Svatební šaty - které zvolit?

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Lalita
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.16 12:00

@MaeGandal Jj, myšleno jako inspirace. :)

Anka F.
215 příspěvků 16.01.16 12:20

@maskover a ostatní Šaty, kt. jste postovala včera ve 13:14 jsou podle mě zcela v pohodě. Jiná realita má sice pravdu, že se Vám asi budou v pase krabatit, ale myslím, že se to dá eliminovat nějakým vhodným (stahujícím) spodním prádlem, nebo případně něčím podobným korzetu.

Rada najděte si dobrý salón, dobrou švadlenu… je rada někoho, kdo ví, co chce, má s šitím na míru zkušenosti a patrně má dost peněz a možnost si vybrat dobrou švadlenu (salón) i kvalitní látku. Na menší městě to bude asi jiné než v Praze.

Pokud jsou pro Vás včerejší šaty ze 13:14 nejschůdnější možnost (finanční, časová aj.), běžte do toho.

Inspirativní šaty od Allanie, Guiliety i Lality jsou nádherné - ALE, obávám se, že na originální ve stejné kvalitě a provedení nemáte peníze a ušití PODOBNÝCH na míru, nemusí dopadnout stejně.

SunEclipse
525 příspěvků 16.01.16 12:21
@MaeGandal píše:
svatební šaty s rukávy se nedělají moc často. V půjčovnách se bojím, že nebudou vůbec

existuje alespoň jedna půjčovna, kde je mají :)
http://images1.eu.web-assets.com/…0090/155.jpg?…

Linie
2020 příspěvků 16.01.16 12:41

@SunEclipse Šaty s rukávem má každý trochu schopný salon, je to trend již nejméně dva roky, takže stačil za tu dobu přijít i k nám.
Před tím byly bolerka.

SunEclipse
525 příspěvků 16.01.16 12:48

@Linie já o tom nepochybuji, to @MaeGandal měla strach :D

Barrbarrella
171 příspěvků 16.01.16 12:56

Musi se hledat. Muj pozadavek skoro pred 2 lety byl, bez korzetu, s rukavama a bez dortoidni sukne. Ooobrovsky problem, ale nasla :-D a pujcovne pri 5. tis. jsem malem omdlela :-D Sedli jakmprd na hrnec a pritom je pry nikdo nechtel. Ja je sundala az v 6 rano nikde nic netlacilo, material bozsky, proste pohadka :-)

MaeGandal
767 příspěvků 16.01.16 13:13

@SunEclipse @Linie a vy mate pocit, z tech fotek v prvnim prispevku, ze ma zakladatelka po ruce alespon trochu schopny salon? ja ne

Linie
2020 příspěvků 16.01.16 13:24

@MaeGandal Zakladatelka je z Prahy, tady je přes dvacet! salonů, různých kvalit a cen, výběr je snad dostatečný. Ne všechny jsou však kvalitní…

sinderella
90 příspěvků 16.01.16 13:25
@MaeGandal píše:
@SunEclipse @Linie a vy mate pocit, z tech fotek v prvnim prispevku, ze ma zakladatelka po ruce alespon trochu schopny salon? ja ne

Ježiš tak vdává se jednou za život, to je v dnešní době fakt takový problém se poohlédnout po pořádném svatebním salonu?

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.16 13:50
@Linie píše:
@Giulietta V krátkých šatech se vdává hodně nevěst. Stále víc svateb je v přírodě, zámky již nejsou tak populární, proto ty krátké šaty. Bonus je, že stojí zhruba polovinu toho, co ty princeznovské. Některé se s barevnými doplňky dají nosit i po svatbě.

Ale šaty z kterých vyberá @maskover sú dlhé. Medzi obrázkami, ktoré ponúkla, že skúšala nie sú ani jedny šaty krátke, tak nevidím dovod dávať ako tip krátke šaty, ktoré postovala @Lalita . Ani nechápem prečo majú byť za polovicu tých princeznovských. Z postu @maskover nemám pocit, že by to chcela hlavne čo najlacnejšie, najednoduchšie a čo najskor za sebou. :-)
A do tej vety, že v tých šatách z odkazu @Lalita, by som si jako nevesta nepripadala, som zabudla napísať slovo ja. Mne osobne šaty s gumou okolo krku a v pase, svadobné nepripadajú, ani keby boli z najluxusnejšej krajky světa. :-D

Linie
2020 příspěvků 16.01.16 13:58
@Giulietta Moje reakce o krátkých šatech byla na vaše
@Giulietta píše:
@Lalita Ale tak dať ako príklad (pre niekoho kto vyberá vo večerných róbach) šaty ku kolenám, ktoré strihom pripomínajú letné šaty spíchnuté doma na kolene je divné. V tých posledních šatách by som si ako nevesta nepripadala ani keby všetci ostatní mali na sebe čierný čádor.

Krátké šaty jsou opravdu na svatbu běžné. Stojí méně proto, že nejvíce látky se spotřebuje na sukni. Zatímco na kolovou sukni ke kolenům potřebuji 1.5m, na stejnou sukni v délce na zem je spotřeba 5m. Krát počet vrstev, větší pracnost při stříhání i při šití - prostě se to nasčítá.

Linie
2020 příspěvků 16.01.16 14:00

@Giulietta Krátké šaty většinou salony nevedou, příp. mají 1-2 kousky.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.16 14:01
@Lalita píše:
@Giulietta Ano, chtěla jsem ukázat i jiný styl…Nevím, jaké má slečna tazatelka možnosti, představy a kolik času, ale třeba ještě změní názor.

Ja dúfam, že nezmení. Že sa bude vydávať v dlhých, bielých, nadýchaných, princeznovských. Krátke šaty ku kolenám može nosiť do konca života deň čo deň. Može v nich aj do sámošky pre rohlíky. Dlhé bielé až po zem si vezme len raz za život, aj keby od svadby až do dochodku chodila na všetky bály sveta a nosila veľkovečerné toalety častejšie jko Anglická kráľovná, tak biele už nikdy nebudú. :-D
@maskover Hľadajte ďalej a užijte si aj to hľadanie, skúšanie, prípravy a veľa šťastia v manželstve. Blahoželám.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.16 14:05
@Linie píše:
@Giulietta Moje reakce o krátkých šatech byla na vašeKrátké šaty jsou opravdu na svatbu běžné.

Ja viem, ale pripadá mi to jako keby sme na otázku, ako najlepšie umývať hlavu na ktorej sú dredy dávali rady typu, kúpte si žehličku a kulmu a každé ráno vyčešte kudrlinky. :-D

Linie
2020 příspěvků 16.01.16 14:27

@Giulietta Nevěsty na šatech šetří, buď si objednají v Číně nebo se vdávají v krátkých šatech. Některé šetří na to, aby jim zbyly peníze na nezbytnosti jako je výzdoba stolu i místnosti, fotokoutek, strom přání, košíček na vývazky, dárky pro svatebčany, potahy na židle, organzu nebo jutu na stůl a všechny další hlouposti, bez kterých se současná nevěsta nevdá. Šetří se na prstýncích /hit jsou prsteny z oceli/, oznámení se dělá na počítači, často se i jídlo zajišťuje vlastními silami. Všechny se zhlédly v amerických filmech a chtějí mít svatbu se sto hosty! Je to přece jejich den!

VeronikaProsteNika
269 příspěvků 16.01.16 14:29

@Allania
Jé, ty druhé váni postované jsou moje svatební…úplně mi ukápla slza, náš svatební den byl naprosto úžasný :-)

sinderella
90 příspěvků 16.01.16 15:38
@Linie píše:
@Giulietta Nevěsty na šatech šetří, buď si objednají v Číně nebo se vdávají v krátkých šatech. Některé šetří na to, aby jim zbyly peníze na nezbytnosti jako je výzdoba stolu i místnosti, fotokoutek, strom přání, košíček na vývazky, dárky pro svatebčany, potahy na židle, organzu nebo jutu na stůl a všechny další hlouposti, bez kterých se současná nevěsta nevdá. Šetří se na prstýncích /hit jsou prsteny z oceli/, oznámení se dělá na počítači, často se i jídlo zajišťuje vlastními silami. Všechny se zhlédly v amerických filmech a chtějí mít svatbu se sto hosty! Je to přece jejich den!

A pekelná svatba je na světě, milion serepetiček a kravin (strom přání? fotokoutek? wtf) a nevěsta v šatech z Číny… no co, každý podle svého gusta

Gorilka
1136 příspěvků 16.01.16 15:45

Už víc jak tisíc let je železný prstýnek znakem chudých lidí. To že chudí posledních cca 150 let mají svatební prstýnky z drahého kovu je jen módní vlna. Tudíž je nákup svatebních prstýnků z oceli návrat k tradicím ;-)

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.16 20:56
@Anka F. píše:
Inspirativní šaty od Allanie, Guiliety i Lality jsou nádherné - ALE, obávám se, že na originální ve stejné kvalitě a provedení nemáte peníze a ušití PODOBNÝCH na míru, nemusí dopadnout stejně.

Sú to šaty značky Amelia Sposa a podobné ma aj Pronovias. Obe značky sa v Prahe požičiavajú v cene od 8-20 tisíc. Aj tie najdrahšie, kde je to požičovné 20 tisíc sú jedná priemerná výplata, takže o tom, že na to nebudú peniaze by sa dalo polemizovať. Nemusí si tie šaty predsa kupovať, veď postuje fotky z požičovne, takže proti požičaniu šiat asi nemá výhrady.
@maskover Ja som mrcha zvedavá, tak nie že ma tu necháte neinformovanú a budem Vám musieť prísť na svadbu, aby som neskapala od zvedavosti, čo ste nakoniec vybrala. :-D

stricc
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.01.16 21:12

@Linie tak bych řekla, že by snad tazatelka udělala nejlíp, kdyby se nevdala vůbec, protože z pár zkušebních fotek nepříliš vydařených šatů je přece jasný, že by vlastní svatbu na úrovni nezvládla.
Prokristapána.

JanieB
134 příspěvků 17.01.16 17:26

Mně tu byly velice pochváleny tyto šaty - http://www.modnipeklo.cz/inspirace/2720/, jsem taky malá (cca. 160 cm) a řešila jsem podobný problém. Moje „výherní“ šaty jsou ze salonu Natali z Prahy, měli tam velký výběr, moc pěkných šatů a ceny nijak šílené na centrum Prahy, čekala jsem mnohem vyšší ceny:-) Doporučuju se tam podívat, je to na I. P. Pavlova

sairon
3 příspěvky 17.01.16 18:16
@Barrbarrella píše:
Musi se hledat. Muj pozadavek skoro pred 2 lety byl, bez korzetu, s rukavama a bez dortoidni sukne. Ooobrovsky problem, ale nasla :-D a pujcovne pri 5. tis. jsem malem omdlela :-D Sedli jakmprd na hrnec a pritom je pry nikdo nechtel. Ja je sundala az v 6 rano nikde nic netlacilo, material bozsky, proste pohadka :-)

prozraďte salón :) děkuji

Barrbarrella
171 příspěvků 17.01.16 21:23

@sairon Jisteeeee :-D rada se tam vracim :-) maji tam takove mormalnejsi saty. Je to Svatební salon Emilie Gvoždíkové, Drahovice, Karlovy Vary. :-)

maskover
5 příspěvků 17.01.16 23:13

Děkuji, že se našel někdo odvážný a napsal i něco hezkého - proti všem co se tu tak hezky rozjeli :) Trošku mi to připadá, že to tu funguje vše podle prvního příspěvku, najednou mají všichni stejný názor :) Asi jsem měla hned na začátku napsat, že krajka a tyl se mi zrovna moc nezdá. A v úzkých šatech se necítím. Určitě si svatbu udělám podle svého, a to, že nebudu mít šaty zrovna podle poslední módy mě naprosto netíží, za dva roky to bude stejně zase úplně jinak, a až si fotky budu jednou prohlížet, tak už vůbec nebude nikdo tušit, jaký byl zrovna ten rok trend. Hlavně aby se líbily mně, byly bílé a dlouhé a na první pohled patrné, že fotky jsou ze svatby :) A ano, chci být za princeznu :) No asi jsem se neměla ptát na stránkách, kde je prohřešek vzít si o rok starší model :) moje chyba :)

Jiná Realita
13791 příspěvků 18.01.16 01:37

Bože, jak já bych si přála, aby tyhle dotazy konečně vznesl někdo, kdo počítá s tím, že to, co se mu poradí, může být úplně mimo toho, co si sám představuje, kdo unese trochu kritiky a jiných názorů a kdo na konci nepovzdechne, že se nebyl zeptat raději někde jinde (kde mají na věc úplně týž názor jako on sám a proto nikdy nezíská skutečnou zpětnou vazbu nebo třeba nějaké obohacení pohledem jiných lidí). že se tady třeba ti, kteří se snaží poradit ze všech sil, dočkají aspoň věty začínající „to by mě samotnou nenapadlo, ale zní to dobře“, nebo „máte pravdu“ nebo „děkuji za vaše rady“…

proč se vlastně lidi (nejen tady, ale i v poradně, kde je to železným pravidlem) chodí vůbec na něco ptát, když 95% z nich nakonec ocení pouze názor (velmi často jediný), který podpoří jejich teorii, pohled na věc a vkus, i kdyby 99% ostatních bylo přesvědčeno o opaku.

@maskover
mám pro vás ještě radu do života - když hodně lidí, kteří vás vůbec neznají, říkají totéž, zpravidla to znamená pouze jednu věc - mají pravdu. není to tím, že by byli stádo bez ducha, které se řídí prvním názorem.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek