Styl 90. let

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
chic-nešika
143 příspěvků 17.1.13 12:47

@Rabbit-Heart fíha tak niektoré foto sú silná káva a práve som si uvedomila, že doba sa mení, ale mládež je stále rovnaká :),to len my si naivne myslíme že sme boli lepší, čo sa týka oblečenia pamätám si hlavne flanelky mama mi ich nechcela kúpiť, raz som išla na návštevu k strýkovi a mal oblečenú flanelku tak som si ju vyprosíkala a ešte ďaľšie dve z jeho skrini, viete si predstaviť tú pubertálnu radosť keď som s nimi naklusala domov, potom kvetinové šaty na gombíky k nim v škole všetky baby mali obuté topánky na šnurovanie na hrubej podrážke a biele ponožky, niekde to aj vidieť v BH, inak tiež si myslím že na retro je to ešte skoro

Adammm
56 příspěvků 17.1.13 21:01

@DanielaS ano, můžu z jisté části souhlasit, ale dnešní sportovci jsou oproti „devadesátkám“ velcí manekýni, kteří si sladí tkaničky od bot aby jim pasovaly k výpletu od rakety…o všem vypovídá počet sportovních celebrit v kampaních módních domů ;)

Pattie
23 příspěvků 18.1.13 21:45

Já teda byla během devadesátek ještě prcek, takže si pamatuju jen palmičky a v nich takové ty gumičky s plastovýma ozdobama (zářivě fialový srdíčka a tak podobně), tlusté sponky se třpytkama, trvalou, sametové legíny co byly zaháklé na patě, už zmíněná koňská trička (a indiáni! A hlavně SANDOKAN!), bačkůrky a bílé punčocháče, šusťáky v barevných kombinacích typu zelená-fialová, čepice-kukly (nikoliv na vyloupení banky), rukavičky na provázku u bundy, ponožky ve všem… Jo… Dallas ještě nesmím zapomenout. Džejár! :) A štěstíčka na pouti.
(Jinak když už se tak dělíte, tak moje největší módní vzrušení byla vyblitě zelená mikina s Tomem a Jerrym, batikovaný tričko a zvonáče s vyšitýma kytkama, ale budiž mi omluvou, že koncem 90. let mi bylo 7-8).

http://1.bp.blogspot.com/…+Fashion.jpg

Ale abych nebyla kazisvět, tak musím říct, že Burda kolekce, kterou sem dávala @DanielaS, je moc hezká. Ty třetí šaty jsou roztomilé a ty kabátky taky (ehm, přiznávám se, že jsem si nejdřív myslela, že to jsou župany).
Mají vlastně devadesátky nějaké své ikonické návrhářské šaty/střih?

buchtenzie
26 příspěvků 16.8.13 21:51
Bílý kámen

Já sem ještě mladá na to pamatovat si tohle, ale mamka řikala že v rádiích hráli nějakou super upoutávku na diskotéku Bílý kámen :)) Třeba si to tu někdo bude pamatovat :)

RenataRen
512 příspěvků 16.8.13 22:10

V klipech té doby se dá vidět dost hezkých modelů… Strašně se mi třeba líbily ty šatičky, co měla ta dívčina v klipu Always od Bon Jovi.
Ach, sladká devadesátá…

Dahllie
2222 příspěvků 16.8.13 23:08

@buchtenzie Co vím tak Bílý Kámen býval a asi určitě ještě je na Mácháči, resp. v Doksech.

continuity
5853 příspěvků 16.8.13 23:37

Tazatelka je na to jeste mladinka, ale mne se pri devadesatkach vybavi treba basic instinkt. nerikejte mi nikdo, ze Sharon to nesluselo!

rolaky bez rukavu, hunate svetry, dlouhe pletene svetry. v jakemkoliv obdobi se da neco vybrat, aby to jedne sluselo.

DanielaS
5104 příspěvků 17.8.13 10:59
Mají vlastně devadesátky nějaké své ikonické návrhářské šaty/střih?

Calvin Klein a uplne jednoduche saty, odstranil osmdesatkove volanky a ozdoby. V osmdesatych letech se ale taky z couture navrhare stal napisem na gume trenyrek.

Obvazove saty Hervé Lègera

http://shard4.1stdibs.us.com/…_dsc0218.jpg

Kate Moss! A opraseny cardigan.

http://t0.gstatic.com/images?…

A samozrejme Versaceho sichrhajckove saty

http://dailyupdate.ie/…-Hurley2.jpg

Sekáček
73 příspěvků 17.8.13 12:33

Z toho, co tu ještě nebylo si pamatuju, že několik mých spolužaček na základce mělo zářivě neonové tenisky. Já jsem si je u rodičů taky vynutila. Pak jsme jeli na dovolenou do Kalifornie, kde na ně všichni s obdivem hleděli a ptali se, kde jsem je koupila :D. http://farm9.staticflickr.com/…9e1d30_z.jpg. Ještě jsem měla zvony, z poloviny tmavá prošívaná riflovina, z poloviny manšestr a nějaká spolužačka mi je záviděla tak moc, až mi je prostřihla nůžkama na zadku v šatně během tělocviku :( :D.

*EDIT: obrázek tenisek je už ze současnosti, ale byly podobné

buchtenzie
26 příspěvků 19.8.13 01:18

Jo jo, to vím, ale v rádiu na to prý byla nějaká šílená reklama, něco ve stylu:Každej den a o to taky jde, u Máchovy louže kde se tancuje,…,diskoréka Bílý kámen, diskotéka Bílý kámen… :D

VeronikK
1184 příspěvků 19.8.13 11:18

@bestia nene mrkváče se už nenosily - naštěstí!

Zebra33
2038 příspěvků 19.8.13 13:28

Mrkvace ne, ale pamatuju si, jak jsem na zakladce nosila takove ty kaliopky nebo jak se ty kalhoty jmenovaly (s takovym tim paskem pod chodidlo).

Konvalinka
244 příspěvků 19.8.13 13:49

Devadesátky, to byla moje puberta. Začátek devadesátek byla dost velká divočina. Ještě doznívaly ty zmíněné mrkváče, nosilo se všechno džínové, potom elasťáky (leginy jim tenkrát nikdo neříkal) a kaliopky. Nejvíc mně v paměti utkvěly obří trička s neonovými pruhy a obrázkem Mickeymouse. Potom koženkové batohy, šedivě melírované mikiny, trička s „vtipnými nápisy“, krajkové ponožky (klidně i do sandálů), šatové sukně, neonové tkaničky, všudypřítomné barevné šusťákové soupravy a určitě jsem toho hodně zapomněla. Nakupovalo se u Vietnamců, nebo se jezdilo do Polska.
Naopak druhá poloviny devadesátek mi splývá v jakousi šeď. Nějak se mi nevybavuje nic výrazného. I na školních fotkách z té doby vypadáme jako staré mladé.

Sekáček
73 příspěvků 25.8.13 13:33

Z doplňků ještě spirálové tkaničky v neonových barvách
http://komasport.cz/…67_0_tn1.jpg

Viktorie H.
664 příspěvků 1.11.13 22:47

A co 80. léta? Jaké módní prvky se nosí i dnes? Hledala jsem něco na internetu, ale moc úspěšná jsem nebyla? Co pěkného se nosilo? Já si z nějakých filmů vybavuju jen barevné oblečení a trvalou :D

modny guru
280 příspěvků 2.11.13 10:48

Tak ja som svoje 90. roky prezila hlavne v dupackach:) Ked som bola vacsia, saty mi sila mama, cize som vyzerala celkom k svetu. Ale ked pozeram rodinne fotky z tej doby, je mi dost zle ked si predstavim ze takto ludia chodili bezne obleceni po ulici. Neviem ci sa da v tejto dobe vyzerat normalne v obleceni z 90. rokov lebo je to doba celkom nedavna na rozdiel od siat z 50. rokov. Keby som videla niekoho v obleceni z 90. rokov, pomyslela by som si ze este nevyhadzal stare veci zo skrine, pri obleceni z 50. rokov len obdivne prikyvnem a dalej to neriesim. Cize za mna fakt nie, nedokazala by som ani vymysliet nieco aby to vyzeralo modernejsie alebo krajsie, mozno este ta 90210 ale urcite nie vsetky modely.

ještěřička
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 2.11.13 11:02

@Viktorie H. Možná netopýří rukávy? Saka s vycpávkami? A legíny (elasťáky, kaliopky, kamaše, tomu někdo říkal dříve). Taky ohrnuté džíny nad kotníky. Kalhoty do pasu. Široké pásky v pase u šatů. Ty taky slavily jednu dobu návrat. Ponožky do lodiček. To je, co mě v rychlosti napadlo k době let 80. a návratu do let 0.-10. Ne, že bych to všechno nosila :-)

Robena
1257 příspěvků 2.11.13 12:39

90. leta - masivni nastup second handu, kde se daly najit (pro me) zajimave kousky z let sedmdesatych. A hned v zavesu se mi vybavi vietnamska trznice a zoufalstvi tuzemskych vyrobcu osaceni.

Viktorie H.
664 příspěvků 14.11.13 22:45

Zapátrala jsem hlouběji a něco jsem našla, vypsala jsem si to, co mě zaujalo, takže tady je můj seznam :D
Vytahaný, strakatý svetry, styl Bill Cosby
Džíny se sepraným, vzorem, plísňáky
Dlouhý, barevný šály
Oversized trika a svetry
Geometrický vzory
Trenčkoty
Puntíky
Mokasíny
Boty s páskem přes nárt
Coca Cola trik
Trika spadlý z ramene
Věci s kamínkama
Ray ban
Velký naušnice
Roztrhaný džíny
Hustý obočí a vlasy

• to jsou ty, které akceptuji a nosila bych je, níže jsou věci, které jsou trochu mimo můj vkus -

Neonový barvy
Overaly
Mini sukně (kožená, denimová, pletená)
Bezprsté rukavice
Vyhrnutý rukávy o triček
Barevný líčení
Gumový boty
Pytel na záda
Návleky na nohy
Krajka – na džínech
Ramenní vycpávky
Vesta
Reebook bílý botasky
Zvířecí potisky
Legíny
Mašle do vlasů

Tak co myslíte, je něco co tam nepatří, napadá vás ještě něco? Dá se to nosit?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.13 18:54

@Viktorie H. co to je Coca cola trik?

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.13 21:23
@Viktorie H. píše:
A co 80. léta? Jaké módní prvky se nosí i dnes? Hledala jsem něco na internetu, ale moc úspěšná jsem nebyla? Co pěkného se nosilo? Já si z nějakých filmů vybavuju jen barevné oblečení a trvalou :D

Barevný punčochy. Sladké barvičky. Plastová bižuterie. Úzké sukně. Typický model (taky jsem nosila): dlouhá barevná košile / halenka, černý pásek, černá úzká sukně, punčochy v barvě halenky, špičaté lodičky. Kudrlinky. Kalhoty mrkváče. Vycpaná ramena, silueta Y

Viktorie H.
664 příspěvků 15.11.13 21:48

@stricc Měla to být Coca cola trika, jsou to jenom moje zkratky, znamená to trika s nápisem coca cola alespoň tak jsem to pochopila z článku. A díky za příspěvek, píšu si do seznamu ;)

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.13 21:53

80. léta: Účesy jak uši kokršpaněla, ramenní vycpávky, široké plastové pásky
http://sgrumbleoutloud.files.wordpress.com/…pictures.jpg

Na cvičení čelenky a návleky - reklama a realita se stejně jako dnesk dost lišila :D
http://blog.julep.com/…gwarmers.jpg
http://3.bp.blogspot.com/…9-+oct+4.JPG

Příspěvek upraven 15.11.13 v 22:00

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.13 21:56

@Viktorie H. aha, díky. To si nepamatuju. Ale já si devadesátky vůbec vybavuju jen tak jako mlhavě, vlastně dokud se tady o tom nezačalo mluvit, tak jsem si nějak neuvědomila, že se od tý doby móda nějak změnila, mně to celou dobu připadá stejný.
Pamatuju si jen takový krátký účesy s nagelovanou ofinou ulíznutou na stranu a vzadu rozcuchaný, Čáková to taky kdysi nosila, tak ty asi opravdu zmizely.

kikulienka19
182 příspěvků 16.11.13 16:43

:) pre jumbee

Příspěvek upraven 17.11.13 v 09:11

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek