Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (609) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Vinca_minor
3114 příspěvků 26.11.21 00:21

@Oveeec Joo, dřív, než já. A protože vím, že máme stejný zdroj nákazy, tak si ani nepředáme nějaké jiné mutace. Holt se zaizolujem spolu :D

Oveeec
3219 příspěvků 26.11.21 00:40

@Vinca_minor Tak se hlavně brzo uzdravte! :)

lorens
2583 příspěvků 26.11.21 01:29

@Vinca_minor
Tak ať máte obě lehký a krátký covid.

eriam
452 příspěvků 26.11.21 07:36

@Vinca_minor Držím palce, ať to s maminkou zvládnete bez problémů. :-)

pavka_l
1395 příspěvků 26.11.21 08:39

@Vinca_minor Moc držím pěsti, ať je maminka v pořádku a Vy ať máte co nejlehčí průběh.

Byljednoujedenživot
236 příspěvků 26.11.21 11:41

@Dani17 Nepřipadáte mi jako blbka. Jsem odolný člověk, ale tohle mě rozplakalo.

xSx
1205 příspěvků 26.11.21 12:18

@Vinca_minor ajaj, tak ať jste dobré! Dalo se to čekat, ta mrcha je teď fakt nějak brutálně nakažlivá :(
@lorens tou horečkou jsme myslela jakože horečku při onemocnění. Jen říkám, co jsem pozorovala při testování na protilátky u různých lidí. Bez statistiky, ale ti, co měli ještě před očkováním jen lehký průběh měli slabší protilátky IgG. Což samozřejmě neříká nic o dalších složkách imunity, to ani netvrdím :)
Já jsem po druhé dávce očkování po cca dvou dnech na odpoledne odpadla, bolelo mě celé tělo a spala jsem asi 4 hodiny. Pak už to bylo dobré.

ertz
1165 příspěvků 26.11.21 15:54

@Vinca_minor Přeji mírný průběh a kdyby se maminka nelepšila, tak jí nechte napsat atb nebo se někam vnuťte.
@lorens @xSx Myslím, že ani ty protilátky se nemusí zjistit. Máme v rodině podobný případ - loni v lednu maminka slabost, vypadalo to jako arytmie, nakonec to byl zápal plic, naštěstí jsme natrefili na pečlivé lékaře. Covid nebyl pcr testem prokázán, ale průběh jako u covidu, naštěstí s antibiotiky zvládla nakonec doma. Ale na plicní dochází pořád, důsledky má jako po covidu. Před očkováním na jaře jsem jí nechala otestovat protilátky - neměla. Takže stejně nevíme, jestli to byl nebo nebyl covid (lékaři se podle všech odběrů, snímků přikláněli k tomu, že ano). Po očkování už jsem jí ty protilátky ani kontrolovat nenechala.

bao-baba
2148 příspěvků 26.11.21 16:23
@Ophelie píše:
@bao-baba máte pravdu, vybavil se mi román Divoké labutě od Jung Chang, kolik hrůzy je schopen přichystat člověk člověku…

Ano, tuhle knihu mám také. Bohužel si na ni teď často vzpomenu. A také na „1984“, ideopolicii, ideozločin a newspeak.

Vinca_minor
3114 příspěvků 26.11.21 16:56

Děkuji všem za účast! Maminka vypadá dobře, má sice horečky a odpočívá, ale nekašle. Já jsem dnes měla 36,9. A to po vaření a úklidu kuchyně, vypadá to, že si budu 14 dní budu válet šunky :D
Jo a maminka se ptala na monoklonální látky, doktorka by jí je moc ráda dala, ale je výpadek…

Jordaan
9616 příspěvků 27.11.21 20:51

@ertz

Nejak nechapu nasazeni atb pri virove infekci, to je nejaka metoda u covidu?

ertz
1165 příspěvků 27.11.21 21:37

@Jordaan Na (asi)virovou infekci nasedla bakteriální. Nebylo to rozhodnutí bez nějakých podkladů, udělali jí kromě PCR testů a nějakých snímků i odběry v rozmezí několika dnů a zjistili, že se něco zhoršuje. Kromě toho se objevil ještě jeden chronický problém, který teď kompenzuje léky.
Ale prostě jsem chtěla říct, že se někdy nedá zjistit, jestli je to covid.

ertz
1165 příspěvků 27.11.21 21:57

@Jordaan Četla jsem zprávy a zrovna jsem na irozhlasu na toto téma narazila na článek. kde zmiňují i ta atb. https://www.irozhlas.cz/…11271126_svi

Jordaan
9616 příspěvků 28.11.21 01:03

@ertz

Rel. spolehlivy zdroj mi prozradil, ze atb dostavaji pacienti lezici delsi dobu (tydny) na jip, kvuli bakteriim, ktere se k nim dostanou kvuli vsem tem hadicim a katetrum. Jinak to u virove infekce nema smysl. Presto ale mnoho covid pacientu atb z nejruznejsich duvodu (zbytecne) dostane. Coz stoji vseobecne ve clanku, ktery jsem cetla, nemyslim tim nic k Vasim zkusenostem. Medicinske vzdelani nemam, pouze me zaujalo, co jste psala.

Paris1789
5638 příspěvků 28.11.21 15:20

@Jordaan to nemusí být jen z hadiček, ale i při chřipce. Tyhle bakteriální infekce propuknou po oslabení virozou, za normálních okolností by se s tím člověk vyrovnal. Takže ta atb můžeš dostat i při zápalu plic, který se projeví často při chřipce. Já to tak měla, v roce 1986 v zimě jsem měla chřipku a z ní oboustranný těžký zápal plic, léčili mě tetracyklinem a do nemocnice jsem nešla jen proto, že tam bylo zoufale plno, byla epidemie. Mám s tím své zkušenosti a proto tuhle situaci beru vážně a taky se pravidelně každou sezónu očkuju proti chřipce, vím, co chřipka dokáže a beru ji vážně.

LorelaiH.
3426 příspěvků 28.11.21 21:43

S dovolením si tady odložím malou stížnost, nebo spíš postesk. Včera v 8 večer švýcarská vláda vyhlásila, že Česko je s takřka okamžitou účinností na seznamu rizikových zemí kvůli výskytu nové mutace viru. Tzn. ten, kdo přijede z Česka, musí do 10 denní karantény, bez rozdílu očkovaný/neočkovaný/vyléčený. Okamžitě mezi krajany na Facebooku panika, že nikdo v podstatě nemůže za rodinou na Vánoce, protože tu karanténu po návratu si může dovolit málokdo.
Nás by se to dotklo samozřejmě taky. Snažila jsem se být silná a v duchu jsem si říkala, jaké jsme měli vlastně štěstí, že jsme půlku rodiny viděli před 14 dny, kdy jsme do Česka jeli na otočku na rodinnou oslavu a že mi to nevadí, když poprvé strávíme celé Vánoce tady. Za ty roky aspoň budeme moct mít „svůj klid“ a neběhat z návštěvy na návštěvu, cpát se cukrovím atd., děti budou moct jet na hokejové turnaje, které dřív obrečely, že tam nemůžou, protože budeme v Česku…
No a teď mě úplně úplně rozsekala vánoční upoutávka pohádek na ČT24 a fakt jsem se rozbrečela, že do Česka nebudeme moct. Nevěřím, že za měsíc Česko z toho seznamu rizikových zemí odstraní, to spíš se šířením mutace zase uzavřou hranice úplně. Ach jo :/

Jordaan
9616 příspěvků 28.11.21 21:59

@LorelaiH.

Chapu, ze Vam to je lito. Nicmene si myslim, za soucasne situace neni uplne nejlepsi napad jet na Vanoce do zeme se strasidelnym vyvojem a behat tam z jedne navstevy na druhou. At je ta zeme na seznamu nebo ne. V CR jsem byla na podzim a oproti Nemecku pro me bylo dost sokujici, jak malo se lide drzi nejakych (i uplne jednoduchych) pravidel a jak jsou tato pravidla zlehcovana. Na Vanoce tam nepojedu a nepojedeme ani do Svycarska, protoze to je jednoduse nebezpecne.

Jordaan
9616 příspěvků 28.11.21 22:04

@LorelaiH.

Zarazeni CR na ten seznam me mmch tez nastvalo. Nove jsou na nem totiz zeme, ve kterych se vyskytla ta nova varianta. Nemecko na seznamu neni, i kdyz se tu nova varianta tez vyskytla. Je to pro me takovy maly priklad svycarskeho pokrytectvi.

LorelaiH.
3426 příspěvků 28.11.21 22:09

@Jordaan protože oni tam z principu nedávají sousední státy, protože by jim v pondělí nikdo nepřijel do práce :rolling_eyes:

Porkpiehat
3174 příspěvků 29.11.21 10:05

@LorelaiH. Vy jste ještě nikdy neslavili Vánoce ve Švýcarsku?

@Jordaan My jsme nebyli v ČR už dva roky (naposledy duben 2019). Klukům se po babičkách už moc stýská, ale vždycky když byli nějaké prázdniny a my oba s manželem jsme měli také volno, tak se zhoršila situace. Kdyby Francie sousedila s ČR, tak jsme už jeli. Ale děsí nás, že by mohlo Neměcko uvalit nějaká opatření a my zůstali někde zablokovaní. A představa, že narychlo balíme a ujíždíme jako zloději, jen abychom se stihli vrátit, mě vůbec netěší. Takže jsme si řekli, že pojedeme v první možný termín (což je únor), když to nepůjde, tak hned další (duben). Samozřejmě bychom raději v době, kdy bude tepleji, a mohli bychom podnikat i nějaké výlety, ale to už bych toho chtěla moc.

LorelaiH.
3426 příspěvků 29.11.21 10:25

@Porkpiehat jo, většinou to děláme tak, že 24. slavíme Štědrý den tady, ale v noci pak přejíždíme do ČR, abysme na Boží hod byli už na oběd u mojí, nebo manželovy rodiny. A pak zůstáváme přes celé svátky a odjíždíme zpátky do Švýcarska až po novém roce.
Loni jsme i Štědrý den slavili v Česku, předloni zase byli naši u nás ve Švýcarsku, ale 25. jsme všichni jeli zpátky do Česka.
Taky se uklidňuju tím, že na přelomu ledna a února mají děti týden prázdnin, že bysme jeli pak.

Lakerol
291 příspěvků 29.11.21 13:35

@LorelaiH. Tak to aspoň budete mít v klidu.

lorens
2583 příspěvků 29.11.21 15:37

Ze stejných důvodu jsem taky v ČR nebyla dva roky a už jsem z toho mírně depresivní. Několikrát už jsem měla cukání, že vyjedeme, ale než jsme stihli vyrazit, už zase došlo k nějakým bleskově zavedeným omezujícím opatřením a strach z toho, že cestou někde uvázneme nebo budeme sedět celou dobu pobytu zavření sami doma v izolaci, protože to zrovna někdo z nás chytne, byl příliš velký. Dost tím trpím. Mám v ČR příbuzné, ke kterým mám velmi blízký vztah a je jim přes devadesát, sobecky si je chci ještě užít. Chybí mi i ti mladší a nejen lidi ale i místa, která mám ráda. A jak jsme měli pro EU přes rok zavřené hranice, nemohl jen tak ani nikdo ke mně. Jsem rozhodnutá, že příští rok na jaře jedu, Omicron, neOmicron, i kdybych měla jet sama a uváznout.

My Vánoce tradičně trávíme tady, ale covid kazí i svátky zde. Vzdálenosti velké, letecká doprava nespolehlivá, spoustu letů ruší, člověk potom místo u slavnostní tabule sedí někde na letišti. Riskovat to nechci, tak to nemůžu žádat po jiných. Celé je to nanic. Cítím, že budeme mít další klidné Vánoce.

Lakerol
291 příspěvků 29.11.21 17:38

Ten omikron mi zní jak Andromeda.

Porkpiehat
3174 příspěvků 29.11.21 18:25
@Lakerol píše:
Ten omikron mi zní jak Andromeda.

Jdu zalovit v knihovně :-) Mám snad všechny knížky od Michaela Crichtona, většinou v češtině a některé možná i ve francouzštině.
Myslím, že jsem viděla i film.

Stránka:  « Předchozí 1 1478 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1500 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek