Svatební šaty - midi, dlouhé, ke kolenům?

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Dorotka0
15 příspěvků 23.1.18 10:04
svatební šaty - midi, dlouhé, ke kolenům?

Zdravím,
hned na úvod jedna informace. Tohle téma mám i v sekci „peklo radí“ jen bych o tom chtěla i diskutovat.

Vybírám si na červen svatební šaty a nevím jaké zvolit. Svatba bude venku naboso a klasické dlouhé šaty by mohli být špinavé, midi mi zase s mou výškou (160) moc nebudou lichotit a nejsem si jistá s vhodností šatů po kolena. Jinak si šaty budu nechávat šít, takže jsem přístupná všem nápadům.

Ještě v sekci „peklo radí“ mám poznámku, že se originalita nemusí projevovat pokažením slavnostního dne bosýma nohama. Tohle je rozhodnutí s mým patrnerem společné a i naše rodiny (většina) budou bez bot a samozřejmě je k tomu přizpůsobená i celá svatba.

Děkuju moc za nápady a podněty.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Atlacoya
2730 příspěvků 23.1.18 10:54

Těžko radit, když nevíme, jakou máte postavu.

Dlouhé svatební šaty přece nejsou povinnost, v 60. letech se klidně nosily i mini šaty. (Na fotce Raquel Welsch.)

Atlacoya
2730 příspěvků 23.1.18 10:56

A jestli má být svatba venku a naboso tak co jiného než šedesátková romantika.

Dorotka0
15 příspěvků 23.1.18 11:06

@Atlacoya postavu mám typu přesýpací hodiny, určitě chci zvolit něco v pase staženého. Ty druhé se mi opravdu líbí jen bych volila asi delší sukni, ta mini mi příjde dost.. asi nevhodná. Svatba je laděná do kopretin a oddává nás farář, proto jsem chtěla mít zakrytá alespoň kolena, ale moc děkuji za tipy. :)

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.18 14:03

Volila bych něco takovéto, klidně i 3/4 krajkovým rukávem nebo šaty č. 2. v bílém provedení

leonella
181 příspěvků 23.1.18 14:20

@Dorotka0
souhlasím s @levandule.K - ty druhé se milíbí. Sama bych si vybrala s bohatou spodničkou s ramínky nebo s rukávky - styl Audrey Hepburn… ale záleží na postavě.

Atlacoya
2730 příspěvků 23.1.18 14:36

Právě styl A. Hepburn mi moc nepasuje k té louce.

Linie
2020 příspěvků 23.1.18 14:49

Co splývavé, ne moc široké, z lehké látky ke kotníkům? Jako se nosily před padesáti lety, hipí šaty https://cz.pinterest.com/search/pins/?…[]=hippie%7Cautocomplete%7Cundefined&term_meta[]=wedding%7Cautocomplete%7Cundefined&term_meta[]=dress%7Cautocomplete%7Cundefined

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.18 14:52

Ono záleží jaký je svatební dressode, jestli budou všichni slavnostně oblečení, akorát nebudou mít boty, nebo jestli to bude víc free.

leonella
181 příspěvků 23.1.18 15:03

@Atlacoya
uplně bych je nezatracovala, ven nebo do přírody se dle mě hodí… třeba i na pláž :-) ale opravdu záleží jak jaká svatba to má být.

Linie
2020 příspěvků 23.1.18 15:12

@leonella Ke spodničkovým šatům jsou třeba dlouhé nohy, ať vlastní nebo prodloužené podpatky.

Bossygirl
619 příspěvků 23.1.18 15:19

@Linie @levandule.K Já tomu úplně nerozumím. Buď je ta svatba zatraceně free a pak tedy nevěsta musí mít jasnou představu o dresscodu, da-li se to tak nazvat. Anebo se všichni dostaví ve slavnostním a bosky a pak to teda bude akorát trapné.

Bossygirl
619 příspěvků 23.1.18 15:28

@Linie Naboso mohou vypadat půvabně a étericky pouze velmi štíhlé dívky s útlými kotníky, pružnou chůzí a vzpřímeným držením těla.

Dorotka0
15 příspěvků 23.1.18 15:38

Celá svatba je v takovém stylu. Hostina je na statku venku a není to nic luxusního. A vybrali jsme si to z důvodu, že se nám to libi. Moc se mi libi šaty od @Linie. Dresscode budou letní šaty pro ženy. Ženich bude mít motýlka, kšandy, bílou košili a světle kalhoty a samozřejmě žádné boty.

Bossygirl
619 příspěvků 23.1.18 15:42

@Dorotka0 A mohu se zeptat, proč ty bosé nohy? Dress code by mohl působit dejme tomu retro půvabně, ale ani čeládka ze statku nechodila ve svátek naboso.

Dorotka0
15 příspěvků 23.1.18 16:43

@Bossygirl proč nebýt víc ve spojení se zemi? Naboso chodíme rádi. Myslím si, že tohle je dost naše věc a diskusi jsem nezakládala z důvodu řešení našich nohou.

Bossygirl
619 příspěvků 23.1.18 16:48

@Dorotka0 To chápu. Jen nemohu osobně žádný outfit s bosýma nohama, vyjma pláž, koupelnu, svou vlastní zahradu, výlet kánoí a bazén, považovat za elegantní.

Bossygirl
619 příspěvků 23.1.18 16:57

@Dorotka0 Nezlobte se, ale nechat se oddávat představitelem církve a stát před ním naboso, je projev buďto nevychovanosti nebo neúcty nebo nezralosti. Nebo taky všechno dohromady.

Dorotka0
15 příspěvků 23.1.18 17:04

@Bossygirl takže malý rodinný obřad na kopečku u kaple pod širým nebem Vám přijde jako neúcta? I když je naboso tak se mi to vhodné zda. A znovu, má otázka byla ohledně šatů, nikoliv obřadu, našich nohou nebo něco podobného a pokud Vy nemůžete doporučit žádné šaty (ano, každý máme jiný vkus a vim, že pro většinu je tohle nepredstavitelne) tak nerozumím vyjadřování se k příspěvku týkajícího se mých šatů. Třeba se tu najde hodná duše, která si to dokáže představit a dokáže mi poradit vhodné šaty. A děkuji za vyjádření, ve svatební den si na Vás vzpomenu.

xSx
713 příspěvků 23.1.18 17:05

@Dorotka0 Já jsem na jedné svatbě byla, která se konala venku, naboso sice nebyla, ale kdyby jo, tak vypadá stejně. Nevěsta měla jednoduché boho šaty ke kotníkům a ženich byl v krémové lněné košili a světlých kalhotech a vypadalo to skvěle. Možná bych ženichovi ubrala motýlka nebo kšandy a nevěstě bych doporučila spíš ty splývavé delší šaty než ty spodničkové výše.
Edit: Nicméně zvažte vzhledem k Vaší postavě, nevím, jak vypadáte a co Vám sluší

leonella
181 příspěvků 23.1.18 17:08

Mě se to naboso líbí… proč ne?

Dorotka0
15 příspěvků 23.1.18 17:41

@xSx děkuji za nápad. Dlouhé splývavé jsem si představovala jen mám strach že by byly špinavé. Jinak mám prsa a pas, velikost 38. Takže by to nemuselo být špatné. Moc děkuji

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.1.18 17:51

@Dorotka0
když se ušpiní, tak je pak vyperete :-) máte variantu pro případ nepěkného počasí?

Dorotka0
15 příspěvků 23.1.18 17:55

@levandule.K nad tím pořád váháme ale máme na to ještě nějakou chvíli, takže snad přijdeme na nějakou alternativu. Je pravda, že je jednodušší vyprat šaty než si lámat hlavu co si vzít ale stejně bych ráda ještě nějaké tipy.

marikahr
980 příspěvků 23.1.18 21:45

@Dorotka0 a to akoze vsetci hostia budu naboso, alebo len vy dvaja?
a aky bude dresscode pre panov ak budu damy v kvetinovych letnych satach?
Vsetci hostia budu etericke mlade damy alebo aj korpulentne teticky a strycovia? ;-)
nic v zlom, aby to nebola komedia ako slunce, seno…

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek