Sukně čouhající zpod kabátu

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 16:14
@Alizon píše:
Osobne me ted napada jedno ne - to na me pusobi opravdu umolousane a nevzhledne - sukne volnejsiho tvaru nekam do pulky lytek a k tomu rovnez volnejsi kabat ke kolenum.

Teď jste mi připomněla děsivou módu z hloubi osmdesátých let, jak se nosily dlouhé volné sukně - právě tak do půli lýtek nebo trochu víc - a přes to dlouhé volné svetry pod zadek či až do půli stehen, dole zúžené. Dodnes jsem alergická na cokoliv, co tohle připomíná.

MPSkrolew
1850 příspěvků 30.10.12 16:16

@Rabbit-Heart Myslím, že konkrétně u tohoto modelu nejde vůbec o délu sukně, klidně bych snesla, kdyby kousek trčela, i když je zřejmé, že by bylo ideální, kdyby se nechalo vyniknout střihu kabátu. Problém vidím hlavně v tom, že celý model je přetížený - detaily, barvami, střihy. Myslím, že by to celé lépe vypadalo minimálně bez nadkolenek a bez bílých punčoch, byl by prostě kabát, pak dlouho nohy a pak nějaké boty. Punčochy by mohly být ve stejné barvě jako boty nebo kabát. Prostě aby ubylo barev a sjednotila se silueta. To přinejmenším. TAky hodně dělá účes, který zde vypadá nedotaženě. Je toho víc, ale nejsem si jistá, jestli autorka chtěla, aby její model někdo posuzoval. Proti takovému stylu bych nic neměla, ba naopak - jenže bohužel o to sofistikovanější musíte být, pokud nenosíte strohé či minimalistické věci s jednoduchým vzorem. Na ulicích potkávám jen málo lidí, kteří v podobném stylu oblečení dokážou vypadat opravdu „luxusně“, ačkoli myslím, že to možné je.

lfial
5 příspěvků 30.10.12 16:37

Sem si nikdy ani nepomyslela že na tom vůbec záleží…jestli sukně čouhá nebo ne…možná je to i dobře, kdybych nad tím měla přemýšlet, musela bych mít tak 5 kabátů různých délek :D

Rabbit-Heart
644 příspěvků 30.10.12 16:43
Zpátky k tématu :)

@MPSkrolew No úplně jsem nepočítala s tím, že by se tu probíraly moje modely, ale ta diskuze se k tomu nějak uchýlila… Ale děkuji vám za komentář, s účesem souhlasím - jsem ve stadiu, kdy si nechávám původně krátký střih dorůst na dlouhé vlasy a asi každá žena ví, že je to hrozná otrava, protože s tím nejde nic moc dělat. Navíc moje vlasy nevydrží vyfoukané, natočené nebo vyžehlené ani tři hodiny, takže opravdu žádná hitparáda. Jinak co se týče barevnosti, tak tu z větší části sežrala fotka - punčocháče byly šedé, ve skutečnosti jen o něco světlejší než kabát, a kabelka cihlově červená, ne jasně červená. No ale tím se jaksi nemůžu obhajovat, hodnotíte, co vidíte na fotce, že :)
Takže téma moje outfity bych tak nějak uzavřela a vrátila se k diskuzi nad délkou kabátů a sukní…
Někdo tady zmiňoval, že by ho zajímalo, jak se Ada dívá na různé délky kalhot. Taky mě to zajímá, a nejenom od Ady, ale i od ostatních: jak se díváte na nošení šortek a různých 3/4 a 7/8 kalhot v zimě? Já se tedy musím přiznat, že mi připadá divné nosit v zimě kraťasy, hlavně džínové.
http://4.bp.blogspot.com/…-shorts1.jpg
Asi jediný způsob, který mi připadá snesitelný, je něco takového - spíše minimalistický outfit, šortky z teplého materiálu a hlavně bez kozaček:
http://images.asos-media.com/…image1xl.jpg
Spousta lidí argumentuje tím, že kraťasy jsou přece skoro totéž co sukně, tak proč je to jako divné. Nevím, ale prostě se mi to nelíbí, přijde mi to nepatřičné. U mě jsou kraťasy čistě letní oblečení. Jak to máte vy?

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 16:44

Mě se styl @Rabbit-Heart líbí! Je osobitější, než klasická kombinace kabát, kozačky, punčochy/kalhoty a ta osobitost modelů mi tu často chybí.

Andrássy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 16:45

@Atlacoya ano, přeložila jste to správně

seznam.mih
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 16:46

A nevidím důvod, proč nenosit kraťasy v zimě?

llolla
2102 příspěvků 30.10.12 16:48

@Rabbit-Heart
Ja nosim kratasy i v zime i s puncochacema jsou pohodlnejsi, nez kalhoty a kdyz jedu do skoly vlakem a mam hodne veci, tak nechci porad hlidat, jestli mi nekde neleze neco z satu nebo sukni… Nemam dzinove, ale jsou z takove hrubsi latky, nevim, co to je. Je mi fuk, co si kdo mysli, to bych se musela uz davno zblaznit=] takze tak to mam ja s kratasama…
Edit: zkuste si to nekdy oblect, treba jen na doma, a urcite se vam to zalibi=]

A jeste neco: mam pak hodne barevnych moznosti. Kalhoty mam jen ve dvou barvach, puncochace jsou levnejsi a ja muzu vesele kombinovat, na co mam zrovna naladu…

Rabbit-Heart
644 příspěvků 30.10.12 17:03

@seznam.mih: To je jenom takový můj dojem - že mi to prostě připadá moc letní :)
@llolla: Ale jo, párkrát jsem si to taky oblékla, ale necítím se v tom - je mi zima na stehna, pořád mě někde něco tlačí a ještě si připadám nesvá, protože mám pocit, že jsem moc odhalená :D Jinak s punčocháči vás chápu, sama jsem na ně úchylná a mám doma asi dvacatery v různých barvách ;)

PatríciaOtmar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 17:04

Ja som na tom tak že mi nepripadá byt ani jeden spôsob nejak nevhodný alebo škaredý… mám 5 kabátov rôznej dĺžky a XY sukní a šiat ale nikdy som si nevyberala kabáty podla toho či trčí alebo netrčí sukňa či šaty… podla mňa tam ide skôr o to nejak pekne to zladiť čo sa týka farieb a doplnkov.
Môj názor :)

Sibyla
2646 příspěvků 30.10.12 17:07

@Rabbit-Heart Kraťasy v zimě jsou protimluv, ovšem přiznám se, že nosím zimní minisukni, pod níž fouká víc než pod šortky, takže ano, proč ne :-). Teplé tvídové k silným punčochám, to může být pěkné. Mám vlněnou kalhotovou sukni pod kolena, na níž nedám dopustit, pro mrazy je ideální.

PatríciaOtmar
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.10.12 17:08
kratasy

Pridám sa k slečne llole, aj ja rada nosím kratasy v zime s rôznymi pančuchami, máte pravdu je to aj lacnejšie a dá sa tam kombinovať až až :) A najradšej mám tieto kratasy s vysokým pásom :)

llolla
2102 příspěvků 30.10.12 17:45

@PatríciaOtmar
Těm kraťasům s vysokým pasem jsem ještě nějak nepřišla na chuť… Líbí se mi to, ale ne na mně. Sukně tak nosím, ale ke kraťasům se musím ještě dopracovat=)

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 30.10.12 19:06

Myslím že staré pravidlo (jakož i mnoho dalších takových:-) že kabát má vždy zakrývat sukni už dávno neplatí. ale mělo by to působit harmonicky a dělat pěknou siluetu, taky by zpod teplého zimního kabátu asi neměla vykukovat lehká letní sukýnka (nesoulad materiálů). „nahé“ modely s nohama v punčochách a krátkém kabátu bez viditelné sukně mi přijdou ok, ale pouze na slečnách s dlouhýma štíhlýma nohama (a k tomu vhodné boty samozřejmě). kraťasy dtto - „teplý“ materiál (ne letní kraťasy, ne orvané riflové), vhodné boty, střih vhodný pro danou postavu. takové krátké kalhoty můžou vypadat dobře i když jsou těsně nad kozačky. horší je, když se pak člověk musí někde zout, to vypadá imho dost divně, skřítkovsky.
ad rozdíl mezi sukní a kraťasy v zimě: punčocháče pod sukní mi nevadí, ale punčocháče+kalhoty jsou mi nepříjemné, moc vrstev. jen naven to může fajn hřát, ale pak v místnosti už je to příliš. a v zimě se teda venku moc nezdržuju, když nepočítám lyžování - tam by ovšem byly jak sukně, tak kraťasy poněkud nepraktické:-))

Eye
276 příspěvků 30.10.12 23:55

Vlastním jeden delší a jeden kratší zimní kabát, a ten delší mi sahá zhruba po kolena. Dole se zvonovitě rozšiřuje. Jelikož nenosím delší sukně než po kolena, vypadám se sukní, schovanou pod kabátem, jako kdybych pod ním nic neměla. Díky střihu kabátu do A a tuhému materiálu, z něhož je zhotoven, není vidět ani obrys sukně. Jo, asi to tak má být, ale znepokojuje mě to. Přijde mi, že lidi víc zírají (hlavně chlapi).

Sibyla
2646 příspěvků 31.10.12 06:53

@Eye Ano, už to tu kdysi proběhlo, přispěvatelce potvrdil přítel, že je sexy, není-li sukně vidět. Nicméně, má to tak být - celodélkový kabát má veškeré spodní oblečení krýt, na rozdíl od krátkého a sedmiosminového, které jako podzimní/jarní dovolují sukni odkrýt.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 09:35

@Rabbit-Heart Jelikož letos jsou všechny kabátky v obchodech ani ne tak tříčtvrteční, ale spíš do půl stehnen, zabránit sukni ve vyčuhování je poněkud nemožné. Toto neřeším, samozřejmě, kouknu do zrcadla, zda se střihy kabátu a sukně vysloveně netlučou. Navíc, existuje spousta krásných pouzdrových tvídových zimních sukní tak cca do půl lýtek, a koupit si kabát do půl lýtek, aby mi taková sukně nekoukala by bylo asi nemožné, protože by byl značně neslušivý. Můj názor.

Tebah
4257 příspěvků 31.10.12 09:46

@Sibyla Souhlasím se Sibylou v tom, že když máte delší kabát a nic nevykukuje, je to pro chlapy sexy, protože můžou přemýšlet, co asi tak máte pod tím, resp. jestli vůbec něco :-) U krátkých kabátů (pod zadek) to ale vypadá dost divně, pokud Vám sukně nečouhá - jako kdybyste si ji zapomněly doma.
Jinak pokud sukně čouhá, tak jsem někde četla, že by mělo vykukovat alespoň pět centimetrů a něco na tom asi bude - menší rozdíl se mi většinou nelíbí, protože to prostě vypadá zvláštně. Kvůli tomu nenosím k trenčkotu některé sukně, protože mi vykukuje jen kousek a opravdu se mi to nelíbí.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 09:51

Myslím, že ani návrháři to moc neřeší - viz. fotky. Navíc je to příležitost si trochu pohrát s detaily a kombinacemi. Například trochu vykukující plisovaná sukně spodek kabátu spíš dozdobí: ( na fotkách se mi nelíbí jen Katy Perry, to není moc lichotivé, ale paní v růžovém kabátku s černou sukňou, proč ne, navíc - ruku na srdce - kabát ke každé délce sukně - no kdo z vás to má).

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 09:55

@Soňa3 model č. 2 je krajka našitá priamo na kabáte, nie je to sukňa.

Soňa3
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.10.12 09:56

@gulietta Já si to taky myslím, použila jsem to jenom jako demonstraci.

Naoko
118 příspěvků 31.10.12 10:01

Mě se líbí obě varianty, obě nosím. Mám díky SH asi 6 kabátů, krátké i pod kolena a pokud látka či materiál šatů/sukně není proti kabátu úplně mimo, neřeším a nepřepínám. Ani si nepamatuji, že by mě něčí (ne)čouhající podolek na ulici pohoršil.

natyska123
62 příspěvků 1.11.12 08:52

Víc jak deset let zpět jsem nosila jen kabáty, které sukni překrývaly…ale to jsem časem opustila, už tak přísný diktát dlouho neplatí, v módních časopisech lemy často vykukují a vypadá to velmi dobře, i viz zde výše uvedené obrázky…musí to prostě ladit barevně, materiálem..takže vlastně nosím oboje, jak kabát, kde sukně vykukuje, tak i variantu, kde sukni jen tušíte a doufáte, že ji fakt mám…

Mahtiel
443 příspěvků 1.11.12 12:03

Já pořád nechápu, jestli je správně, když je teda neviditelná nebo viditelná…Jediné, co jsem pochopila je, že když je o dost delší je to fajn. Mám krátké nohy. Nemohu nosit sukně ke kolenům, nevypadá to dobře (a kolik sukní u jsem proto probrečela) a ani do půlky lýtek a ani ke kotníkům…Od lýtek ke kotníkům mi zatím slušely maximálně plesové šaty. Mám kabátek několik centimetrů nad kolena. Pro mě ideální délka. Když mám sukni, málokdy kouká, délka se většinou rovná kabátové, pak mam sukně, kde kouká pár cm…líbí se mi to, oživuje to outfit (kdyby to neladilo, nebo nesedělo, tak to na sebe neberu…nevidím v tom problém)…Takže, pokud to není individuální katastrofa, absolutně v tom nevidím problém…(Pokud tedy kabát i sukně, nejsou super krátké, pak se někdy bojím, aby tam nebylo tričko a legíny, což je seksi společenská kombinace, že…)
PS: A víte, kdy mam fakt radost z koukající sukně? Vlatně když udělá podobný efekt jako má kabát na druhém obrazku Soňi3…„Nafouklý spodek a koukající krajka“…Na tu sukni jsem hrdá, člověk by ani neřekl, že společně s kabátkem může sukně „hozená do punku“ budit elegantní dojem…:)

natyska123
62 příspěvků 1.11.12 13:18

@Mahtiel já bych řekla, že obě možnosti jsou prostě správné, záleží je na celkovém vzhledu, asi bych se řídila jen vkusem…některé vykukující sukně vypadají tak pěkně, že by je i bylo škoda celé zakrýt…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek