Swingový večer v Lucerně

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
glinc
4 příspěvky 29.3.18 20:47
Swingový večer v Lucerně

Pěkný den,
prohledala jsem fórum a vše relevantní ke swingu jsem našla většinou v diskuzích kam se můj dotaz nehodí. Příští týden se chystám na swingový večer do Lucerny, koukala jsem, že vás tady je hodně, které se opravdu vyznají, já už mám hlavu jako meloun, tak doufám, že by mi někdo mohl poradit:

Ráda bych se na swingový večer oblékla patřičně, ale na široké barevné swingové šaty si prostě netroufám. Do toho se mi ke swingu všude pletou šaty alá gatsby styl, nejsem si ale jistá, jestli něco takového je opravdu na swingový večer přípustné. Zároveň vím, že tam budeme ve skupině, kde se tohle úplně dramatizovat nebude a tak se snažím najít kompromis = obléct se patřičně, ale do něčeho spíš konzervativnějšího (v rámci možností).

Nejlíp bych se asi cítila v nějakých jednoduchých šatech, k tomu dlouhé korále, vlasy a nějaká ozdoba, ale to už je fakt spíš gatsby…

Věřím, že tady mi určitě někdo dokáže poradit?
Díky

Reakce:
Lucy Liu
37 příspěvků 2.4.18 22:49

Taky se chystáme na swing, ale asi to poprvé nijak extra hrotit nebudu. Mám doma šaty podobné těmhle:

http://www.holtlowes.org.uk/…-p-2079.html

U těch mých je sukně hodně „volná“, takže s ní jde dobře pohybovat, což se ke swingu perfektně hodí.

Chci si na příště pořídit šaty od Jane Bond, jsou ale trochu drazší…

glinc
4 příspěvky 3.4.18 00:42

Šaty jsou moc pěkné!
Děkuji, tak to jste mě uklidnila, že to něhrotíte :) Po svém útoku na obchody v pátek jsem si taky říkala, že to asi přeháním. Mě nervuje, že jsem na podobné akci nikdy nebyla, tak nemám představu, jak moc volný ten dress code bude.

Nakonec jsem něco předvybrala, prostě půjdu do šatů co jsou stažené v pase a mají volnou sukni, přesně jak řikáte. Šaty od Jane Bond jsou krásné, ale je to přesně to, co je na mě moc „očné“, tak se v tom necítím dobře.

Esmee
4418 příspěvků 4.4.18 00:13

Na Velký taneční večer v Lucerně dress code nemusíte tzv. hrotit. Navštěvuji jej každý rok a potkáte tam opravdu vše, od krásných večerních toalet až po téměř sportovní kreace tance chtivých návštěvníků. „Malými černými“ rozhodně nešlápnete vedle. Dříve jsem tam nosila 50s šaty se spodničkou, ale poslední dobou sázím spíše na 40s koktejlky. Na sobotu volím též koktejlky v červené barvě podle střihu ze 40. let. Váhala jsem nad saténovou róbou s liškou, ale na tento večer je to opravdu moc. Takže žádný strach, uvedenými šaty nebudete určitě vybočovat z davu :).

barvinok
655 příspěvků 4.4.18 08:31

,

Příspěvek upraven 02.10.18 v 15:35

glinc
4 příspěvky 4.4.18 10:49

Esmee: Děkuji za odpověď a za uklidnění! A ty šaty jsou opravdu krásné! Taky by mě zajímalo kde se taková móda dá sehnat :)

Esmee
4418 příspěvků 4.4.18 20:50

@barvinok @glinc Tato fotografie jsou originály ze 40. let, podle kterého šaty šijeme. Šijeme je na míru pod mou značkou Femme Fatale Dress, najdete nás na Facebooku, nebo na webu. Tyto nemáme zařazeny v klasické kolekci, ale pouze na přání a samozřejmě na míru. Model šitý na mě je „pokusný králík“ už ted vím, že jsem zvolila splývavější materiál, takže ta aplikace volánu z pasu nebude tak hezky plasticky naaranžovaná, ale splývavá. No, výsledek asi uvidíte na živo v Lucerně, případně jej hodím sem :).

Gorilka
1344 příspěvků 4.4.18 21:06

@Esmee Vždycky hodit sem :-).

czechfashionisto
95 příspěvků 6.4.18 00:21

Když to nechcete dramatizovat, pak je to asi jedno. Hlavně tam nechoďte s rozpuštěnými vlasy, když už chcete alespoň styl 20. let, a s tím peřím na hlavě to také nebylo nějak horké. A jen tak mimochodem, i v době Gatsbyho a nosily šaty pod kolena či spíše do půli lýtek. Ale když už vám z nich při poskakování má lézt zadek, vemte si bombarďáky a podvazky ;) :D

glinc
4 příspěvky 6.4.18 19:51
@czechfashionisto píše:
Když to nechcete dramatizovat, pak je to asi jedno…

Díky za rady, nakonec jsem vybrala jiné šaty, dokonce jsou pod kolena, tak snad mi zadek nepoleze. Problém je, že ve většině běžných obchodů se buď prodávají tyhle mini nebo dlouhé večerní róby. Nebo blbě hledám, to je taky možnost :)

czechfashionisto
95 příspěvků 6.4.18 20:09

@glinc Spíše bych řekl, že se prostě neprodávají. V běžné konfekci obvykle seženete jen to, co právě frčí.

Linie
2020 příspěvků 7.4.18 09:29

@czechfashionisto Ony frčí i šaty ke kolenům a mírně pod kolena. Přijde mi nepatřičné, když dáma v letech má šatičky vysoko nad kolena zřejmě jen proto, že delší nesehnala a myslí si, že je to tak v pořádku.

Lana Raymond
7 příspěvků 18.4.18 14:32

Krátké šaty jsou často velmi nevkusné. A taky je dobré, když si je žena vědoma svého věku a obléká se podle toho. Ty červené šaty jsou nádherné @Esmee

Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek