Styl 90. let

Fotoalbum tématu (35) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.13 01:29

@kikulienka19 Nevkládejte cizí fotky na internet.

kellmorian
26 příspěvků 17.11.13 19:45

Co by nemohla, autor je uz stejne asi mrtvy.

@jumbeee píše:
kellmorian
26 příspěvků 17.11.13 19:46

@jumbeee píše:
stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.13 19:53

@kellmorian jde o 90. léta 20. století, nikoli devatenáctýho ;)

kikulienka19
182 příspěvků 17.11.13 21:24

@stricc
Mala som tam svoju triednu fotku z 95-teho roku, pre pokoj na vlákne som ju zmazala. Nebolo tam nič výstredné, normálne oblečené decká v tej dobe. Fotka už aj tak koluje na facebooku, neprišlo mi to teda nevhodné.

Teraz sa mi vybavila jedna veselá postavička z 90-tok, ktorej fotku môžem uverejniť. Niektoré jej outfity ma vedeli pobaviť.

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.13 21:34

@kikulienka19 mně ta fotka nevadila, jen jsem neodolala nutkání reagovat na ten komentář. :-)

jumbeee
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 17.11.13 21:36
@kellmorian píše:

Mně nešlo o autora, ale objekty focení.

Dixie Sunday
418 příspěvků 19.11.13 11:03

Keďže v tom čase som drela lavice základnej školy, veľmi dobre si spomínam módu oných rokov. Rozmýšľam ako by sa dala pretaviť na dnešné pomery: Denim. Myslím @Timbo veľmi dobre kombinuje rôzne denimové bundy aj košele, ktoré sú úplným etalónom rokov 90tych, inšpirujte sa. Prípadne odvážnejšou voľbou môžu byť aj riflové nohavice či sukňa na traky.
Veľkou módou boli také tie dlhé rovno strihané sukne s traktorkami, neviem si ale predstaviť, s čím by som to skombinovala na vašom mieste dnes aby to vyzeralo normálne. Ja som k tomu nosila rolák a ešte aj teraz ma strasie keď si na to spomeniem :)
Potom tie tričká s rozostrihanými a rozstrapkanými koncami, prípadne dierami v nich :)))

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.11.13 16:24

Toto je model Gianfranco Ferré z roku 1992, ale ja ho chcem teraz, škoda, že už nie je v predaji. V tomto by som kľudne vyzerala ako z 90 a vobec by mi to nevadilo.:-)

DanielaS
5169 příspěvků 26.1.14 21:19

The 90's in one pic: Will Smith wearing his cap backwards, a Nintendo, Nike Air's & a Mariah Carey CD

budox
619 příspěvků 28.1.14 08:38

Seriál Dallas sice na začátku devadesátých let skončil, ale teď bží díly, kde se nosí to, co u nás v devadesátkách

zajímavé, kdo všechno tam začínal

bc2
323 příspěvků 29.1.14 17:34

Z počátku devadeátek mi utkvěl mi utkvěl jistý typ účesu charakteristický výraznou vlnou nad čelem. Vlna vypadala asi jako na tomto obrázku http://www.kultx.cz/…1992_001.jpg
Běžná varianta vznikla posunutím čelenky dopředu. Některé dívky si tuto vlnu sponkovali na vrchu hlavy a ostatní vlasy nechaly volně splývat.
Extrémní varianta byla vlasy rovně zastřižené pod bradu, trvalá v podobě drobných, splihlých vlnek, ofina zasponkovaná do vlny.
Tento účes zažil prudkou, ale krátkodou minimódu. Nositelky tuto úpravu používaly každý den a bez ní by nevyšly z domu.

Pamatujete si tento účes? Pokoušela jsem se najít autentický obrázek z československého prostředí, ale bohužel se mi to nepodařilo. Vzpomínka na tento strašlivý účes je pro mě symbolem počátku devadesátých let.

Klotylka
568 příspěvků 29.1.14 18:12

@bc2 Tak já mělu tu extrémní variantu - trvalá (později i bez trvalé) a nad tím řádnou zasponkovanou bouli. :-)
Devadasátky jsou pro mě esence pekla.

Viktorie H.
664 příspěvků 29.1.14 20:06

@bc2 Mně se to náhodou líbí :)

dost_bot
2071 příspěvků 29.1.14 20:25

@Viktorie H. To je tím, že jste hodně mladá :-) a nemůžete si to pamamtovat

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.14 14:30

@dost_bot proč? Ani mně to nepřipadá ošklivé. A nepamatuju si to, i když hodně mladá nejsem, takže zas tak strašné to nejspíš nebylo.
Zato jsem považovala za děsivé účesy, co se nosily někdy koncem devadesátých let, krátké vlasy vpředu ulíznuté gelem na pěšinku a vzadu celé rozčepýřené.

Lamicka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.1.14 15:09

@stricc to jsem nosila já do tanečních :)a ještě jsme to vždy vylepšily třpytkami.

http://jp-dvd.de/…20Hefte1.JPG

DanielaS
5169 příspěvků 30.1.14 17:10

Vlnu jsem taky nosila! Vzdycky jsem si utahla culik a maminka mi to zas navolnovala do vlny. Ano ano, sametem potazene celenky! A nahodou kratky sestrih vzadu rozcepyreny se mi libi dodnes (ale nikdy jsem na nej nemela odvahu).

bc2
323 příspěvků 30.1.14 23:53

@Viktorie H. Líbí se vám ten obrázek nebo se vám líbil ten účes, když se to nosilo?

Pro objasnění: pod „strašlivým účesem“ jsem měla na mysli tu extrémní variantu, se splihlou trvalou a obrovskou vlnou. To vypadalo mnohem huř než Gillian Anderson na obrázku.

Příspěvek upraven 31.01.14 v 00:23

bc2
323 příspěvků 31.1.14 00:14

Něco jiného, lepšího z devadesátek: George Michael, supermodelky a Thierry Mugler.
http://www.youtube.com/watch?…
Nebyla Linda Evangelista úžasná? A ten kovový model s helmou!

Viktorie H.
664 příspěvků 31.1.14 15:20

@bc2 Aha :D tak to se mi líbí ten úplně první obrázek

Tereza W
24 příspěvků 16.10.14 14:30
@teetee píše:
@bestia jo, a když nebylo ani jedno, pověsilo se na krk (ruce, tašku, cokoli) toto: http://img.aktualne.centrum.cz/…racky-10.jpg

HEHE. Dětství :)

Jan Bačák
3 příspěvky 13.8.17 17:22

Já jsem byl v devadesátkách dítě na ZŠ, ale co se týče módy tak se mi u učitelek vybavují hlavně šaty a halenky s vycpanými rameny. Jinak co se týče módy tak se mi vybaví ihned barevné šusťákové soupravy ty snad nosili tehdy všichni, já měl tehdy zelenomodrou. Letěly mikiny a trička s různými obrázky třeba Tom a Jerry a pak si z prvního stupně ZŠ pamatuji že mi kluci jsme nosili svetry kde byly po celé šířce opakované různé vzory v několika řadách pod sebou. Pro ukázku zde dávám dvě školní fotky z devadesátek…

Bacteria
436 příspěvků 28.8.17 15:18

Nedávno jsem navštívila v Brně tuto výstavu
http://www.moravska-galerie.cz/…meny-90.aspx
pro ty, kdo chtějí nostalgicky zavzpomínat, tak fakt super

Ailouropardalis
64 příspěvků 28.8.17 21:34

Mamce občas přijde katalog Bonprixu, nedávno jsem jím listovala a přišlo mi to jako inspirace devadesátkami. Zvonové kalhoty, stříbrná ledvinka, modelky s velkými kruhovými náušnicemi (ty jsem strašně chtěla! Ale než jsem na ně byla dost stará, vyšly z módy :))

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek