Tehotenské peklo

Fotoalbum tématu (31) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
chioo
292 příspěvků 3.10.16 15:07

Děkuji všem za uklidnění, měla jsem pocit, že jsem špatná matka už teď, kdy ještě žádná matka nejsem :-) Já beru rady zkušenějších, ale radši mám, když se zeptám kámošek, u kterých tuším podobný náhled na svět, než aby mi radil každej a ještě takhle „v gangu“…no, celá ta bublina kolem těhotenství (takovej ten kult mimískování, těhulkování a přeinformovaných matek) je pro mě prostě jinej svět, ale říkám si, že když jsem zvládla pořešit svatbu bez obvyklýho humbuku, že třeba dokážu nějak v klidu prokličkovat těhotenstvím ;-)Asi musím poinformovat rodinu, že dobře míněné rady jen na vyžádání a že mě nemaj stresovat, jinak budu mít uřvaný děcko ;-)

Holkavbotech
93 příspěvků 3.10.16 15:15

Na toto téma se mi líbí tenhle článek . Poměrně vystihující. I když co vím, tak v US je honba za dokonalým mateřstvím na ještě vyšším levelu.

Bacteria
436 příspěvků 4.10.16 09:08

Vzhledem k tomu, že jsem se na porodních sálech pohybovala, tak rodit sekcí dobrovolně bych nechtěla ani za nic. Přirozený porod sice probíhá za plného vědomí, bolí, je dlouhý a miminko je také pěkně pomuchlané, ale rizika břišní operace jsou daleko vyšší. Už jen rizika anestezie nejsou prkotina. Pokud je císař neplánovaný, je vysoké riziko aspirace během anestezie. Déle se to hojí, rekonvalescence je delší. Nemluvím o pooperačních komplikacích, hojení rány, oslabení děložní stěny, kýly…viděla jsem kdeco. Pokud je porod fyziologický a nekomplikovaný, proč si ho ještě komplikovat dírou v břiše následně sešitou rozklepaným medikem a nechat si anestetikem vyvraždit kopu neuronů? Jinak pokud zdravotní rizika převáží nad riziky operace, je to něco jiného, tady je to bez debat.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.16 09:14

@Bacteria Choďte s tými rečami do… niekam!

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.16 09:25

@žluťásek Už tu možete písať bez obav, už tu nepoleziem. :-D Čakala som kedy sa to zvrhne na ten mimibazar a @Bacteria to už posunula. Hrozostrašné historky sú už tu, tak ja možem ísť. :-D

Bacteria
436 příspěvků 4.10.16 09:33

@Giulietta sorry, když uvidíte můj nick, číst to nemusíte. Jsem z práce zvyklá od rána do večera přednášet, učit, poučovat, vysvětlovat…Uznávám, že má míra hrůzostrašnosti je posunutá hodně mimo rámec normálně uvažujících lidí. Jak se nudím doma, začínám se realizovat na mých nevinných spolubližních. Dík za zpětnou vazbu :-D Aspoň budu vědět čím to, až se mi začnou ti normálnější vyhýbat.

žluťásek
2432 příspěvků 4.10.16 09:33

@Giulietta Začínáte mě už trochu štvát tím zmiňováním v každé diskuze, kde se mihne slovo porod nebo dítě, ačkoliv jsem se tam původně vůbec nevyskytovala. Nejdřív mi vyčítáte, že těhotenská témata roztahuju všude a teď mi děláte to samé.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.16 09:35

@žluťásek Že áno. :-D A ako mi to krásne ide. Ale namojdušu si z tých tehotných pamätám len Vás, ostatné mi splývajú. :-D

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.16 09:36

@Bacteria Nejde o to ako, ale o to čo a kde. :-)

žluťásek
2432 příspěvků 4.10.16 09:37

@Giulietta No tak se dobře bavte. Nechápu teda, co zrovna v tomhle tématu @Bacteria vyčítáte, kde jinde by se měla k tématu vyjádřit fundovaná osoba, která má s porody konkrétní zkušenost.

DanielaS
5301 příspěvků 4.10.16 09:39

@chioo Ten pocit, ze jste spatna matka, budete mit jeste mockrat, nekdy zavineny okolim, nekdy samotnym ditetem. Na rady se usmivejte a prikyvujte, na prime dotazy asi neco jako „ani ti nevim, jeste jsem nad tim tak nepremyslela, co bys vybrala ty?“ Oni stejne nechteji znat vas nazor, oni vam chteji prednest ten svuj.

Giulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.10.16 09:40

@žluťásek Nevidím rozdiem medzi fundovanou osobou čo vykladá o diere v bruchu zošitej medikom a susedkou, ktorá Vám popíše svoj hrozostrašný porod. Uff ešteže mám toho cisára za sebou. Ináč by som na ten sál nevliezla.

Bacteria
436 příspěvků 4.10.16 09:51

@Giulietta omlouvám se za expresivitu :-D Příště se budu vyjadřovat čistě akademicky

pabylka
1103 příspěvků 4.10.16 12:37

@Bacteria Trošku by som Vas poopravila…
Anestezia je obecne považovana za bezpečnu a umrtie z anesteziologickych pričin je u zdravych tehotnych menej pravdepodobne ako umrtie napr. z dovodu masivneho poporodneho krvácania. profylaxia aspiracie je samozrejmostou a rovnako i prebehnuta aspiracia sa da riešit. Suvislost s ubytkem neuronu a anestezii nebyla u dospele zdrave populace prokazana. Pochybujem, že nejaky porodnik da medika zašit cisarsky rez - šije sa intradermalom, čo nie je zrovna technika ktorú by bežne medici ovladali. Nerobte zbytočne z cisarskeho rezu strašiaka, aj Vam sa može stat (nie že by som to priala), že ho zažijete.

EmilyG.
2149 příspěvků 4.10.16 12:46

@pabylka děkuji za rozumná slova.

chioo
292 příspěvků 4.10.16 14:14

@DanielaS Tak to se mám na co těšit :-) Ale o titul „matka roku“ asi stejně usilovat nebudu, takže se s tím snad smířím…a myšlenka „stejně nechtějí znát váš názor, ale sdělit ten svůj“ je nejspíš tak strašně pravdivá, až je to smutné - minimálně to hodně vysvětluje a díky vám za tento postřeh…rozhodně se mi s tímto vědomím bude lépe snášet podobná „křížová palba“ :-)

Veryberry
25 příspěvků 4.10.16 14:15

@pabylka Děkuji, za uklidnění, patrně mě čeká císař, nadšená z toho nejsem a šití medikem a další, mě vyděsilo.
Samozřejmě komplikace mohou nastat u každé z variant, člověk se na to musí nějak připravit, ale čím déle jsem těhotná, tím je pro mě těžší uvažovat racionálně.
Na MP si chodím odpočinout a modremu koniku a emiminu se vyhýbám obloukem.

shanimplavkynahrocha
4604 příspěvků 5.10.16 10:04

@Bacteria @pabylka Mě tedy fascinuje, že si někdo nechá udělat císaře na přání kvůli „pohodlnosti“ - tak bych totiž například stav své sestry po SC rozhodně nenazvala, když se nemohla velmi dlouho ani ohnout, navíc se jí v břiše vytvořily ošklivé srůsty a žádné další dítě už nemohla rodit normálně. Nemyslím si, že by @Bacteria chtěla děsit ženy, které mají indikovaný císař. Spíš asi reagovala na tu vlnu „císař je jednodušší a bezpečnější než fyziologický porod“.

Příspěvek upraven 05.10.16 v 13:52

pabylka
1103 příspěvků 5.10.16 11:04

@shanimplavkynahrocha Tak aspon v ČR pochybujem, že je možno urobit cisarsky rez vyslovene na prianie. Možne nejake sukromne porodnice. Ale! Pokial rodička je umanuta, vystresovana a nespolupracuje, tak je jednoduchšie je ten rez urobit, ako ohrozovat dieta protrahovanym porodom. Pre niektore skupiny tehotnych je SC určite bezpečnejší a jednoduchší než normalny porod.
Je potreba si uvedomit, že cisrsky rez často može zachránit pre najhorším a nie je potreba to nejak odsudzovat ani rodičky nim strašit.

kalivrata
657 příspěvků 5.10.16 11:19

@shanimplavkynahrocha Jenže to tu čtou (možná) i ty, které mají indikovaný porod císařským řezem, a pochybuju, že jim v těhotenství přidá na radosti, když si přečtou o díře v břiše, špatném hojení a zabitých neuronech.

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 5.10.16 11:25

@kalivrata samozrejme, lepsi je nevedet nic a sverit vse hodne pani doktorce. jezis! tady uz je fakt myslet zakazano?

Garfie
4456 příspěvků 5.10.16 11:27

@kalivrata Pro vyrovnání duševní rovnováhy můžeme přihodit i několik děsivých historek také z přirozeného porodu, stačí říct :-) To si nevyberete, porod je prostě holt vždycky trochu riziko, ať je veden jakkoli.

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 5.10.16 11:28

@kalivrata Tady těm katastrofickým zkazkám se člověk stejně nevyhne, to by musel být 9 měsíců na pustém ostrově. I když se nějakému intenzivnějšímu čtení porodních hororů vyhýbám, stejně na něco chtě nechtě narazím, stačí, že hledám, jaké existují matrace, která podprsenka je dobrá nebo kolik potřebuju do začátku plen. A nebo na mě vychrlí svoje zážitky kolegyně cestou na tramvaj aniž by se jí kdokoliv na cokoliv ptal :) Zas bych z těhotných nedělala takové roztřesené květinky, realita je různá, člověk nikdy neví, co ho čeká, a pokud se někdo hroutí z přečtení jednoho příspěvku někde na blogu, tak podle mě není psychicky úplně v pořádku a stejně ho před tím nic neochrání, protože dřív nebo později se k nějakým takovým informacím zákonitě dostane.

kalivrata
657 příspěvků 5.10.16 11:49

@viktorka_od splavu @Garfie

Ježiš, to určitě ne. Ale když to prostě jinak nejde, fakt je k tomu třeba nádavkem ještě tahle představa?

viktorka_od splavu
7777 příspěvků 5.10.16 12:10

@kalivrata tak jestli se to tyka vas osobne, najdete si nejaka ta pozitiva - taky jich bude dost. at to mate vyvazeny:-)

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek