Svatební šaty - midi, dlouhé, ke kolenům?

Fotoalbum tématu (17) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
kolúch
577 příspěvků 24.1.18 07:38

Keby tu niekto napísal, ze si chce obuť k svadobným satam kanady/tenisky/karovane papuče bol by vysmiaty. A pritom je to taká istá blbosť ako ísť v spoločenských šatách bosy. Ale je to také hipsterske ňuňu, tak dá tým budeme vážne zaoberať. Keď chcete ísť bosa, tak si dajte ušiť nejaké to hippies takmer pradielko a je to. Ale ak vedľa bude stáť ženích v obleku bez topánok a pár starších dám v kostýmoch bez topánok, tak je to proste saskaren.

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.18 08:29

@Dorotka0

Já bych asi nikoho nenutila jít bez bot, ale napsala bych ať si vezme pohodlné obutí, že je to na louce a že my 2 budeme bosi, pokud budou chtít můžou být také bez bot. I když společenská konvence velí na slavnostnější příležitosti podpatky, uzavřenou špičku a patu a silonky, tak kombinace podpatků a louky je blbost.

Mně se ten nápad bez bot líbí, sice to bude trochu punk k šatům, ale je to Vaše svatba, tak si ji naplánujte dle svých představ.

Atlacoya
2790 příspěvků 24.1.18 09:32
@Bossygirl píše:
@Dorotka0 Nezlobte se, ale nechat se oddávat představitelem církve a stát před ním naboso, je projev buďto nevychovanosti nebo neúcty nebo nezralosti. Nebo taky všechno dohromady.

Není chůze naboso spíš symbolem pokory?
Za trochu lásky šel bych světa kraj šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý…

MP blanka
2731 příspěvků 24.1.18 09:38

@marikahr - a ten scenár by mohol pokračovať, či dokonca vrcholiť spoločným nočným umývaním nôh.

@Dorotka0 - nič v zlom, urobíte si, ako chcete, ale zvážte aj praktické veci spojené s tým nápadom bosých nôh. Na fotkách to zaiste môže vyzerať fajn.Ale ako dlho bude nasledujúca hostina trvať? Ak tam budú aj starší členovia rodiny, nebude im k večeru zima? Potom si na tie špinavé nohy natihnú oblekové topánky a lodičky, alebo pantofle?

MP blanka
2731 příspěvků 24.1.18 09:45

Za trochu lásky šel bych světa kraj šel s hlavou odkrytou a šel bych bosý…

Tento krátky citát z Vrchlického básne je jemný a pritom silný, veľmi citový básnický obrat. Nemyslím, že by to bol praktický návod…

kolúch
577 příspěvků 24.1.18 09:53

Nevraviac o tom, ze nie každý ma výstavné chodidlá. Pozerať vo svadobný deň na halluxy a zanedbané päty. Asi nie je úplne ideálne inšpirovať na fotkami doladenymi filtrami na pintereste.

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.18 10:07

@kolúch

No tak jestli má někdo zanedbané paty, tak má aspoň dobrou motivaci si dát nohy do pořádku a zajít si na pedikúru :-) hallux je trochu komplikovanější případ…

marikahr
1040 příspěvků 24.1.18 10:15

@levandule.K tak to tiez zalezi pripad od pripadu, niekto v zivote na pedikure nebol a ani netusi, ze s jeho patami by nieco bolo vhodne robit ;-)

kolúch
577 příspěvků 24.1.18 10:15

Ak je niekto na tom tak, ze mu je jedno ako bude vyzerať keď náhodou odpadne na ulici a na príjme ho obnazia, prípadne pri nákupe topánok, na plavárni, tak takeho človeka „nejaká“ svadba nerozhadze :)

barvinok
655 příspěvků 24.1.18 10:23

.

Příspěvek upraven 16.10.18 v 11:34

marikahr
1040 příspěvků 24.1.18 10:26

Ja si tak skusam prestavit, ako by som ja riesila oblecenie pre mna a manzela v pripade pozvania na taku svadbu…
Ja by som zvolila nejake letne kvietkovane/bodkovane/ vzorovane saty; bosa by som nesla urcite. Vzala by som si minimalne plazove zabky. Neviem ci by som bola ochotna kupovat nejake sandale na rovnej podrazke, lebo bezne take nenosim ani nechcem nosit. Este by pripadali do uvahy platenky :-/
A teraz co obliect manzelovi, aby sme ako tak ladili? Klasicky oblek isto nie! Kupit mu nejaky lanovy oblek na jednu prilezitost nepojdem, on take veci nenosi..
asi aby sme boli ako-tak zladeni najlepsie by boli nohavice chinos svetlej farby a bielu koselu a na nohy letne platene tenisky…ak by niekto trval na tom, aby sme boli bosi, asi by si manzel dal letne kratasy a tricko :-D a samozrejme by isiel predtym na pedikuru ;-)

Linie
2020 příspěvků 24.1.18 10:43

Jestli chce jít na svatbu bosá nevěsta se ženichem, tak ať jdou. Jen bych to pořádně zvážila, aby nebyla nevěsta za chudinku, která nemá ani na boty. Ostatní svatebčany bych nechala obuté.

Dorotka0
15 příspěvků 24.1.18 12:04

@MP blanka nikoho nebudeme nutit jít naboso. I my budeme mít boty připravené a nevím, jak by vypadalo kdyby moje 85 letá babička litala naboso. Všichni dostanou na vyber a možnost být bez bot, naše děti, my a většina našich rodin rovněž nebude mít boty, neznamená to ale, ze bychom nutili všechny povinně bez bot. Všichni znají dresscode a nikdo nepřijde v luxusním kostýmu a nebude připraven o boty. Znovu bych bych připomněla, že se téma má tykat šatů, nikoliv probirání nohou. Je to rozhodnutí, při kterém jsme zvážili vše potřebné a měnit se nebude. To mé šaty se přizpůsobí tomuto nápadu. A myslím si, že je vcelku jedno, jestli mít boty nebudu nebo kdybych vám tady řekla ze budu mít boty bez podpatku, má otázka zní stejně - jaká délka šatů.

Dorotka0
15 příspěvků 24.1.18 12:11

Ještě dekuju těm, které ( možná i přes své přesvědčeni) byly ochotné pomoci. Na svatbu zveme jen nejbližší rodinu a snad víme, jací jsou naši nejbližší. Pokud se chcete navážet do někoho ( do mě) kdo má jiné představy o nejlepším dni v životě tak si založte prosím vlastní diskusi a můžete to tam hojně probirat. Děkuji

MP blanka
2731 příspěvků 24.1.18 12:40

@Dorotka0 - nikoho nebudeme nutit jít naboso. I my budeme mít boty připravené

No tak to je nová informácia, a v takej podobe by som si svadbu v prírode vedela predstaviť. Ale ako dlho ste nás nechala v presvedčení, že má ísť o celkom neobutú svadbu. Možno ste zmenila názor aj po prečítaní dobrých rád. Každopádne prajem pekné počasie, veselú spoločnosť a šťastné manželstvo.

Dorotka0
15 příspěvků 24.1.18 12:49

@MP blanka je jedno jestli je mít budeme nebo ne. Dobré rady? Řeknete mi jaké? To, že mi vymlouvate můj vysněný den? Ne, dobre rady to nebyly. Byly to pouze vaše názory a ty mi jsou vcelku jedno. Chci pomoc se šaty ne s radami - “boty ano či ne?” Děkuji za vyjádření k mému příspěvku

Bossygirl
619 příspěvků 24.1.18 13:00

@Dorotka0 Pochopte prosím, že délka jakýchkoli šatů se řeší většinou až u švadleny, aby celková silueta seděla postavě, účelu a aby nositelka vypadala souměrně, aby ji šaty nepřidávaly kila apod. Je-li vlastně jedinou podmínkou Vašeho stylu bosá noha, tak je téměř fuk, co si na sebe navléknete.

Bossygirl
619 příspěvků 24.1.18 13:05

@Dorotka0 Mmch ve Vašem dotazu na Peklo radí uvádíte věk 15 až 20. To bych ještě bosonohou nevěstu chápala. Tady ale mluvíte Vašich dětech. To už mi éterická bytost přijde poněkud po sezóně.

MP blanka
2731 příspěvků 24.1.18 16:33

@Dorotka0 : Dobré rady? Řeknete mi jaké? To, že mi vymlouvate můj vysněný den? Ne, dobre rady to nebyly. Byly to pouze vaše názory a ty mi jsou vcelku jedno.

Ja si na rozdiel od vás myslím, že vám tu mnohé ženy dávali rady, alebo aspoň vás upozorňovali na možné eventuaity, súvisiace so svadbou bez topánok / ako sme to väčšinou pochopili /,ktoré by ste mala zvážiť, a mohlo vám to byť k úžitku. A na prvej stránke vám radili aj so šatami. Že to podľa vás dobré rady neboli - no dobre, to je vec názoru. Ale keď napíšete, že sú vám tie názory vcelku jedno, tak sa potom pýtam, načo ste tu s nami strácala čas?

Carrie21
32 příspěvků 24.1.18 18:25

@Dorotka0 záleží, jestli si taky drobná, tak proč ně, ale jestli máš ženské křivky - to bych si minišaty rozhodně nebrala. Podpatky přeci jen každé postavě lichotí… A MYSLIM TO V DOBRÉM:-)
Když máš svatbu na boso, můžeš si pořídit šaty z nějaké konfekce - nosí se boho styl a seženeš do 2.000 Kč nádherné šaty a můžeš je umazat ( tráva i bláto jsou vyprat mýdlem na praní). Boho styl by se mi k této události líbil nejvíc. Nebo si nějaké jednoduché nech ušít, jak píšeš.
Vdávat se bosa v přezdobených šatech mi přijde, že to popírá tu myšlenku, ale neznám Tě, takže nemůžu vědět.
Dobře vyber!

Dorotka0
15 příspěvků 24.1.18 19:35

@Carrie21 nechci přezdívané šaty, je jednoduché splyvavé a kvůli většině příspěvků tady jsem si je vybrala bez pomoci. Moc děkuji, že Váš názor není jedovatý proti mým nohám.

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.18 20:01

@Dorotka0

Chcete se vdávat bosa, to je poměrně nekonvenční, tak musíte počítat s tím, že se lidé minimálně podiví nebo jim to přijde jako debilní nápad. Já kdybych neznala Jardu Duška a jeho představení 4 dohody, tak si o vás budu myslet, že buď chcete být originál za každou cenu, nebo jste vyšší level biolesany, jak se teď nadává :-)

Vy jste si tady nepřišla pro radu, ale potvrdit svůj názor :-)

vlm
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.1.18 20:15

@Dorotka0 takhle nějak?

megusa
431 příspěvků 24.1.18 21:20

OT @levandule.K zrovna Dušek mě kdysi dost pobavil..
byli jsme na čtyřech dohodách - bylo to kdesi na louce pod širým nebem.. předtím byl nějaký koncert.. no a my seděli na trávě.. poslouchali muziku.. léto.. sluníčko.. docela parno.. do toho přijela dodávka - a vystoupil pan Dušek s těma dvěma chlapíkama a všichni navlečený v džínách.. zašněrovaný ve slušňáckejch botách.. a jen tak se u tý dodávky začali převlíkat do těch etno hábitů.. :D

levandule.K
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.1.18 09:01

@megusa OT :D sakra vy mi ničíte mou představu o Duškovi :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek