Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (609) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Porkpiehat
3171 příspěvků 29.11.21 18:33

@LorelaiH. Kdy dávají Švýcaři dárky? My jsme se přizpůsobili francouzským zvykům (takže 25.12. ráno), abychom nebyli ještě za větší exoty než jsme :-D Vyhovuje mi to, aspoň mám čas dárky umístit, když děti spí a nemusím vymýšlet složité manévry.

Jordaan
9605 příspěvků 29.11.21 19:00

@Porkpiehat

Ja byla ted na podzim a predtim na podzim 2019. Chtela jsem tenkrat i na jare 20, ale to uz nebylo mozne. S tou obavou nekde zustat viset to docela chapu. Dosud se ta opatreni ale nikdy netykala tranzitu, takze by cesta byla nejspis bezproblemova. Ale sama bych taky mela strach. Kdyz jsem byla ted v CR, tak se konci pobytu zacala drasticky zvysovat cisla, mela jsem obavu z nejakych nahlych zmen z nemecke strany a mela v podstate zabaleno, abych v nouzovem pripade mohla rychle vypadnout (mama bydli blizko hranic).

Porkpiehat
3171 příspěvků 29.11.21 19:45

@Jordaan Já už jsem se jednou takhle narychlo vracela z ČR na doporučení gynekologa. Cesta utrpení a nakonec se z toho vyklubalo mimoděložní těhotenství. Naštěstí tehdy většinu cesty odřídil manžel. Takže nemám znovu chuť na podobné experimenty s rychlým návratem v nedobrém zdravotním stavu. Autem je to přece jen min. 15h cesty a to se s teplotou (nebo dokonce horečkou) nebo bolestí hlavy nedá (vycházím z varianty, že bychom onemocněli oba s manželem).
A trávit dovolenou na telefonu, abych sledovala vývoj čísel a možnost zavření hranice, to by mě nebavilo.

LorelaiH.
3426 příspěvků 29.11.21 22:09

@Porkpiehat jak kde, podle náboženství - buď 24. večer, anebo 25. ráno

mikrob
379 příspěvků 30.11.21 09:19

Stěžuji si na všechny ty demonstranty za svobodu. Sestry v naší nemocnici mají zakázáno brát si dovolenou. Kdo demonstruje za jejich svobodu?!

Paris1789
5632 příspěvků 30.11.21 11:18

@mikrob opravdu děkuji pánubohu, že nikoho takového neznám, ani z doslechu, takže se nemusím zbytečně vytáčet. Protože já bych se jistě vytáčela a nedělalo by mi to dobře.
Mně stačí, když někteří známí melou něco o Darwinovi, a že jistě letos těch mrtvých bude míň, protože v té poslední vlně zemřeli ti, co to stejně měli za pár.
Tak statistici si to nemyslí a data o zemřelých tomu jaksi nenasvědčují.

bao-baba
2131 příspěvků 30.11.21 14:27
@Paris1789 píše:
Mně stačí, když někteří známí melou něco o Darwinovi, a že jistě letos těch mrtvých bude míň, protože v té poslední vlně zemřeli ti, co to stejně měli za pár.

Mně se „líbí“ jak se tito lidé cítí nad věcí a myslí si, že se jich to netýká…

Příspěvek upraven 30.11.21 v 14:30

Porkpiehat
3171 příspěvků 30.11.21 14:27

@Jordaan Kdy se slaví Štědrý den v Německu? Měla jsem zafixované, že je to jako v ČR 24.12., ale možná je to tak jen v některých krajích. Jestli si dobře pamatuji, tak mi někdo říkal, že na severu Francie se slaví 24.12., protože ta oblast dřív patřila Německu.

A abych nebyla úplně mimo téma, že si stěžuji, že jsem se včera řízla do prstu o papír a je to horší než říznutí nožem. Je to ale vyvážené tím, že se mi to stalo při balení dárků a mám už zabalené všechny dárky pro děti, chybí jen koupit online videohru. Kolegyně je ze mně v depresi, protože zatím nekoupila vůbec nic a pořád neví, co koupí. Neplánovala jsem, že budu mít všechno pohromadě tak brzo, takže je to milé překvapení. Loni jsme byla ve stresu, že něco nedorazí kvůli covidu včas, tak jsem nákupy uskutečnila hned jak se synové vyjádřili, co chtějí.

Jordaan
9605 příspěvků 30.11.21 14:46

@Porkpiehat

24.12., v podstate to probiha jako v CR, akorat, ze se neji kapr.
Darky a jejich nakup ke mne zatim nedolehly, mela bych se tim zacit zaobirat :-(.

Dani17
520 příspěvků 30.11.21 18:43

Dneska jsem se v práci chytla s kolegyní. Trochu jsme na sebe hulákaly…šlo o názor na situaci kolem očkovaných a neočkovaných. Ona a jí podobní na vše fakt se…ehm kašlou. Očkovat nikdy, není to otestované, schválené ap…bla bla bla. Trochu mírně jsem oponovala, že jde prostě o to, aby se nezhroutilo zdravotnictví ap. Neberou žádné argumenty. Oni jsou přece mladí, nic jim není a neměli nikdy ani chřipku ani horečku…a tak tedy řvou, když se plánuje jakési opatření znevýhodńující neočkované. Pak už jsem neoponovala mírně, spíš vytočeně. Nakonec mě okřikla ať na ní neřvu. No ječela též. Připadala jsem si jak ten co tady rozhazuje apokalypsu a jim ničíme život. Byla jsem tak rozhozená, že se mi udělalo úplně mdlo a musela jsem na vzduch, jinak bych asi omdlela…Je to marné, je to marné…
Už jsem tu psala, že jsem ten bojácný typ. Taky mě situace štve, opatření mi nepřijdou leckdy logická…ale aby mně šlo jen o mé pohodlí? Konec v nedohlednu a lidi furt ječí jen o svobodě a šikaně. Roušky se u nás v práci nenosí. Když jí mám na čumáku, tak se mi posmívají. Jo taky jí pak stáhnu, když je blbá práce a fakt to neudýchám…ale to jsem tam asi fakt jedna ze dvou…ztrácím víru v konec, víru v lidi…
Děkuji, že jsem si tady mohla odložit myšlenky.

giuliettka
9382 příspěvků 30.11.21 19:13

@Dani17 Na pobavenie, Slováci sú na tom horšie, predávkovali sa invemerktinom. :-D

giuliettka
9382 příspěvků 30.11.21 19:24

"]

Vinca_minor
3108 příspěvků 30.11.21 20:12

Mám opak stížnosti. Maminku s covidem dnes vezla sanitka na aplikaci monoklonálních látkek. Naši šoféři sanitek jsou fakt báječní, ochotní a příjemní. I v covidovém mundúru.

Vinca_minor
3108 příspěvků 30.11.21 22:16

Už třetí večer za sebou má maminka vysoké horečky. Takže se měním z maroda na ošetřovatelku. Naštěstí máma nekašle a dýchá normálně, ale ten covid je fakt svinstvo. Jestli někdy někdo přede mnou použije slovo rýmička, tak budu fyzicky emotivní.

Judy24
1411 příspěvků 1.12.21 08:42

@Vinca_minor Můžu vás jen (pro jistotu) poprosit, abyste tu pochvalu poslala ještě nějakým oficiálním kanálem? Stížnosti totiž posílá pořád někdo (a zejména bohužel teď). : ) (Samozřejmě, že klidně až budete zdravé.)
A držím palce, ať je mamince i vám líp.

kobylkalucni
494 příspěvků 1.12.21 11:41

Když se s..e, tak se s..e. Předvánoční úklid, umývám okna. Na to, že jsou to padesát let staré ludry to jde celkem fajn. U posledního vytáhnu šňůrku žaluzií a ozve se “křup” a žaluzie mi se svištěním přistanou na hlavě. Zjistím, že ten mechanismus není tak složitý, že to půjde aspoň prozatímně slepit sekunďákem a nandat zpět. Mimochodem celé žaluzie na okně drží 4 ks asi tři milimetry širokých, milimetr tlustých tyčinek. Nevadí, zachovávám si optimismus a vzpomenu si, co říkají amíci o citronech a citronové limonádě. Házím je do kýblu teplé vody s jarem, že je zrovna pořádně umyju. Kybl je velký, vody moc, tak rovnou sundavam všechny ostatní žaluzie a nechávám je v kýbli louhovat. Teď jsem na ně šla hrabnout a libuju si, jak všechen prach jde krásně dolů. Kousek nějaké plastové folie mi zůstal mezi prsty, aha, asi zbytek izolepy. Další. A další. Začínám být nervózní. Z hliníkových lamel se loupe barva. Kdyby aspoň ze všech a všude- ale loupe se každá druhá a asi jen z 80% povrchu. Neuvedomila jsem si, že i ty žaluzie jsou padesát let staré a musí se s nimi zacházet v rukavičkách. Asi je nechám odmočit víc a co nepůjde, vezmu ředidlem. A z odstínu “rose gold” udělám odstín “hliníková stříbřitá”. Před chvíli jsem v gurmanskem vláknu prosila o recept na perníčky. Tak přesně ty dneska delat nebudu…

Vinca_minor
3108 příspěvků 1.12.21 12:55

@Judy24 Prosit nemusíte :D Dnes dopo jsem zavolala na dispečink, poděkovala za včerejší sanitku (doktorka omylem napsala letecká doprava, tak tam tu objednávku neměli) a pochválila jim šoféry s tím, že se s nima maminka něco najezdila, na chemošky, ozařování, s covidem. Dispečerka byla potěšená a říkala, že to chlapům vyřídí :D Ještě napíšu mail do nemocnice a pochválím jak doktory a zdravotníky, tak šoféry a telefonní ústřednu. Jsou fakt ochotní, milí a profesionální.

MP blanka
3015 příspěvků 1.12.21 13:47

@kobylkalucni - asi ste podobne nastavená, ako ja. Ja totiž tiež, keď ma postihne nečakaná pohroma podobná tej vašej, nachádzam akési ukľudnenie, či snáď útechu v tom že sa s tým zážitkom niekomu, napr. tu, zverím. Ono je to potom hneď menšia pohroma a väčšia sranda, že? A ten odtieň hliníková stříbrná znie navyše tak elegantne! :-)

Temperance
3411 příspěvků 1.12.21 15:54

@kobylkalucni Tak máte na Vánoce nové žaluzie, a zadarmo :-D

Porkpiehat
3171 příspěvků 1.12.21 17:58

@Vinca_minor Určtě je pochvala potěší. Nemůžu pořád uvěřit, že lidi zdravotníkům nadávají (jak píší na internetu). Musí to být úžasní profesionálové, protože mě někdo sprostě nadávat a pak bych se o něj měla starat, tak bych měla problém vyloudit vlídné slovo.

Vinca_minor
3108 příspěvků 1.12.21 18:13

@Porkpiehat Maminka včera měla zážitek. Saniťák ji poprosil, ať si sedne na zadní sedadlo, i když je tam sama. A v nemocnici jen otevřel dveře a i se sedadlem ze sanitky mámu zavezl až do sklepa na ty monoklonální látky. Což rozhodně není jeho nezbytná práce, máma chodit může, byť o holi. Máma na to jezdicí sedadlo hleděla a saniťák jen prohodil: To je, co?! :D

bao-baba
2131 příspěvků 1.12.21 20:52

@Dani17 Musím říci, že ten stupeň agrese mezi skupinami lidí s různým postojem k covidu a očkování mě také deprimuje. S některými známými jsem už přerušila kontakty, nemám zájem, aby mi někdo do očí s výsměchem říkal, že jsem tupá ovce kvůli tomu, že jsem se nechala očkovat.

zwedavka
1307 příspěvků 1.12.21 21:03

Jo, v konkrétní kanceláři se osazenstvo shádalo, došlo i na křik a slzy. Neočkovaná odmítala být v jedné místnosti s očkovanými, že od nich chytí covid, že ho jako očkovaní roznášejí. Jak to dopadlo nevím, mám to jenom z doslechu. Naštěstí.

if5
516 příspěvků 1.12.21 21:44

@zwedavka No vlastně měla pravdu, když se očkovaní na rozdíl od neočkovaných nemusí testovat,

Oveeec
3208 příspěvků 1.12.21 22:16
Určtě je pochvala potěší. Nemůžu pořád uvěřit, že lidi zdravotníkům nadávají (jak píší na internetu). Musí to být úžasní profesionálové, protože mě někdo sprostě nadávat a pak bych se o něj měla starat, tak bych měla problém vyloudit vlídné slovo.

Mohl by mi prosím ten člověk, který dal @Porkpiehat za tohle červené ramínko, vysvětlit, proč to udělal?

Stránka:  « Předchozí 1 1479 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1499 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek