem nic moc, po druhé dávce nás den trošku bolelo rameno při pohybu. Jestli mě třetí dávka položí, budu v šoku, nějak s tím nepočítám ani. :)

Vinca_minor
3048 příspěvků 25.11.21 23:01

Tak mám covid. Muž mi nabídl, že mě odveze k mamince, kdyby se jí přitížilo, ať není doma sama. Po práci řídil 190 km tam a 190 km zpět. Doma bude před půlnocí. Je zlatej.

Oveeec
3140 příspěvků 25.11.21 23:44

@Vinca_minor Asi se ptám blbě, ale maminka ho teda má potvrzený taky?

Stránka:  « Předchozí 1 1477 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1490 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek