Těhotenství, děti, výchova

Fotoalbum tématu (30) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63

Uživatel je onlinevlm
4212 příspěvků 30.07.18 06:36

@MP blanka díky, ano přesně takhle to je,s tim rozdílem, že se tak chovají asi všude,podle toho co jsem slyšela.matka děti při každé návštěvě neopomene sdělit že je to hrůza s nima být pořád,už aby byla v práci,už aby bylo pondělí a starší šel do školky.Dlouho už jsem neslyšela,toho tom kdo vymyslel,že mateřská je dovolená :-). Absolutně je nezvládá a přitom starší je vlastně úplně klidny dítě ale v kombinaci s bratrem…, Další problém je že malý je zvyklý odpoledne spát,ale sem přijedou tak po jedné, takže přijde kouká jako bubák,je protivnej a řadí.kdyz přijedou později a stihne usnout v autě a nechá ji tam dospat,bývá to lepší (tedy na náladu,na chování to má vliv minimální).Tak uvidím jak se to bude vyvíjet :-)

BeKaa
313 příspěvků 30.07.18 10:03

@vlm A nechcete zkusit nechat si jen děti a rodiče poslat někam na procházku nebo do kina? Pokud budete s dětmi sami, budete se jim moct věnovat a taky lépe určit mantinely. U nás byl podobný problém, když se dospělí bavili spolu, děti to nebavilo a zlobily. Tak jsem si vzala děti ven, hrála si s nimi fotbal a byly to absolutně zlaté děti, se švagrovou jsme se pak střídaly do doby, než se děti uměly zabavit samy.

benyka
6487 příspěvků 30.07.18 10:35

@BeKaa To je dobrý postřeh. Když je návštěva naplánovaná, tak je to celkem v pohodě a nějak předpokládáme, že se budeme věnovat spíš dětem než dospělým. Ale zažili jsme návštěvu známých s malými dětmi (nepředpokládali jsme, že přijdou s dětmi), kdy rodiče v podstatě „vypustili“ jakoukoli starost o děti, takže jsem strávila odpoledne tím, že jsem za jedenapůlletým hyperaktivním chlapečkem lítala po schodech nahoru a dolů, aby se mu nic nestalo nebo aby něco nevyvedl. Rodiče nějak nechtějí pochopit, že v cizím prostředí nemohou dítě nechat bez dozoru stejně jako doma.

isko
1169 příspěvků 30.07.18 11:02

@benyka
Hm, v cizím prostředí ta péče rodiče by měla být možná ještě větší. Doma totiž vím, že jsem všechny louhy uklidila dva metry vysoko, v žádné skříni se neudusí a ostré nože jsou mimo dosah. Tam, kde nejsou děti, na tohleto třeba nikdo nemyslí (což nikomu nevyčítám, taky jsem nemyslela, dokud jsem neměla děti).

benyka
6487 příspěvků 30.07.18 11:28

@isko No právě.

Uživatel je onlinevlm
4212 příspěvků 30.07.18 12:31

@BeKaa nechat vsi děti,jsme se pokusili párkrát, pokaždé reakce rodičů,on by tu sám nebyl,ní já nevím mého syna když měl 2 apul ,odvezla mamka v létě na chalupu,nijak nyní nebyl zvyklý,bydleli jsme daleko.prvni večer řval,pak dostal talíř krupicove kaše, řekl,,je kasicka,, a byl už jen hodnej,nevím je to celkove o přístupu všech @benyka @isko já mám pocit že přijdou s tím, že se mám starat já,no když jsou tam rodiče,tak ať se starají,ono to u nich celkové vazne..nechat malé dítě běhat s čokoládou v ruce moc normální není,budu muset přitvrdit.perlicka na závěr, někdy v zimě, měli jsme doma Cokopims viděla jsem tu rozehratou čokoládu rozpatlanou všude,tak říkám příteli,dětem to dávat nebudeme,dáme normální oplatky,JoJo, přijeli vařím kafe a slyším ,, vždyť si říkala, že to nemaj rádi, že jim to nemam dávat.koukam na stolku Cokopims co si přinesli..a matka děti ,,nene tohle oni milujou,, mě málem kleplo.Jako vždycky nějaké pohoštění chystám tohle fakt nepochopím.

Uživatel je onlinevlm
4212 příspěvků 30.07.18 12:37

@isko což o to věci z dosahu celkem mám,ale zdi neschovam :-),moje dítě bylo schopné doma vyhrabat bagrikem hlínu z květináče,ale na návštěvě by to neudělal, vždycky jsem jim říkala,co můžou a co ne když jsme měli někam jít, stejně jako mě to jako malé říkala moje maminka a mě to vadilo,přece nejsem hloupá že :-)

Oldyn
5967 příspěvků 30.07.18 14:58

@vlm
Já mám teda opačný problém, děti doma od mala drezůru a obě babičky bez pravidel a následně vodopád otázek: „proč u babiček můžeme a doma ne?" Ale i staroušci si naběhli na vidle, tak jak je všichni rozmazlovali mobilama, tabletama, tak když přijedeme k tchánům, stojí děda s košíčkem u vchodu a vybírá přístroje, páč jinak si s vnoučatama moc nepokecaj.

Vipera
225 příspěvků 13.08.18 12:14

Jdu poprosit o radu. Jsem v 5. měsíci a za 14 dní jdu jako host na svatbu (napůl venkovní). Břicho už je větší, ale na „pravé těhotenské šaty“ to ještě není. Vůbec si nevím rady, co si pořídit. Doma mám jednu světlou halenku, která by připadala v úvahu, ale chybí mi k ní sukně. Chtěla bych šaty, myslela jsem, že by mohly být netěhotenské, ale zavinovací (aspoň bych je mohla nosit i po těhotenství), ale na internetu nějak nic moc nevidím a do obchodů bych ráda šla už aspoň trochu najisto. Druhá věc je, že do toho nechci vrazit moc peněz, pravděpodobně ty šaty budu mít na sobě tak dvakrát… A potom bych chtěla, aby to nebyl umělý materiál a aby to bylo spíš něco opnutého, nelíbí se mi, když je látka pod břichem volně puštěná, v tom zatím vypadám jen tlustě. Nemáte některá nějaký nápad? Nebo postřeh nebo rovnou tip na obchod?

barvinok
622 příspěvků 13.08.18 12:31

.

Příspěvek upraven 02.10.18 v 14:45

Kryptozoo
157 příspěvků 13.08.18 12:42

@Vipera Nevím jak moc máte prochozené obchody, ale já si v pátem měsící koupila šaty v obyčejné konfekci. Střih jako na obrázku a tlustě jsem nevypadala-spíš sklady sukně to břicho schovaly. Nosím je vesele i nadále.
Takže můj převratný návrh je vyrazit do obchodu a zkusit i to, co se vám zdá že by vypadalo blbě a třeba budete překvapená.
 https://www.zoot.cz/…ndon-leonine

MP blanka
1445 příspěvků 13.08.18 13:49

@Vipera -aj ja by som radila nezamerať sa výhradne na tehotenské šaty. Mne sa dokonca páči, ak má budúca maminka oblečené „ obyčajné “šaty, aj keď je vidieť, že je tehotná.Neplatí možná až do pôrodu,ale píšete, že postavu ešte na riadne tehotenské šaty ešte nemáte. Dôležitejší bude materiál, ale je leto, sezóna ľahkých a pružných materiálov.

VeronikK
749 příspěvků 15.08.18 10:25

@Vipera Já měla na svatbě kamarádky taky jen menší břicho, ale už jsem se do ničeho svého nevešla. Půjčila jsem si od kamarádky takové letně společenské šaty, pružné a trochu větší velikost, takže břicho se vešlo a bylo to ok. Taky jsem řešila na jinou svatbu, jestli stihnu před nebo po porodu, takže jsem sháněla šaty, do kterých by se vešlo břicho i by byly použitelné na kojení. Koupila jsem na nějakém internetovém bazaru za pár korun. Dají se najít společenské těhotenské šaty, opravdu krásné, ale strašně drahé na to, že je vezmete jen párkrát…

Vipera
225 příspěvků 05.09.18 18:15

@barvinok @Kryptozoo @MP blanka @VeronikK Zapomněla jsem odpovědět, díky všem za rady. Po několikerém zkoušení na Zootu (věděly jste, že když si zboží nepřijedete vyzkoušet v tom jejich limitu, tak jsou pak pěkně nepříjemní?) jsem zjistila, že to břicho už je vlastně celkem velký a splést s tloušťkou už moc nejde, takže jsem vytáhla ze skříně jedny netěhotenské a bylo to bez větších problémů :-)
Nicméně, teď asi budu muset začít řešit šaty na promoci (host) na devátý měsíc, hm…

Kryptozoo
157 příspěvků 05.09.18 19:49

@Vipera Tak je fajn,že jste to vyřešila!Já jinak můžu sloužit i zkušeností z hostovaní na promoci v devátem měsíci /pozdě na podzim/ :-D Měla jsem půjčené netěhotenské šaty od silné kamarátky-volnější pouzdrové z tenké pleteniny,s rukávy po loket,docela elastické a myslím,že v rámci možností to vypadalo dobře. Ovšem když se dívám dnes na fotky,vidím obří břuch v obřích šatech a někde vzádu sebe-ale tomu se asi nedá moc dobře vyhnout:-)
Jen malý poznatek-venku nebyla nijak třeskutá zima,ale přesto byl sál brutálně vytopený a ja šla málem do mdlob.Takže pokud by byla možnost,dnes bych brala něco kde bych mohla vrstvit.Spíše lehčí šaty/sukně s halenkou+svetr či šála.

Stránka:  « Předchozí 1 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63
 Váš příspěvek

Céline Dion odmítá holčičí a klučičí oblečení

Žádná růžová nebo modrá! Zpěvačka Céline Dion uvádí genderově... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Rozhovor: K šití korzetu bruska a kladivo

Autor: Monika

Riwaa Nerona o šití korzetů, spodním prádle a nádherných křivkách... Celý článek