Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (609) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
bao-baba
2141 příspěvků 1.12.21 23:41
@if5 píše:
@zwedavka No vlastně měla pravdu, když se očkovaní na rozdíl od neočkovaných nemusí testovat,

I když jsem očkovanec, tak považuji netestování očkovaných za nesprávné. Naše oficiální místa konečně naznala, že tento způsob motivace k očkování napáchal více škody než užitku.

Porkpiehat
3173 příspěvků 1.12.21 23:44

@Oveeec Asi proto, že bych měla problém být milá na někoho, kdo je na mě sprostý ;-) Normálně jsem člověk, který se nechá dlouho sr.. na hlavu, hledám pro každého omluvu za jeho chování, jsem schopná odpustit spoustu věcí. Ale aby byl na mě někdo vyloženě sprostý, to už by bylo moc.

Oveeec
3215 příspěvků 2.12.21 00:04

@Porkpiehat Třeba je tu mezi námi někdo, kdo si myslí, že to musí snášet, protože si tu práci přece vybrali, že jo. Jako ti lidi za to v podstatě nemůžou, jsou obecně frustrovaní a když si to nebudou vylejvat na covidu, tak si to vylejou třeba na uprchlících, obětech znásilnění, na čemkoli jiném. Porozumět těm jejich frustracím je taky jediný způsob, jak se s tím dá něco dělat. Jenomže to člověku říká rozum. Ale kdybych se na to dívala čistě z hlediska emocí, tak bych každého, kdo je takhle sprostý a násilný, vyhodila a ať si žere třeba odčervovadlo. Jsi sprostý na člověka, který absolvoval mimořádně náročné studium a dělá práci, která je spíš nepříjemná než příjemná, aby ti mohl pomoct, až ti bude zle? Tak ho neobtěžuj a nezabírej místo jiným. Fakt bych jim tu léčbu neposkytovala. Jenže to prostě nelze, no. Tak a teď jsem si to vylila na vás :)

Všechnoužtubylo
56 příspěvků 2.12.21 09:04
@Dani17 píše:
Dneska jsem se v práci chytla s kolegyní. Trochu jsme na sebe hulákaly…šlo o názor na situaci kolem očkovaných a neočkovaných. Ona a jí podobní na vše fakt se…ehm kašlou. Očkovat nikdy, není to otestované, schválené ap…bla bla bla. Trochu mírně jsem oponovala, že jde prostě o to, aby se nezhroutilo zdravotnictví ap. Neberou žádné argumenty. Oni jsou přece mladí, nic jim není a neměli nikdy ani chřipku ani horečku…a tak tedy řvou, když se plánuje jakési opatření znevýhodńující neočkované. Pak už jsem neoponovala mírně, spíš vytočeně. Nakonec mě okřikla ať na ní neřvu. No ječela též. Připadala jsem si jak ten co tady rozhazuje apokalypsu a jim ničíme život. Byla jsem tak rozhozená, že se mi udělalo úplně mdlo a musela jsem na vzduch, jinak bych asi omdlela…Je to marné, je to marné…
Už jsem tu psala, že jsem ten bojácný typ. Taky mě situace štve, opatření mi nepřijdou leckdy logická…ale aby mně šlo jen o mé pohodlí? Konec v nedohlednu a lidi furt ječí jen o svobodě a šikaně. Roušky se u nás v práci nenosí. Když jí mám na čumáku, tak se mi posmívají. Jo taky jí pak stáhnu, když je blbá práce a fakt to neudýchám…ale to jsem tam asi fakt jedna ze dvou…ztrácím víru v konec, víru v lidi…
Děkuji, že jsem si tady mohla odložit myšlenky.

Já považuju tu extrémní agresivitu mezi lidmi za mnohem horší než Covid. Nechápu, proč na sebe řvete, navíc zřejmě ani nemáte vztah nadřízená - podřízená. Chápala bych šéfovou, která musí poslouchat a zajistit nařízení vedení. Kdo je očkovaný, ten se bát nemusí, kdo je neočkovaný, jeho věc. Není to tvůj problém, jestli kolegyně je nebo není očkovaná. U nás jsou taky očkovaní a neočkovaní, ale proč bych to měla řešit já? Očkovaná jsem, a tudíž nepropadám panice při kontaktu s neočkovaným. Covidem se mezi lidmi úplně ztratil respekt jednoho vůči druhému. Být vaší šéfovou, tak vám pokrátím prémie, oběma. Vím, že se ti to líbit nebude, ale nedělejme si navzájem policajty.

Ophelie
1300 příspěvků 2.12.21 09:13
@Všechnoužtubylo píše:
Já považuju tu extrémní agresivitu mezi lidmi za mnohem horší než Covid. Nechápu, proč na sebe řvete, navíc zřejmě ani nemáte vztah nadřízená - podřízená. Chápala bych šéfovou, která musí poslouchat a zajistit nařízení vedení. Kdo je očkovaný, ten se bát nemusí, kdo je neočkovaný, jeho věc. Není to tvůj problém, jestli kolegyně je nebo není očkovaná. U nás jsou taky očkovaní a neočkovaní, ale proč bych to měla řešit já? Očkovaná jsem, a tudíž nepropadám panice při kontaktu s neočkovaným. Covidem se mezi lidmi úplně ztratil respekt jednoho vůči druhému. Být vaší šéfovou, tak vám pokrátím prémie, oběma. Vím, že se ti to líbit nebude, ale nedělejme si navzájem policajty.

Zkuste si přečíst úvod celého vlákna…

Nedávno jsem byla na přeočkování, starší pán přede mnou byl na sestru i lékařku dost nepříjemný. Vyjádřila jsem jim účast, bylo mi líto, jak to schytávají. Prý už mnohokrát dostaly nabídku, aby očkování za peníze zfalšovaly. Snažím se uchovat si optimismus, ale ta deziluze padla i na mě jako chvilkového posluchače.

MP blanka
3017 příspěvků 2.12.21 09:22

@Ophelie : Prý už mnohokrát dostaly nabídku, aby očkování za peníze zfalšovaly.

Bola som šokovaná, že sa toto deje. Ale je to pravda, a na Slovensku už za to odsúdili dvoch lekárov! Ešte by som rozumela, že tie falošné potvrdenia robí niekto z podsvetia, všetko sa už falšovalo - ale lekári?

bao-baba
2141 příspěvků 2.12.21 09:24

@MP blanka Když někteří můžou ohýbat posudky na invaliditu, tak proč ne covid…

Porkpiehat
3173 příspěvků 2.12.21 10:07

@Oveeec Někde si lidi musí ten vztek přece vylít. Takže když si ho vybijí na zdravotní sestře/doktorovi, tak už jsou na tu paní na pokladně Lidlu milejší :-D Také si myslím, že určitý typ lidí si vždy důvod najde, proč na někoho křičet. Škoda, že jim nepomůže jít se vyřvat do lesa a musí znepříjemňovat život ostatním.

Uživatel je onlineJudy24
1412 příspěvků 2.12.21 10:35
@Ophelie píše:
Prý už mnohokrát dostaly nabídku, aby očkování za peníze zfalšovaly.

Tohle už v mém antivax okolí také jednou padlo a tak mě to zaskočilo, že jsem vůbec nedokázala zareagovat. Tak to teď nosím v sobě, abych byla příště připravená a dokázala jednoznačně říct, že tohle už v životě slyšet nechci, a že pokud se pro to dotyčný rozhodne a dovede to k cíli, tak ať mi to laskavě vůbec neříká.

Všechnoužtubylo
56 příspěvků 2.12.21 11:12
@Porkpiehat píše:
@Oveeec Někde si lidi musí ten vztek přece vylít. Takže když si ho vybijí na zdravotní sestře/doktorovi, tak už jsou na tu paní na pokladně Lidlu milejší :-D Také si myslím, že určitý typ lidí si vždy důvod najde, proč na někoho křičet. Škoda, že jim nepomůže jít se vyřvat do lesa a musí znepříjemňovat život ostatním.

Na mne křik a hádky působí tak, že to mám tendenci přenášet na jiné lidi. Sama hádky nezačínám, když mi někdo vadí, tak se mu vyhnu, ale když mne někdo začne okřikovat a školit, tak reaguju někdy až zbytečně ostře. Potom se ta „nasranost“ šíří dál a dál, a to je špatně. To, že každý školí každého, jak se má chovat, se rozmohlo právě za Covidu. Začalo se nadávat i zdravotním sestrám, záchranářům, je to jenom důsledek "uvolněných " mravů.

Jordaan
9607 příspěvků 2.12.21 11:24

@Všechnoužtubylo

Zalezi, co tim „skolenim“ myslite. Zrovna tohle slovo jsem zatim slysela pouze od lidi, kteri reaguji slovne agresivnim utokem na pouhou zdvorilou zadost o nasazeni rousky.

mikrob
379 příspěvků 2.12.21 12:01

@Judy24 Stalo se mi to stejné, taky jsem nebyla schopná slova. Nedělám si ale iluze, že se to neděje. Jenom nevím, jak je to falešné očkování ochrání…

Accuracy
123 příspěvků 2.12.21 12:31

Ke mně se dobývala známá, když jsem byla kovid+. Chtěla to ode mě taky chytit, aby nemusela na očkování. Přišla krátce před jedenáctou v noci a volala mi, ať jí jdu otevřít, „aby nás nikdo neviděl“, že se ode mně napije ze sklinky.
Tenkrát mě to tak překvapilo, že jsem taky nebyla schopná rozumného slova. Poslala jsem ji domů, ale nebyla jsem ve stavu žádného školení ani řvaní.

Oveeec
3215 příspěvků 2.12.21 12:52

@Accuracy Tohle a ty covidové party, to je na zbavení svéprávnosti.

Anička dušička
188 příspěvků 2.12.21 14:05

Vysvetlím snahy o nakazenie sa c19 - je lepšie ochorieť, ako si nechať pichnúť experimentálnu vakcínu s neukončenými testami, za ktorú nikto neručí.

Vysvetlím snahy o falošné očkovanie alebo falošné covid pasy - je lepšie niekoho podplatiť, ako byť občan druhej kategórie len preto, že si nechcem dať pichnúť experimentálnu vakcínu s neukončenými testami, za ktorú nikto neručí.

Oveeec
3215 příspěvků 2.12.21 14:25

@Anička dušička Tak hlavně že jim někdo ručí za to, že když to chytnou, tak neumřou nebo nebudou mít těžké následky. Nebo že nenakazí někoho jiného, kdo umře nebo bude mít následky.

MarryJu
639 příspěvků 2.12.21 14:29
@Oveeec píše:
@Anička dušička Tak hlavně že jim někdo ručí za to, že když to chytnou, tak neumřou nebo nebudou mít těžké následky. Nebo že nenakazí někoho jiného, kdo umře nebo bude mít následky.

A to těm ockovanym někdo za to ručí??

Uživatel je onlineJudy24
1412 příspěvků 2.12.21 14:31

@Anička dušička Zaprvé mají vakcíny testování dávno ukončené a třeba Pfizer (kterým je očkovaná většina lidí) má to úplně finální schválení od srpna a zadruhé za ni stát (minimálně ten český) normálně ručí a můžete se na něm dožadovat kompenzací, pokud vám způsobí očkování prokazatelnou újmu.

Před rokem jsem opatrnost chápala, teď už mi přijde, že máme dostatek dat o tom, že je očkování dramaticky méně rizikové než prodělání nemoci.

Vinca_minor
3109 příspěvků 2.12.21 14:42

@Oveeec No tak hlavně, že experimentálně berou veterinární antiparazitika, čichají chlor nebo chtějí experimentální monoklonální protilátky.
Ty pokusy o falšování očkování mě fakt se… Buď ať si stojí za svým a očkovat se nenechají se všemi důsledky, anebo ať se nechají naočkovat. Ale jít na očkování a nadávat zdravotníkům nebo žádat o píchnutí do svetru, to mi hlava nebere.

Vinca_minor
3109 příspěvků 2.12.21 14:45

Z mého okolí jsem vypozorovala, že se nakazil buď očkovaný od neočkovaného, nebo neočkovaný od očkovaného. Přenos z očkovaného na očkovaného jsem zatím nezaznamenala. Tímto jako covid pozitivní zdravím svého zdravého očkovaného muže :D

Vinca_minor
3109 příspěvků 2.12.21 14:50

Jo a stížnost na Tečku - před týdnem jsem měla pozitivní pcr test a jsem v izolaci, ale přesto aplikace svítí zeleně. Jsem očkovaná.

Anička dušička
188 příspěvků 2.12.21 15:04
@Vinca_minor píše:
No tak hlavně, že experimentálně berou veterinární antiparazitika, čichají chlor nebo chtějí experimentální monoklonální protilátky.
Ty pokusy o falšování očkování mě fakt se… Buď ať si stojí za svým a očkovat se nenechají se všemi důsledky, anebo ať se nechají naočkovat. Ale jít na očkování a nadávat zdravotníkům nebo žádat o píchnutí do svetru, to mi hlava nebere.

Medzi odporcami očkovania proti c19 je množstvo ľudí, ktorí nerobia nič z toho, čo ste vymenovala. Je tam množstvo aj vysoko vzdelaných ľudí, aj medicínsky.
Ale tzv. mienkotvorné média to ignorujú a vo vzácnej zhode prezentujú neočkovaných ako nezodpovedných hlupákov.

Stáť si za niečím je vo všeobecnosti dosť ťažké, hlavne ak stojíte proti spoločenskému úzusu.
Nečudujem sa nikomu, kto sa snaží nájsť východisko, ktoré je pre dotyčného najjednoduchšie.
Samozrejme, tie „skratky“ málokedy bývajú správnym riešením. V tom s vami súhlasím.

Oveeec
3215 příspěvků 2.12.21 15:09

@Vinca_minor No jistě, co tak pozoruju, většina těch lidí jsou prostě šílenci, ale je pravda, že tihle šílenci jsou jenom nejvíc slyšet. Možná je ve skutečnosti střízlivých neočkovaných víc a mají tu smůlu, že se svezou s agresivním davem. Já jsem taky laik, ale u spousty těch lidí je vidět, že proti sobě staví nesrovnatelné kategorie, například (což je problém úplně všech diskuzí). O té agresivitě a sprostotě už vůbec nemluvím. Sice se dá pochopit, co k tomu ty lidi vede, ale omluvitelné to prostě není.

Accuracy
123 příspěvků 2.12.21 15:21
@Anička dušička píše:
Vysvetlím snahy o nakazenie sa c19 - je lepšie ochorieť, ako si nechať pichnúť experimentálnu vakcínu s neukončenými testami, za ktorú nikto neručí.Vysvetlím snahy o falošné očkovanie alebo falošné covid pasy - je lepšie niekoho podplatiť, ako byť občan druhej kategórie len preto, že si nechcem dať pichnúť experimentálnu vakcínu s neukončenými testami, za ktorú nikto neručí.

Tak ono je ideální neočkovat a neonemocnět. Ale to je dost fantazie.
Mimochodem, pláčete na špatném hrobě; já očkovaná nejsem. Přesto jsem nešla uplácet zdravotníky, ať mi dají očkování „jen jako“, přesto jsem jim nešla rozmlátit okna nebo nadávat do vrahů.
Tu svoji známou Vám taky vysvětlím: za pár měsíců má svatbu, kam sezvala přes sto lidí. Teď se bojí, že jí tu slávu jako neočkované zakážou, tudíž stojí před třemi možnostmi:

1. Naočkovat se a doufat, že jako očkovaná tu svatbu bude moct mít.
  2. Neočkovat se a snažit se onemocnět a doufat, že po prodělání kovidu tu svatbu bude moct mít.
  3. Nepořádat svatbu jako kráva uprostřed téhleté situace.

Nemůžu si pomoct, ale já bych měla vybráno hned; vzít se můžu v sedmi lidech (ženich, nevěsta, svědci, oddávající, matrikářka, fotograf), nebo sezvu nejbližší příbuzenstvo, to je přece taky možné. A pak, až situace dovolí, uspořádám oslavu dle svého gusta, pozvu lidí po libosti a opravdu si to užiji bez nervů, co zas kdo zakáže, přikáže, nedovolí, zkomplikuje… No, a ona taky může svatbu odložit, koneckonců dosud žije se svým vyvoleným na hromádce se dvěma dětmi.
Já plně akceptuji, že nejspíš ten kovid budeme mít dříve nebo později všichni. A taky chápu tu myšlenku, že lépe jednou prodělat kovid, než deset vakcín a kovid k tomu i tak. Ale nikdy by mě nenapadlo s tím systémem tak oje*ávat. Ona se klidně může nenechat naočkovat; tu možnost ona má, do očkování ji nikdo nenutí.
Moji rodiče jsou oba rizikoví. Máma má nemocné plíce, táta je sedmdesátník. Oba jsem v jejich volbě naočkovat se podpořila, mámě jsem teď zařizovala přihlášení na 3. dávku, táta jde v půlce prosince.
Nicméně nevidím nějak zvlášť hluboký smysl v tom, aby se dali očkovat nerizikoví. Je mi třicet a jsem zdravá. Tak jsem se nedala očkovat. Prodělala jsem kovid vcelku bez problémů, vědoma si toho, že to tak nemuselo být a že komplikace klidně můžou ještě přijít. Nechápu ale, proč bych se měla dát naočkovat, abych mohla do hospody? Burčák už není a na jiný alkohol mě neužije. :) A jaké další kroky podniknu, půjdu darovat ledvinu, abych mohla letět na Bahamy? Opravdu budu riskovat své zdraví pro společenské vyžití?
Osobně bych od očkování čekala alespoň jednu ze tří věcí:

1. Kolektivní imunitu, což současné vakcíny nezajistí.
  2. Výrazný úbytek vedlejších účinků očkování
  3. Povinnost dát se očkovat; nejsem neomylná a pokud odborníci dojdou k závěru, že to je skutečně jediná šance, jak se z toho vyhrabat, očkovat se dám. A to by se mělo projevit právě tak, že očkování bude povinné. Zatím není, ergo zatím se odborníci neshodnou, jestli je plošná vakcinace nutná. Tudíž je ta volba na mě.

Jsem proti plošnému aplikování vakcíny, která nezaručí kolektivní imunitu, není plnohodnotně testovaná, může mít závažné vedlejší účinky atd. Pro ilustraci - teď tu mám kolegu, který byl v pondělí na třetí dávce; první dvě bez následků, teď celý otekl a lítá po doktorech, co s tím. A není jediný.
Ale nikdy by mě nenapadlo očkování někomu konkrétnímu rozmlouvat. Proboha, kdo chce, ať si tu vakcínu dá, kdo jsem já, abych mu do toho kecala? A stejně tak lidi, co očkovaní nejsou. Asi pro to nějaký důvod mají. Nepřísluší mi kritizovat ani jednu skupinu. Kdyby moji rodiče řekli, že se očkovat nedají, akceptovala bych to. Stejně jako bych akceptovala, kdyby se moje švagrová rozhodla si tu vakcínu dát (je teď těhotná, takže…).
A ono jako… Ten kovid není rýmička. Teda v mém konkrétním případě byl, ale sousedka na kovid umřela. Nebyla zrovna stará ani na smrt nemocná, kdyby neonemocněla kovidem, klidně se mohla dožít osmdesátky. Takže pokud někdo tu vakcínu chce, tak je jedině dobře, že je hrazená a snadno dostupná.
Už mě štve, jak tohle téma rozděluje lidi do skupin, které brojí proti sobě. Očkovat i neočkovat, obojí je v pořádku. Pokud je to volba po pečlivém uvážení pozitiv a negativ, pak je to prostě v pořádku. Dokud to očkování není povinné, tak je dobrovolné. Očkovat by se měli dát jen ti, kteří chtějí, nikoli ti, kteří k tomu jsou donuceni restrikcemi.
I když - donuceni… V současné situaci bych do hospody (do kina, na výstavu…) stejně nešla, očkování neočkování.
Co ale v pořádku není, je dožadovat se nakažení od známé. Úmyslné šíření nemoci je na kriminál. A to odhlížím od stránky etické i od toho, že schválně onemocnět kovidem uprostřed vlny nákaz, aby holka mohla mít velkou svatbu, je prostě na hlavu.

Edit: A respekt, jestli to někdo dočte. :)

Vinca_minor
3109 příspěvků 2.12.21 15:25

Špatně jsem to napsala. Jasně že ne všichni neočkovaní jsou alternativní šílenci :D Sama jsem očkování hodně zvažovala, odrazoval mě hlavně přístup státu. Ale buď jdu a nechám se naočkovat, nebo nejdu. Ale jít a chtít to zfalšovat, to je masakr.

Stránka:  « Předchozí 1 1480 1481 1482 1483 1484 1485 1486 1487 1488 1489 1490 1500 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek