swarovski

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.12 17:45

(Omlouvám se za dlouhý příspěvek plný velmi subjektivních názorů na aktuální stav šperkařiny… berte to tak, že je to skutečně jen můj a skutečně jen skromný názor. Nakonec je důležité jen to, aby byl každý spokojený a sehnal to, co se líbí jemu.)

kiwi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.12 18:00
Ani ha detto : Nicméně vzhledem k míře předsudků ve vašem posledním příspěvku (na fleru jsou jen tvořilkovské hnusy nebo moderní kousky)
No, předpokládám, že starožitnosti tam asi nikdo prodávat nebude.
A já radši budu mít prsten od umělce (s velkou nadsázkou) než z průměrného zlatnictví, kterých je po Praze stovky a všechny mají nabídku v podstatě stejnou.

Sama jsem už výše psala, že v běžném klenotnictví (vlastněném nota bene Rusy, Araby, Jugoslávci a dalšími spolehlivými obchodníky) bych taky nenakupovala…
(A ještě radši bych volila starožitnost, konkrétně Art deco, což je moje srdcovka a nejspíš i poslední období, kdy klasický (řemeslný) proud reprezentoval i umělecký proud.
Proč myslíte, že stále mluvím o starožitnostech? :-))
Dneska najít řemeslníka, který je výborný umělec a nedělá jen stále stejnou rutinu co všichni kolem (nebo naopak umělce/designéra, který dokonale zvládl řemeslo), je fakt hodně těžké… aspoň tedy u nás)
A proto hurá na Fler, dosud centrum tvořílkovství?
To snad nemá výborný umělec zapotřebí… *nic proti internetu, ukázat se tam může každý, ale není nad osobní kontakt a zejména návštěvu dílny/prodejny. *Jestli ty výrobky někdo smolí doma na koleně a nic jiného než inzerce na Fleru mu nezbývá, tak pro mě není zrovna důvěryhodný… pokud se ještě stále bavíme o špercích, diamantech a podobně drahém, luxusním zboží. *To totiž chce taky náležitou *prezentaci.
Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.03.12 18:20

*Dneska najít řemeslníka, který je výborný umělec a nedělá jen stále

stejnou rutinu co všichni kolem (nebo naopak umělce/designéra, který

dokonale zvládl řemeslo), je fakt hodně těžké… aspoň tedy u nás)
A proto hurá na Fler, dosud centrum tvořílkovství? To snad nemá výborný umělec *zapotřebí… *nic proti internetu, ukázat se tam může každý, ale není nad osobní kontakt a zejména návštěvu dílny/prodejny. *Jestli

ty výrobky někdo smolí doma na koleně a nic jiného než inzerce na Fleru

mu nezbývá, tak pro mě není zrovna důvěryhodný… pokud se ještě stále

bavíme o špercích, diamantech a podobně drahém, luxusním zboží.* To totiž chce taky náležitou prezentaci.
No to se v podstatě snažím říct, že mu dneska už nic jiného nezbývá. Bez internetu se o něm nikdo nedozví. Jasně, může mít i vlastní web, kde může vyzývat lidi, aby za ním přišli osobně. Ale fler má tak velkou návštěvnost + koncentrované lidi, kteří by mohli být jeho cílovka, že se mu vyplatí dát ješitnost stranou a využít ho. Dost fakt dobrých a imho předních řemeslníků/umělců to dělá. A btw přechod mezi „doma na koleně“ a „v profesionální dílně“ není v žádném případě ostrý.

Ke starožitnostem - je tam sekce Vintage, některé kousky tam stojí za to… Ale je teda nesrovnatelná se stejnou sekcí na etsy. V tom u nás ty pevné obchody vychází lépe, to bezesporu.

*

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.12 21:50
Sibyla
2646 příspěvků 11.06.12 22:05

gulietta: skvělé! Osobně broušené sklo vůbec nenosím - připadá mi laciné - víte, jak to myslím, ne třeba levné, ale prostě laciné - a navíc je všude. Mám ráda sklo tavené, třeba i barevné… Před lety, když jsem byla malá, býval u Staroměstského náměstí krámek s autorskými šperky - tavené sklo a polodrahokamy ve stříbře nebo chromu. A já na to civěla a snila, že až budu velká, pořídím si taky takové originální šperky. No, velká jsem, ale šperky zmizely a není po nich stopy, všechno se blýská jak pouťová střelnice.
Ani: 100% souhlasím s příspěvkem z března - pozdě ale přece.

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.06.12 23:10

Uvedomila som si že som túto diskusiu o šperkoch Swarovski nezakladala. Na niečo som reagovala a márne premýšľam kde ten povodne prvý príspevok zmizol.

Lenka2310
1 příspěvek 08.04.14 10:23

Já mám šperky Swarovski hrozně ráda, nevím jestli bych si je koupila na fleru, nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale proč ne zase. Já mám svůj obchůdek vyzkoušenej a už nějakou dobu nakupuju tady http://www.chic-bijoux.cz/sety-3/

Jitka1980
50 příspěvků 08.04.14 14:33
Surové diamanty nemají chybu, bohužel jsem zatím neobjevila žádného zlatníka, který by do toho šel - ty prsteny z Etsy jsou nádherné!
@Ani píše:
GreatSusan: Ale houby, vím za jaké ceny se prodávají diamanty i vím, co stojí zlato. Třeba damasteelové prsteny od Hykala by mě plně uspokojily (http://www.fler.cz/hykal ). Nebo takový http://www.fler.cz/…sten-1855899 . V zahraničí se mi líbí, že rádi pracují se surovými diamanty, to hodně můžu, třeba tady . Surové diamanty mají svoje kouzlo a nemusíte se bát, že vás někdo podvede.Pokud se přesto bojíte, běžte do čistého kovu značeného státním puncem. V hodnotě 425$ třeba takhle masivní prsten .Ale ne, to nejsou opravdové šperky, že. A všichni jsou podvodníci.
Btw 1,5 mm briliant stojí 150 Kč. Klidně si ho můžete koupit a pro pocit spláchnout do záchodu :) (ta cena hodně strmě stoupá s velikostí)
Zireael
84 příspěvků 08.04.14 16:39
@Lenka2310 píše:
Já mám šperky Swarovski hrozně ráda, nevím jestli bych si je koupila na fleru, nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale proč ne zase. Já mám svůj obchůdek vyzkoušenej a už nějakou dobu nakupuju tady http://www.chic-bijoux.cz/sety-3/

Jenže tohle právě nejsou šperky Swarovski - je to bižuterie, která používá Swarovski komponenty, teda zejména kameny, ale jinak je to tuctovka, kterou koupíte na každém rohu. Opravdové šperky Swarovski jsou jedině na www.swarovski.com a v jejich značkových buticích.

AlenkaVec
3 příspěvky 02.09.14 18:08
Originál vs. fake

Ahojte, mohu tedy poprosit o ujasnění…to co třeba prodávají na http://www.shop-beads.com/cs/ je swarovski elements - tedy kopie? já myslela, že prostě Swarovski vyrábí 1) drahé šperky s pravých drahokamů atp. a 2) Swarovski elements, tedy také originální šperky Swarovski, ale prostě jen bižu nikolvi z pravých drahokamů…

jak to tedy prosím je?
Díky

Nellis3
18 příspěvků 25.10.14 15:53

Se šperky Swarovski z Rakouska nemám zkušenost. V ČR kupuji na vyzkoušeném e-shopu. Značku Swarovski mám ráda, mají originální a moc pěkné šperky, vždy mi udělají radost, ať už si je koupím sama, nebo dostanu jako dárek

Jane379
7 příspěvků 15.11.14 20:33
pro: AlenkaVec

Ahoj, šperky Swarovski se prodávají v originálních prodejnách - buticích, jsou komplet vyrobeny z krystalů Swarovski, cena je tady proto několikanásobná. Šperky Swarovski elements jsou levnější, je to šperk, do kterého může v podstatě kterýkoliv výrobce vsadit krystaly této značky. Já si např kupuju jejich komponenty a šperky si vyrobím sama. S kvalitou jsem zatím neměla nikdy problém - kamínek nevypadl, ani neztratil lesk. Každopádně prodejce by měl vždy uvádět, že se jedná o šperky Swarovski elements, navíc originál má značku labutě

Jane379
7 příspěvků 15.11.14 20:38
@AlenkaVec píše:
Ahojte, mohu tedy poprosit o ujasnění…to co třeba prodávají na http://www.shop-beads.com/cs/ je swarovski elements - tedy kopie? já myslela, že prostě Swarovski vyrábí 1) drahé šperky s pravých drahokamů atp. a 2) Swarovski elements, tedy také originální šperky Swarovski, ale prostě jen bižu nikolvi z pravých drahokamů…jak to tedy prosím je?
Díky

Ahoj, šperky Swarovski se prodávají v originálních prodejnách – buticích, jsou komplet vyrobeny z krystalů Swarovski, cena je tady proto několikanásobná. Šperky Swarovski elements jsou levnější, je to šperk, do kterého může v podstatě kterýkoliv výrobce vsadit krystaly této značky. Já si např kupuju jejich komponenty a šperky si vyrobím sama. S kvalitou jsem zatím neměla nikdy problém – kamínek nevypadl, ani neztratil lesk. Každopádně prodejce by měl vždy uvádět, že se jedná o šperky Swarovski elements, navíc originál má značku labutě

brebina
8 příspěvků 13.01.15 11:29

Se Swarovski Elements jsem se setkala loni o Vánocích, dostala jsem od kamarádky Vánoční dárek, překrásné naušnice!! Od té doby jsem u ní několikrát byla, její sbírka je překrásná a taky jsem si řekla, že si jich pár vyrobím, je to mnohem lepší pocit, když víš, že nosíš vlastní výtvor. Je sice pravda, že je lepší když dodržuješ určité zásady, aby nedošlo k poškození, ale nosím je už dost dlouhou dobu a nic se mi s nimi nikdy nestalo :P

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.15 21:28
@brebina píše:
Se Swarovski Elements jsem se setkala loni o Vánocích… …a taky jsem si řekla, že si jich pár vyrobím, je to mnohem lepší pocit, když víš, že nosíš vlastní výtvor.

Máte aj originál šperky Swarovski? Ak nie, tak by som o tom čo je lepší pocit nepísala, nemožete to porovnať. Ja by som napríklad šperky vyrobené doma na kolene nenosila, ani keby mi za to zaplatili.

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.15 21:32

@Giulietta Kdyby mi někdo dal pár diamantů a platinových prvků na zasazení, tak bych se možná přemluvila a po večerech na koleně něco dala dohromady :D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.15 21:33

@Kokoska1 Ja by som jeden z nich predala a za utržené peniaze si nechala vsadiť diamant u profesionála. :-D

Kokoska1
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.15 21:35

@Giulietta Dík za radu! :D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.02.15 21:37

@Kokoska1 A neopovážte sa patlať komponenty Swarovski. :-D
Ps od Svarowski mám šperk v tvare Alpskej proteže a nosím ho najradšej.

Matsovka
3 příspěvky 23.09.15 10:16

Prosím a já nakupuji zde šperky swarovski , tahle diskuze mně teď tedy pěkně zmátla :-D nevím co kupuji.. :-))

Betty J.
2031 příspěvků 23.09.15 11:20

@Matsovka: tak teď už to pravděpodobně víte…

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek