Svatba v listopadu, čím začít ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
zuznohavicka
1 příspěvek 2.6.14 11:37
Svatba v listopadu, čím začít ???

Dobrý den před třemi dny jsem byla požádááána o ruku!!! A teď to začíná, chtěli bychose vzít hned na podzim v listopadu, tolik věcí co bych měla zvládnout, maminka se segrou mi slíbili pomoc, ale teď čím začít, s čím teď nejrychleji začít? Co Vám nejvíce pomáhalo? Jsem z toho celá zmatená.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Reakce:
Karin
3948 příspěvků 2.6.14 11:47

Blahopřeji a doporučuji svatební weby, tam najdete takovou hromadu tipů, rad a zkušeností, kolik my tady nedáme dohromady, a hlavně podobně „postižené“ uživatelky :-)
Hlavně si nejdřív zamluvte termín na radnici (nebo kde se chcete vzít), od toho se odvíjí všechno další.

Caralina
916 příspěvků 2.6.14 12:07

No pro začátek se hlavně uklidnit :-)), pak si zamluvit termín na radnici ( nebo kde to budete chtít mít ) a pak se zamyslet nad tím, jak to vlastně chcete pojmout a od toho se odvine všechno ostatní.

skylor
166 příspěvků 2.6.14 12:11

Mrkněte na beremese.cz, to je portál věnovaný svatbám. Najdete tam vše důležité + i diskusní fórum.

Edit: a tady jsem na Googlu našla tento kalendář svatebních příprav: http://www.svatebniinfo.cz/…rav-359.html, vše důležité tam asi bude.

Příspěvek upraven 02.06.14 v 12:38

Dixie Sunday
418 příspěvků 2.6.14 12:32

Ja by som, naopak, beremese ani mojasvadba príliš nečítala, ak nie ste vyslovene postihnutá organizovaním svadby. Niektoré skúsenosti sú fajn, ale vkus môže byť dosť odlišný.

V prvom rade si samozrejme zahovorte termín svadby, teda či už v kostole, na radnici alebo niekde inde. Následne si určite rozpočet, vyberte miesto svadobnej hostiny. S časovým predstihom je dobré rezervovať fotografa a kameramana a šaty v svadobnom salóne. November je ale fajn, hlavná sezóna svadieb už pominula a termíny u všetkých „poskytovateľov služieb“ by mali byť o poznanie voľnejšie.

yanulla
767 příspěvků 2.6.14 12:41

Nejdřív si stanovte pevné datum a zamluvte si místo, šaty a fotografa. Zbytek je v pohodě a máte čas! Gratuluji :-)

Ravenna
54 příspěvků 2.6.14 12:51

Jedná má oblíbená osoba mi kdysi říkala, že je nejdůležitější mít ženicha a termín :D to první máte, to druhé dolaďte včetně místa. Jako třetí důležité mi bohužel v tomto neromantickém světě přijdou peníze :(. Sestavte si rozpočet (možná raději trochu nadnesený) a snažte se do něj vejít ;) inspiraci bych hledala na již zmíněných serverech, eventuálně na Pinterestu. Rada na závěr, zachovat klid a uvědomit si, že je to Váš den a ne den rodičů, družbů, babiček…
P. S.: Gratuluji a ať se vše vydaří dle představ.

Gatita
302 příspěvků 2.6.14 13:25

Mám čerstvě po svatbě, měli jsme na organizaci asi stejně času jako Vy a zvládlo se to úplně v klidu, takže žádný stres :-)
Nejdůležitější je se rozhodnout, jak to pojednáte:

  1. Malá vs. velká svatba
  2. Rozpočet
  3. Rychlovka (obřad, jídlo a konec) vs. celodenní akce
  4. Promyslet místo konání s ohledem na to, jestli budete chtít všechno na jednom místě, nebo jestli bude potřeba řešit nějaké přesuny, ubytování a apod.
  5. Ostatní (konkrétní místo, dodavatelé…) už šlo vylučovací metodou velmi rychle.

Doporučuju hlavně vyjít z toho, jakého jste založení (jestli chcete velkou parádu, nebo něco civilního, jestli spíš venkovskou tancovačku nebo radši uhlazenou recepci)a zohlednit kdo na svatbě bude (jestli 90 % hostů budou roztřesené babičky z venkova nebo mladá protřelá krev).

Beremese se mi moc neosvědčilo, přišlo mi lepší rozhodit sítě mezi známými.

Jinak my jsme vlastně neměli klasický oběd, sešli jsme se všichni až před obřadem, který byl odpoledne. Měli jsme potom pro všechny takovou recepci a musím říct, že to bylo senzační.

vbu
57 příspěvků 2.6.14 13:45

Já měla svatbu v říjnu a na beremese jsem neměla nervy. Nejlepší je sehnat někoho z okolí kdo měl svatbu a ví co a jak v rámci Vašeho místa (jaká je dobrá restaurace,…) To, co napsala
Gatita je skvělý návod. Ještě bych se rozmyslela, zda chci svícu a obřad jen s rodinou nebo třeba svatbu a pak party i s kamarády. Fotografa je často taky potřeba zamluvit dopředu, i když v listopadu už tolik svateb není. Na prstýnky se musí počítat taky cca s měsícem. Já se chystala asi v tomto pořadí: datum, místo na obřad, prstýnky, šaty, svatební oznámení, místo na party, jídlo na party, fotograf, hudba. Mně nejvíc poradily kamarádky co měly svatbu přede mnou. Třeba kde sehnaly šaty, prstýnky.

trinita
323 příspěvků 2.6.14 18:22

Pri všetkých svadbách, pri ktorých som zatiaľ „asistovala“, najdôležitejšie bolo zladiť termín obradu na úrade/v kostole s voľným termínom niektorého do úvahy pripadajúceho reštauračného zariadenia… aj keď v novembri by už tie termíny v Čechách nemuseli byť také plné (u nás na Slovensku práve vtedy začína sezóna stužkových)…

shirla
882 příspěvků 2.6.14 19:04

Beremese.cz

Bookworm
229 příspěvků 2.6.14 22:23

Tak hlavně je dobré si uvědomit, co je pro vás důležité a jak to chcete vy.
Na beremese je potřeba hodně filtrovat - nenechat se vystresovat, kolik fotek „co už máme“ mají jiné nevěsty a postupovat podle sebe.

Např. my jsme měli hned jasné místo a taky čas (odpoledne, bez oběda pro všechny hosty, chtěli jsme ho před obřadem pro velmi blízkou rodinu). Na té naší maloměstské matrice nás uzemnili, že to naše místo se bude zavírat a že jestli si myslíme, že nás oddají odpoledne, tak jsme pěkně vedle (protože VŠECHNY nevěsty chtějí svatbu před polednem, aby se stihl oběd, protože se to tak dělá a oni - úředníci na matrice- by na nás museli čekat a měli by zkaženou sobotu.) Termín jsme přizpůsobili uzavírce, čas byl teda velký kompromis a ještě jsme ho najisto věděli asi až měsíc před svatbou, takže hosti pozvaní, jenom nevěděli na kdy :D

Šošanah
1224 příspěvků 2.6.14 22:35
@vbu píše:

Ještě bych se rozmyslela, zda chci svícu…

Co to prosím znamená?

yako
3225 příspěvků 2.6.14 22:48

@zuznohavicka A nechcete si to ještě rozmyslet?

Maedl
16 příspěvků 2.6.14 22:53

@Šošanah Louceni se svobodou / zpivani (na Vysocine)

iga
1470 příspěvků 2.6.14 22:54

@zuznohavicka
Jste zmatená - to je dost zřetelné. Takže nejlepší bude, když začnete tím, že se trochu uklidníte. Až se vydýcháte, možná zjistíte, že krásnou svatbu lze zařídit a prožít i bez rad z internetu. Záleží totiž jen na vás, a na tom, co vlastně chcete vy. Podle toho, jak jste zformulovala dotaz, mám trochu strach, že jste ideální kandidátka na oškubání ve svatebním byznisu, dejte si pozor. Jinak ovšem gratuluji a přeji hodně štěstí.

Šošanah
1224 příspěvků 2.6.14 23:00

@Maedl Díky! A jakou roli tam hraje ta svíca?

Maedl
16 příspěvků 2.6.14 23:16

@Šošanah To bude muset potvrdit nekdo z Uherskeho Hradiste a okoli. :) Ja na svicu byla pozvana jednou. Byla tam velka spousta jidla a piti, ale na svice (ani svicky) si nevzpominam :)

Moir
2557 příspěvků 3.6.14 08:40
@iga píše:
Podle toho, jak jste zformulovala dotaz, mám trochu strach, že jste ideální kandidátka na oškubání ve svatebním byznisu, dejte si pozor. Jinak ovšem gratuluji a přeji hodně štěstí.

podle zkušeností kamarádek, nikde neříkat, že ta kytice je svatební, dort je svatební, hostina svatební, ale třeba oslava promoce, výročí, cokoli, služba bude stejná, s přívlastkem svatební cena trojnásobná

Gatita
302 příspěvků 3.6.14 08:51

@iga Kandidátka na oškubání - trefný výraz! Je pravda, že jakmile někde vypustíte z úst, že se budete vdávat, začnou se na Vás valit ty nejneuvěřitelnější nabídky všech možných i nemožných služeb, a to samozřejmě za velmi speciální ceny :-) Takže pokud po něčem opravdu netoužíte, nebojte se to zatrhnout. Většina obchodníků má prostě ty svoje svatební pakety, které se snaží nacpat každému, takže nám, jako dvěma bohatě dospělým kancelářským introvertům hrozilo, že budeme muset pózovat pod baldachýnem, ukazovat podvazky, vozit se na lodičce a zametat střepy u nohou nějakého hospodského provozního. Ale nedali jsme se! I když zpětně koukám, že i tak jsme měli spoustu věcí navíc…
Například květiny. Nedávno jsem někomu kupovala pugét. Květinářka se mě jen zeptala na představu a na cenu. Za 400 jsem si na počkání odnesla nádhernou kytici. Za svatební jsme dali 1500, hezká byla stejně jako ta za 400, ale musela se objednávat a byly kolem toho tance :-)

Lála_druhá
471 příspěvků 3.6.14 13:05
@Maedl píše:
@Šošanah To bude muset potvrdit nekdo z Uherskeho Hradiste a okoli. :) Ja na svicu byla pozvana jednou. Byla tam velka spousta jidla a piti, ale na svice (ani svicky) si nevzpominam :)

Jasně, svíca je rozlučka se svobodou. Velmi často daleko větší akce než samotná svatba. Dělá se tak týden nebo dva před svatbou. Spousta lidí (hlavně kamarádi nevěsty i ženicha), jídla, pití, nějaká muzika (nejčastěji cimbálová), od večera do rána… :-D

Mylady2
12413 příspěvků 3.6.14 15:42

@Lála_druhá to je jako společná rozlučka se svobodou? :-O to jsem nikdy neviděla.

Mylady2
12413 příspěvků 3.6.14 15:44

@Gatita tuhle jsem kupovala 5 růží a platila jsem 480kč :-D to by mu asi na kytici nestačilo :-O

Mylady2
12413 příspěvků 3.6.14 15:45

@zuznohavicka nejvíce pomůže koordinátorka. Její role hlavně během toho dne je téměř nepostradatelná :-)

Karin
3948 příspěvků 3.6.14 16:20

@Mylady2 : investice do koordinátorky má podle mě smysl pouze u velkých nebo společensky důležitých svateb… nejen vzhledem k ceně, ale i vzhledem k tomu, že je nesmysl platit si někoho na koordinaci akce pro dvacet, třicet lidí :) Tedy alespoň já žiju v domnění, že takovou menší akci našinec dokáže ukočírovat sám. Resp. nevím o tom, že by to naši předkové nezvládli bez svatebního agenta. Čili já bych nevěstu neděsila tím, že koordinátorka je nepostradatelná :)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek