Tlustí teenageři - Je tohle normální?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Giuli
2931 příspěvků 28.11.16 19:26
@Paris1789 píše:
Hmmm, asi začnu vyjednávat o nové smlouvě!

Ak dostaneš viac ako ja, tak vyhodím agenta. A to sa pri tom tak nadrel. :-D

Giuli
2931 příspěvků 28.11.16 19:27
@ionicera píše:
Ale tak mám ráda detektivky, tak to jsou takové amaterské úvahy.

Mám na fb bývalú „pekelníčku“ a tá zdieľa super detektívne poviedky. :-D

Dalmitka
1591 příspěvků 28.11.16 19:31
@market555 píše:
Ano byla jsem hrubá, ale kdo jiný jí to má říct. Rodina se bude tvářit, že je všechno v pořádku, protože ji oni koneckonců i vychovali a přátelé zase nic neřeknou ze slušnosti. Třeba ji ta moje poznámka donutí se nad sebou a svou postavou zamyslet a něco dělat.

Ak sa tá dotyčná slečna nad sebou zamyslí a začne „něco dělat“, určite to nebude na základe vašej hrubej a urážajúcej poznámky. Na vaše neomalené vyjadrenie nezabudne už nikdy, to vám garantujem a bude ju to bolieť, aj keby sa z nej stala štíhla krásna baba. A vaša poznámka ju môže akurát tak psychicky zhodiť do apatie a rezignácie; to jednoducho nie je „forma pomoci“ - argumentujte, ako chcete.

market555
22 příspěvků 28.11.16 20:43
@vlm píše:
@market555 Nepsala jste nepadnoucí šaty, ale že na nich praskaly…Normální postava nejsou vždy jen přesýpací hodiny.tak dobře jak teda byla tlustá ta první, kterou to začalo…co je monstrozní obezita podle vás, napsat že měla nohu jak dvě vaše ruce, taky o ničem nevypovídá

No jak už jsem napsala v tom prvním přípěvku, postava hruška asi tak 120kg, bylo jim tak 16-17.
Nějak takhle vypadala:
 http://67.media.tumblr.com/…7o3_1280.jpg

Paris1789
3441 příspěvků 28.11.16 21:02
@market555 píše:
No jak už jsem napsala v tom prvním přípěvku, postava hruška asi tak 120kg, bylo jim tak 16-17.
Nějak takhle vypadala:

Bohužel musím zopakovat svou domněnku, že tahle má už jistě tak silnou cukrovku, že se jí rojí včely u p*dele.

RenataRen
512 příspěvků 28.11.16 22:15

Doufám, že i vy si vezmete ponaučení i vy, protože jinak je to dvojí metr a pokrytectví. Z vaší strany to stojí o dost méně, než pro obézní osobu zhubnout. I když pravda - lobotomie se už nedělají. No tak nic.

RenataRen
512 příspěvků 28.11.16 22:30

Jak se tady vzpomíná tělocvik - co to, že se neprosazuje stejný metr třeba na kreslení nebo hru na hudební nástroj? Zvláštní, že tam se jaksi automaticky předpokládá, že netalentovaný člověk to prostě nedá, ale je to tak v pořádku. Přitom i ne příliš nadaná osoba by se naučila kreslit v perspektivě, stínovat, nakreslit zátiší… Mě kreslení třeba bavilo, takže mi i šlo. Nebo obráceně. Tělocvik - ne že bych trpěla, ale prostě tam to vnitřní puzení skákat s rozběhem přes kozu nebylo.
Tělocvik mi připadal jako soubor nahodilých aktivit - žádný skutečný trénink, kdy se v něčem soustavně zlepšujete. Občas vás někdo majznul míčem. Ano, dost často volejbal, ale k čemu to? Bez cíle, bez záměru. Prostě teď si to děvčata zkusíme, a že vám to nejde - nevadí, stejně to nikoho nezajímá.
A jak tady už někdo psal, třeba najednou běh, zase bez tréninku. No sorry, takhle se fakt sportovat nedá - to už z článků na rungo.cz vím i já!:-)
Jak to pak má člověka motivovat? Připouštím, že někteří lidé mohou při této aktivitě zažívat potěšení, ale nepatřím mezi ně. Na druhou stranu, když jsem se přihlásila do kroužku na nějaký sport, bavilo mě to, protože jsem viděla, že je nějaký cíl, nějaká cesta k němu, a toho cíle jsem chtěla dosáhnout.

A to ja si všechno, co mohu k případu tělesné výchovy na ZŠ říct, aniž bych musela nahlédnout do svých poznámek…

emef
2425 příspěvků 28.11.16 22:59

@RenataRen Naprosto s vama souhlasim. Behat jsem se naucila az v nejakych 25 letech. Do te doby jsem si myslela, ze jsou nekteri lide od narozeni bezci a jini (ja) rozeni nebezci.
Stejne je to ale s tou vytvarnou vychovou. Tak si dnes, deti, nakreslime zatisi. Jak na to? No proste kreslete.
To je jako chtit po nekom vypocitat bez pripravy rovnici. Moje zkusenost je takova, ze to ucitele vsech tech vychov proste flakaji. Verim, ze ma nekdo jinou zkusenost.

Zuza279
36 příspěvků 29.11.16 09:24

A to ještě tuková tkáň obsahuje enzym, který přeměňuje adrenální steroidní hormony na estrogen. Nadbytek estrogenu může způsobit obezitu a těžkosti při hubnutí. A je daleko více rizik při estrogenové dominanci.
Holka je chudák, teď ještě nemusí mít zdravotní problémy, ale s postupujícím věkem ji to dožene. Tak snad se jí podaří dostat na nějakou přijatelnou váhu.

celem
1224 příspěvků 29.11.16 09:48

Tělocvik na základce mě nebavil, a to jsem nebyla tlustá ani líná. Pro mě bylo demotivující, že mně nešla atletika, konkrétně skok a hod. Měli jsme tělocvikářku, která jela podle tabulek, pokud člověk nezvládal třeba jen jednu disciplínu, tak neměl nárok na jedničku. Nebylo mi nic platný, že jsem dělala jeden sport závodně, byla jsem dobrá v běhu i v dalších disciplínách, ale hod a skok byl podle tabulek na 3 - 4. :-P
Na SŠ mě tělocvik bavil, do té doby jsem ho nesnášela.

Doudou
1387 příspěvků 29.11.16 09:54

@market555 Tahle musí mít víc než 120 kg.

emef
2425 příspěvků 29.11.16 09:57

Teď jsem si vzpomněla na to nejhorší, co jsme v tělocviku dělali. Učitelka měla dlouhý hrubý provaz. Na jednom konci stála ona, na druhém šťastný spolužák. Švihali provazem a ostatní pod ním musela probíhat. Když jste nestihli přeběhnout a dostali jste do zad nebo do noh, bolelo to ještě několik dní. Kam se hrabe vybíjená. :-)

Paris1789
3441 příspěvků 29.11.16 10:46

Pro mne osobně byla nejhorší vzpomínka na tělocvik ta, jak mé spolužačky pomlouvaly jinou spolužačku, že měla pod bílým tričkem bílou podprsenku s červenými srdíčky, a ta srdíčka pod tím tričkem prosvítala! Horor.
Výmyk byl proti tomu relaxační záležitost.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.16 10:54

@Paris1789 Bože výmyk! To byla potupa. Když mi učitelka rvala zadek nahoru! Byla jsem štíhlá, hrála basket, ve vybíjené jsem byla kapitán, ale výmyk a celá gymnastika. Hrůza. Kurs snižování sebevědomí!

Pirek
7059 příspěvků 29.11.16 11:12

A nemohl by se tělocvik pojmout svým způsobem jako taková sportovní přípravka? Třeba že by se měsíc věnovali atletice, měsíc gymnastice, měsíc plavání, měsíc volejbal… samozřejmě se základním strečinkem a posílením, co by mohla zařídit třeba jóga? Nebo naopak by se vybranému sportu věnovali celé pololetí, s doplňujícími aktivitami, které by daný sport vhodně vyvažovaly. Že by to pak byla opravdu výchova k tělesné aktivitě.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.16 11:39

@Pirek Nechte si to patentovat. má to smysl. :-)

andiem
22 příspěvků 29.11.16 11:43

Na takú telesnú výchovu ako navrhla @Pirek by som aj rada chodila. Bohužiaľ u mňa to na ZŠ aj SŠ vyzeralo presne ako popísala @RenataRen. Na konci strednej školy som bola rada že to mám za sebou. Pritom mám pohyb rada a na VŠ už sme si našťastie mohli vybrať z mnohých oblastí.

ionicera
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.11.16 11:47

@andiem Na VŠ mě trýznili aerobickem - než jsem pochopila kroky, už dělali něco jiného, a plaváním od 7 hodin na 2. straně Plzně.
Nenáviděla jsem TV na všech stupních škol.

Pirek
7059 příspěvků 29.11.16 11:48

Profesorka na vyšším gymplu mi prostě nemohla dát jedničku z tělocviku, protože neumím skočit vajíčko přes švihadlo. To bylo poprvé, co jsem od asi osmi let věku, kdy mě švihadlo přestalo bavit, ho měla v ruce jen proto, že si učitelka vzpomněla, že je skok přes švihadlo v osnovách, LOL!

Paris1789
3441 příspěvků 29.11.16 11:55

@Pirek
Já dostala dvojku z TV za to, že jsem neměla modré trenýrky, nýbrž červené.
Dnes to hodnotím tak, že za starých časů by ty dámy nastoupily normálně jako dozorkyně do koncentráku, ale takhle se staly tělocvikářkami.

Hořáč
1588 příspěvků 29.11.16 12:06

Já měla z TV trojku, protože jsem byla strašné nemehlo. A to jsem měla tehdy pěknou postavu. Ještě si pamatuju, jak jsme dostali novou tělocvikářku a ta si mě mlsně prohlídla, že budu určitě skvělá na atletiku. No nebyla. Ale neřešila jsem to, přežila jsem vždycky tu hodinu trapnosti, nechala babu, ať mi dá pětku, protože mi ji dala bez ohledu na snahu stejně (takže jsem se už nenamáhala třeba běhat) a dál jsem chodila ve volném čase hodně plavat a s kamarádkou na jogu. Bohužel jsem pak přibrala na vysoké ani ne kvůli absenci TV, ale protože nerada vařím, takže hotovky apod. a přestala jsem se hýbat ve volném čase. Opravdu si nemyslím, že by školní tělocvik někoho tlustého vytrhl. To by musel být denně a stejně pokud by daný člověk žral jak nezavřený, maximálně by měl jen lepší držení těla.

Malvin
309 příspěvků 29.11.16 12:19

Možná by stálo za to, kdyby se v rámci tělocviku žák dělal určitý sport a celé pololetí nebo rok. Plavání, basketbal, lehká atletika… Tak by se mohl lépe seznámit s daným sportem a díky soustavnému tréninku by měl šanci se i někam posunout.
U nás tělocvik probíhal klasicky. Jednou za pololetí se házelo krikeťákem, jednou se běhala osmistovka, šplh, jednou i na to podbíhání lana došlo. Na prvním stupni neustále vybíjená, na druhém stupni se hrál volejbal a basket. Tělocvik mne nebavil. Na střední jsem se díky lehké skolióze nechala omluvit a chodila s dalšími omluvenými na rehabilitační cvičení. Tam jsme hodinu cvičili podle kazety cvičení podle Cindy a pak se hodinu zašívali různě po fitness studiu. Vzhledem k tomu, že tělocvikář neřešil počet omluvenek, tak jsem tam často nebyla.

Malvin
309 příspěvků 29.11.16 12:22

@Hořáč Přestože sportovně nadaná jsem nebyla, tak jsem vždy měla slušné tělocvikářky a pokud člověk nevyrušoval a předstíral snahu, tak měl zaručenou jedničku na vysvědčení. To na základce fungovalo ve všech výchovách.

Pirek
7059 příspěvků 29.11.16 12:29

Možná by to do toho těláku zavést i něco z historie a teorie - jakože altletika se dělá už od antiky, viz olympijské hry, co se člověk při tom daném sportu naučí, co to rozvíjí, jaké problémové partie to napravuje apod. A jóga nebo podobné zklidňující a uvolňující cvičení by se taky dost hodilo.

Adeena
1316 příspěvků 29.11.16 12:30

Já jsem třeba nenáviděla basket. Takže představa, jak půl roku neděláme nic jiného, by mě nejspíš uvrhla v depresi. Ale souhlasím s tím, že přístup k TV by se měl dramaticky změnit.

Stránka:  « Předchozí 1 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Jak vypadá módní deziluze

Autor: Kamila

Spousta lidí by vraždila za práci u předních značek haute couture.... Celý článek