Svatba v babím létě, co přes šaty?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ChrpověModrá
5 příspěvků 22.2.18 20:59
Svatba v babím létě, co přes šaty?

Zdravím, chtěla bych vás požádat o radu.

Mám vyhlédnuté přiložené šaty. Původně jsem si chtěla nechat ušít šaty s tříčtvrtečním rukávem, abych se vyhnula tomuto problému, ale všechna inspirace na mě nakonec působila příliš „tričkovitě“. Tyto šaty se mi moc zalíbily na první pohled a přiznávám, utvrdila mě příznivá cena. I přes to, že jsem původně plánovala jiné, mám pocit, jako bych vždy hledala tyto. :) Svatba se bude konat až na přelomu léta a podzimu a zde přichází problém. Doufám, že budeme mít příjemné teplo tak, jako bylo letos, ale nechci se na to spoléhat :D.

Má otázka tedy zní, co na sebe přes šaty. Největší problém je, že mám pocit, že prakticky vše, co není jen rukáv, zakryje minimálně většinu zdobení. Zároveň „hrozí“, že si budu muset tuto vrstvu ponechat i na obřad, protože v kapli bude dost možná velká zima, takže by měla být i dost hezká pro „prezentaci nevěsty“ :D.

Děkuji za tipy.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
barvinok
651 příspěvků 22.2.18 21:09

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 22:34

ChrpověModrá
5 příspěvků 22.2.18 21:12
Co mě napadlo, co jsem zatím našla.

Vše by bylo barevně sladěné s šaty.

ChrpověModrá
5 příspěvků 22.2.18 21:13
@ChrpověModrá píše:
Vše by bylo barevně sladěné s šaty.

Myslela jsem, že se zobrazí moje komentáře k fotkám, kdyžtak se prosím podívejte po rozkliknutí.

ChrpověModrá
5 příspěvků 22.2.18 21:15
@barvinok píše:
Prosím vás, pre lásku Božiu, nepokazte tie šaty bolerkom, svetrom alebo kabátikom.
Ideálne bude, ak toľko vydržíte, a budete za hviezdu. Nie, naozaj, v tom zhone a vzrušení človeku chladno nie je (a to hovorím ako říjnová nevesta. Vlastne som ani netušila, že bolo chladno).
Počas cesty na / z obradu by som volila radšej nejakú štólu, ale primerane slávnostnú. Na obrad by to ale bola škoda, zakryjete to najkrajšie. Prípadne ak budete mať v kaplnke nejaké stoličky, voľte potiahnuté látkou :D Ale samozrejme vám hlavne prajem teplo, aby ste to riešiť nemuseli.

Moc děkuji za chválu i přání :D. Problém je, že i veselice se bude odehrávat venku, takže tak či tak, něco na sebe budu minimálně k večeru muset hodit :/.

marikahr
966 příspěvků 22.2.18 21:39

@ChrpověModrá saty mi pridu dost odhalene do kostola - hlavne ten holy chrbat, ale sako ani bolerko by som na ne urcite nedala
Ak sa bojite chladu tak radsej zvazit iny strih aj za cenu toho, ze to nebude ten vysnivany model. Da sa najst vela modelov s rukavmi, neodhalenym chrbtom atd… len treba hladat

ChrpověModrá
5 příspěvků 22.2.18 21:42

@marikahr Také mi to přijde hodně odhalené, ale říkala jsem si, že to hold vyřeším něčím přes, i kdyby to měl být jen šál. :/

marikahr
966 příspěvků 22.2.18 21:49

@ChrpověModrá ano skuste hladat nejake inspiracie so salom, pledom,..

Karin
3948 příspěvků 23.2.18 04:14

Mně bylo v šatech bez rukávu chladno i začátkem září. Musela jsem je zkazit pelerínou. Podruhé bych si na tohle období vybrala šaty s dlouhým rukávem. Ty vaše jsou vyloženě letní.

Linie
2020 příspěvků 23.2.18 06:25

Do nejistého počasí je dobré si pořídit velkou vlněnou pašmínu /pléd/, která vypadá lehce přehozená přes šaty vždy lépe, než bolerko nebo kabátek, jaká nabízejí svatební salony.
V Itálii jsem na svatebním veletrhu viděla mohérové, řídce pletené svetříky bez zapínání.
Výběr šatů bych zvážila, jsou do kostela příliš odhalené a střihem jen na léto. Je plno šatů s krajkovými rukávy. Pokud si v salonech nevyberete, můžete si nechat šaty ušít.

giuliettka
4574 příspěvků 23.2.18 06:56
@ChrpověModrá píše:
Problém je, že i veselice se bude odehrávat venku, takže tak či tak, něco na sebe budu minimálně k večeru muset hodit :/.

Tak načo šaty s ozdobou na chrbáte? Pre váš dobrý pocit, že ich máte, lebo boli lacné? Alebo si vyzlečiete to bolerko na 10 minút, aby všetci videli ake máte šaty a potom sa znova oblečiete? Tie šaty sú fakt na leto, alebo do interieru. S akýmkoľvek bolerkom v nich nebudete za hviezdu, ale za chuderu čo pre parádu netrpela. :-)
Už naše babičky vraveli parádo trp a je to fakt.

Bossygirl
619 příspěvků 23.2.18 07:56

@Linie Bolerko se nesnese se střihem šatů, pléd bude vypadat lacině. K takovým šatům je jediné řešení kožešinová štóla. Takový outfit ovšem patří úplně jinam než do kostela. Obávám se, že šaty vůbec do kostela vhodné nejsou, vypadají, promiňte, jak z muzikálu.

Linie
2020 příspěvků 23.2.18 08:52

@Bossygirl Ony už ty šaty vypadají lacině. O bolerku jsem nic nepsala a vlněná pašmína je luxusní záležitost. Věřte mi, že o svatebních šatech něco vím, šiji je přes třicet let.

giuliettka
4574 příspěvků 23.2.18 09:08
@Bossygirl píše:
@Linie Bolerko se nesnese se střihem šatů, pléd bude vypadat lacině. K takovým šatům je jediné řešení kožešinová štóla.

Na prelome léta a podzimu? No to fakt bude jak z cirkusu.

Lála_druhá
471 příspěvků 23.2.18 09:19

Já hlavně doporučuju zahalit ramena na obřad v kapli. Ne kvůli chladu, ale kvůli úctě (jsou země, kde by vás tam vůbec nepustili, to asi víte). Jinak osobně bych vybírala svatební šaty s ohledem na roční období, ve kterém se vdávám…

giuliettka
4574 příspěvků 23.2.18 09:34
@Lála_druhá píše:
Já hlavně doporučuju zahalit ramena na obřad v kapli. Ne kvůli chladu, ale kvůli úctě (jsou země, kde by vás tam vůbec nepustili, to asi víte)

V akej zemi konkretne by vás nepustili v šatách čo sú na obrázku. Neberme do úvahy mešity a arabské krajiny.

xSx
698 příspěvků 23.2.18 10:04

@giuliettka myslím, že například Itálii jsou někde hákliví na vstup odhalených turistů do kostela (nohy i ramena)…
jinak k otázce @ChrpověModrá : cokoli bude vypadat blbě, když hlavní motiv šatů je na odhalených zádech. Jsem zajedno s názory ostatních, že pokud to nevydržíte takhle odhalená, tak vyberte jiné šaty. Nebo léto. I když i tam hrozí blbý počasí. Chápu, že jsou Vaše vysněné, ale fakt zvažte jinou variantu.

Bossygirl
619 příspěvků 23.2.18 10:59

@giuliettka Měla jsem na mysli styl modelu, neradila jsem to. Ty šaty totiž nemají styl vhodný pro svatbu v kostele vůbec.

Bossygirl
619 příspěvků 23.2.18 11:18

@Linie Na jsem Vás zmínila spíš proto, že s Vámi souhlasím.

giuliettka
4574 příspěvků 23.2.18 11:21

@xSx Áno turistov. Na svadbu na obrad vás pustia v šatách s odhalenými ramenami. Nielen nevestu, ale aj svadobných hostí. Všade. Naozaj verte mi. :-)

xSx
698 příspěvků 23.2.18 13:14

@giuliettka jo aha, já zas neměla na mysli svatbu :)

kolúch
577 příspěvků 23.2.18 14:44

Nevesta je snáď diagnóza. Vrtenie psom pre ten jeden vysneny deň.

vonam
15 příspěvků 23.2.18 15:03

Tak pokud jste si ty šaty ještě nekoupila, tak si to rozmyslete!
a když už je musíte mít: Šaty vypadají no..typická půjčovna, takže bych si tam klidně došla i pro bolerko.

vonam
15 příspěvků 23.2.18 15:22

Myslím, že by šaty s rukávem a „oblečenějšími“ zády byly lepší.

barvinok
651 příspěvků 23.2.18 17:17

,

Příspěvek upraven 02.10.18 v 22:34

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek