Těhotenství, děti, výchova

Fotoalbum tématu (30) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
linbrno
28 příspěvků 30.12.17 09:40

Je to zvláštní, ale existujou rozdílné děti. ;) A je fakt, že zas na stranu druhou, nebýt maminek, které koupí nadbytek krásných oblečků, které nepoužijí, nebylo by co kupovat z druhé ruky.
Ad les - pokud vím, že se pravděpodobně dítě bude vyskytovat na smolných pařezech, bude od borůvek, malin a jahod, od hlíny (což při létě na Vysočině je záležitost téměř každodenní), tak mu nebudu brát nové oblečení. Až bude větší, jak teď ty tři roky, tak už se mu bude dát vysvětlit, kde dát víc pozor. Ale zatím mám doma neřízené střely. Ani já do lesa nechodím jak ze žurnálu, ale zase se pak nebojím lehnout si v klidu do mechu (bez deky) nebo prolízt roštím pro houby. Holt terénní biolog;).
Jinak po létě jde dost věcí na hadry na kočárek a není mi to líto.

Uživatel je onlinegiuliettka
5616 příspěvků 30.12.17 09:47
@linbrno píše:
Ad les - pokud vím, že se pravděpodobně dítě bude vyskytovat na smolných pařezech, bude od borůvek, malin a jahod, od hlíny (což při létě na Vysočině je záležitost téměř každodenní), tak mu nebudu brát nové oblečení.

Ale ja som nepísala nové, len čisté, bez škvrn od malin po susedovom decku, nech si urobí škvrny vlastné. :-D

linbrno
28 příspěvků 30.12.17 09:50

Já zas pár skvrn přežiju, když vím, že tam budou další:)))Jinak spíš to bylo myšleno tak, že mi nevadí onošené věci, ne vyloženě flekaté (to jsem se ještě nesetkala, že by mi někdo nabídl, max že třeba kalhoty byly vyšisované a 3 sezony staré). A že nevyhazuju tričko hned poté, co je na něm nevypratelný flek. Asi jsem v tomhle míń modní a víc eko. Chápu, že s většími dětmi je to pak jinak.

MP blanka
2268 příspěvků 30.12.17 10:07

Ano, deti sú rozdielne. Môj muž sa napríklad, keď na to príde, vystatuje tvrdením, že keď ako malý išiel von a mama mu obliekla biele pančucháče / hovorím o 50.rokoch minulého storočia / prišiel domov v čistých bielych pančucháčoch. Argumentoval tým, keď sme mali malé deti a tie rozhodne nešli v otcových šľapajách.

kobylkalucni
266 příspěvků 5.1.18 11:44

Taky jsem po narození prvního dítěte od mámy dostala tři ikea tašky starého oblečení ještě po mě a po bráchovi - tzn - 20-30 let staré kousky. Všechno byly pěkné, neobnošené kousky bez jediného flíčku ( jak to kruci dělala? ), neroztrhané, bez žmolků. Jediná jejich vada byla ta, že byly prostě úplně nemoderní. Ale nijak mě to neurazilo ani nevyvolalo žádný pocit zhnusení. Prostě je mi jasné, že si tehdy uložila pěkné kousky na někdy až se budou hodit a jako pěkné mi je dala. Pocházím ze šetřivé rodiny, jak tu byla diskuze o schraňování vánočního papíru, tak ano, i u nás… A kupodivu jsem něco z toho využila - klasické čtvercové pleny a nechala jsem si i pár bodyček, které prostě vypadají dokonale retro a nemám srdce je vyhodit.
Mám výhodu, že já jsem měla ve srovnání s vrstevníky děti poměrně hodně brzy, takže to já posílám použité oblečení pryč. Na podzim šlo pár igelitek jedné rodině, co momentálně žije v azyláku a jedna zimní kombinézka jim dokonce vhrkla slzy do očí, protože prostě neměli do čeho miminko obléct…
Má cenu si takhle najít lidi přímo, i když to dá víc práce než to jen hodit do kontejneru pro charitu, protože si nejsem vůbec jistá, zda to oblečení doputuje tam kam má. Například od té rodiny jsem se dozvěděla, že se jim k oblečení povedlo dostat jen jednou nějak přes jeptišky, jinak měli smůlu…

Bacteria
436 příspěvků 6.1.18 00:46

No, že se s někým domluvím a přebereme si navzájem věci, které se hodí, mi přijde v pohodě, spíš mě zaráží (a trochu i uráží) to, že dostane dcera dárek a přitom je to jakási umolousaná věc. Připadá mi, že druhou volbou darujícího by byl kontejner. Proto jsem se ptala, zda je to normální. Mě samotnou nikdy nenapadlo jako dar dát něco, čeho se zbavuju, vždy jsem pečlivě vybírala novou pěknou věc, pokud jsem dárek vyráběla, nebo dávala použitou věc, tak jedině na výslovné konkrétní přání obdarovaného.
A polívku bych jako dárek po porodu ocenila jako něco, co mi udělal někdo od srdce a z lásky. Přišlo by mi to fakt milé po tom, co mi dali po porodu na talíř v nemocnici :-D.
Nechci být jen negativistická, mám i pár příčetných kamarádek kolem sebe. Dceřina kmotra má asi nějaký šestý smysl a cokoliv, co dcera dostala, byla věc, která byla užitečná i pěkná zároveň.
Jinak vánoční klasika mé tchýně: dvoje šatičky ze sekáče z divně škrabavého a lesklého materiálu. Já jsem byla obdarována halenkou ušitou ručně z prostěradla za jejích mladých let velikosti cca 50 (já nosím 36). Ale jinak moc hodná paní, jen tohle nechápu.

DRW
2039 příspěvků 7.1.18 13:20

@Bacteria
proste podekujte a je to. Moje tchyne nedavala darky mym detem ani mi a memu muzi. Az byly vetsi dala jim do obalky nejaky obolus. Ze by detem koupila hracku k narozeninam nebo rekneme napr. pyzamo, tak to take ne. A kdyz uz nam prali pozdeji k narozeninam, tak kytku ze zahrady a lahev nekvalitniho vina nebo domaci palenky. Popr. neco, co sami dostali a nehodilo se jim (napr. hnusnou cokosku). Ted na stara kolena (me deti jsou 25+) koupi treba i kvalitni vino. My jsme jim s manzelem vzdy koupili neco dobreho nebo kvalitniho.
Moje mamka koupila vzdy neco, co jsem nevyuzila nebo nechtela (to druhe jako naschval). Na zacatku jsem podekovala a bud vyhodila anebo za cerstva poslala dal. Casem jsem je upozornila, ze at mi radeji nedavaji nic, kdyz tomu nechteji venovat trosku pozornosti. A tak, kdyz mi mamka po desate koupila merunkovy sprchac, tak jsem ji podesate rekla, ze by mi udelala vetsi radost horkou cokoladou.
Chce to trpelivost a neocekavat nikdy nic. Pak kdyz je to opravdu chtena vec, pekna a kvalitni nebo ma pro vas hodnotu, pak to potesi.

Paris1789
3960 příspěvků 7.1.18 16:27

@DRW stejně je nakonec větší potěšení dávat nežli přijímat

Uživatel je onlinegiuliettka
5616 příspěvků 7.1.18 16:38
@Paris1789 píše:
@DRW stejně je nakonec větší potěšení dávat nežli přijímat

Alebo radšej nič čo dávate pekne nebalte. Keby to dostala v igelitke Billa tak je po probléme. :-D

DRW
2039 příspěvků 7.1.18 17:05

@Paris1789
to davani nerozporuju, ale me jeste vic bavi premyslet a zkoumat, co tomu obdarovavanemu udela radost nez abych mu davala, co dela radost mi nebo to, co mi doma prebyva. Zvlast kdyz ten clovek vas zna.
@giuliettka krasne baleni i nechteny dar na neco luxusniho, sice pak za tim neni to velike wow, ale potesi, protoze je videt, ze ten darujici si s tim dal praci. ;)

Paris1789
3960 příspěvků 7.1.18 18:16

Kdybyste jen věděly, jaké ohavné předměty jsem dostala já letos! Přesto, že si dlouhodobě žádné dary dostávat nepřeju. A každý rok to říkám. Ach jo.

Bacteria
436 příspěvků 8.1.18 13:02

Je pravda, že letos jsem si radost z toho, že obdarovávám, docela užila, právě tchýni jsme kupovali myčku a pak se hodně pobavili u zapojování. Ona nás pěkně pohostila a bylo to příjemné. Jen mě prostě všeobecně zaráží fakt, jak mají někteří lidé rozdílně zažité zvyklosti, co se týče obdarovávání. Přičemž na tom, že si budeme dávat dárky, trvá ona.
Teď si naopak užívám darů, které dostalo naše batole - buben, kladivo, věc, co mluví a říká si Bobo pokaždé, když se v místnosti někdo pohne, a prstové barvy :-D

Alizza
33 příspěvků 19.1.18 10:31

Takový dotaz na zkušenější: Co říkáte na to, když děti chodí jen v tričku a punčocháčích?
Jsem tak nějak žila v domnění, že toto je nouzový oděv doma, když se polijou kalhoty a nejsou zrovna žádné jiné čisté. Ale minulý týden jsem viděla v obchodním centru dítě v kočárku přesně v tomhle oděvu a přišlo mi to teda značně nepatřičné.
Nebo je to vývoj oblíkání typu: jako dítě punčocháče a tričko, jako větší leginy a tričko a nakonec člověk potká na ulici zralou ženu v upnutých leginách s podstatě holý zadkem (protože je to přece pohodlné a nosí to tak od mládí)…?

Mé dítě je aktuálně malinké, ale přesto má zadek vždycky přikrytý…

Jordaan
8870 příspěvků 19.1.18 10:42

@Alizza

Moje dite je vzdycky oblecene normalne v kalhotach, puncochace nikdy moc nenosilo, max. v zime pod kalhoty. Co jsem si vsimla, tak i ostatni deti ve skolce nemaji jen puncochace. Za jedno by se mi nelibilo, nechat ho behat v podstate jen v pradle a za druhe mi puncochace ani nepripadaji nejak zvlast pohodlne.

barvinok
655 příspěvků 19.1.18 10:55

.

Příspěvek upraven 16.10.18 v 11:37

megusa
431 příspěvků 19.1.18 11:43

@barvinok taky si to pamatuju jako nouzovku na zimních návštěvách.. :D
a to jak ty punčocháče nedržely.. jak jsme lezli po koberci, tak jsme vždycky měli punčocháče vytahané ještě půl metru za chodidlem.. :D paráda..

VeronikK
1183 příspěvků 19.1.18 12:48

@Alizza normálně v zimě dětem oděvy vrstvím, pokud je třeba 30 stupňů rozdíl mezi teplotou venku a uvnitř, tak se je snažím uvnitř trochu svléknout. Ale asi v punčocháčích v obchoďáku nebyli… Jinak doma nebo na návštěvě běžně.

andano
830 příspěvků 19.1.18 13:15

@Alizza
Z jednoho statistického vzorku bych nedělala žádné závěry.
Maminka šla od obchoďáku venkem (kočárek), dítě měla v kombinéze, nedomyslela to, v obchoďáku bylo vedro a nic jiného než sundat celou kombinézu nezbylo.

(Tím neříkám, že je to vhodné a ideální.)

Pimperelle
11 příspěvků 20.1.18 15:11

Tak já se klidně přiznám, že syn nosí doma body, přes ně tričko a k tomu… punčocháče. Je mu necelých 10 měsíců, umí si výborně sundavat ponožky, kdežto punčocháče si nestáhne. Až bude větší a nebude se svkékat, bude zase nosit kalhoty a tričko.

Jinak ho oblékám normálně a příčetně, ve svém věku chodí oblečený podle příležitosti, košili, společenské kalhoty, když se to hodí.

Příspěvek upraven 20.01.18 v 15:21

Mohito
659 příspěvků 20.1.18 15:19

Synovi (půlročnímu) dávám doma taky někdy jen punčocháče a body. Mám pocit, že u dětí se ty punčocháče berou jako takové oblečení „na doma“.

vias
532 příspěvků 20.1.18 22:06

@Alizza Pokud to bylo dítě na plenkách (což asi na kočárku bylo), nějak bych se nepohoršovala.

benyka
7994 příspěvků 21.1.18 01:57

Taky máte tu zkušenost, že do některých dnešních punčocháčů nelze ta děcka vůbec navléct (příliš úzké nohavice), a že naprosto nelze spoléhat na deklarovanou velikost? Většina těch, které jsem kdy koupila, nebyla k ničemu.

Pimperelle
11 příspěvků 21.1.18 07:04

@benyka

Zcela souhlasím s obojím, velikost většiny oblečení (nejen toho dětského) se mi zdá pouze přibližná. Sama mám v šatníku aktuálně oblečení několika různých velikostí (podle cedulek) a přitom ve skutečnosti stejně velké.

Pýthia
285 příspěvků 22.1.18 06:58

@benyka Já jednou koupila dětské punčocháče v Reserved, takové to dvojbalení. A jedny byly o cca 20 cm kratší!!! Měla jsem je jít reklamovat, ale nechtělo se mi vracet, dodnes mě to štve!

Jordaan
8870 příspěvků 21.3.18 12:10

@IrcaNovotna

Bezte do haje i s pokojickovyma setama.

Stránka:  « Předchozí 1 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek