Tablet - potřebujete ho?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Gorilka
1233 příspěvků 29.8.14 17:11
@lioncity píše:
Co vlastne znamena veta „platbu kartou hlaste predem“? jako kdy predem? Preci pokazde, kdyz reknu, ze platim kartou je to predem. Nebo to ma byt vic predem? treba den predem? Jsem zmatena. A k cemu to potrebuji? tak bud se platit kartou da anebo neda.

Pravděpodobně jde o to, že u starších kas je platba pomocí karty doslova naroubována a aby to fungovalo musí obsluha kasy potvrdit platbu karout předtím, než to celé potvrdí.

Jetthro
1130 příspěvků 29.8.14 18:33

@Kaama Kdyz jsem byla naposled v La Casa Argentina (coz uz teda bude tak rok) tak tam ipady nemela jen obsluha, ale dokonce je dostavali hoste misto papirovych jidelnich listku :) Ale trochu me zklamalo ze uz to teda rovnou nemaj promakany takovym zpusobem, ze by si v tom hoste rovnou objednavali sami a objednavky se pak odesilaly do nejakyho systemu kde by se prirazovaly ke stolum :))

g.kala
437 příspěvků 29.8.14 22:36

Mám chytrý Samsung a ten zatím stačí na všechno, co potřebuju. Především tedy na prokrastinaci na MP:D. Notebook na pracovní a kapacitně náročnější věci. Číst v MHD jsem se stále nenaučila, ať už z papíru nebo z displeje - potřebuju svoje zákoutí a klídek, jinak to není ono.

Příspěvek upraven 30.08.14 v 11:18

andrejiinka
161 příspěvků 30.8.14 08:56

Az tablet v dome mi ukazal, ze vlastne potrebuju Kindla :-)

MP Janka
487 příspěvků 30.8.14 21:14

Nemám a myslím, že nepotřebuji. Když jsem doma, tak na zbavení se na netu, hry nebo práci mám 6 let starý notebook a když je vypnutý a „potřebuji“ se na něco kouknout na internet, tak vezmu chytrý telefon. Mám s HW výsuvnou klávesnicí, takže na něm píšu rychleji než na ntb. Na chatě, nebo kdekoliv jinde, kde není pevné připojení na internet, tak používám internet v mobilu.
Když jsem držela iNěco v ruce, tak jsem nějak nemohla pochopit, jak to používat. I se stojánkem by mi přišlo, že by se člověk u stolu kroutil, na to, abych ho držela v rukách delší dobu je celkem těžký. Takže já zůstanu věrná kombinaci notebook a chytrý telefon. Když jdu ven, tak vezmu jenom mobil a mám všechno, co potřebuji ( telefon, sms, internet, různé aplikace na komunikaci jako viber, fb, Talk, kalendář…) Pro mě by byl tablet zbytečně vyhozené peníze.

lorens
2352 příspěvků 31.8.14 01:34

Uprimne receno nepotrebuji, ale mam. Dostala jsem k vanocum.
Podle toho, co delam, bud pouzivam PC - to nejcasteji nebo notebook - v kuchyni, na terase. Na cesty vybiram podle toho, cim se premistuji. Do auta beru NB, do letadla a vlaku tablet, kdyz uz ho mam. Taky na nem ctu knizky z knihovny, noviny a casopisy, ktere odebiram a nechce se mi je tahat s sebou nebo ukazky toho, co si vetsinou stejne koupim jako klasickou knihu, pokud me to zaujme. Fotografuji fotoaparatem. Smartphone nebo tablet povazuji za nouzove reseni. Fotografuji malo, nemam ambice mit tisice snimku, o kterych vim, ze se na ne pak uz nikdy nepodivam. Z dovolene mivam obycejne tolik obrazku, kolik by se kdysi veslo na jeden film, vyjimecne na dva. Internet ve smartphone pouzivam, jen kdyz musim. Chvilku nebyt online vydrzim a facebook, twitter, instagram a pod. nemam, tim padem nemam, do ceho bych porad musela nahlizet.

Draki
114 příspěvků 31.8.14 11:30

Tak teď jsem našla pro mě příjemné využití pro tablet. Kupuji si noty v pdf, tak si tablet šoupnu na stojan a hraji z něj, nemusím nic tisknout. Ale to je spíš taková krávovinka. :)

llolla
2102 příspěvků 31.8.14 12:22

@Draki
To je jako nouzovka dobry (vetsinou kdyz se chci na neco podivat na imslp, jak moc je to tezky), ale teda hrat se z toho moc neda- co stranku do toho smatat a posouvat to je umorny. =]

Lama_z_Lana
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.14 12:24

On je taky tablet a tablet. Ač je většina tabletů spojována zejména s volnočasovým využitím, já si ho pořizovala primárně jako pracovní nástroj. Po několika týdenním a pečlivém vybírání jsem nakonec zvolila dražší model ( Samsung Galaxy Note 10.1 ), než jsem měla původně v plánu a rozhodně toho nelituju. Zejména oceňuju integrovaný stylus - ulehčení práce s dokumenty (já využívám hodně excel) a jednodušší úprava pdf dokumentů (podtrhávání, vpisování poznámek…) + možnost psaní ručních poznámek, které lze pak jednoduše převést do textu (kupodivu rozpozná i můj škrabopis). Takže místo ošklivého šanonu plného papírů s sebou tahám jenom malý, lehký a elegantní tablet :) Navíc pracuju řekněme v podmínkách, kde by se mi třeba s notebookem pracovalo hůř (zkuste psát na notebooku, když si ho nemáte kam postavit). Souhlasím, že na dlouhé psaní to není - nebo jsem si na to ještě nezvykla.
Plus propojenost jednotlivých aplikací a rychlé a jednoduché sdílení dat s ostatními zařízeními (NB, smartphone…) a výhody, které byly zmíněny výše - cestovaní, hmotnost či rozměr.
Takže za mě tablet jednoznačně ano, ale chápu, že spoustě lidem připadá zbytečný.

Mylady2
12413 příspěvků 31.8.14 12:28

Já hlavně nevím kde jste přišli na to že iPad je těžký :-)
Možná ten historicky první… Ale ten uz snad moc lidí nepoužívá.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.14 12:30

@Mylady2 Koľko váži ten tvoj? :-)

An.Fial
183 příspěvků 31.8.14 12:34

Pokrok nezastavíme, takže těm tabletům v restauracích se ani nedivím.

Poněkud na rozpacích jsem ale byla loni při vyšetření v Mammahelpu. Tam registrace včetně sdělení anamnézy probíhá právě přes tablet, který nafasujete. Mně osobně tedy přišlo rychlejší a pohodlnější to vyplnit na tabletu než všechno hlásit živému člověku, ale těch osmdesátiletých babiček, které s tabletem (lecdy neúspěšně) válčily, mi bylo trochu líto.

Osobně tablet nemám, nenašla bych pro něj využití.

Mylady2
12413 příspěvků 31.8.14 12:34

@Giulietta 314 g

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.14 12:39

@Mylady2 Tak a teraz uvidíme koľko ľudí napíše, že 314g je už ťažký. :-)

paktofonika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.14 13:03

Mne príde, že ľuďom už z tých tabletov a smartphonov hrabe. Áno mám smartphone, volám s ním, surfujem, fotím. Mám tablet, ktorý využijem pri cestovaní, doma v posteli, pri nakupovaní, a počítač ktorý slúži na prácu. Nikdy by som si ale nedovolila sedieť s niekým na večeri alebo na drinku a čumieť celý čas do telefónu. Včera sme boli s priateľom na večeri a asi sme boli jediný, ktorý pri jedle nedržali telefón alebo tablet v ruke a normálne komunikovali. Sme nad tým aj rozmýšľali, že možno namiesto rozprávania sa si píšu správy na fb alebo tak neako.

Zuzulli
725 příspěvků 31.8.14 17:17

@VandaRybna Já tablet mám a používám ho dvakrát ročně o zkouškovém. Mám skoro všechny studijní materiály v elektronické podobě a vadí mi u toho sedět u počítače a tisknout mi to přijde naprosto zbytečné. S tabletem si zalezu do postele, posadím na lavičku v parku… Stejně tak občas čtu e-knihy na tabletu. Ale jinak skoro nic neumí, pracovat musím stejně na pc a telefon mi na wifi jede skvěle a tablet je tak deset měsíců v roce nevyužitý.

Morže
1094 příspěvků 31.8.14 18:36

@paktofonika Ještě jsem neviděla takovou společnost, aby si všichni naráz psali sms nebo prostě jen koukali do mobilu.

paktofonika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.14 19:33

@Morže fotka slúžila ako ukážka ako to môže vyzerať.

Go-lightly
3429 příspěvků 31.8.14 19:37

@Morže Všichni ne, ale pár jich skoro v každé společnosti sedí, surfuje a datluje, na půl ucha poslouchá a občas se zapojí do debaty. Mně to tady přijde dost nezdvořilé, jakoby dávali najevo: na plnou pozornost nejste dost zajímaví - ale co naděláte? V každé partě mých vrstevníků se dva-tři takoví najdou. Právě jsem se vrátila ze sleziny, kde tedy twitovala (nebo co) jen jedna, ale kámoš se vyjádřil, jak ho štve, že už si neužije ani pořádnou hospodskou debatu, protože vždycky někdo vytáhle mobil a vygooglí správnou odpověď.

Příspěvek upraven 31.08.14 v 19:44

paktofonika
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.8.14 19:42

@Go-lightly najhoršie je keď sa Vám to stane vo dvojici. To mi raz urobila známa. Na kávu sme už nikdy nešli.

Morže
1094 příspěvků 31.8.14 19:53

@Go-lightly Takový člověk jsem taky. Taky nejsem moc člověk do velké společnosti, abych tam dělala zábavu. Jenže když se začnou bavit o počítačích, softwarech, kutilství, jejich práci, o jejich známých který já neznám a prostě o věcech, čemu nerozumím, tak to radši vytáhnu mobila než tupě zírat do stropu. Reakce jako tak nadhoď téma je na nic, protože vždy se vyskytne někdo, kdo rád povídá povídá a tím pádem na mě řeč nezbude a překřikovat někoho nehodlám.

Akitaken
4960 příspěvků 31.8.14 20:37

Tablet nemám, nepotřebuju a ani nechci. Nemám ani smartphone. Jediný okamžik, kdy jsem opravdu litovala, že smartphone nemám, byla moje nedávná dovolená. Z koňského hřbetu se se zrcadlovkou operuje dost blbě (zvlášť, když jste ne-jezdec jako já a potřebujete všechny ruce na kontrolu koně) a tak z úžasného pobytu ve Wales mám všehovšudy pět fotek..
Jinak se mi po velice dlouhé době podařilo strávit týden někde, kde lišky dávají dobrou noc, internet je dostupný jen špatně a pro signál mobilu musíte vylézt na kopec. Tak dobře vyspaná už jsem nebyla dlouho. Nechyběly my zprávy na internetu, diskuze, nic.. totální relax.

PS: Před čtečkami pořád preferuju staré dobré knihy.

April Twelve
85 příspěvků 1.9.14 22:03

ANO, potřebuji, prosím… zrovna včera jsem ho poslala do věčných lovišť a už dnes mi hrozně chybí. Místo toho, abych sjížděla peklo na tabletu hezky na gauči:-), tak sedím u stolu s ntb a to není tak pohodlné. Omylem jsem si na něj odložila nohy neb byl v malém stolku před gaučem a praskl display… no, můj muž nebyl moc rád, já ještě méně, ale co se dá dělat. Snad budu dost hodná a zasloužím si nový:-)) (nadsázka).

venhell
42 příspěvků 2.9.14 09:48

Osobně jsem z tabletu nadšená - na rozdíl od telefonu nezvoní :-) Nejraději bych zahodila telefon a používala jen tablet.

Miluna Mia
194 příspěvků 6.9.14 17:18

Jasně, že nepotřebuji. Ale nejsem úplný odpůrce moderních hraček. Vlastním tablet. Jezdím do práce vlakem, jedna cesta trvá 3 hodiny (nebojte, nejezdím každý den), a tak koukám na filmy, čtu e-noviny, e-knihy, občas si zahraju nějakou hru a hlavně se učím angličtinu. Využívám tyto cesty a doma s tabletem a internetem už čas neztrácím. Navíc cesta rychle uběhne.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek