The Food Trends

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Mylady2
12413 příspěvků 22.1.13 12:02

@Karoleenah pro restaurace je to služba lidu:-)

666mahu
1490 příspěvků 22.1.13 12:03

@Mylady2, brala jsem průměr. ;-) Sama také nechodím 3× v týdnu za 10. :D

Mylady2
12413 příspěvků 22.1.13 12:06

@666mahu jo tak když zprůměrujem všecky co rám sou tak to je pravda!!:-)

Ženy mějte se tu a užijte si GRF :-) jdu na oběd… Do restaurace která se neúčastní;-) La finestra,
Jo a jestli můžu doporučit… Mám ráda Chagall's Club… Tak zkuste (je v GRF)

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 16:19

Akci jsem neznala, poradili byste mi, jak z toho webu poznám, kolik která nabídka stojí. A jak to vlastně funguje?

fel
136 příspěvků 22.1.13 16:41

Nechápu, proč se všechno přepočítá na peníze. Že někoho tato nabídka uráží? Tak to fakt nevím, co na to říct, napadá mě jen něco o snobech. O prachy snad nejde.
Do restaurací chodíme běžně, i do těch, co jsou zařazeny do GRF, dělat to jen kvůli slevě je střelený, navíc u velké části restaurací by to bylo i zbytečný.
Beru to jako příležitost něco se dozvědět o zajímavých restauracích v ČR. Ráda si prohlédnu, jaké nabízejí menu a pokud nás něco zaujme, ta si rádi uděláme i výlet do jiných měst.
A argument o klidu mě osobně příjde zcestný, nikdy se nám nestalo, že bysme v rámci festivalu seděli v natřískané restauraci.
Ohrnovat nad akcí frňáky a mluvit o sockách? Smutný.

Tebah
4257 příspěvků 22.1.13 16:44

@Ani http://www. grandrestaurantfestival. cz/uvodni-strana/

Všude to stojí stejně, ale některé restaurace už jsou vybrané.

fel
136 příspěvků 22.1.13 16:44
@Ani píše:
Akci jsem neznala, poradili byste mi, jak z toho webu poznám, kolik která nabídka stojí. A jak to vlastně funguje?

Vybereš si restauraci, zadáš počet lidí, vyhodí ti to volný termíny a pak pro každýho hosta vybereš 1 - 3 jídla. Ceny byly vždycky 200 za jedno jídlo, letos je Praha dražší, možná i některá jiná města, jedno jídlo stojí 250, ale když si objednáš všechna 3, tak to bude pořád těch 600 jako jinde.
Zaplatit musíš do 3 dnů, pak dostaneš rezervační kód, kterým se prokážeš v restauraci.

edit. zapoměla jsem, že se tady na fóru vyká, dlouho jsem nepsala. TAk pardon, přepisovat už to nebudu.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 18:29

@fel @Tebah Díky, studovala jsem ten web, ale tohle jsem nenašla.

Teda našla, ale nespojila jsem si to dohromady.

Mylady2
12413 příspěvků 22.1.13 18:44

@fel buďte trošku ohleduplná…každý má jiné potřeby, standardy a vůbec. O tom to je!

@Ani určitě běžte vyzkoušet! Ty TOP restaurace co jsem koukala už jsou sice pasé (tedy pokud jste z Phy) ale dá se vybrat;-)

fel
136 příspěvků 22.1.13 18:57
@Mylady2 píše:
@fel buďte trošku ohleduplná…každý má jiné potřeby, standardy a vůbec. O tom to je!@Ani určitě běžte vyzkoušet! Ty TOP restaurace co jsem koukala už jsou sice pasé (tedy pokud jste z Phy) ale dá se vybrat;-)

Jenže tohle není o potřebách a standartech. Myslíte, že socka půjde na dezert za 250? A ještě na tu bude celý rok šetřit? To by udělal maximálně tak chudý snob. Snob, co je na tom finančně trochu líp, bude vyřvávat něco podobného jako donchichot.
Je to jako jít do kina, do divadla nebo na výstavu, ne se levně nažrat, protože během roku si to nemůžu dovolit.

Mylady2
12413 příspěvků 22.1.13 19:17

@fel já jsem klidná svůj názor jsem vyjádřila…projekt se mi z pohledu potencionálniho klienta líbí. (To že nemám potŕebu ho využít je snad mé právo)
A nevím no… Myslím že (vyjádřeno slušně, protože slova levně nažrat mi nejdou dohromady s některými skvělými restauracemi) je to dobrá cena a dobrá možnost. Třeba moje máma si nedokáže představit, že by šla se svým partnerem na večeři do Belluvue a účet by byl 4tis. Tak je prostě potěší možnost zaplatit třeba jen 2500tis.

fel
136 příspěvků 22.1.13 19:34
@Mylady2 píše:
@fel já jsem klidná svůj názor jsem vyjádřila…projekt se mi z pohledu potencionálniho klienta líbí. (To že nemám potŕebu ho využít je snad mé právo)
A nevím no… Myslím že (vyjádřeno slušně, protože slova levně nažrat mi nejdou dohromady s některými skvělými restauracemi) je to dobrá cena a dobrá možnost. Třeba moje máma si nedokáže představit, že by šla se svým partnerem na večeři do Belluvue a účet by byl 4tis. Tak je prostě potěší možnost zaplatit třeba jen 2500tis.

Tak zrovna váš názor mi tak nevadí. I když to vypadá, že berete v potaz taky jen peníze.
Ale myslím, že názor donchichota a curly je hloupý a zbytečně urážlivý a to jen proto, že nepochopili, o co ve festivalu jde.
Psát o ubožáčcích, co musí škudlit, je neskutečně sprosté. A snobárna prvního řádu.

Mylady2
12413 příspěvků 22.1.13 20:26

@fel no tak jistě že beru v potaz peníze! Ten rozdíl mezi standartní cenou třeba 1.května a cenou během GRF…je výrazný a pro nesnoby bych řekla podstatný.
Takže každopádně dobrou chuť…a nechcete napsat jaké restaurace jste vybrala?

fel
136 příspěvků 22.1.13 20:45
@Mylady2 píše:
@fel no tak jistě že beru v potaz peníze! Ten rozdíl mezi standartní cenou třeba 1.května a cenou během GRF…je výrazný a pro nesnoby bych řekla podstatný.
Takže každopádně dobrou chuť…a nechcete napsat jaké restaurace jste vybrala?

Jenže tady nejde o peníze. Jde o zábavu. Do některých těch restaurací bychom normálně nešli. Ale ne proto, že bysme si to nemohli dovolit, ale protože by nás to třeba nenapadlo. Když někam jedeme, tak si většinou nevybíráme, kde budeme jíst, protože nemíváme přesný program, najíme se tam, kde je to podle recenzí výborné a je to zrovna někde poblíž. Čistě kvůli jídlu si výlety mimo GRF děláme výjimečně, zas takoví gurmeti nejsme. Je fajn, prohlížet si festivalové nabídky, o spoustě těch restaurací sem neslyšela a ráda poznám něco nového, když mě to zaujme. Jindy během roku to tak nezkoumám, to spíš koukám po výstavách.
A mluvit o úspoře se ve většině těch restaurací vůbec nedá.
Neznám nikoho, kdo by chodil na festival jen kvůli úspoře. Pochybuju, že by na to chodili lidí, co by na to škudlili. Ti by si radši zašli na své meníčko za sedmdesát.

Příspěvek upraven 22.01.13 v 22:50

Mylady2
12413 příspěvků 22.1.13 20:53

@fel pro mě je už zbytečné to jakkoliv komentovat… V zásadě je mi to jedno :-)
Jen mě opravdu zajímá co jste si vybrali za restaurace? Zajímá mě co si lidé nejvíc vybírají v tomto projektu (coz tedy poznám i z toho kdo je už teď vybookován) ale když už tu máme toto téma tak se ptám účastnic diskuze.

smrtonoška
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.1.13 21:08

Tak jsem na nabídku toho festivalu koukla, protože mě to zaujalo. V Brně mám své stálice, ale proč nezkusit něco nového, že. Ale po zběžném projetí mám z toho smíšené pocity. Nevím ani proč, ale nechce se mi jíst v drahé restauraci, na kterou bych normálně neměla. Jsem momentálně z pohledu společnosti „chudý student“ a ani bych takovou restauraci nedovedla patřičně ocenit (+ ještě bych si tam utrhla ostudu, protože neznám etiketu takových podniků). Nevím, jestli je to známka toho, že jsem taky snob, jen jiné úrovně, ale já si prostě vystačím s tím, na co mám, až vydělám někdy víc, klidně si do „lepší“ restaurace zajdu, ale musím se k tomu nejdřív „projíst“, abych si to vůbec mohla vychutnat. Nechci si teď hrát na něco, čím nejsem.

Jinak ale nekritizuji nikoho, kdo chce nabídky využít, souhlasím s @fel, že pomlouvat takové lidi je hrozné.

MP Barbucha
3716 příspěvků 22.1.13 21:22

@smrtonoška
Etiketou vybraných podniků není třeba se u nás trápit. Stačí pěkně pozdravit a užít si to. Od toho, aby zvládal etiketu je tam personál :-)

Tebah
4257 příspěvků 22.1.13 21:46

Já už jsem doma z Alcronu a musím říct, ze jsem čekala víc. Prostředí je relativne hlučné, protože zvuky z hotelové haly tam dost doléhaji, chvíli byl i cítit cigaretovy kouř.
Jídlo dobre, ale kromě hlavního chodu to rozhodne nebylo nic, na co budu rok vzpomínat. Navíc jsem v jídle našla skořápku a obsluha ulila vino na stůl. Plus toalety daleko a nic extra.
Takže za tu cenu jsem spokojena, za plnou sem ale nejspíš nepujdu - možna tak pokud me někdo pozve:-)

Mylady2
12413 příspěvků 22.1.13 21:53

@Tebah Alcron je malý a obsluha moc familiérní…jídlo mě tam nikdy extra neuchvátilo. Poznatky mimo GRF.

real.blond
6688 příspěvků 23.1.13 10:55

Taky uz jsme o panu Mauerovi ledacos slyseli.. a celkem me to zklamalo, protoze jsem jeho projektu Grand Restaurant fandila

Rosalyn
925 příspěvků 23.1.13 11:05

@real.blond A co třeba? Dělá nějaké nekalé věci?

real.blond
6688 příspěvků 23.1.13 11:09

@Rosalyn podle me ano:) bohuzel je snad jediny v CR, se svym seznamem.. nechci mu krivdit, ale myslim si, ze mit jeho nalepku by melo byt otazkou prestize a odvedene prace. Nic jineho by za tim stat nemelo.

Rosalyn
925 příspěvků 23.1.13 11:22

@real.blond Chápu to správně, že jeho seznam není vždy zcela objektivní?

PavlinkaK
96 příspěvků 23.1.13 11:27

Myslím, že se stačí podívat do žebříčku 100.nej restaurací v ČR, kde se na prvních 20 místech umisťují v podstatě ty samé a i neznámé restaurace. Zato na opačném konci jsou oblíbené, ale bohužel nesouhlasící s účastí na PFF.

real.blond
6688 příspěvků 23.1.13 11:34

@Rosalyn to jsem nerekla a nepovazuji se za osobu k tomu poverenou.. ostatne, co je dneska objektivni..

Stránka:  « Předchozí 1 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 31 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek