Svatební nebe - peklo

Fotoalbum tématu (485) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Denyna
4105 příspěvků 10.5.16 14:20

.

Příspěvek upraven 08.09.17 v 10:50

Qara
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.16 14:21

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 22:09

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.16 14:23

@Qara Ale na tej lúke hrozí, že Vám to pokazí niekto iný. :-D

Zuzulli
723 příspěvků 10.5.16 14:24

@MP_vinnie Když jsem před lety po maturitě dělala průvodkyni na renesančním zámečku, tak tam byla obřadní síň, kde se konaly svatby. Šlo o obřadní síň přilehlé obce, nikoliv něco speciálního na zámku. Zámeček se v té době ještě restauroval, takže nejezdilo moc návštěvníků (navíc byl ještě červen) a my průvodci trávili většinu dne v místnosti vedle obřadní síně jinou prací než prováděním. A když jsme přes zeď slyšeli, jak ty svatby probíhají, stejný proslov starostky (nebo kdo to tam oddával), stejná příšerná zpěvačka doprovázená elektrickým piánem a míjení svatebčanů téměř ve dveřích s jinou svatbou, nás všechny natolik znechutilo, že jsme odsud pak odjížděli s přesvědčením, že tohle nikdy absolvovat nehodláme. Proto jsme s přítelem mluvili o tom, že naše svatba bude jednou někde venku, v zahradě, na louce, prostě kdekoliv venku a jen s rodiči a sourozenci.

MP_vinnie
274 příspěvků 10.5.16 14:25
@Denyna píše:
Já zas nemám ráda svatební přejezdy, tak jsem se podle toho prostě zařídila.

Ja zas miluju svatebni kolony a pruvody. Kazdy ma asi neco.

Denyna
4105 příspěvků 10.5.16 14:28

.

Příspěvek upraven 08.09.17 v 10:50

MP_vinnie
274 příspěvků 10.5.16 14:28
@Zuzulli píše:
A když jsme přes zeď slyšeli, jak ty svatby probíhají, stejný proslov starostky (nebo kdo to tam oddával), stejná příšerná zpěvačka doprovázená elektrickým piánem a míjení svatebčanů téměř ve dveřích s jinou svatbou, nás všechny natolik znechutilo, že jsme odsud pak odjížděli s přesvědčením, že tohle nikdy absolvovat nehodláme.

Pozor na to, stejne budete mit nejakeho mluvciho z radnice. Hudbu doporucuji mit kazdopadne vlastni, ale s tim nebyva problem, v kostele ani na radnici.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.16 14:36
@chioo píše:
@MP_vinnie Asi je to jak psala Qara - chuť mít svatbu ne hezčím místě, ideálně nějakém, ke kterému má daný pár vztah.
Zuzulli
723 příspěvků 10.5.16 14:36

@MP_vinnie Tak to mi je jasné, jen mi to přijde mnohem osobnější a intimnější, než ta obřadní síň. Ale já mám celkově ke svatbě trochu jiný přístup, pro mě to je napůl intimní vyznání lásky někomu, s kým chci strávit zbytek života a napůl pak uzavření pragmatické smlouvy. Ani k jednomu pak nepotřebuji obecenstvo a dělat nějaké „divadlo“. S přítelem jsme se na tom naštěstí shodli a domluvili se na maličké svatbě někde venku, jen s rodiči a bratry jako svědky. V té obřadní síni jsem měla pocit velkovýroby.

A666
419 příspěvků 10.5.16 14:37
@MP_vinnie píše:
Pozor na to, stejne budete mit nejakeho mluvciho z radnice. Hudbu doporucuji mit kazdopadne vlastni, ale s tim nebyva problem, v kostele ani na radnici.

byste se divila, my máme možnost buď pianista (v obřadní síni je krásné koncertní křídlo a on hraje na elektrické klávesy :( ) nebo nic…

rasaNori
923 příspěvků 10.5.16 14:42

My to budeme mít na louce, ale protože nás bude více jak stovka, s tím že pro všechny je chatička (ehm :D ), ale ta je bohužel za čárou, takže tam to být nemůže. A aby se nemuselo přejíždět, je to na nejbližším možném místě :D

MP_vinnie
274 příspěvků 10.5.16 14:43

@A666 Jaky k tomu uvedli duvod?

chitrá alex
292 příspěvků 10.5.16 14:44

Možná se to sem hodí. Trocha beletrie. Trochu jsem to zkrátila, snad mi to vdavekchtivé i ti ostatní prominou Ústřední postavou tohoto dramatu byla matka nevěsty (MN). Ani nevěsta, ani ženich, ba ani pastor. Matka na to měla sedm měsíců a žádný detail neměl být ponechán náhodě nebo lidskému omylu.
Byl najatý osmnáctičlenný orchestr žesťových i dřevěných dechových nástrojů. (Kostelní varhany prostě nestačily – jsou moc „kostelní“.) Nejenže družičky měly mít šaty na zakázku, ale i smokingy pro ženicha a jeho družinu byly z obchodu – kdepak z půjčovny, co vás napadá. Z obchodu. Jako by to ještě nestačilo, tak snubní prsten byl klenotníkovi vrácen, aby do něj mohl vsadit větší kámen. MN to v tichosti financovala. Když říká, že ta paní byla vyšinutá, myslím tím VYŠINUTÁ.
Nemilosrdný osud už se valil po cestě a nastala hodina pravdy. Slavnostně odění hosté zaplnili kostel. Bylo zapáleno tolik svíček, že den vedle toho byl jak večerní soumrak. Z kůru, kde byl orchestr, se snášela velebná hudby. A MN majestátně plula uličkou s důležitostí operní divy při premiéře. Ještě nikdy v životě se matka nevěsty neposadila s větším uspokojením. Dokázala to. Zářila, rozdávala úsměvy, vzdychala.
Hudba se ztišila a devět – počítám dobře, devět – načančaných družiček napochodovalo dlouhou uličkou, zatímco vyšňořený ženich se svou družinou apaticky kráčel na své místo.
A konečně, ach konečně, orchestr spustil svatební pochod. Přichází nevěsta. Před ní čtyři princezničky nadšeně rozhazují okvětní lístky a dva malí kluci nesou prstýnky – každý jeden. Shromáždění povstalo a všichni se dychtivě otočili.
Ach ta nevěsta. Oblékali ji několik hodin, ne-li dní. V jejím těle nezbylo ani trochu adrenalinu. Zůstala sama se svým otcem v přijímací síni kostela a během nekonečného průvodu družiček chodila kolem stolů přetékajících lahůdkami a roztržitě ochutnávala. Nejdřív malé růžové, žluté a zelené peprmintové bonbóny. Pak přešla ke stříbrným mísám s různými oříšky a vyzobávala pekanové ořechy. Pak si dala jednu dvě sýrové kuličky, nějakou tu černou olivu, hrst polévaných mandlí, páreček napíchnutý na ozdobném párátku, několik krevetek zabalených do plátečku slaniny a krekr s paštičkou. A zapila to sklenkou růžového šampaňského. Tu jí dal otec. Na uklidněnou.
Když nevěsta vstoupila, neupoutaly vás její šaty, ale její obličej. Byl bílý. Protože uličkou kráčel živý odjištěný granát.
Nevěsta zvracela.
Zrovna když kráčela kolem své matky.
Tím „zvracela“ nemyslím nějaké malinké ublinknutí do kapesníčku, jaké bychom si představovali u dámy. Jednoduše se poblila. Na to neexistuje slušné slovo. Prostě ohodily presbytář, dvě družičky, ženicha, kluka co nesl prsten, a mě. Když nevěsta vyvrhla předkrmy, šampaňské a zbytky důstojnosti, zhroutila se do náruče otce, zatímco ženich se posadil na podlahu přesně tam, kde stál. Byl tak otřesený, že nemohl vůbec fungovat. A matka nevěsty omdlela. Zhroutila se jako hadrová panenka.
Předvedli jsem tam před oltářem takové protipožární cvičení, jaké by mohli překonat snad jen bratři Marxové.
A co jsme tedy udělali? No vrátili jsme se do reality. Hosté byli vyzvání, aby se přesunuli do přijímací síně, ale nejedli a nepili tolik, jako by jedli a pili za jiných okolností. Nevěstu chlácholili, umyli, nastrojili do šatů jedné družičky. Ženich, který už se vzpamatoval, ji líbal a objímal. (Vždycky ho za to bud mít ráda. Když řekl „v dobrém i ve zlém“, myslel to vážně.) V obřadu jsme pokračovali tam, kde byl přerušen, tichem zněla sólová flétna, zaznělo, co zaznít mělo, a vše se zpečetilo. Všichni slzeli, jak se to na svatbách sluší a patří – hlavně proto, že ženich po celý obřad nevěstu objímal. A žádný ženich nevěstu nepolíbil tak něžně jako on.

chioo
292 příspěvků 10.5.16 14:44

@Giulietta když se někdo chce brát v „mekáči“, pro mě za mě - klidně :-D třeba se tam poznali nebo je to jejich oblíbený lokál…

pavka_l
1026 příspěvků 10.5.16 14:47

@Giulietta Ta fotka s koňmi v pozadí je taková romantická. A symbolická.

A666
419 příspěvků 10.5.16 14:49
@MP_vinnie píše:
@A666 Jaky k tomu uvedli duvod?

Není na to prostor a čas… jako já po tom nějak extrémně nepátrala, klavírista vypadá ok, i když na to koncertní křídlo by to asi bylo o něčem jiném :)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.16 14:55

@A666 V mojej rodnej dedinke stačí zaplatiť klaviristovy jeho bežnú taxu, aby neprišiel o živobtie a možete si tam doviesť aj Franza Lizsta. :-D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.16 14:57
@chioo píše:
@Giulietta když se někdo chce brát v „mekáči“, pro mě za mě - klidně :-D třeba se tam poznali nebo je to jejich oblíbený lokál…

No a tie romantické lúky a pláže posobia na ostatních rovnako ako ten Mekáč. :-)

billie
374 příspěvků 10.5.16 15:54

Podla mna su na svadbe najdolezitejsie 4 veci, ktore sa daju ovplyvnit:

1. aby to bol spravny partner
  2. aby nevesta vyzerala tak, ako si ona sama vysnivala
  3. dobry fotograf
  4. obrucky

Myslim, ze posledne dve veci su tie, do ktorych vyberu sa oplati investovat cas aj peniaze, pretoze fotky a obrucky su povacsine tie veci, ktore su neskor stale na ociach.

emef
2425 příspěvků 10.5.16 16:08

@Giulietta Na které ostatní? ;-) Na mě třeba působí depresivně svatby v kostele. Na svatbu na pláži bych přijela ráda už proto, že pláž rovná se moře. :-)

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.16 16:14

@chitrá alex
Fulghum?

Příspěvek upraven 10.05.16 v 16:19

SweetPotato
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.5.16 16:18

@A666
Není to spíš tím, že klávesista je něčí kámoš? Známí takhle kdysi nesměli mít jiného, než určeného fotografa, ty fotky pak žádná sláva, což o bylo o to smutnější, že mezi hosty jeden schopný svatební fotograf byl.

chioo
292 příspěvků 10.5.16 16:32

@Giulietta No dobře, ale pokud to na hromadu lidí působí jako „je to jejich věc, ať se berou, kde chtěj“, tak je všechno v pořádku ;-)
Lidi jsou různí a to, že maj jiný vkus nebo názor než já přece neznamená, že je budu považovat za blbce nebo podivíny. Tolerance je pěkná vlastnost ;-)
Btw. pokud Vás někdo pozve na svatbu a Vám se místo nebo forma bude příčit, nemusíte tam, ne?

Atlacoya
2730 příspěvků 10.5.16 16:35

Svatby na louce mají nevýhodu těžšího terénu, tak je třeba mít na mysli, zda se tam babička s dědečkem a stoletou tetičkou vůbec dostanou. A nevšední grilovačka místo nudné restaurace, kde nejen stařečci úpí na lavicích bez opěradel taky nemusí být to pravé.

chioo
292 příspěvků 10.5.16 16:40

@Atlacoya Všechno má svá pro a proti. Každopádně si myslím, že svatba je o snoubencích a že by měla být taková, jakou ji oni chtějí nebo mohou mít…

Stránka:  « Předchozí 1 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 147 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek