Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (609) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Jordaan
9608 příspěvků 5.12.21 10:28

@Moir

Ja taky nikdy nemela chripku a anginu jen jednou jako dite. Nahoda? Mozna bychom o tom mely napsat knihu a chodit do talk show a desne zbohatnout.

Anička dušička
188 příspěvků 5.12.21 10:29

@Moir @Jordaan
Pozreli ste si tie videá? Aspoň jedno? Nič z toho, čo ste vypísali, tam nepadlo. Nikto tam ani náznakom netvrdí, že je jediný chytrý na celom svete a v priľahlom vesmíre. Pani doktorka Janeková sa tam dokonca kriticky vyjadruje k tomu, že niektorí jej pacienti odmietajú očkovanie.
Nejde ani o žiadne estrády a spôsoby obohacovania sa. Nikto z tých troch nepíše knihu (pokiaľ viem).

Tie videá som pridala, lebo sa tam hovorí o liečbe prvých príznakov v ambulancii všeobecného lekára. Nie ťažkých stavov na jednotkách JIS.

Vyššie @giuliettka podsúva, že tu padlo popieranie c19. Nikde som nič také nepísala a nepostrehla som, že by to v tomto vlákne písal niekto iný.
Pravda však je, že c19 sa (aspoň) na Slovensku až príliš často nelieči od prvých príznakov. Pacient to buď zvládne sám, alebo skončí na JISke.

Napriek tomu - podľa svetových štatistík má vážny priebeh iba 0,4 % svetovej populácie a podľa údajov WHO závisí smrteľnosť infekcií vyvolaných SARS-CoV-2 na vekovom zložení populácie aj na ďalších vplyvoch a pohybuje sa v rozmedzí 0-1,54 %, s mediánom 0,27%.

Ale obyvateľstvo sa straší, ako keby c19 bol novodobý mor.
A to jednoducho nie je.

Jordaan
9608 příspěvků 5.12.21 11:12

@Anička dušička

No a co je teda Vase reseni?

Paris1789
5638 příspěvků 5.12.21 11:15

Tyjo, neumím si přestavit nikoho s vědomím hodnoty svého času, kdo ty tapety čte. To píšu s plným vědomím toho, že mám ke grafomanii taky sklony.

ertz
1159 příspěvků 5.12.21 11:42

Já už jsem si taky řekla, že na toto nemá cenu reagovat, ale nedá mi to. Jestliže má vážný průběh jen 0,4 % světové populace, ta je nám to číslo na houby - protože TADY máme jiné věkové složení/podnebí/životní styl atd. než v Burundi, takže průměr je na nic, když nám loni umřelo o asi 30 000 lidí víc než obvykle. A nějaké Burundi určitě řeší covid - když se tam lidé nedožívají vyššího věku a nemoci se řeší s pomocí místního kouzelníka. Pacient buď přežije nebo zemřel na psotník (což může být celá škála nemocí).
Abych byla korektní - omlouvám se Burundi, můžete si dosadit libovolnou třetinu zemí. U mnoha jiných záleží taky na tom, kde pacient žije - jestli v Moskvě /Dillí nebo na Sibiři/ horním Paňďžábu.
Když máváte čísly, tak s nimi pracujte, jak se má. Já mám celé kuře, soused nic. V průměru máme každý solidní půlku kuřete, přitom já jsem přejezená a on hladový.

Vinca_minor
3110 příspěvků 5.12.21 11:50

@Paris1789 Já ty tapety taky nečtu a to mám sklon číst všechno všude :D
Nikdy jsem neměla angínu ani chřipku. Nemám jednu krční mandli, trpím na záněty průdušek. Co je covid, tak beru déčko, a nechala jsem se očkovat. Krom zánětu dutin zvládám covid v pohodě. Chce z toho někdo udělat nějaký závěr? :D

ertz
1159 příspěvků 5.12.21 11:54

@Vinca_minor Já - konečně jsem pochopila, proč jsem v dětství měla angínu tak často - místo Vás všech jsem to musela odtrpět. Naposled jsem měla angínu na Vánoce před 4 lety -nemohl byste to někdo převzít po mně? :-)

Paris1789
5638 příspěvků 5.12.21 12:13

Taky jsem nikdy neměla angínu a navíc mám tak malé krční mandle, že se mě všichni doktoři, co mi nahlédnou do krku, ptají, kdy jsem byla na extrakci.
Chřipku jsem měla jednou a už nechci, naštěstí je proti tomu očkování.
Covid jsem měla před měsícem a krom ztráty čichu a chuti jsem bez následků.
Vlastně jeden následek mám, odešla melancholie, kterou jsem trpěla poté, co mi v létě zemřela blízká osoba. Takže se vlastně cítím líp.
Jako dobrovolník k přebírání štafety zdravotních potíží se nehlásím, ale pokud jsou lidi, co se chtějí dobrovolně nakazit C19, máte naději.

Anička dušička
188 příspěvků 5.12.21 12:15
@Jordaan píše:
@Anička dušičkaNo a co je teda Vase reseni?

Ja som niekde naznačovala, že mám riešenie?

Ja tu len píšem, že robiť zo značnej časti populácie div nie vyvrheľov spoločnosti len preto, že nechcú podstúpiť experimentálnu vakcináciu, je jednoducho neprimerané (eufeminizmus).

Moir
2640 příspěvků 5.12.21 12:20
@Anička dušička píše:
Ja som niekde naznačovala, že mám riešenie?Ja tu len píšem, že robiť zo značnej časti populácie div nie vyvrheľov spoločnosti len preto, že nechcú podstúpiť experimentálnu vakcináciu, je jednoducho neprimerané (eufeminizmus).

ještě jednou a pomalu

t a _ v a k c í n a_ n e n í_ e x p e r i m e n t á l n í

https://www.rappler.com/…xperimental/

https://www.health.gov.au/…in-australia

https://www.hopkinsmedicine.org/…-should-know

https://www.fda.gov/…es-explained

Jordaan
9608 příspěvků 5.12.21 12:44

@Anička dušička

Podle toho, co pisete/postujete je v podstate vsechno blbe - ockovani je blbe, pece o nakazene je blbe, opatreni jsou blbe. Evidentne nejste se situaci spokojena.

Jak by to tedy podle Vas melo byt, aby to bylo spravne?

Moir
2640 příspěvků 5.12.21 12:50
@Jordaan píše:
@Anička dušička

Podle toho, co pisete/postujete je v podstate vsechno blbe - ockovani je blbe, pece o nakazene je blbe, opatreni jsou blbe. Evidentne nejste se situaci spokojena.

no přece JINAK ;)

Anička dušička
188 příspěvků 5.12.21 13:19

@Moir Ja poznám oficiálnu verziu. Všetko je v poriadku. Je to úplne štandardná záležitosť.

Anička dušička
188 příspěvků 5.12.21 13:32
@Jordaan píše:
@Anička dušička

Na tom predsa vôbec nezáleží, čo by som ja chcela, alebo nechcela. Navyše - nech napíšem čokoľvek, ste dopredu zaujatá.

Moir
2640 příspěvků 5.12.21 13:33
@Anička dušička píše:
@Moir Ja poznám oficiálnu verziu. Všetko je v poriadku. Je to úplne štandardná záležitosť.

takže se všichni na celém světě spikli, jen pár hrdinných vědců, lékařek na Slovensku a tak dále prohlédlo tu lež…aha

Anička dušička
188 příspěvků 5.12.21 13:53

@Moir Isteže. Presne to som celý čas písala, nevšimli ste si? (ťažká irónia)

Jordaan
9608 příspěvků 5.12.21 14:21

@Anička dušička

To nechapu. Celou dobu tu servirujete udajne dukazy toho, ze je „vsechno spatne“ a kdyz se vas nekdo vazne zepta, jak by to tedy podle vas melo byt/jak byste si myslela, ze by bylo spravne jednani, tak to najednou nechcete rict?

lorens
2583 příspěvků 5.12.21 14:25

Jdu zítra na třetí. Očkovaní jsme doma všichni, protože z dostupných relevantních informací a dat nám to vychází jako prozatím jediná cesta. Mezi relevantní patří i názory lidí, kteří nejsou úplně v hlavním proudu, ale mají srovnatelné vzdělání, zkušenosti a reputaci. Jiný názor, zvlášť u nové nemoci, nemusí znamenat, že ten člověk je pomýlený hlupák. Covid je nový, neví se něm dost.

Je mi to líto, ale covidové katastrofy v ČR potažmo SR jsou spíše následkem toho, že to děláte špatně, než unikátností obyvatelstva.

giuliettka
9402 příspěvků 5.12.21 14:29

@lorens A čo váš Cuomo? Už dojačal? Je po covide zdravý jak rybička a vaz mu zlomil chtíč? :-D

Jordaan
9608 příspěvků 5.12.21 14:53

@lorens

No ale treba zrovna Slovensko ma min pripadu, nez USA (na milion obyvatel).

Singer ka
211 příspěvků 5.12.21 14:56

@lorens neřekla bych že je tontu tak katastrofální jak se může z dálky zdat.ja mám v paměti, lidí v Číně padajících na ulicí na začátku pandemie, přeplněné nemocnice a mrazaky v Itálii a v Americe, média dokáží divy.
Tady je nevelká o ro víc hlučná skupina odpíračů, která ma pocit že je neustále být proti režimu.
Já mám kolem sebe v rodině i v práci, přátele všichni očkování, prostě je to zatím jediná cesta. Nechtela bych vidět ten cirkus kdyby vakcíny nebyly, nebo nebyly dostupné pro všechny.

lorens
2583 příspěvků 5.12.21 15:00

@giuliettka Oni jsou dva - bratři Chris a Andrew. Chtíč zlomil vaz Andrewovi bývalému guvernérovi státu New York. Chrise vyhodili z CNN, protože mu aktivně radil, jak z toho vybruslit a jak jednat s médii, ač to vehementně popíral. A zdá se, že nejen to, ale snažil se získat přes své kanály info o ženách, které Andrewa obvinily. Chris Cuomo mi skutečně chybět nebude. Obávám se ale, že za pár měsíců, až se bouře přežene, bude zase někde vyřvávat - třeba na MSNBC.

giuliettka
9402 příspěvků 5.12.21 15:07

@lorens Myslela som toho guvernéra. Raz sme sa tu o ňom bavili, napísala ste vtedy, že jačí jak Viktorka u splavu, preto si ho pamatám. :-D A jak začala ta aféra, tak som si spomenula kde som to meno počula.

lorens
2583 příspěvků 5.12.21 15:09

@Jordaan Ale mrtvých asi o 50 na sto tisíc víc.

Anička dušička
188 příspěvků 5.12.21 15:33
@Jordaan píše:
@Anička dušičkaTo nechapu. Celou dobu tu servirujete udajne dukazy toho, ze je „vsechno spatne“ a kdyz se vas nekdo vazne zepta, jak by to tedy podle vas melo byt/jak byste si myslela, ze by bylo spravne jednani, tak to najednou nechcete rict?

OK.
(Píšem o situácii na Slovensku, žijem tu, mám odtiaľto najviac informácií. Nevyvodzujem z toho žiadne údaje o hrdinskosti Slovákov. Práve naopak, vyššie som písala, čo si o mojom národe myslím.)

Očkovanie
Priznať skutočné počty ľudí, ktorí zomreli na následky očkovania
Aktuálny  oficiálny stav : „Ku dnešnému dňu evidujeme spolu sedem úmrtí v kauzálnej súvislosti s očkovaním, z toho pri štyroch prípadoch bol súvis stanovený ako možný (po vakcínach Comirnaty, Spikevax a Vaxzevria) a v troch ako pravdepodobný (po vakcínach Vaxzevria a Comirnaty).“
(Pre porovnanie: V Česku, pri cca dvojnásobnom počte obyvateľov -  zdroj - „v souvislosti s vakcínami, které v Česku zdravotníci aktuálně používají k očkování – Comirnaty, Spikevax a Janssen, řeší Státní ústav pro kontrolu léčiv také úmrtí, nahlášená jako důsledek podezření na nežádoucí účinek vakcín proti covidu-19. Ta byla odeslána do evropské databáze EudraVigilance, která je dále zkoumá. Jejich počet vzrostl z původních 122 na 129.“)

Nevynucovať očkovanie pod vyhrážkami straty zamestnania, neposkytnutia zdravotnej starostlivosti, atď.

Neoznačovať neočkovaných hanlivo (ignoranti, samoľúbi sebci, dezoláti , odpad spoločnosti , opice , psychopati, hoaxeri, obmedzení ľudia, pošleme ich do rozvojových krajín …)

Komunikovať s druhou stranou (na pozvanie iniciatívy Hovorme spolu neprišiel ani jeden z pozvaných zástupcov oficiálnej verzie.

Starostlivosť o chorých
Liečiť pri prvých príznakoch (nenechať ľudí doma bez riadneho vyšetrenia a bez liekov), ideálne v covidových ambulanciách. (Viď moje komentáre vyššie.)

Opatrenia
Niekto zo zodpovedných by konečne mohol vysvetliť, na základe čoho opatrenia dáva a prečo dáva konkrétne tieto. Lebo celé dva roky len bez dychu čakáme, čo krízový štáb vymyslí a potom nám (ideálne v nedeľu večer) oznámia, čo od pondelka platí.

(Tiež by bolo fajn, keby sa prestalo propagovať, že očkovanie je jediné riešenie a tak.) 

Stránka:  « Předchozí 1 1486 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1500 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek