Stydím se za své ruce a nehty

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
trinita
323 příspěvků 7.6.14 18:13

Ja mám také úplne maličké nechty akurát na malíčkoch oboch nôh, ostatné nechty síce tiež nie sú ktovieako veľké, ale dajú sa nalakovať, len tie malíčky pri lakovaní vynechávam…

Morže
1094 příspěvků 7.6.14 23:50

Na nohou přiznávám, že lakování trochu flákám ve smyslu, že si dám práci hlavně na palcích a na zbytky prstů spíš tak mírně tupnu a co zapatlám okolo prstů, to nechám a ono se to vymeje :) osobně bych potřebovala někam zajít na pedikúru - mám pocit, že na malíčkách se mi něco tvoří a bojím se, že je to plíseň, ale podle různých obrázků na googlu mi to jako ono nepřipadá. tak já nevím. Nebo bych s tím měla jít na kožní?

Příspěvek upraven 08.06.14 v 22:01

plummy
126 příspěvků 8.6.14 08:53

Myslíte, že vyzerá divne, keď mám na nohe nalakovaný len ten najväčší necht? @Morže škoda, že nebývame v rovnakom meste, mohli by sme ísť spolu na pedikúru hanby :D

Katka2305
132 příspěvků 8.6.14 09:18

@Morže Pokud máte podezření na plíseň, tak určitě na kožní. Pedikúru by Vám vůbec neměli udělat, pokud vidí plíseň nebo něco jiného přenosného, aby neohrozili další zákazníky (sice by správně měli používat jednorázové nástroje nebo by je pak měli desinfikovat, tak v praxi bych nevěřila, že třeba umyvadlo po každém zákazníkovi zcela spolehlivě vydesinfikují - jasně, opláchnou desinfekčním prostředkem, ale to není 100%). Navíc, kožní lékař je kvalifikovanější k diagnostice než pedikérka.

smola
6 příspěvků 20.2.15 11:25

Pomůže lakování když jsou krátké a široké nehty? Vypadají uzší a nebo to je klam Např. můj palec je 15 mm široký a 12 mm dlouhý. Myslím, že jsem takový to obří nehet u žádné ženy ještě nezahlédla a že si opravdu hodně všímám a závidám dokonalé ruce

Lola
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.15 11:38

@smola Můj nehet na palci má na levé ruce 15 mm na šířku a na pravé dokonce 16 mm. Doteď jsem netušila, že by to měl být problém, a upřímně, nemyslím si to ani teď :)

ciernykocur
132 příspěvků 20.2.15 11:49

Tomu hovoríte krátke a široké nechty? Schválne som premerala tie svoje palce na rukách a na šírku majú 1,9 mm a na dĺžku 1,0 mm, občas to možno dotiahnem na tých vašich 1,2 mm. Aspoň vidím, že si to nenamýšľam a som fakt mutant.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.2.15 11:51
@ciernykocur píše:
Tomu hovoríte krátke a široké nechty? Schválne som premerala tie svoje palce na rukách a na šírku majú 1,9 mm a na dĺžku 1,0 mm, občas to možno dotiahnem na tých vašich 1,2 mm. Aspoň vidím, že si to nenamýšľam a som fakt mutant.

Nie je tam uvedená zlé jednotka dĺžky?

ciernykocur
132 příspěvků 20.2.15 12:11

@Giulietta, oj ďakujem, idem sa kajať do kúta a sľubujem, že radšej zostanem pri vysokoškolskej matematike, tá základkárska mi už občas vynecháva :)

noemi
1645 příspěvků 20.2.15 14:10

@smola myslím si, že lidé jsou hodně zaměření sami na sebe, takže si možná vašich rukou ani nevšimnou, třeba mají taky nějaký komplex a zoufale myslí na to, jak se jim třeba nelíbí jejich nos nebo tak něco. Ale chápu to, protože mám ruce docela suché, takže si je musím pořád natírat a běžné krémy můžu rovnou vynechat, ty nepomáhají. A to jsem měla hodně dlouhé období, kdy jsem měla ruce tak vysušené, že mi praskaly hřbety dlaní a prsty do krve, což bylo moc fajn hlavně když jsem třeba platila v obchodě. To mi bylo hodně nepříjemné, protože mi třeba zrovna jak naschvál kůže zase někde praskla a začala mi téct krev. Bolelo to ukrutně a hlavně někdy se na mně myslím dívali dost znechuceně.

Krocanlord
2 příspěvky 20.2.15 14:27

Jak kdy :)))) A záleží při jaké situaci :) Mě trápili záděry, ale používám olejíček a jeto ok.

Morže
1094 příspěvků 22.2.15 14:53

Dámy co byste mi doporučily na hnusné, roztřepené nehty, které se vrství už od lůžka? Nevím, kde se stala chyba. Začala jsem ve velkém jíst zeleninu, ruce si mažu furt i kvůli ekzému na ruce, tak i nehty bych měla mít vyživené, ale místo toho mám nehty horší a horší. V práci pracuji v rukavicích a doma na úklid nosím taky gumové rukavice. Barevným lakem to nepřekryji, protože jsou přes něj pořád vidět nerovnosti nehtu a vypadá to hůř než bez laku. Takže nehty piluji úplně nakrátko skleněným pilníkem a ještě to musím dohladit leštěnkou, jinak se i přes takhle krátké nehty zatrhávám až do masa a nyní zkouším lak od Avonu peeling and brittleness solver. Prý je dobrý. S tímhle aspoň nějak ty nehty vypadají, ale nevím, jak ty nehty vyléčit nebo za kým s tím mám jít?

Gorilka
1176 příspěvků 22.2.15 17:58

@Morže Podle popisu to může být nedostatek: železa, mastných kyselin, vitamínů B12 a C nebo vápníku.

Jiná Realita
13791 příspěvků 22.2.15 18:30

@Morže
a neměla byste hlavně přestat lakovat? maximálně nějakým zpevňovačem?

edit: bude to určitě „výživová chyba“ (nebo třeba nehtům nesedí zrovna ten krém na ruce). a různé speciální oleje na nehty jste zkoušela?

noemi
1645 příspěvků 22.2.15 23:58

@Morže myslím, že pokud velkou část dne trávíte v rukavicích, i to může být problém. Pokud se nehty vrství už od lůžka, snad bych s tím i zašla k lékaři, to rozhodně není běžné.

tiny_fox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.15 00:07

@Morže
neznám nic lepšího než sililevo… třeba tady - výsledky jsou vidět poměrně brzy

Morže
1094 příspěvků 23.2.15 11:51

@noemi No ale k jakému lékaři se chodí se špatnými nehty? Na kožní?
@tiny_fox O tom slyším prvně.
@Jiná Realita Bez laku jsem to zkoušela a už se mi na palci zatrhnul nehet až do masa a docela to bolelo.
@Gorilka Na vše beru vitamíny

Uživatel je onlineviktorka_od splavu
7774 příspěvků 23.2.15 12:34

@Morže ano, na kožní

allinka
88 příspěvků 23.2.15 15:07

Já se taky přidám…nehty mám celkem ok, ale po porodu (teď už je to skoro 16 měsíců), mám neskutečně suché ruce. Mažu je různými krémy xkrát denně, na noc měsíčkovou mastí, a nic. Nejhorší je to z boku prstů. Nekojím už 8 měsíců, takže hormony bych dávno měla mít srovnané. Nevíte co s tím?

tiny_fox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.2.15 16:27

@Morže
sestře i kolegyni to zafungovalo opravdu rychle a skvěle… nejlepší je natřít si nehty na noc, protože to není lak a dá se smýt vodou… tak ať to působí co nejdéle

@allinka
zkuste v lékárně koupit krém Lipobase Repair a natírat tenkou vrstvičkou… ale navštěva kožního by taky nebyla od věci…

btw prd tomu rozumím, jen lékař v rodině :-)

noemi
1645 příspěvků 23.2.15 17:59

@Morže ano, na kožní.

odianis
139 příspěvků 6.4.15 18:33
@tiny_fox píše:
@Morže
neznám nic lepšího než sililevo… třeba tady - výsledky jsou vidět poměrně brzy

Také patřím do skupiny těch, kdo mají velké problémy s třepivými a lámavými nehty. A tak zkouším leckteré doporučované prostředky, jak docílit zlepšení (užívání biosilu, P-shine apod.). Výsledky nic moc nepřinesly. Jelikož tonoucí se stébla chytá, koupila jsem si i vámi doporučovaný prostředek a zatím to vypadá dost dobře. Dávám k dobru foto se stavem svých nehtů na počátku a po 6 týdnech kúry. Vím, že to má k ideálu daleko, ale pro mě je to už nyní super výsledek. První dvě fotky před 6 týdny, poslední fotka dnes.

tiny_fox
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 6.4.15 18:48

@odianis
jé, tak to jste mi udělala ohromnou radost! :-)

je fakt, že jste (soudíc podle první fotky) měla nehty hrozně poničené, a na poslední už to vypadá dost slibně… jsem moc ráda, že jste to vyzkoušela, protože opravdu neznám nic lepšího - i když takovýchto babských rad a doporučení člověk slýchává spoustu…

sestra tím poměrně dost trpěla a teď si nehty normálně lakuje, pod lak dá vždy jednu vrstvu silileva a po odlakování preventivně taky… nechá 2-3 dny odpočinout a pak lak klidně znovu, a nehty má v perfektním stavu…

přeju, ať se dál zlepšují k vaší spokojenosti :-)

Morže
1094 příspěvků 6.4.15 18:56

@odianis Jako byste ukazovala fotky mých nehtů!

Vrenni
150 příspěvků 18.11.15 09:48

Na lamave a meke nehty mizu doporučit krem Dikla. Takova mala bila tubicka. Dokonce tam je zaruka vraceno penez, kdyz nepomůže. Na me funguje vyborne. Jenom nevim, jestli se da vsudr sehnat.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek