The Food Trends

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 31 Další »
mikita.miki
1935 příspěvků 20.7.12 13:10

Vysvětlovala ste v jednoduchosti životní cyklus lososa, odpovídám - já vím :-)

Robena
1257 příspěvků 20.7.12 13:21

Ja s oblibou obcas chodim do „Jidelen“. Jednak mam rada to retro v podobe tacu a pak - v nabidce jsou tak ctyri jednoducha jidla, tzv. hotovky, cerstve uvarena. Nedavam si nic k jidlu tam, kde je jidelnicek prilis dlouhy (mam pochyby o cerstvosti) a jidla maji nicnerikajici nazvy jako „Prekvapeni mrtve milenky“ nebo „Tajemstvi pana nadlesniho“ (mam podezreni).
Kdyz se ocitnu na neznamem miste a nemam cas sama prohledavat restaurace, zeptam se nejakeho mistniho obcana (nejlepe se osvedcui pejskari).

Sekhmet
1918 příspěvků 20.7.12 13:35

Mimochodem, když tu tak strašně řešíme volně žijící ryby versus ryby ze sádek, víte, že volně žijící ryby obsahují často extrémně nadlimitní množství jedovatých těžkých kovů, zejména rtuť a olovo (průmysl vypouští do moří a řek kdejaká svinstva). A teď babo raď, co je pro takové dítě lepší…

gulietta
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.7.12 13:40

@Sekhmet nejde o to ako sa tie lososy chovajú, ale kde a aký majú dopad na prírodu a život ľudi.

mikita.miki
1935 příspěvků 20.7.12 14:09

Gulietta, ale zase ve volné přírodě lovem silně narušuji kompletní rovnováhu celého rybího společenstva, zatímco v sádkách si ryb,,vyrobím,, kolik potřebuju pro uspokojení poptávky. i to má značný dopad, to nepopírám, ale například u krávy kdybychom se měli řídit tím, že jen ta divoce žijící je pro náš jídelníček nejvhodnější, o hovězím bychom si jen nechali zdát a nakonec by se vyhubili zcela, což například tuňákovi hrozí již dnes. no jo, teď ještě nějak šikovně vybalancovat ten chov v zajetí, aby zvíře netrpělo a chov byl zároveň ekonomický a ekologický. a to platí nejen u chovu zvířat, ale obecně o dnešní společnosti. otázka vybalancování etiky, ekonomiky a ekologie. až někdo tuto otázku vyřeší, zaslouží si nobelovku

Pavučinec plyšový
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.7.12 14:57

@mikita.miki Řešení už je vymyšlené dávno, jmenuje se to „konec světa“. Do té doby ale něco jíst musíme, tak já osobně dětem toho lososa přece jenom dám, chovaného či uloveného.

Bugatti
4086 příspěvků 20.7.12 14:57

@Robena Na neznámém místě je nejlepší řídit se počtem aut zaparkovaných před restaurací. Cesťáci dobře ví, kde se slušně vaří.

Bugatti
4086 příspěvků 20.7.12 15:01

@Ver Mne by vůbec nenapadlo dělat mascarpone doma. Poradila mi to jedna mladá Italka, která u nás pár dnů byla v rámci výměnného pobytu pěveckých sborů. Byla z farmy daleko od města a řekla mi, že její matka dělá mascarpone i ostatní čerstvé sýry doma a že je to velmi jednoduché. Postup ale neznala (bylo jí 16). Tak jsem hledala a pátrala a našla spoustu odkazů jak v angličtině, tak nakonec i v češtině.

Ani
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.7.12 19:43

@Pirek Rozumím, ale furt nějak nevím. Asi do toho nemám moc co mluvit, protože jsem sama podvyživená ačkoli jím cokoli mi chutná, kdykoli mám čas a chuť, a považuju se za docela člověka, co si umí jídlo užít (řekla bych i že jsem rozežraná).

Doma jsme mívali maso tak dvakrát týdně. Rybu jednou do měsíce. Teplé jídlo každý den ano, ale v žádném připadě ne dvě teplá jídla, ani ne polévku + hlavní chod. Přesto jsem tehdy měla váhu naprosto zdravou (moc dobře vím, že teď hubnu vždy jen ze stresu). A školní jídelna to tedy nevylepšila, protože tam jsem maso nejedla vůbec (jím jen libové).

Chleba s máslem, šunkou a sýrem, si nedám. Dám si bílé pečivo, které mám radši. Máslo jsem líná mazat (hlavně čekat). Přes sýry jsme labužníci (moje guilty pleasure je parmezán), takže nebudeme míchat sýry a šunku, ale uděláme si sýrový talíř. Ovoce a zeleninu miluju. Takže jak říkám, asi nezapadáme do vzorku.
Přesto mám pocit, že by mělo být všeho s mírou. Extrémy jsou možné na obě strany.

Robena
1257 příspěvků 26.7.12 15:28

Mam takovou vzpominku z devadesatek - projizdime stredoceskou vesnici a pred hospodou je cerna tabule a na ni kridou nabidka HEMENEX Z GOTHAJE (to byl pane trend).

mňau-mau
19 příspěvků 30.7.12 13:15

Přidám jeden kladný trend: Všímám si v poslední době toho, že se začaly objevovat kavárny a restaurace, které nabízejí freshe a smoothies. Bohužel je jich pořád ještě málo, a to i přes letní-ovocnou sezónu v plném proudu.

Mylady2
12413 příspěvků 13.9.12 19:27

Měla jsem tu čest se opět vrátit do reality, že ne všude je to s food trends tak horké:-) Restaurace v Parkhotelu Plzeň:-) ach jo noooo

Rosalyn
925 příspěvků 13.9.12 19:44

@Mylady2 Copak tam bylo špatného? Já tam nikdy nebyla.

LadyPapajka
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.12 19:47

Mě teda nejvíc vadí ty vsudypřítomné polotovary. Doma jsem to nevnímala, mamka vaří a zdravuje se zdravě a když ne zdravě, tak alespon co nejblíž původnímu zdroji. Máslo místo ramy, šunka místo salámu, smažené skoro vůbec, brambůrky jsem měla jednou do roka, když mamka nebyla doma, žádné sladké pití a tak. Samozřejmě občas, když člověk čte etikety, zjistí, že je to skoro jedno, ale stejně si myslím, že když už nic, tak je to menší zlo.

Naproti tomu ted jsem přestěhovaná u přítele a jeho maminka dělá z prášku i palačinky. Pochopím to u nějaký náročných jídel na čas nebo na postup, ale palačinky? Vajíčko mouka mlíko (cukr)? Nechápu to.

Mylady2
12413 příspěvků 13.9.12 19:49

@Rosalyn Přinesli mi jiné jídlo než jsem si objednala:-) nevadil… Spěchala jsem tudíž jsem si ho nechala.(a měla jsem fakt hlad) jsem ochotná platit za jídlo velmi vysoké částky:-) vím, že vstupní suroviny můžou být velmi nákladné. Ovšem to co jsem měla na talíři za nějakých 240kč to byl skandál. Tvrdej chřest, UHO a naprosto nechutně vyklepané kuřecí plátky:-( ach jo asi jsem rozežranec ale co už tím určitě svému tělu neublížím…
Naštěstí vím kde si vždy spravit chuť:-)

Mylady2
12413 příspěvků 13.9.12 19:52

@LadyPapajka To je hnus a zkáza ty polotovary… A nejhorší je že je nekteri lidi používají s tím, že jako ušetří nebo co:-( tu hmotu margarín jsem nejedla nikdy fujky:-(
A dělat palačinky z prášku? to máte pravdu to je zhovadilost:-)

viera666
967 příspěvků 13.9.12 19:59

A ja mam lososa aj tak rada, akehokolvek. Aj tuniaka samozrejme, zraloka a uplne top je zubac. Len toho zohnat je pruser, v obchode ho malokedy vidim. Este ze mam tata rybara. Inak vyborne su drave ryby vo vseobecnosti a naopak kapor a podobne nedam do ust, hnusi sa mi. Lenive, valajuce sa v bahne a tukovite, brr.
Inak kto nevidel, odporucam film Food INC. To je nieco, kurcata odvtedy nejeme. http://m.youtube.com/index?…

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.9.12 20:06

@viera666
To je trochu omezený přístup s tím kaprem. Kapr u nás je vyšlechtěná ryba, což je světová rarita, to že chutná bahnitě je předsudek daný tím, že jej u nás většina lidí neumí ani naporcovat, ani připravit. Kapr má skvělé maso, v Paříži je to posledních pár let hit.

Mylady2
12413 příspěvků 13.9.12 20:10

@MP Barbucha Kapříka moc nejím… Ale chutná mi z něj carpaccio ;-)

Příspěvek upraven 13.09.12 v 20:14

Calis
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.9.12 20:12
@Robena píše:
HEMENEX Z GOTHAJE

To neříkejte moc nahlas. Jinak se z toho stane hit na MMB :D.

Rosalyn
925 příspěvků 13.9.12 20:14

@MP Barbucha Přesně tak. Nejvíc mi chutná pečený kapr, jen tak, na kmíně.

viera666
967 příspěvků 13.9.12 20:18
@MP Barbucha píše:
@viera666
To je trochu omezený přístup s tím kaprem. Kapr u nás je vyšlechtěná ryba, což je světová rarita, to že chutná bahnitě je předsudek daný tím, že jej u nás většina lidí neumí ani naporcovat, ani připravit. Kapr má skvělé maso, v Paříži je to posledních pár let hit.

No ja neviem, cosi tych kaprov na milion sposobov som sa za svoj zivot najedla, proste mi nepasuje. U nas je ich totiz pozehnane, ked znizuju stav vody v priehrae, tak ich pomaly kyblom moze clovek naberat. Ale to vsetko rybari pustaju, to jednoducho u nas nestoji za to, aby si na rybarsky listok zbytocne pisali vylovene kila, aspon tak mi to vysvetlovali. Jednoducho sa to pusta, to uz ked sa chyti stucka, alebo zubac ci ostriez, to je uz ine kafe. Alebo ako svagor radsej sadne do auta a ide na noc 300 km na jesetery. A bahnovita chut kapra, no to je ako s divinou, bud ti to vadi, alebo nie. Jednoducho to ja nemusim. Posli francuzov ku nam, dobre si zalovia a my na tom zarobime, to by bolo ozivenie cestovneho ruchu :-)

Jetthro
1130 příspěvků 13.9.12 20:20

Kapra jsem mela asi 2× a moc me neuchvatil. Celkem by me zajimalo kde se vzalo to ze se v CR na Vanoce ji zrovna kapr - proc ne nejaka jina mistni ryba?
Obecne me na rybach stve to, ze nez se clovek dostane k tomu masu tak z toho musi pul hodiny vybirat kosti a stourat se v tom a to je tak otravny ze mi to uz pak ani nechutna :D Takze kdyz uz tak rybu vetsinou v sushi, pripadne carpaccio nebo uzenyho lososa.

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.9.12 20:21

Kapr se má především porcovat jako normální ryba - tedy na filety. Podkovy jsou blbost, pak kapr nejde vykostit a ryba s kostmi na stůl nepatří.
Je důležité maso správně ochutit. Pokud chcete klasiku - kapr v trojobalu - doporučuji namočit na pár hodin do mléka. Maso pěkně zjemní.
Osobně mám ráda kapra pečeného na plechu jak psala @Rosalyn s kořením - na kmíně, nebo podlít bílým vínem, s muškátovým oříškem…prostě jemné chutě, které nezazdí jemnou chuť kapřího masa.
Jikry a mlíčí jsou pro mě jedna z největších pochoutek vůbec. Každý rok musím v létě do Třeboně, v restauraci Šupina mají fenomenální grilované kapří mlíčí - mňam:-)

MP Barbucha
3716 příspěvků 13.9.12 20:40

@Jetthro
To je právě ono. Správně upravená ryba je totiž vykostěná. To ale málokdo umí a lidé jsou díky tomu proti rybám zaujatí. Měla jsem to úplně stejně, než jsem se začala o to zajímat. Teď už jsem přesvědčila i maminku a i ona na Vánoce porcuje kapra na filety a užijí si díky tomu jídlo mnohem víc - nemusíte si dělat starosti s kostmi. Ty malé kostičky se před úpravou nožem na několika místech naruší, takže po upečení či osmažení je ani nezaznamenáte. :-)

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 31 Další »
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek