The Great British Sewing Bee - báječná televizní soutěž

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
matapeprna
34 příspěvků 18.5.16 12:30

@volfish jj bohužel. Ale jak poslala HappyBunny, koukám hned na první odkaz:
http://www.watchseries.li/….net/6535079
Teď ještě trochu času dokoukat do konce :).
Jen mě trochu štve, že už i do těchhle pořadů se vkrádá „hlavně žádná diskriminace a politická korektnost“. Musí tam být černoška, muslimka, minim. počet obojího pohlaví, příp. gay, vietnamec/ka a jinak vypadající… A to jak se holky bavily viz. výše nerozeznám dialekty, ale tipuju, žejich tam z celé GB bude zastoupeno několik ;). Naštěstí jiná náboženství nevyžadují tak zjevné znaky poroby jako islám u žen, nebo dost menšin v GB(příp. jejich předkové) nemá výrazně odlišný vzhled než národ než anglosaský, ale kdyby jo tak tam bude od každého něco taky. Aby se neřeklo. Chjo

marmota-b
532 příspěvků 21.5.16 13:39

@matapeprna Ale to je u britské tvorby normální, a upřímně řečeno, v tomhle případě mě třeba zastoupení mužů těší. Za prvé šijících mužů není zase tolik, což je škoda, tak je to i osvěta, za druhé jsou beztak taky šikovní, za třetí se mi líbí, že k tomu často přistupují nekonvenčními způsoby, na což se dobře kouká a někdy je to i poučné (v obou směrech: i co dělat, i co nedělat :D). Totéž třeba v případě Chinello, která není zvyklá používat střihy.
Nevím, jak tady kdo sledujete mezinárodní internetové šicí dění, ale z vlastní zkušenosti vím, že anglickojazyčná šicí „komunita“ je báječné přátelské, otevřené, lidské a povzbuzující místo, tudíž se mi nesmírně líbí, že to GBSB krásně postihuje, přestože je to televizní soutěž.

defilenaiguille
2824 příspěvků 21.5.16 16:50

@marmota-b
Stejně přátelští jsou i ve francouzské verzi, ochotně si pomáhají, když má někdo problém s pochopením tématu, když se někomu pár minut před koncem zlomí jehla u stroje, někdo jiný, který má navlečenou stejnou barvu, mu nabídne, ať si to došije u něj. Takové chování je balzám na duši a ještě se člověk přiučí něčemu novému v oblasti šití.
@matapeprna
Ve francouzské verzi je také vždy aspoň jeden gay (upřímně řečeno, 96% mužů zase tolik fanoušky šití není), ale spíš mi přijde, že vybírají podle zaměření šití. Takže je tam aspoň jeden člověk, který se zabývá kostýmy (cosplay), někdo, kdo vůbec nepracuje se střihy, jiný zase nemá moc rád volnou tvorbu a je dobrý technik. Černoška tam také byla, ale spíš než kvůli barvě pleti ji vybrali kvůli tomu, že si šila z tradičních afrických látek (wax). Dokonce tam je vždy někdo z Belgie. Dokud tam budou lidé, které šití baví a jde jim to, tak je mi úplně jedno, podle jakého klíče soutěžící vybírají. A i když je to pořad o šití, tak to pořád zůstává show, která má diváky bavit. Takže kontrast ženy vysoké 190 cm, která má jasně červené vlasy, a malého gaye, který je uzenářem v hypermarketu, je divácky zajímavý. Navíc se tito dva stali velmi dobrými přáteli a ze své rozdílnosti si často dělali legraci.

marmota-b
532 příspěvků 25.5.16 05:24

@defilenaiguille Přesně tak! No prosím, ani jsem nevěděla, že je francouzská verze. (Franštinu neovládám, tak se ke mě takové informace nedostanou.)

hrisni lide
182 příspěvků 7.6.16 09:23

Ve 4. díle použité látky s africkými vzory jsou nádherné. Nevíte někdo, kde by se daly podobné látky sehnat?

Réza4
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.16 12:56

@defilenaiguille Můžu vás poprosit o název té francouzské verze? Přece jen francouzsky mluvím o dost líp než anglicky:o) Děkuju!

MaeGandal
767 příspěvků 7.6.16 13:00

@Réza4 je to Cousu main, davali to na M6, snad to najdete

LorelaiH.
3315 příspěvků 7.6.16 13:01

@Réza4 vím, že dotaz byl směřován na někoho jiného, ale snad @defilenaiguille nebude vadit, že odpovím za ni ;) Je to Cousu main (vysílal kanál M6)
http://www.m6.fr/…-cousu_main/

Réza4
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.6.16 13:06

@MaeGandal @LorelaiH. Děkuju! Zkusím najít a oživit u toho své jazykové znalosti. (Safra, šicí slova jako „střih“ neumím, no aspoň se naučím něco nového:o)

defilenaiguille
2824 příspěvků 7.6.16 13:23

@Réza4
Nevím, jestli vám půjdou videa z M6 pustit, jestli to není přístupné jen ve Francii. Odkaz od @LorelaiH. je na stránky pořadu, videa z první sezóny jsou zde http://www.6play.fr/…-main-p_4146 , ale nevím, proč je tam jen první sezóna… Nebo zkuste pohledat na youtube. To jsem teď zkusila já a našla jsem nějakou soutěž, o které jsem neměla vůbec ponětí https://www.youtube.com/watch?… , tak už vím, na co budu koukat.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek