Stížnost na cokoliv

Fotoalbum tématu (627) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Temperance
3596 příspěvků 29.6.22 16:51

@DanielaS @if5 Tak já ho potkávám poprvé :-D

Ophelie
1444 příspěvků 29.6.22 21:01

@DanielaS @if5 můžete dodat nějaký ekvivalent? Asi chápu význam, ale ráda si rozšířím žufužíkové obzory :grin:

if5
582 příspěvků 30.6.22 00:07

@Ophelie Maličký bazmek. Udělátko.
Původně jsme tak tuším říkali posuvné samosvorce na různé šňůrky, třeba na spacák, bundu, batoh.

Ophelie
1444 příspěvků 30.6.22 08:31

@if5 děkuji, tak to jsme odhadla špatně:o)

DanielaS
5346 příspěvků 30.6.22 09:50

Ano, proste takove hente one, obecne mensi az mrnavy, ale pro fukcnost podstatny predmet.

MP blanka
3133 příspěvků 30.6.22 10:26

Horúco! Padám! Nevládzem! Nevnímam! Pomoc!
Včera som z nutnosti išla do mesta. Kým som prešla cez dlhé zvolenské námestie, bola som spotená, aj keď som vyhľadávala tien stromov. Trošku oddychu v Prioru, kde je klima, a potom ešte túra do trošku vzdialenejšej galantérie. Vošla som do chladnejšieho priestoru, ale už o pár minút som vedela, že to nie je žiadna výhra, akokoľvek sa to spočiatku zdalo ako azyl pred slnkom. Vzduch v predajni sa ani nepohol. Aký paradox - len čo som vyšla von, uľavilo sa mi, lebo úpek bol síce stále silný, ale vzduch sa aspoň trochu vlnil. Domov som prišla zičená, a mala som na perách výčitku, smerovanú tam, tam hore! Ale nevypustila som ju, lebp som si predstavila, ako mi to usmiate slniečko ukazuje zdvihnutý prostredník : To máte za to! Ach, áno, môžeme si za to sami, ale kto to má vydržať?

Čírina
562 příspěvků 30.6.22 10:32

@MP blanka Já zase včera promokla na kost.

MP blanka
3133 příspěvků 30.6.22 11:17

@Čírina - och, to vám úprimne závidím!

květušína
859 příspěvků 30.6.22 12:56

@MP blanka pracuju v kanceláři, kde jsou dvě ze čtyř stěn prosklené a otočené na jih a východ. Můžeme si vybrat, jestli budeme mít vedro a nebo si pustíme klimatizaci, která jen chladí vzduch v místnosti, ale nevětrá (já sedím rovnou pod ní). Ani jedno není žádná výhra, už aby ta vedra skončila.

MP blanka
3133 příspěvků 30.6.22 16:02

Ja si teraz často spomínam na horúce letá, keď som pracovala v Slovenke. Šijacie dielne- dlhé haly - boli tiež na dvoch stranách, po celej dlžke, až po strop presklené. Svetla teda bolo dosť. Lenže medzi tými stenami boli pásy šijacích strojov, čelom k oknám. Ženy za strojmi pracovali v tej horúčave v poriadnom kvalte, už to samo o sebe bolo náročné, a ešte v tej horúčave, čo až zadúšala, aj keď boli zatiahnuté zvesy! Okrem toho to bol tvdý boj medzi tými, čo sa dožadovali otvorenia okien a tými, ktoré to odmietali kvôli nezdravému prievanu. A bolo jedno, či išlo o rannú zmenu, ktorá prišla síce do vyvetraných priestorov ale väčšinu dňa sedeli v horúčave, alebo obedňajšia zmena, ktorá začínala v už poriadne priehriatych, a len k večeru sa dalo lepšie dýchať. Slnko svietilo dopoľudnia z jednej, poobede z druhej strany. Nikto tam nemeral teplotu, aspoň ja som o tom nevedela, ale viete si predstaviť, čo také dlhotrvajúce horúčavy urobia v podobnom skleníku. My na učňovskej dielni sme mali trošku lepšie podmienky, ale keď som chodila pozerať na dievčatá, ktoré už pracovali s dospelými, bol to des. Bola som v inej pozícii ako šičky, a tak som si v poobedňajšej zmene občas dovolila ten prepych ísť sa osprchovať, ale akonáhle som znova vstúpila do dielne, pocit úľavy bol preč. Práve kvôli tomu, ako dokázali tie ženy aj v takých podmienkach / a v tej rýchlosti / pracovať, som ich obdivovala vtedy, aj dnes.

Moir
2693 příspěvků 30.6.22 19:06
@květušína píše:
@MP blanka pracuju v kanceláři, kde jsou dvě ze čtyř stěn prosklené a otočené na jih a východ. Můžeme si vybrat, jestli budeme mít vedro a nebo si pustíme klimatizaci, která jen chladí vzduch v místnosti, ale nevětrá (já sedím rovnou pod ní). Ani jedno není žádná výhra, už aby ta vedra skončila.

lituju vás, jsem na tom v podstatě stejně, prosklená sice jen jedna stěna, ale ta na jih a ještě jsme pod střechou a budova prakticky nemá funkční tepelnou izolaci
když zapnu klimatizaci, do půl hodiny je v kanceláři nedýchatelno (klimatizace pravidelně čištěná, leč prý už několik let neservisovatelná pro stáří)
takže přežíváme s otevřenými okny, ventilátorem a případně otevřeme dveře na chodbu, ale pak průvan tříská dveřmi (do zarážky) tak, že se nám klepou monitory na stolech

bao-baba
2420 příspěvků 30.6.22 19:48

@Moir Jednou jsem nastoupila do firmy se sídlem na letišti v Ruzyni, bylo to v docela nové budově, kde nebyla dokončená klimatizace. V květnu tam bylo v kanceláři 34 stupňů. Ani se tam nedalo větrat přes noc, protože šly otevřít větračky jen na pár centimetrů, takže se budova vůbec nevychladila.

Vinca_minor
3455 příspěvků 30.6.22 23:49

Bývalý zaměstnavatel zavedl do kolektivní smlouvy, že při venkovních teplotách nad 32 stupňů se pracovní doba zkrátí o dvě hodiny se zachováním platu. Při jedno- až dvoudenních vedrech se to neuplatňovalo, ale při vlně veder to byl luxusní bonus. Stejně všichni po obědě jen přemýšleli, jak se neuvařit, a nic kloudného neodpracovali.

xSx
1266 příspěvků 1.7.22 10:05

@Vinca_minor Taky jsme to tak měli, i když ne ve smlouvě. Jen vždy přišel email od ředitele, že ve 2 můžem jít domů, pokud nemáme neodkladné věci na práci.

Judy24
1502 příspěvků 9.7.22 18:15

V nejbližší pátek máme odlétat na vysněnou dovolenou do destinace, kam jsem se chtěla jet podívat už jako malá holka. Tři roky jsme s mužem nikde nebyli. Dneska se mi udělalo špatně (nějaká viróza)…
Mám nervy úplně v háji (čímž tomu určitě hrozně pomáhám), vůbec nevím, co mám dělat…zatím do sebe cpu cokoliv, co by mohlo tělu pomoct s bojem. :( A stěžuju si tady a prosím o potlapkání.

Oveeec
3427 příspěvků 9.7.22 19:23

@Judy24 Ale to je ještě relativně dost času! Zkuste hlavně hodně spát (a hodně pít - teda jako nealko :) ). A jinak mám takový uklidňovací fígl na chvíle, kdy to nevypadá moc nadějně, ale myslím, že teď máte čas, abyste se uzdravila :) Mimochodem moc by mě zajímalo, jaká je vaše vysněná destinace. Má to být nějaká fyzicky náročná dovolená typu hory, nebo spíš město?

Paris1789
5862 příspěvků 9.7.22 19:42

@Judy24 to bude dobré, do pátku se uzdravíte. Nestresujte se, hodně odpočívejte, v duchu se smiřte s tím, že nikam nepojedete. To vždycky totiž nejvíc pomáhá mně, že se smířím s tím, že to nedopadne. A ono to dopadne.

ertz
1279 příspěvků 9.7.22 19:57

@Judy24 Mně se dneska udělala „boreliozová skvrna“. Na dovolenou jedeme zítra, naštěstí v ČR. Dnešní dopoledne jsem strávila na pohotovosti, kde jsem po všech zraněných a zlámaných a jinak skolených přišla na řadu po asi 4 hodinách. Mám atb a uvidím. Jak jsem se celý půlrok těšila (taky jsme nikde nebyli 3 roky), už mě to těšení přešlo.

Judy24
1502 příspěvků 9.7.22 21:11

@Oveeec Irsko.
Na pár dní půjčit auto a pak trochu města. Ale žádné šílené fyzické výkony podávat neplánujeme, takže v tomhle směru stačí, když budu schopná jet.

Moc díky za tlapky všem, fakt je potřebuju.

MP blanka
3133 příspěvků 9.7.22 21:25

Včera som stihla dokončiť a odovzdať zákazníčke pomerne veľkú zákazku - dvoje nohavice, dvoje krátke šaty, dvoje dlhé, typu košeľový kaftan, z krásnych látok s bordurovým vzorom a štvoro dlhých úpletových nariasených šiat. Bola som spokojná, že som stihla termín a že všetko na nej vyzerá dobre a už som jej iba chcela popriať peknú dovolenku, lebo v pondelok mali odchádzať do Chorvatska. A vtedy sa pani zverila, že to ešte nie je isté, lebo 16 ročná dcéra, ktorá je už dlhšiu dobu stále slabá a akosi bez iskry, a boli s ňou preto na rôznych vyšetreniach a testoch sa má práve v pondelok dozvedieť, či má, alebo nemá Leukémiu. Všetka radosť z dobre vykonanej práce ma okamžite prešla. Pani sa držala, nechce myslieť na dôsledky, ktoré to pre dcéru a rodinu môže priniesť ale to, či na dovolenku pôjdu, alebo nie, ju teraz pochopiteľne vôbec nezaujíma. Musím na nich stále myslieť.

Singer ka
298 příspěvků 9.7.22 21:46

@MP blanka to je strašný, snad všechno dopadne dobře a slečna bude v pořádku.

pabylka
1122 příspěvků 10.7.22 19:38

V kontexte s leukémiou je moja sťažnosť banálna, ale som smutná, lebo sa nám zatúlali koťata…kocúrik sa našiel u susedov, ale kočička je ztracená…myslím, že se už neobjeví:(

Oveeec
3427 příspěvků 10.7.22 20:27

@pabylka Asi vám neporadím nic nového, ale přeci jen - choďte a volejte, hlavně až bude klid, třeba se ozve. My jsme takhle objevili několik dní zaběhlou kočku, ozvala se asi ve 3 ráno, když byl všude klid. A minulý týden se ta samá zaběhla kousek od domu, ve svém rajonu, prostě vešla do jedné zahrady a nenašla už východ (nechápu :) ). Taky se ozvala na volání. A jinak se doporučuje obejít sousedy a poprosit o kontrolu sklepů, kůlen a tak, jestli někde není kočička omylem zavřená. Držím palce!

Judy24
1502 příspěvků 10.7.22 21:28

@pabylka A chrastěte granulemi! To u nás fungovalo vždycky, byli vyhladovělí a hned se ozývali na kombinaci volání a žrádla. Držím palce, snad se objeví. :(

Lakerol
329 příspěvků 10.7.22 21:39

Dítě našlo nočník a použilo jej. Na nic se neptalo a všechno dobře dopadlo. Proč to píšu do stížností? Ten nočník byl pohozený mezi hračkami v dětském koutku na zahrádce, plný písku a bůhvíčeho. Před pohledy ostatních hostů jsme jej jakž takž uchránili, ale bylo to u plotu, za kterým vedla celkem frekventovaná cesta… Byl to ten horší případ, takže to trvalo dost dlouho. Ty škodolibé úsměvy, zdvižená obočí, znechucené ksichty… Byl i jeden pobavený, od personálu, když jsem ho šla vynést. Hlavně, že v tašce tahám jednorázový nočník pro tyto případy.

Stránka:  « Předchozí 1 1522 1523 1524 1525 1526 1527 1528 1529 1530 1531 1532 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek