Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (609) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Singer ka
211 příspěvků 5.12.21 16:27

@Anička dušička očkování JE jediné řešení, jak minimalizovat vážný průběh, nezahltit nemocnice, tak aby se mohli v nemocnicich léčit i jiné nemoci, aby zdravotníci nepadli na hubu, protože jsou to taky jenom lidi.
A opatření, všechny země, zkouší co zabere, nemusely by být tak tvrdé, kdyby se dodržovaly. a zdůvodnění? když nebudeš se budeš zbytečně stýkat s lidma máš větší šanci se nakazit, nakazis další lidi a někdo z vás zbytečně umře.

Anička dušička
188 příspěvků 5.12.21 16:44

@Singer ka Viete, aj keby to bola pravda, takéto (a podobné) tlačenie na pílu vyvolá u väčšiny neočkovaných presný opak toho, čo chcú propagátori očkovania dosiahnuť.

lorens
2583 příspěvků 5.12.21 16:52

@Singer ka My tady máme všehochuť, každý stát si řeší covid po svém. Ale do světa se samozřejmě pouští kumulovaná data. Máme státy, které nezvládají a státy, které zvládají slušně. Jsou státy, kde měli velmi přísná opatření včetně opakovaných lockdownů a stejně mají problémy, státy, kde neměli téměř žádná, ty jsou na tom momentálně úplně nejlíp, ale zas za jakou cenu. My máme opatření velmi mírná, ale taky vysokou proočkovanost a život vedeme téměř předkovidový. Máme obyvatel asi jako Rakousko, o něco míň než ČR, ale už v minulé vlně, té kterou máte vy teď, jsme měli přes 4000 pozitivních jen několik málo dní, pozitivitu blížící se 30% jsme neměli nikdy, covidová lůžka naplněna na polovinu, bez lockdownů, bez povinných roušek. Kdyby nebyl koncem jara takový propad v očkování, asi by v nemocnicích skončilo ještě míň lidí. Samozřejmě i tady určitě šlo udělat hodně věcí líp. I nám se na začátku nakazily některé domovy důchodců s neblahými důsledky. A nejsme ještě u konce, opět se nám to začíná mírně vlnit. Lidí nad 65 máme proočkovaných skoro 90%, někteří se přesvědčit nenechají, ale třetí dávku má míň než polovina. Pořád se nám to může krásně zvrhnout, i tak jsme na tom jednoznačně lépe a byli po celou dobu pandemie. Uvidíme, co bude dál s hospitalizacemi a úmrtími. To jsou pro mne nejdůležitější data, i když počty pozitivních samozřejmě předesílají, kolik lidí může hospitalizaci potřebovat. K tomu omikron, o kterém nevíme, jak se zachová.

Singer ka
211 příspěvků 5.12.21 16:52

@Anička dušička mě je fuk že se někdo nechce očkovat, jenom doufám že když se situace zhorší a Nemocnice budou muset rozhodovat…tu poslední volnou postel dostanu já jako očkovaný astmatik a ne neočkovaný spoléhajíc na svou imunitu.Me je fuk že se někdo nechce očkovat ale at se v případě nákazy nedomáhá protilátek, az nezabírá v nemocnici místo lidem co si své onemocnění nezavinili.At se nedivi že je vyhodí z práce, nebo nepřijmou do prace.az se zkrátka nedivi

Kryptozoo
360 příspěvků 5.12.21 16:56

Já jsem z vyhlídky povinného očkování a přeočkování rozpačitá.
Nechala jsem se zaočkovat hned jak to šlo. Covid jsem prodělala před první dávkou, tu jsem snášela blbě po druhé jsem s horečkou přes 41 myslela, že je po mně. Protilátky mám v řádu tisíců jednotek a nevím co si mám myslet o tom, že se na to nebere žádný ohled. Certifikát mi dle všeho propadne v únoru. Snažím se o dítě, během půl roku jsem přišla o dvě těhotenství a není mi 25,abych si s čistým svědomím řekla, že to v klídku začnu řešit zase o rok později. Proto na třetí dávku pravděpodobně nepůjdu. Toť jeden z milionu duševních pochodů.

lorens
2583 příspěvků 5.12.21 17:05

@Kryptozoo Já taky, rovněž se mi nezamlouvá představa, že bych se měla přeočkovávat dvakrát ročně například, i když jsem dosud neměla žádné potíže s očkováním spojené a nemám ani žádný jiný důvod.

EileenN
12 příspěvků 6.12.21 00:07

@Singer ka A jen pro pořádek, máte stejný postoj ke kuřákům? Alkoholikům? Diabetikům 2. typu? Extrémně obézním? Milovníkům adrenalinových sportů? Narkomanům? Motorkářům?
Anebo se tahle rétorika týká čistě jen covidu a tu rakovinu, odvykačky a cirhózu budeme u daných pacientů s klidem léčit dále?
Za nákazu covidem si člověk, který se chová zodpovědně ve smyslu „nosím roušku, dodržuji odstup, vyhýbám se rizikovým místům, nemocný nikam nelezu“ nemůže. A už mnohem méně je člověk přímo zodpovědný za to, zda bude nebo nebude mít vážný průběh nemoci. Protože co teda dělali špatně ti, co se očkovali a leží v nemocnici?
Mně na celé situaci vadí polarizace společnosti a extrémní názory oběma směry, od 5G čipů, přes prudce inteligentního Landu až po takové skvělé výroky o elektivní péči pro očkované a odsuzování neočkovaných.
Mrzí mne, jakým stylem vláda nezvládla očkovací kampaň, opatření a hlavně informování veřejnosti (kdo četl Babišova prohlášení „nebudeme zavírat školy“ „nebude lockdown“ „druhá vlna nebude“ „nebudou covid passy“, aby o krátký čas později došlo přesně na zavírání škol, lockdown, druhou vlnu nebo covid pass? ), protože kdyby tohle fungovalo, věřím, že i nálada ve společnosti by byla jiná a proočkovanost by byla vyšší, zejména u seniorů a rizikových skupin.
Pěkný a opravdu nezaujatý pohled na celou pandemii má Lucia Houfková, matematička, která data sleduje, dělá modely a komentuje jejich vývoj bez vlastního zaujetí a emocionálního zabarvení, což ve společnosti zoufale chybí.

A stěžuji si na varnou desku, už podruhé reklamuji stejnou chybu, při minulé opravě byla vyměněna celá řídící jednotka, dnes mi píše SMS technik, aby se domluvil na termínu návštěvy a před chvílí najednou chyba zmizela a deska vypadá, že opět funguje. Asi kouzlo Vánoc…

andano
867 příspěvků 6.12.21 00:46

Tematicky bych si postěžovala, že včera mě odchytla naše ruská vrátná (nemám tam lézt v sobotu), nechtěla jsem být nezdvořilá, ani se zdržovat jakoukoli argumentací… tak jsem si vyslechla covidové teorie, které tu ještě ani nepadly… prý přímo od zdroje, nějaký věhlasný ruský profesor historie.

Paris1789
5638 příspěvků 6.12.21 08:42
@EileenN píše:
@Singer ka A jen pro pořádek, máte stejný postoj ke kuřákům? Alkoholikům? Diabetikům 2. typu? Extrémně obézním? Milovníkům adrenalinových sportů? Narkomanům? Motorkářům?
Anebo se tahle rétorika týká čistě jen covidu a tu rakovinu, odvykačky a cirhózu budeme u daných pacientů s klidem léčit dále?

Tihle lidi nezahlcují nemocnice tak, že se musejí odkládat plánované výkony a vyšetření.

bao-baba
2143 příspěvků 6.12.21 09:01
@EileenN píše:
Anebo se tahle rétorika týká čistě jen covidu a tu rakovinu, odvykačky a cirhózu budeme u daných pacientů s klidem léčit dále?

S tou rakovinou jste to tedy přepískla

Singer ka
211 příspěvků 6.12.21 09:11

@EileenN motate všechno dohromady, neříkám nikde, že di může někdo za nákazu kovidem, i když mnozí jdou naproti. Rikam jenom že není zodpovědné se neockovat a tím zvyšovat riziko těžkého průběhu.
Docela by mě zajímalo jaká kampaň by přesvědčila odpůrce. Jediné co opravdu zabralo bylo zpoplatnění testů a riziko ze se nikam bez očkování nedostanete

Všechnoužtubylo
56 příspěvků 6.12.21 09:40
@EileenN píše:
Za nákazu covidem si člověk, který se chová zodpovědně ve smyslu „nosím roušku, dodržuji odstup, vyhýbám se rizikovým místům, nemocný nikam nelezu“ nemůže. A už mnohem méně je člověk přímo zodpovědný za to, zda bude nebo nebude mít vážný průběh nemoci. Protože co teda dělali špatně ti, co se očkovali a leží v nemocnici?
Mně na celé situaci vadí polarizace společnosti a extrémní názory oběma směry, od 5G čipů, přes prudce inteligentního Landu až po takové skvělé výroky o elektivní péči pro očkované a odsuzování neočkovaných.
Mrzí mne, jakým stylem vláda nezvládla očkovací kampaň, opatření a hlavně informování veřejnosti (kdo četl Babišova prohlášení „nebudeme zavírat školy“ „nebude lockdown“ „druhá vlna nebude“ „nebudou covid passy“, aby o krátký čas později došlo přesně na zavírání škol, lockdown, druhou vlnu nebo covid pass? ), protože kdyby tohle fungovalo, věřím, že i nálada ve společnosti by byla jiná a proočkovanost by byla vyšší, zejména u seniorů a rizikových skupin.
Pěkný a opravdu nezaujatý pohled na celou pandemii má Lucia Houfková, matematička, která data sleduje, dělá modely a komentuje jejich vývoj bez vlastního zaujetí a emocionálního zabarvení, což ve společnosti zoufale chybí.A stěžuji si na varnou desku, už podruhé reklamuji stejnou chybu, při minulé opravě byla vyměněna celá řídící jednotka, dnes mi píše SMS technik, aby se domluvil na termínu návštěvy a před chvílí najednou chyba zmizela a deska vypadá, že opět funguje. Asi kouzlo Vánoc…

Cigarety a tvrdý alkohol nejsou zadarmo a stát vybírá na daních spoustu peněz. Pokud jde o adrenalinové sporty, týká se to jednotlivců. Spíše je zatěžující normální sport, třeba lyžování. Neměla bych nic proti tomu, aby se na sport vztahovalo nějaké připojištění. Hlavně na hromadné akce a závody. A myslím si, že i na Covid u neočkovaných by měla být minimálně finanční spoluúčast nebo připojištění.

nezerte_ty_netopyre
17 příspěvků 6.12.21 16:01
@Singer ka píše:
doufám že když se situace zhorší a Nemocnice budou muset rozhodovat…tu poslední volnou postel dostanu já jako očkovaný astmatik a ne neočkovaný spoléhajíc na svou imunitu.

U pripadne triaze se nikdo nebude rozhodovat podle ockovani. Nikdy. Prednost dostane ten, co ma vetsi sanci prezit. Klidne to muze byt zrovna antivax.

giuliettka
9402 příspěvků 6.12.21 16:06
@EileenN píše:
@Singer ka A jen pro pořádek, máte stejný postoj ke kuřákům? Alkoholikům? Diabetikům 2. typu? …

No som zvedavá kto prvý pojde povedať Zemanovi, aby si svoju liečbu cáloval sám. :-D Covid tam je tiež, aspoň to nebude musieť byť „okreme“. :-D

giuliettka
9402 příspěvků 6.12.21 16:09
@nezerte_ty_netopyre píše:
U pripadne triaze se nikdo nebude rozhodovat podle ockovani. Nikdy. Prednost dostane ten, co ma vetsi sanci prezit.
Ále čerta starého, rozhodnú prachy na účte chorého…
nezerte_ty_netopyre
17 příspěvků 6.12.21 16:14

@giuliettka no tak urcite. Takovej chudak casto v bezvedomi a topici se ve vlastnim hnisu, bude schopnej ukazat jakou sumu ma na uctu a kolik z toho je schopen poskytnout nemocnici nebo personalu.

giuliettka
9402 příspěvků 6.12.21 16:16

@nezerte_ty_netopyre Nebuď naivný. Žiaden chudák tam neleží sám a nepriviezli ho nikto nevie odkiaľ a nikto nevie jeho meno… skoč si niekedy do nemocnice, všetci sme si rovný, ale niektorí sú sí rovnejší…

nezerte_ty_netopyre
17 příspěvků 6.12.21 16:28

@giuliettka hele na tuhle debatu jaksi nemam chut.

giuliettka
9402 příspěvků 6.12.21 16:47
@giuliettka hele na tuhle debatu jaksi nemam chut.

Tak načo začínaš o tom, že prednosť dostane ten čo má väčšiu šancu prežiť? Hmm taký Zeman s jednou nohou v hrobe a druhou v urne, má fakt najväčšiu šancu… a preto sa mu dostáva najlepšej péče… tak sa utešuj ďalej, že ty mladý, zdravý a krásny dostaneš prednosť, lebo najväčšie šance.

nezerte_ty_netopyre
17 příspěvků 6.12.21 17:12

@giuliettka tak to tys zacala o uplatcich ne ja. A co s tim ma zeman? Byl ucastnikem triaze a vyhral ji nad nejakym junakem co tam chcipal na covid? Ne no.

zwedavka
1309 příspěvků 6.12.21 17:26

K přežití:
prý se konal pokus, předstíraný kolaps na ulici, 1. muž v dražším obleku, 2. muž v džínách a bundě, 3. muž v silně obnošeném oděvu. Ano, č. 1 měl významně vyšší šanci, že někdo zavolá rychlou.
(Zdroj, článek na netu, kdysi kdesi)

giuliettka
9402 příspěvků 6.12.21 17:41
@giuliettka tak to tys zacala o uplatcich ne ja. A co s tim ma zeman? Byl ucastnikem triaze a vyhral ji nad nejakym junakem co tam chcipal na covid? Ne no.

Nie o úplatkoch. Ty si začal s mantrou neočkovaných, až bude v nemocnici veľa, tak najprv zachránia tých, „čo majú najvačšiu šancu prežiť“. A to sú samozrejme tí, čo boli predtým zdraví, mladí a krásný, bez stareckých chorob, len s takým malým covidom. Vravím ti, že to tak nie je, viď prezident, alebo Klaus, ktorým žiadné plánované, ani neplánované operácie nezrušili. Tí politici čo tu jačia, očkovanie je hnus, napríklad taký Robert Fico, v prípade hospitalizácie bude na tom ináč, ako taký jeho stúpenec z južného Slovenska, dakde od Fiľakova s najbližšou nemocnicou v Lučenci, ktorá ho prípadne bude musieť presťahovať do Banskej Bystrice. Triage sem-triage tam.
edit, ale samozrejme ďalej si nahováraj, že ak budú mať na výber medzi tebou a primárom zo susedného oddelenia, alebo Zemanom s jeho milion chorobami, tak vyberú teba.

Příspěvek upraven 06.12.21 v 17:50

Paris1789
5638 příspěvků 6.12.21 17:49

@giuliettka tady asi došlo spíše k nedorozumění s netopýtem (nechce se mi to vypisovat celé).
Souhlasím s tebou, v době, kdy už lidi se žádostmi o protilátky vyháněli, že nejsou, tak pro prezidenta byly. Ale prezident je očkován, abychom byli spravedliví. Ani nevybízel k bojkotu očkování, naopak.

giuliettka
9402 příspěvků 6.12.21 17:51

@Paris1789 Netopier je Slovák a tam polovica vlády proti očkovaniu ide.

giuliettka
9402 příspěvků 6.12.21 17:55

@Paris1789 A máš okolo seba niekoho neočkovaného? Ja áno a zhusta sú to ľudia, čo veria, že ich vyberú na prežitie. Lebo majú deti, neboli predtým chorí, sú mladí a krásný. Ja si zatiaľ furt myslím, že ak tam už bude ležať starý a chorý dedko a ešte bude žiť, tak ho kvoli mojej väčšej šanci na prežitie neodpoja…

Stránka:  « Předchozí 1 1487 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1500 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek