Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (609) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
lorens
2578 příspěvků 6.12.21 18:08

@giuliettka Pokud mi něco neuniklo, tak z vlády proti očkování není nikdo, B. Kollár a část SaS jsou proti povinnému.

nezerte_ty_netopyre
17 příspěvků 6.12.21 18:20

@giuliettka tak v cesku ani na slovensku k triazim zatim nedoslo. Ja ti nevim, co se tyka Zemana, tam jeho privedeni z druhyho brehu, povazuju spis za marketingovy tah uvn. Jak by to asi vypadalo, kdyby nezachranili prezidenta Lid by mohl ztratit duveru v ten spital. Ja asi i povazuju za spravny, aby mu dali monoklonaly a veskerou peci, u nas zatim nikomu misto nezabira. Stara se o nej hospicova pece, je doma. Nevim jak to bylo, když byl na prometheovi, jestli nekomu to misto vyfoknul? Nevim. Ja se bavim o situaci, kdy te privezou na preplneny aro a reknou sorry, ta ma dalsi 4 komorbidity, ECMO neprezije, dejte ji dozit na chodbu. U zemana se to nestane, ale vymeni ho za jinyho umirajiciho bez sance, ne za nekoho, kdo ma sanci tu dobu na mimotelnim obehu prezit. Jako jo, budou vzdy ky nejavi elitni pacienti, ale mezi beznym obcanem s 10 mega na uctu a obcanem s -10 tisicema na uctu se rozdil delat nebude. A tech par vyvolenych na tom asi uz nic nezmeni.

giuliettka
9382 příspěvků 6.12.21 18:41
@nezerte_ty_netopyre píše:
@giuliettka Jako jo, budou vzdy ky nejavi elitni pacienti, ale mezi beznym obcanem s 10 mega na uctu a obcanem s -10 tisicema na uctu se rozdil delat nebude. A tech par vyvolenych na tom asi uz nic nezmeni.

V malej okresnej/krajskej nemocnici ten s tým mega na účte elita bude, a tých s mefga tam može byť viac ako takých ventilátorov.

giuliettka
9382 příspěvků 6.12.21 18:42
@lorens píše:
@giuliettka Pokud mi něco neuniklo, tak z vlády proti očkování není nikdo, B. Kollár a část SaS jsou proti povinnému.

Podľa vlastného fb usudzujem, že najväčší antivaxer je Fico a ten si na tom njskor postaví svoju budúcu politickú karieru.

nezerte_ty_netopyre
17 příspěvků 6.12.21 18:56

@giuliettka kdyz myslis…preji pekny vecer, uz me to moc nebavi :)

lorens
2578 příspěvků 6.12.21 18:59

@giuliettka Ten je v opozici.

Už vyhrnuju rukáv, aby mi mohli za hodinu píchnout třetí dávku. Pokud by došlo k bitvě o ventilátor, žádám, aby mi byla dána přednost před těmi, co mají jen dvě. :)

Je vážně zbytečné týrat se takovými úvahami.

giuliettka
9382 příspěvků 6.12.21 18:59

@nezerte_ty_netopyre Tak si aspoň pozri doporučenia pre zdravotníkov na to, ako ten výber robiť. :-D Fakt primár so susedného oddelenia a jeho manželka doktorka budú mať pred tebou prednosť. :-)
Dajak si po návrate s novým nickom vymäkol. :-D

giuliettka
9382 příspěvků 6.12.21 19:01
@lorens píše:
@giuliettka Je vážně zbytečné týrat se takovými úvahami.

Ja sa netýram, ja som presvedčená, že ma za manželové prachy udravia. :-D
Držím vám palce..-)

lorens
2578 příspěvků 6.12.21 19:48

@giuliettka Děkuji. Sice jsem na zítřek všechno zrušila, kdyby mi náhodou nebylo dobře, ale věřím, že to proběhne jako u prvních dvou.

EileenN
11 příspěvků 6.12.21 20:56
Tak jsem si na vás dokonce sedla k PC, protože citovat na mobilu, to je peklo pekel (stěžovala bych si, leč šance, že tady někdo udělá redesign je téměř nulová)
@Singer ka píše:
neříkám nikde, že di může někdo za nákazu kovidem,
a přesně tady to implikujete:
@Singer ka píše:
Me je fuk že se někdo nechce očkovat ale at se v případě nákazy nedomáhá protilátek, az nezabírá v nemocnici místo lidem co si své onemocnění nezavinili.

@bao-baba omlouvám se, pokud jsem se vás dotkla, rakovinu jsem zmiňovala v souvislosti s kuřáky. Mám člena rodiny, který navzdory zdravému životnímu stylu vylosoval v genetické loterii kožní karcinom, o takových lidech jsem ale nepsala.
Můj příspěvek byl na výše zmíněnou diskutující, chtěla jsem zjistit, zda je ve svých soudech konzistentní (spoiler alert: není).
Já si nemyslím, že by měla být dostupná zdravotní péče „podle zásluh“ a příplatky za „vinu“, s tím tady nakráčela opět výše zmíněná.

EileenN
11 příspěvků 6.12.21 21:04
@giuliettka píše:
No som zvedavá kto prvý pojde povedať Zemanovi, aby si svoju liečbu cáloval sám. :-D Covid tam je tiež, aspoň to nebude musieť byť „okreme“. :-D

Miloš si v Lánech zařídil k podzimu svého života solidní LDN, to se musí nechat :-D řekla bych ale, že na léčebné výlohy se brblalo i za éry Havla, i když tam alespoň fungovala komunikace a veřejnost věděla, co prezidenta trápí a jak se vyvíjí jeho zdraví.

Paris1789
5632 příspěvků 6.12.21 21:41

@giuliettka myslím, že nikoho neočkovaného neznám. V práci jen jeden kolega, který šel raději do důchodu, aby nemusel čelit tlaku na očkování.
Asi fakt žiju v bublině, ale lidi, s kterými se stýkám, o prospěšnosti očkování nepochybují.

Dani17
520 příspěvků 7.12.21 15:09

@Paris1789 Máte kolem sebe rozumné lidi. U nás v práci vím o velké většině, kteří jsme se naočkovali. Drtivá většina covid měla loni v těch dvou vlnách. Jen ti „co nikdy neměli ani horečku a jsou přece zdraví“ se očkovat nenechali, protože to je přece jen pokus na lidech a experiment a schválené a vyzkoušené to bude až v roce 2023. :-O
Mimochodem jste tady hodně vzdělané dámy, můžete mi říci jak se zkouší takové nové léky? Já žiju v domnění, že když je to vyzkoušeno v laboratoři, tak se pak stejně zkouší na dobrovolnících, ne? Chytří kolegové mně tvrdí, že na lidech zkoušet léky je svinstvo a má se to správně zkoušet jen na krysách…

chitrá alex
419 příspěvků 7.12.21 15:16

@Dani17
já nejsem z těch vzdělaných; zkuste tohle https://www.sukl.cz/…dnoceni-leku

Vinca_minor
3108 příspěvků 7.12.21 15:19

@Dani17 Já jsem jednou pokusný králík byla. U léku na refluxní chorobu jícnu, který už byl schválen a používán v USA. Dvojitě zaslepená studie, šlo o schvalovací proces v ČR. Musím se gastroenterologa zeptat, zda už je ten lék u nás možné předepsat :D
Jak by se to testovalo na krysách, to by mě fakt zajímalo…

kobylkalucni
494 příspěvků 8.12.21 08:11

Já vidím rozdíl mezi klinickou studií, kde se subjekt testuje před i po podání léku a nynější situací, kdy se očkuje v obchoďácích bez jakýchkoliv znalostí předchozí anamnézy a případné vedlejší účinky se nikde nedokumentují. “4 dny horeček a zimnice po vakcinaci? To je normální”. “Cože, vy nemůžete po očkování zvednout jednu ruku (tu druhou než kde byl vpich)? To z očkování být nemůže, to máte beztak od krční páteře”

Oveeec
3208 příspěvků 8.12.21 21:46

Neadresný povzdech: Pořád se mi nechce věřit, co si někteří lidi myslí, že si můžou dovolit. A člověk pořád kouká, aby se někoho nedotkl.

Porkpiehat
3171 příspěvků 10.12.21 09:56

Přišel mi email, že jedna velká pařížská galanterie (má i e-shop) má na prodej látky z kolekce Emanuela Ungaro. Na internetu je nazývají hedvábný satén, což je podle mě klamavé, protože hedvábí je tam jen 35%, zbytek polyamid a elastan. Ale v principu mi směsovka nevadí. Prodáváno po 3m za cenu 100 euro. Vůbec ho nepotřebuji, ale hrooozně se mi jeden motiv líbí. Mají asi 50 různých motivů (někdy stejný motiv, ale v několika barevných provedeních).

květušína
780 příspěvků 10.12.21 12:31

@Oveeec Já Vás chápu a nechápu, za co máte ta červená. Já jsem se pro změnu musela včera v rámci rodiny už velmi důrazně vymezit vůči jedné osobě. Skutečně nemám potřebu neustále někomu dokazovat, že jej mám dostatečně ráda, navíc když dotyčná osoba toto nebo podobné obvinění vytáhne pokaždé, když se potřebuje z něčeho vyvinit.

Ghost B.C.
4180 příspěvků 10.12.21 12:42
@květušína píše:
@Oveeec Skutečně nemám potřebu neustále někomu dokazovat, že jej mám dostatečně ráda, navíc když dotyčná osoba toto nebo podobné obvinění vytáhne pokaždé, když se potřebuje z něčeho vyvinit.

Soucítím. Něco podobného má v rodině můj muž a je to peklo i jen zprostředkovaně (aka nejsem hromosvod, jen občasný a trapně se cítící svědek těch výlevů, potažmo se pak na mne přenáší mužovo výrazné nas***rozladění). Nevím jak váš člen rodiny, ale ten „můj“ tím dokáže semlít i ty, kterých se to přímo netýká. Neuvěřitelně toxické. Přeju pevné nervy a stůjte si za svým.

květušína
780 příspěvků 10.12.21 14:39

@Ghost B.C. ano, z mého pohledu tohle neustálé řešení konfliktů a lží tak strašně otravuje vzduch a krade čas, který bych mohla věnovat něčemu daleko příjemnějšímu. Navíc ty konflikty zasahují i do jiných vztahů, už jen proto, že vztahy mezi různými lidmi i v rámci rodiny jsou různě silné. Bohužel, z objektivních důvodů nemohu stát zcela mimo, že bych se třeba s tou osobou přestala úplně stýkat. Je to složité, ale nechci tu psát nějaké další podrobnosti.

Oveeec
3208 příspěvků 10.12.21 20:52

@květušína Já se ani moc nedivím, předpokládám, že to je za to, že jsem až příliš neadresná a klidně bych mohla být třeba ten člověk, kterého nemáte dostatečně ráda a moc si na něj dovolujete :) Nerozepisovala jsem se o podrobnostech, protože mi na to přišlo škoda slov, ale přeci jen - na FB jsme se „přátelili“ s člověkem, který měl zajímavé příspěvky, i když mi někdy přišel až moc vyhraněný a ne na všechno jsem měla stejný názor, ale to je normální - tak se holt takovým tématům vyhýbáme. Jen jsem si všimla, že bývá na lidi agresivní až za hranici slušnosti, když s ním nesouhlasí, ale ne vulgární. Mohla jsem čekat, že na mě taky přijde řada :) Naše „přátelství“ skončilo kvůli covidu, protože pro něj opatření = holokaust. A pak asi viděl nějaký můj lajk nebo příspěvek a zničehonic mi napsal, jak jsem ho hrozně zklamala, že taky žeru covidovou propagandu atd. Ona by to s ním byla zajímavá diskuze (a určitě bychom se na lecčems shodli), kdyby nedošlo na „lidi jako vy“ a přirovnávání k různým diktátorům. Štvalo mě to o to víc, že jsem řešila ještě jinou věc a pro mě jsou tyhle situace strašně náročné, protože mám opravdu problém si nastavovat hranice v situacích, kdy agresivní nebo nevhodné chování od druhých nečekám (když na mě někdo nastoupí rovnou sprostě, umím být sprostá taky). Opravdu je to pro mě bolestivý proces a ubírá mi kapacitu na jiné věci. A vytočilo mě, že člověk si tímhle prochází jenom proto, že někdo si prostě neláme hlavu s nějakým respektem k ostatním nebo nějakou úrovní a myslí si, že na ně může jenom tak vylít, co mu slina na jazyk přinese. Pozitivní je to v tom, že jsem si uvědomila, že není důvod, abych někoho nechala se takhle ke mně chovat, že se ho nemusím snažit pochopit, a utnula jsem to a z toho jsem měla radost :)

Lakerol
288 příspěvků 10.12.21 21:59

Nespravuj to, když víš, že máš ruce olšový! A už vůbec to nespravuj, když to není tvoje a závada vadí jen tobě. A opravdu vůbec to nespravuj v pátek večer!

květušína
780 příspěvků 10.12.21 22:31

@Oveeec někteří lidé schovávají své hrubé a neurvalé chování za právo svobodně (to hlavně!) vyjádřit svůj vlastní názor

Oveeec
3208 příspěvků 11.12.21 00:58

@květušína Přesně. Já jsem takovej upřímnej a každýmu říkám pravdu a nikomu nemažu med kolem huby.

Stránka:  « Předchozí 1 1488 1489 1490 1491 1492 1493 1494 1495 1496 1497 1498 1499 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek