Tlustí teenageři - Je tohle normální?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
market555
22 příspěvků 12.11.16 23:20
Tlustí teenageři - Je tohle normální?

Asi vám to bude připadat divné, ale vyleju si srdíčko.
Dneska ráno jsem jako vždycky jela do práce tramavají. Byla samozřejmě narvaná k prasknutí. Asi zastávku po mně nastoupily dvě holky, odhadovala jsem je tak na 18-29 (Bylo jim 17, ale to až později). Obě těžká obezita, tipnula bych tak 120-130kg/170cm. První byla krásný příklad typu jablko, břicho až někam do půl kolen a narvaná v přiléhavém tílku, druhá zase hruška - obrovská p..del narvaná ve slim jeans červené barvy (nápadněji už to nešlo?). Začaly se bavit o tom, co mají do školy a mimoto se zmínily, že jedné z nich je 17! To jsem fakt nechápala. A pak ta druhá dostala skvělý nápad, že si ke mě přisedne, ačkoliv bylo jasné, že na jedno sedadlo se nevejde. Sedla si, a tím zablokovala celou uličku, protože její pozadí se vešlo na sedadlo jen asi z půlky. No a když nastal nával při vystupování, a někteří lidé ji žádali, aby uhla (fakt tam nebylo k hnutí), tak místo toho aby vstala a uvolnila místo, tak se ještě víc posunula ke mě a úplně mě přimáčkla k oknu (dodám, že jsem drobné postavy (52/164). To už jsem nevydržela a vykřikla jsem na ni, jestli by tu svoji p..del nemohla přestat cpát na mě, že nehodlám umřít zavalena špeky.
Nevěřícně se na mě dívala, asi jí tohle ještě nikdo neřekl. Dřív než mi stačila ještě něco dodat, tak jsem se procpala k východu a odešla.

Fakt nevím, jestli je dnes nějaká divná doba, ale za nás (je mi 30) jsem takové kreatury nevídala. Dnes jako by nastaly dva extrémy - buďto skoro až anorexie, a nebo 50kg nadváha. Když vidím, jak jdou po obchoďáku puberťačky se jídlem z KFC v plastových sáčcích, mají na sobě legíny a trička, ze kterých lezou špeky, tak se mi fakt zvedá kufr. Chápu, někteří mohou mít nemoc, ale tohle, co jsem dneska viděla, to nebyla žádná štítná žláza, to mi nikdo nenamluví.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Reakce:
Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.16 07:28
@market555 píše:
To už jsem nevydržela a vykřikla jsem na ni, jestli by tu svoji p..del nemohla přestat cpát na mě, že nehodlám umřít zavalena špeky.
Nevěřícně se na mě dívala, asi jí tohle ještě nikdo neřekl. Dřív než mi stačila ještě něco dodat, tak jsem se procpala k východu a odešla.

I jako zapřísáhlý odpůrce obezity bych si přála, aby vám něco jako že jste vzteklá megera nebo tak stihla sdělit.

czDanda
620 příspěvků 13.11.16 08:47

Normální to není.
V polovině listopadu většinou dívky nejezdívají tramvají v přiléhavých tílkách. :-)

market555
22 příspěvků 13.11.16 09:04
@Amigdala píše:
I jako zapřísáhlý odpůrce obezity bych si přála, aby vám něco jako že jste vzteklá megera nebo tak stihla sdělit.

Možná, že jsem vzteklá megera (zvlášť když mi někdo udělá něco takového), ale jak byste na tuhle situaci reagovala vy? Nechala byste se rozmáčknout? Ok, byla jsem trochu salty, ale tohle mi fakt ok nepříjde.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.16 09:07

@market555 Já se chovám slušně k tlustým i k hubeným, čili bych tu p..del a zavalení špeky samozřejmě neventilovala.

vlm
4497 příspěvků 13.11.16 10:19

V sobotu ráno v narvané tramvaji dvě morbidně tlusté holky v tílkách…a to vás přinutilo se registrovat a vytvořit na to extra vlákno..no ani slovo vám nevěřím…někomu vadí tlustý, někomu zrzaví, hubení, brejlatí…A to, že za vás nebyli…ale byli…byli i za mě…

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.16 10:20

@vlm Tady bych se jí zastala, za mých teenage let fakt nebylo tolik tlustých holek

vlm
4497 příspěvků 13.11.16 10:25

@Amigdala nojo asi nebylo…spíš starší ženský byly tlustý, pravda je, že ty tlustý dnes mají fakt sebevědomí..žádný zakomplexovaný chudinky

EmilyG.
1061 příspěvků 13.11.16 10:41

@vlm @Amigdala já jsem tady asi jedna z nejstarších, ne-li nejstarší. Za mého mládí bych řekla bylo v ČR tlustých lidí víc. @vlm k tomu sebevědomí, vždyť to bývalo v pravidelných vlnách i tady, tlustá se nebála ukázat ženské křivky atd., štíhlá měla kozí nohy a já nevím co ještě. Věčné téma.
Souhlasím s @czDanda, holky v tílku si ve včerejším sobotním ránu neumím představit. Taky mě překvapuje, že v Praze jsou ranní sobotní tramvaje narvané k prasknutí a KFC používá plastové sáčky, to jsem ještě neviděla.
Jak říkám, věčné téma, já bych to nekrmila.

azavina
27 příspěvků 13.11.16 13:51

Ač pochybuji, že příběh je pravdivý, na rozhýbání diskuze docela zajímavý námět, o což podle mě autorce vlastně šlo.

Za nereálného předpokladu, že je příběh založen na skutečné události, bych Vás ale nazvala neomalenou. Upozornit na jisté nepohodlí a ohradit se, se zkrátka dá i slušně, bez ohledu na to, jak člověk vypadá. Chápu Vás, ale chápu i ji, a kdyby na mě někdo takto vylítl a ještě před celý autobusem, asi mě to dlouho mrzí (Samozřejmě slečna taky mohla být splachovací a jen si něco pomyslet o podrážděné megeře v přechodu, ale Vaše reakce se mi zkrátka nezdá úplně adekvátní vzhledem k Vašemu věku. No tak jste si vylila zlost na mladé holce, která ani nedosáhla plnoletosti. To jste jí to nandala. Jistě, není dítě, ale, že by byla už plně formovaná osobnost se podle mě říct nedá. Věkem buď dostane rozum a něco se svou životosprávou (kterou formovali i její rodiče) s léty udělá, nebo nadále bude připomínat Blob od Kaplického a časem se jí to ošklivě promítne na zdraví. To už není naše věc. Ohradit se a vymezit si osobní prostor, ano, ale ne takto.

Jo a ještě k tomu rozhořčeně založíte diskuzi:D, to je vlastně už celkem komické. Vážně je Vám 30?

MP blanka
1836 příspěvků 13.11.16 14:46

Odhliadnúc od povahy každej jednej z nás a toho, ako reagujeme v rôznych situáciách, mňa už tiež veľa ráz napadlo, že množstvo mladých obéznych ľudí sa zväčšuje snáď geometrickým radom, a že to v poriadku isto nie je. Ešte som nikomu kvôli tomu nevynadala, súhlasím, že je to ich vec, ale som rada, že v rodine nikoho takého našťastie nemám. Nemyslím si ale, ako písala @EmilyG., že by v jej /a v mojej, na veľký vekový rozdiel medzi nami to nevidím / mladosti bolo obéznych ľudí viac. Staršie ženy bývali silnejšie, to až tak takmer pravidelne, veľa mladých dievčat bolo možno nie tak štíhlych, ako to vídame teraz, ale tlsté boli výnimka. Čo si ja pamätám, tak ak sme mali na škole jednu skutočne obéznu Pavlu, a tá si chudák užila posmeškov a odstrkovania dosť. Ak v tých „ našich “ časoch bol niekto silný, vnímal to on ako handicap, a ostatní to poväčšine odusdzovali, na rozdiel od súčasnosti. Možno je to tým, že obéznych ľudí je viac, a už tak nevytrčajú z davu. Pomaly sa to už berie ako norma, ako niečo obvyklé a pre postižených to nie je problém ani estetický, ani zdravotný. Ale pre spoločnosť by to problém mal byť, a osveta, verejná mienka by mala smerovať k tomu, aby si to ľudia uvedomili. Populácia starne, a mladí sú čoraz obéznejší, z čoho časom vyplynú pre nich a pre spoločnosť problémy.
Tak ako ktorýkoľvek iný námet na založenie nového vlákna, aj tento má opodstatnenie.

Oveeec
2027 příspěvků 4 inzeráty 13.11.16 15:05

@market555 Sama jste kreatura, i když jste „drobné postavy“. Jednak mě fascinuje, jak neomylně poznáte štítnou žlázu, a jednak to, že by si tlustá holka nemohla vzít červený kalhoty. Si to představte, stojí holka u stojanu s oblečením, chce něco červenýho, ale pak si řekne, že vlastně nesmí, protože je tlustá, že radši černou, pak si toho nikdo nevšimne. Tak určitě. No ale hlavně že jste si vylila srdíčko.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.16 15:05

Arogantní a namyšlené zákazníky vystřídaly tlusté teenagerky.

market555
22 příspěvků 13.11.16 15:34
@azavina píše:
Ač pochybuji, že příběh je pravdivý, na rozhýbání diskuze docela zajímavý námět, o což podle mě autorce vlastně šlo.

Za nereálného předpokladu, že je příběh založen na skutečné události, bych Vás ale nazvala neomalenou. Upozornit na jisté nepohodlí a ohradit se, se zkrátka dá i slušně, bez ohledu na to, jak člověk vypadá. Chápu Vás, ale chápu i ji, a kdyby na mě někdo takto vylítl a ještě před celý autobusem, asi mě to dlouho mrzí (Samozřejmě slečna taky mohla být splachovací a jen si něco pomyslet o podrážděné megeře v přechodu, ale Vaše reakce se mi zkrátka nezdá úplně adekvátní vzhledem k Vašemu věku. No tak jste si vylila zlost na mladé holce, která ani nedosáhla plnoletosti. To jste jí to nandala. Jistě, není dítě, ale, že by byla už plně formovaná osobnost se podle mě říct nedá. Věkem buď dostane rozum a něco se svou životosprávou (kterou formovali i její rodiče) s léty udělá, nebo nadále bude připomínat Blob od Kaplického a časem se jí to ošklivě promítne na zdraví. To už není naše věc. Ohradit se a vymezit si osobní prostor, ano, ale ne takto.

Jo a ještě k tomu rozhořčeně založíte diskuzi:D, to je vlastně už celkem komické. Vážně je Vám 30?

Můžete pochybovat, ale toto se opravdu stalo. Jen to teda bylo v pátek ne v sobotu, uvažuju už rychleji než píšu.
Ano, máte pravdu v tom, že jsem zkutečně od přírody poněkud neomalená, možná by to někteří nazvali i drzostí. Ráda říkám věci jak mi příjdou na jazyk a upřímně, i když to může působit nevhodně. Však už jsem kvůli této vlastnoti měla dost problémů, třeba i v práci. Napsala jsem to doslovně, jak se to stalo, samozřejmě jsem to mohla i napsat poněkuď mírněji.
V to, že věkem dostane rozum a něco se svou postavou udělá, můžeme doufat, ale předpokládala jsem, že v 17 už člověk má určitý rozum a nenapadne jej někomu omezovat jeho osobní prostor tímto způsobem.
Jinak důvod byl spíše rozpoutat diskuzi o tomoto problému.

vlm
4497 příspěvků 13.11.16 15:36

@market555 a nebylo to tento pátek, ale v srpnu (tílko pamatujete?)vlastně se to vůbec nestalo…šlo jen o rozpoutání diskuze přece…,Mám moc ráda lidi co si neomalenost, netaktnost a nevychovanost pletou s upřimností

market555
22 příspěvků 13.11.16 15:39
@Oveeec píše:
@market555 Sama jste kreatura, i když jste „drobné postavy“. Jednak mě fascinuje, jak neomylně poznáte štítnou žlázu, a jednak to, že by si tlustá holka nemohla vzít červený kalhoty. Si to představte, stojí holka u stojanu s oblečením, chce něco červenýho, ale pak si řekne, že vlastně nesmí, protože je tlustá, že radši černou, pak si toho nikdo nevšimne. Tak určitě. No ale hlavně že jste si vylila srdíčko.

Neměla bych ani tak problém s tou barvou, ale spíše s tím, že měla tak o 2 čísla menší velikost, než by byla pohodlná a než by ji (můj názor) slušela. Prostě styl narvu se do toho, i kdyby mi měl ten knoflík od pasu třeba cestou uletět. No a to, že se slim jeans nehodí k někomu, kdo má zkutečně výrazné boky, snad není třeba diskuze.

Oveeec
2027 příspěvků 4 inzeráty 13.11.16 15:41
@vlm píše:
@market555 a nebylo to tento pátek, ale v srpnu (tílko pamatujete?)vlastně se to vůbec nestalo…šlo jen o rozpoutání diskuze přece…,Mám moc ráda lidi co si neomalenost, netaktnost a nevychovanost pletou s upřimností
…a jsou na to strašně pyšní.
vlm
4497 příspěvků 13.11.16 15:42

@market555 tak sakra měla výrazné boky nebo byla tlustá přes dvě sedačky :-),když na sebe dostala červené slimky..tak zlý to s ní nebylo

Oveeec
2027 příspěvků 4 inzeráty 13.11.16 15:43

@market555 Nesedící oblečení, to je věčná diskuze…Ono když je někdo až takhle obézní, pak už je podle mě zase celkem jedno, jestli má slimky, nebo ne, protože máloco mu může lichotit, ale to je věc názoru a tom taky původně řeč nebyla, a taky by vám asi nikdo nevyčítal, kdybyste se chtěla bavit o tom, co je pro nadváhu/obezitu lichotivější, takových témat tu není málo.

vlm
4497 příspěvků 13.11.16 15:44

@Oveeec jasně,že jo, upřimnost se cení :-)

market555
22 příspěvků 13.11.16 16:02
@MP blanka píše:
Odhliadnúc od povahy každej jednej z nás a toho, ako reagujeme v rôznych situáciách, mňa už tiež veľa ráz napadlo, že množstvo mladých obéznych ľudí sa zväčšuje snáď geometrickým radom, a že to v poriadku isto nie je. Ešte som nikomu kvôli tomu nevynadala, súhlasím, že je to ich vec, ale som rada, že v rodine nikoho takého našťastie nemám. Nemyslím si ale, ako písala @EmilyG., že by v jej /a v mojej, na veľký vekový rozdiel medzi nami to nevidím / mladosti bolo obéznych ľudí viac. Staršie ženy bývali silnejšie, to až tak takmer pravidelne, veľa mladých dievčat bolo možno nie tak štíhlych, ako to vídame teraz, ale tlsté boli výnimka. Čo si ja pamätám, tak ak sme mali na škole jednu skutočne obéznu Pavlu, a tá si chudák užila posmeškov a odstrkovania dosť. Ak v tých „ našich “ časoch bol niekto silný, vnímal to on ako handicap, a ostatní to poväčšine odusdzovali, na rozdiel od súčasnosti. Možno je to tým, že obéznych ľudí je viac, a už tak nevytrčajú z davu. Pomaly sa to už berie ako norma, ako niečo obvyklé a pre postižených to nie je problém ani estetický, ani zdravotný. Ale pre spoločnosť by to problém mal byť, a osveta, verejná mienka by mala smerovať k tomu, aby si to ľudia uvedomili. Populácia starne, a mladí sú čoraz obéznejší, z čoho časom vyplynú pre nich a pre spoločnosť problémy.
Tak ako ktorýkoľvek iný námet na založenie nového vlákna, aj tento má opodstatnenie.

Myslím si, že být obézní by se nikdy nemělo stát normou, protože pak nastane to, co se už mnohdy děje. Není kdo by nastoupil k policii, do armády protože neprojodu fyzickými testy. Na škole si vyřídí omluvenku z tělocviku, protože proč by se proboha namáhaly, že jo.
A počet obézních dětí a dospívajících se skutečně zvyšuje, sama mohu uvést příklad. Od nás v ročníku byly při těle snad dvě holky, a jedna úspěšně zhubla a druhá naopak po dětech ještě přibrala, ale pořád to je dejme tomu nadváha 20kg, takže nic úplně extrémního. Zatímco dnes když jsem viděla fotky spolužáků mé sestřenky, které je 16, tak jich tam je snad 5 vyloženě obézních, a další 4 nadváha.
Hlavně mě šokovalo, když mi kamarádka učitelka vylíčila, jak má polovina třídy omluvenku z tv, a druhá je věčně nemocná. Naše společnost jde skutečně špatným směrem, a je chyba rodičů, že s tímhle něco nedělají. Jednou na to doplatí.

Giuli
2931 příspěvků 13.11.16 16:06
@market555 píše:
Sedla si, a tím zablokovala celou uličku, protože její pozadí se vešlo na sedadlo jen asi z půlky. No a když nastal nával při vystupování, a někteří lidé ji žádali, aby uhla (fakt tam nebylo k hnutí), tak místo toho aby vstala a uvolnila místo, tak se ještě víc posunula ke mě a úplně mě přimáčkla k oknu (dodám, že jsem drobné postavy (52/164). To už jsem nevydržela a vykřikla jsem na ni, jestli by tu svoji p..del nemohla přestat cpát na mě, že nehodlám umřít zavalena špeky.

Kristušák, ja chcem aby tie busy jazdili aj u nás. Jak sa človek, primačknutý k oknu veľkým zadkom, dostane hbitě do uličky, aby stihnol zdrhnúť po tom, čo je na niekho sprostý. (prosím, aby sa slovo sprostý použite v predchadzajúcej vete neprekladalo do češtiny, myslím, že ta pani je sprostá pekne po slovensky. :-D )
A odpoveď na Vašu otázku, nie je to normálne. Ľudia boli tlustí furt rovnako, ale takí hulváti ako vy boli zavretí v Bohniciach a neotravovali vzduch. :-D

market555
22 příspěvků 13.11.16 16:08
@vlm píše:
@market555 tak sakra měla výrazné boky nebo byla tlustá přes dvě sedačky :-),když na sebe dostala červené slimky..tak zlý to s ní nebylo

Napíšu to natvrdo. Byla tlustá přes dvě sedačky, a když né přes dvě, tak aspoň 1,5 určitě. Její stehno bylo širší, než obě moje. Červený slimky opravdu měla, ale bůh ví, co to byla za velikost, každopádně to na sobě měla totálně narvané. Jednou jsem viděla prodávat dokonce i slimky 4×l, takže nic není nemožné.

Giuli
2931 příspěvků 13.11.16 16:08
@market555 píše:
Myslím si, že být obézní by se nikdy nemělo stát normou, protože pak nastane to, co se už mnohdy děje. Není kdo by nastoupil k policii, do armády protože neprojodu fyzickými testy. Na škole si vyřídí omluvenku z tělocviku, protože proč by se proboha namáhaly, že jo.
A počet obézních dětí a dospívajících se skutečně zvyšuje, sama mohu uvést příklad. Od nás v ročníku byly při těle snad dvě holky, a jedna úspěšně zhubla a druhá naopak po dětech ještě přibrala, ale pořád to je dejme tomu nadváha 20kg, takže nic úplně extrémního. Zatímco dnes když jsem viděla fotky spolužáků mé sestřenky, které je 16, tak jich tam je snad 5 vyloženě obézních, a další 4 nadváha.
Hlavně mě šokovalo, když mi kamarádka učitelka vylíčila, jak má polovina třídy omluvenku z tv, a druhá je věčně nemocná. Naše společnost jde skutečně špatným směrem, a je chyba rodičů, že s tímhle něco nedělají. Jednou na to doplatí.

Vy budete mať síce štíhle deti, ale doplatia na Vašu neomalenosť, netaktnosť a pohrdanie niekým, kto sa Vám nevošiel do BMI tabuľky.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 13.11.16 16:56

Ale už by jí někdo mohl napsat, že sama bude mít k 200 kilům a jenom si tady hojí frustraci..nebo to už by nebylo vtipný, já nevim! :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek