Střih pro velmi jemné vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

květušína
24 příspěvků 07.03.18 09:21
Střih pro velmi jemné vlasy

Mám absolutně rovné, velmi velmi jemné vlasy, takové přímo dětské vlásky. Jak stárnu, je to čím dál horší, už mi ani nenarostou tak, že bych si z nich mohla dělat drdol…no, v mém případě drdůlek. Vlasy nosím většinou sepnuté do culíku. Jenomže v místě, kde je mám sepnuté, už jsou zničené. Kadeřnice mi doporučila zkusit méně často nosit culík. Jenže když nemám vlasy v culíku a nechci trávit ráno půl hodiny jejich úpravou a použít při tom tunu laku, vlasy mi vůbec nedrží a připadám si velmi neupravená, ba přímo škaredá, a stejně to nevydržím a nejpozději před obědem vlasy putují zpět do culíku.

Nyní koketuji s tím, že se nechám ostříhat na krátko. Na krátko jsem byla několikrát a většinou jsem toho pak litovala - obvykle zjistím, že si střih nedokážu sama upravit hezky (přestože pokyny kadeřnice, jak na to, jsou mi jasné, odkývu je jak nemocný osel a doma mi to pak stejně nejde) a následně tedy trpím a čekám až vlasy zase dorostou…alespoň do culíku.
Navíc mám pocit, že krátký střih vlasů se hodí spíše ke sportovnímu oblečení a moc nejde k romantickému vzezření. Ne, že bych při svém typu postavy chodila zahalená do volánů, ale ráda nosím třeba květované šaty. Jsem žena „krev a mlíko“ a mám obavy, že s krátkým střihem budu ve svém věku (44) vypadat jak Mařka z dědiny.

Máte prosím nějaké nápady, obrázky, odkazy na blogy, cokoliv, kde bych se mohla inspirovat, co s tím mým chmýřím udělat?

Reklama

Reklama

Reakce:

b.w.
45 příspěvků 07.03.18 13:27

Krátké vlasy bych Vám nedoporučila, jak i sama píšete, s krátkými vlasy je práce. Ideální délku u jemných vlasů vidím od mikádo délky max po ramena, snadno se v této délce i upravují. Konkrétní střih bych už konzultovala s kadeřnicí podle tvaru obličeje.

Karianne
131 příspěvků 08.03.18 17:26

Ono je to s těmi jemnými vlasy těžké (sama je mám). Jednoduše tu péči potřebují a žádný účes, který má tvar, není úplně bezúdržbový, s tím se musíte smířit.
Nevím, jaký máte tvar obličeje, takže se špatně radí konkrétně, nicméně bych se nebála toho, že se to musí nutně bít s romantickým vzezřením (třeba takové mikádo s podkovou?)
Jo a pokud budete mít konkrétní otázky, tak tu již existuje diskuse „co děláte s vlasama“, tam se můžete ptát tam :)

zdena l
72 příspěvků 08.03.18 18:39

Mam také velmi jemné vlasy, hezké jsou jen po umytí, mám hodně suchou kuži, takže používám velmi mastné přípravky, což je hrob pro jemné vlasy, jakš takš vypadá mikádo s podkovou, mám ho a měnit nebudu, ale mám vychytávku, kdy po umytí stačí na 10 minut dát na vršek hlavy 2 natáčky používám molitanové tu prostřední velikost, vubec nefoukám je to k ničemu

Eleanor Rigby
578 příspěvků 09.03.18 00:32

Pokud chcete nosit culík, možná by stálo za to vyzkoušet jiné typy gumiček nebo spon než používáte, třeba by se vám podařilo najít takový, který by vlasům ubližoval míň. Naposled se tím, že vlasy vůbec nepoškozují, holedbaly tuším spirálové gumičky - i když je to samozřejmě jejich reklama. (Já to neověřím, culík nenosím.)

Reklama

Váš příspěvek

Kim Kardashian vynesla popelářskou uniformu

Kim Kardashian zřejmě už neví, čím by na sebe upoutala pozornost... Celý článek

Reklama

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Františka Čížková: Ignorace etikety je v ČR tristní

Autor: Janča

O dress codu, jejích prvních krůčcích v módě i o tom, jak se... Celý článek

Reklama