Tlustí teenageři - Je tohle normální?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
DRW
2039 příspěvků 13.11.16 17:18

Toto tema je pekne vybusne, ze ano. Kdyz pomineme, zda je pravdive ci ne. Odstranime agresivni ton market555. Tak opravdu si myslite, ze hyperobezni teenager je neco pekneho a to, ze se tyto „deti“ schopne narvat do nejneskutecnejsich outfitu je neco pekneho.

Jezdim vetsinu casu autem do tramvaje ci busu nasedam velmi malo, ale uz jsem byla svedkem, ze „skolnim“ buse mezi 2 mesty nastoupila smeska studentu od 1. rocniku na stredni az po univerzitu a vzdy jsou mezi nimi 1-2 kousky vylozene morbidne obeznich a dalsi, kteri se k te morbidni obezite pomalu a jiste blizi. Nejvetsi silenosti je, ze zrovna tito jsou nejvic „kriklave“ obleceni nesedici obleceni, leginy, upla tilka. Ted jsem mela tu cest, tak i burtobunda se da koupit v obri velikosti.

Neutiskuji me na sedacce, ale koukat na takove mlade devce 20 minut cesty a pak jak se v tak mladem veku namahave zveda je smutne. A kde nakupuji, na webu, coz je vymozenost dnesni doby. A proc maji male obleceni, protoze neodhadnou velikost a nechce se jim to posilat zpet (zkusenost s mladou obezni kolegyni z prace, ktera nastesti si necha poradit, ale hlavne jsme ji premluvili k nasteve psychologa, obezitologa a kolegove ji premluvili do fitka. A je to na ni videt pomalu a jiste se meni. Jen to obleceni je obcas takova mala minela). Hubene studentky spise zapominaji na to, ze leginy jsou spodni pradlo, ale pokud neprosvitaji, tak je to jeste celkem v pohode, i kdyz se mi to nelibi. Doufam, ze uz nepojedu zase kvartal verejnou.

A navic kamaradky si vetsinou reknou slusi ti to, nejsi tlusta. Rodice taky nemaji mnohdy dost raznosti to udelat. Ale staci to rict slusne. „Prosim, mohla by jste sedet jen na sve sedacce? Omezujete muj osobni prostor. Vadi mi to!“

MP blanka
1854 příspěvků 13.11.16 17:44

@DRW A navic kamaradky si vetsinou reknou slusi ti to, nejsi tlusta. Rodice taky nemaji mnohdy dost raznosti to udelat.

Áno, súhlasím, bohužiaľ tá obezita je už asi „ rodinná “záležitosť. Obézní rodičia majú - väčšinou - obézne deti, deti od rodičov preberajú stravovacie a pohybové návyky…

isko
1408 příspěvků 14.11.16 09:31
@market555 píše:V to, že věkem dostane rozum a něco se svou postavou udělá, můžeme doufat, ale předpokládala jsem, že v 17 už člověk má určitý rozum a nenapadne jej někomu omezovat jeho osobní prostor tímto způsobem.

Je vám 30 a ještě jste nedostala rozum, abyste se naučila chovat slušně.
Proč by ona, když je jí 17, měla dostat rozum a udělat něco se svou postavou?

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.16 09:35

@isko Já myslím, že už jsme jí ztratili, škoda jako u @krajta! :-)

isko
1408 příspěvků 14.11.16 09:38

@Amigdala
To víte, já jsem se TAK SPRAVEDLIVĚ rozhořčila!
No nic, zamáčkneme slzu a popojedem:-)

zwedavka
1014 příspěvků 14.11.16 12:05

Když pominu hulvátství zakladatelky, a stesky „to za našich mladých let“, zůstává podstata. Co si má to tlusté děvče obléct? Nabídka obchodů je ve větších velikostech tristní, padnoucí kalhoty prakticky neexistují, bokovky nebo až pod žebra, hubené přes stehna a obrovské v pase, slimky i v největších velikostech. Atd.
Takže nezbývá než šířit osvětu až osvítí aspoň část veřejnosti. :-)

PrincessLuna
324 příspěvků 14.11.16 12:52

Nevíte, čím si ta holka mohla projít, co ji od malička formovalo, proč je taková jaká je a přesto se ve vás bere ta drzost ji veřejně ponížit… proč že? Protože chtěla uhnout ostatním a neúmyslně se na vás namáčkla? A nestačilo by jí to říct slušně? To, že neodpovídá vašim estetickým normám z ní nedělá méněcenného člověka a to, že má velkou prdel, neznamená, že si zaslouží, aby se s ní jednalo jako s odpadem. Obezita určitě není fajn věc, ale tím, že budete v autobuse nadávat tlustejm holkám k jejímu odstranění fakt nepomůžete, popravdě, z pozice obézního člověka vám můžu říct, že každá další nadávka a urážka člověka často sráží níž a níž a bere mu i ty poslední zbytky motivace se sebou něco dělat. Není třeba mazat tlustým lidem med kolem huby, ale trochu slušnosti si snad zaslouží každý.

Giuli
2931 příspěvků 14.11.16 13:52
@PrincessLuna píše:
Není třeba mazat tlustým lidem med kolem huby, ale trochu slušnosti si snad zaslouží každý.

Po Vašom poste ma napadlo, že každý si slušnosť nezaslúži a najvhodnejšia odpoveď od tej tlustej holky by bola: Moje špeky ťa nestihnú zabiť, lebo ti praskne žilka, ty Ježibaba! Ale napadlo ma to s krížom po funuse. :-D

Gorilka
1114 příspěvků 14.11.16 14:13

Hmm, řekla ta obézní holčina aspoň „Promiňte“ nebo „S dovolením“?

Na hrubý pytel, hrubá záplata.

chioo
292 příspěvků 14.11.16 16:03

No…zajímavé je, že tolik z vás rozhořčí (ano, poněkud neomalená) reakce zakladatelky diskuze, kdežto rozmáhající se nadváha až obezita u mladých holek vás nechá v klidu. Přitom moje zkušenosti jsou podobné, ačkoli já to nikdy nikomu takhle nevmetla…ale myslím si o tom v podstatě totéž. Minulý týden jsem třeba byla na koncertě, nejvíce tam bylo lidí tak 20-30 a když jsem to tak pozorovala, tak tam bylo fakt dost kyprých „rozkydlých“ holek. Neříkám morbidně obézních, ale zas poměr hubené-štíhlé:oplácané-tlusté byl tak 50:50. Přitom když jsem byla před 15lety na střední, tak z 20holek byla 1 tlustá a 1 macatá, ostatní byly štíhlé. Skupiny mladých „hrošic“ s kelímkama z mekáče potkávám denně…takže se též přikláním k názoru, že plošná epidemie problémů se štítnou žlázou českou mládež fakt nepostihla. A když je vidím v těch upnutých kalhotách s a průsvitných topech, tak se mi taky dost navaluje - co mají nosit? Tak za prvé něco, co jim není malé. Za druhé něco, co jde k jejich postavě. Pokud se jim nelíbí oblečení, které sedne k jejich postavě, tak ať s tou postavou něco dělají - ano, není to jednoduché, ale kdy jindy by to mělo být možné když ne v době, kdy jsou mladé, nemají metabolizmus zpomalený věkem, hormony (těhotenství, přechod) a mají spoustu času a prakticky žádné povinnosti.
Jen pro rýpalky: je mi 32, při 170cm vážím 64kg v 6. měsíci těhotenství, přičemž všechny moje „předkyně“ (prostě mamka, babičky, prababičky, tetičky…) mají nadváhu nebo jsou obézní, takže to fakt neříkám z pozice toho šťastného hubeného procenta žen, které to mají v genech a jsou jako laňky, aniž by se jakkoli omezovaly ;-)

Giuli
2931 příspěvků 14.11.16 16:16
@chioo píše: … ať s tou postavou něco dělají - ano, není to jednoduché, ale kdy jindy by to mělo být možné když ne v době, kdy jsou mladé, nemají metabolizmus zpomalený věkem, hormony (těhotenství, přechod) a mají spoustu času a prakticky žádné povinnosti.

S prepáčením mi to pripadá ako nezmysel. Kedy sa nacpávať hamburgermi, colou nezdravými vecami, keď nie ako mladá? Na staré kolená je prejedanie nezdravé a hubnutie ťažšie. Čo priberiem v 20 do 50 v pohode zhodím. Čo priberiem po 50, to najpravdepodobnejšie so mnou pojde už aj do rakvy. :-D
Keď sa vydávala mala 183kg.
http://t1.aimg.sk/…pD5rdFgw.jpg?…
o 16 rokov neskor…
http://t3.aimg.sk/…FxWn00PQ.jpg?…
http://media.pagina7.cl/…nstagram.jpg

Pimon
58 příspěvků 14.11.16 16:33
@Giuli píše:
S prepáčením mi to pripadá ako nezmysel. Kedy sa nacpávať hamburgermi, colou nezdravými vecami, keď nie ako mladá? Na staré kolená je prejedanie nezdravé a hubnutie ťažšie. Čo priberiem v 20 do 50 v pohode zhodím. Čo priberiem po 50, to najpravdepodobnejšie so mnou pojde už aj do rakvy. :-D
Keď sa vydávala mala 183kg.
že by jí po svatbě přestalo chutnat?
chioo
292 příspěvků 14.11.16 16:33

@Giuli Mě zas připadá jako nesmysl to, co píšete vy ;-) Právě o tom to je - mladý organizmus obvykle zvládne občasnou (i relativně častou) bombu v podobě limonád, chipsů, hambáčů, dortíků a podobných „dobrot“ bez viditelné újmy - pokud tyhle věci jsou jen doplněk a základ jídelníčku tvoří normální strava a pokud má člověk aspoň nějakou pohybovou aktivitu. Jenže když se do 20 vyžerou na metrák tím, že nejedí a nepijí skoro nic jiného, tak se to pak těžko shazuje. Ano, jde to - je toho plný internet. Jenže to není ani přirozené, ani zdravé, ani rozumné…průkaznější by byla fotka stejné dámy v plavkách ;-) Docela určitě na ni visí vytahaná kůže (pokud ne, tak podstoupila plastiku). Vždycky bylo normální, že malé holky byly hubené, dívky štíhlé, mateřstvím zmohutněly, po přechodu třeba ještě něco nabraly…opačně to matka příroda neplánovala. Většina žen (aspoň co vím) také víc řeší vzhled „za mlada“, ve vyšším věku prostě počítají s tím, že to bude horší, nebo že to bude stát víc úsilí (a ano, jsou příklady, kdy ženy za mlada nic moc a vyzrály do krásy, osobně se ale domnívám že je to i tím, že našly svůj styl, zjistily, co jim sluší a jsou smířené samy se sebou - což náctilé obvykle nemívají).

Giuli
2931 příspěvků 14.11.16 16:39
@chioo píše:
@Giuli Většina žen (aspoň co vím) také víc řeší vzhled „za mlada“, ve vyšším věku prostě počítají s tím, že to bude horší, nebo že to bude stát víc úsilí (a ano, jsou příklady, kdy ženy za mlada nic moc a vyzrály do krásy, osobně se ale domnívám že je to i tím, že našly svůj styl, zjistily, co jim sluší a jsou smířené samy se sebou - což náctilé obvykle nemívají).

Naozaj to nie je pravda. Mladá holka vzhľad rieši, ale čím je žena staršia, tým viac sa tým vzhľadom zaoberá. Verte mi. :-D
(ale ja osobne nepoznám žiadnu čo vyzrala do krásy, moj názor je, že je to klišé, ktorým sa utešujú ošklivky, že sa to zmení. Hmm, no nezmení z „h… bič neupleteš“. :-D )

isko
1408 příspěvků 14.11.16 17:50
@chioo píše:Jen pro rýpalky: je mi 32, při 170cm vážím 64kg v 6. měsíci těhotenství, přičemž všechny moje „předkyně“ (prostě mamka, babičky, prababičky, tetičky…) mají nadváhu nebo jsou obézní, takže to fakt neříkám z pozice toho šťastného hubeného procenta žen, které to mají v genech a jsou jako laňky, aniž by se jakkoli omezovaly ;-)

Jen technická - víte, že jste polovinu genů zdědila po otci a po „předcích“ (tedy dědečkovi, strýčkovi atd.) obecně?

market555
22 příspěvků 14.11.16 18:26
Díky za
@chioo píše:
No…zajímavé je, že tolik z vás rozhořčí (ano, poněkud neomalená) reakce zakladatelky diskuze, kdežto rozmáhající se nadváha až obezita u mladých holek vás nechá v klidu. Přitom moje zkušenosti jsou podobné, ačkoli já to nikdy nikomu takhle nevmetla…ale myslím si o tom v podstatě totéž. Minulý týden jsem třeba byla na koncertě, nejvíce tam bylo lidí tak 20-30 a když jsem to tak pozorovala, tak tam bylo fakt dost kyprých „rozkydlých“ holek. Neříkám morbidně obézních, ale zas poměr hubené-štíhlé:oplácané-tlusté byl tak 50:50. Přitom když jsem byla před 15lety na střední, tak z 20holek byla 1 tlustá a 1 macatá, ostatní byly štíhlé. Skupiny mladých „hrošic“ s kelímkama z mekáče potkávám denně…takže se též přikláním k názoru, že plošná epidemie problémů se štítnou žlázou českou mládež fakt nepostihla. A když je vidím v těch upnutých kalhotách s a průsvitných topech, tak se mi taky dost navaluje - co mají nosit? Tak za prvé něco, co jim není malé. Za druhé něco, co jde k jejich postavě. Pokud se jim nelíbí oblečení, které sedne k jejich postavě, tak ať s tou postavou něco dělají - ano, není to jednoduché, ale kdy jindy by to mělo být možné když ne v době, kdy jsou mladé, nemají metabolizmus zpomalený věkem, hormony (těhotenství, přechod) a mají spoustu času a prakticky žádné povinnosti.
Jen pro rýpalky: je mi 32, při 170cm vážím 64kg v 6. měsíci těhotenství, přičemž všechny moje „předkyně“ (prostě mamka, babičky, prababičky, tetičky…) mají nadváhu nebo jsou obézní, takže to fakt neříkám z pozice toho šťastného hubeného procenta žen, které to mají v genech a jsou jako laňky, aniž by se jakkoli omezovaly ;-)

Díky, konečně nějaký rozumný příspěvek, v podstatě jste vystihla to, co jsem se zde snažila říci. A to že obézních lidí ve věku do 20 let neustále přibývá, a tím, že je budeme stále omlouvat a říkat si: „Bůh ví čím si prošli, oni to zhubnou“, se vážně nic nevyřeší. Krásný příklad tohohle přístupu je dcera sousedů od mých rodičů. Je jí 15, je jedináček, její rodiče jsou už ve věku 50+, takže asi už jí sourozenec nepřibude. Takže jí rozmazlují, do školy i ze školy samozřejmě vozí autem, ačkoli je vzádlena 5min. No a výsledek toho je nasnadě. Holčina má při zhruba 1,5 ani ne tutově přes 80kg, skoro by člověk řekl, že je širší než delší. Jediná věc, kdy ji vidím chodit je, když si jde ke brance pro pizzu nebo různé jiné „zdravé“ věci. Když jsem se jejích rodičů zeptala, proč jí někdy nenechají jít pěšky, tak to odmítli, že to má strašně daleko a určitě by se jí něco stalo. No zajímavé, že já i všichni sourozenci jsem tam chodili pěšky do školy roky a nic se nám nestalo.

market555
22 příspěvků 14.11.16 18:29
@Gorilka píše:
Hmm, řekla ta obézní holčina aspoň „Promiňte“ nebo „S dovolením“?Na hrubý pytel, hrubá záplata.

Ne, neřekla nic, jen se prostě na mě namáčkla. Můj názor nezměnily ani ty kritizující příspěvky zde, řekla jsem jí, co si o ní myslím, a nelituji toho.

z_dediny
1107 příspěvků 14.11.16 19:44

Být necitlivá a neomalená je mnohem horší než být obézní. Nechápu, kde se v lidech bere pocit, že mají právo jiné lidi „vychovávat“. Kdyby to byla stará žena, řeknu si, že to má z VUMLu nebo katechismu, ale u mladé ženy bych čekala, že bude tolerantnější. (Ne snad, že bych byla nadšená tím, že ubývá lidí v přijatelné hmotnosti a přibývá těch nadrozměrných a vyzáblých, ale je to jejich život, ne moje starost.)

DRW
2039 příspěvků 14.11.16 20:15

Slusnost je neco, co vam predavaji rodice. Moje babicka rikala Kinderstube. A znamenalo to v podstate pozdravit, poprosit, podekovat a spoustu jinych malickosti, ktery z nas delaji slusne vychovaneho cloveka.
Obezita u mladych lidi je cim dal tim castejsi a omlouvat to jen stresem, spatnym zazemim etc. je nesmysl. Nepopiram, ze nezanedbatelne procento je ovlivnene dlouhodobym zanedbavanim, stresem. Velmi malo ma endokrinologicke potize. A zbytek se prezira a nehybe a muzeme to tady okecavat, jak chceme. Pokud projevem lasky nebo davani toho nejlepsiho nasim detem je omezeni pohybu, poskytovani full servisu, a dopravani vseho mozneho, tak mladez bude tlustsi a tlustsi. A bohuzel i nevychovanejsi.
Nerikam, ze deti se maji bit, ale mantinely musi byt pevne a dodrzovani radu od maleho dite je treba, ona ta kinderstube je k necemu. No a jeste moje babicka rikavala, ze zdrave dite=zlobive dite. Takze u nas doma se neresilo rozbite okno, prelezani pres plot, pobihani po byte etc. etc. S respektem ke svyym detem, mam 2 dospele potomky, kteri jsou stihli a znaji sve mantily. Sama cely svuj zivot s vahou bojuji, protoze to, co mi dala do zivota rodina (stravovaci navyky a dispozice k tzv. macatejsi postave, je vrazedna) se tezko odbourava, ale u svych deti jsem to zmenila. Bohuzel dnesni deti svoji vahu nevidi jako problem. A pokud ano tak to resi jinymi extremy a miri presne k opacnemu polu.

defilenaiguille
2824 příspěvků 14.11.16 20:22

Dnes jsem v čekárně obvodního doktora vzala do ruky první časopis z hromádky (Paris Match, z dubna letošního roku) a než mě doktor zavolal, tak jsem se dostala ke stránce, kde porovnávají celosvětovou obezitu v roce 1975 a 2014. Shodou okolností jsem předtím četla tuhle diskuzi, tak jsem se začetla více. Nejvíce mě zaujalo, že před 40 lety bylo v Číně zhruba 0,5% obézních, po čtyřiceti letech už daleko víc, cca 8% (muži i ženy). U Američanů je situace víceméně stabilní. Ve Francii a Rusku je také nárůst. V roce 1975 bylo na světě dvakrát více lidí s podváhou než obézních. V roce 2014 je více obézních.
Předpokládá se, že v roce 2025 bude 21% žen a 18% mužů z celkové populace na zemi obézních.

Pokud někoho ta tabulka zajímá, tak se mi jí podařilo najít na netu. Mezi roky se pohybujete šipkami na krajích. Zeměkoule znamená procentuální podíl ve světové populaci, vlaječka je podíl na obyvatelstvu té země. Figurka znamená počet obézních v té zemi.
http://www.parismatch.com/…al-du-siecle

Giuli
2931 příspěvků 14.11.16 20:25
@market555 píše:
Ne, neřekla nic, jen se prostě na mě namáčkla. Můj názor nezměnily ani ty kritizující příspěvky zde, řekla jsem jí, co si o ní myslím, a nelituji toho.

Ja mám pocit, že ste tu bola pred „prevratom“ pod iným nickom a to dosť známym. Že ste tá istá čo písala aj o tej predavačke v obchode. Že ste písala dosť a v podobnom duchu, ale zaboha si nemožem spomenúť pod akým nickom ste prispievala. :-D

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.11.16 20:35

Hergot a tak co se škorpit, budˇme rády že nás existenčně mladé mandy nebudou ohrožovat ne! Hotovo!

vias
532 příspěvků 14.11.16 21:34
@market555 píše:
Krásný příklad tohohle přístupu je dcera sousedů od mých rodičů. Je jí 15, je jedináček, její rodiče jsou už ve věku 50+, takže asi už jí sourozenec nepřibude. Takže jí rozmazlují, do školy i ze školy samozřejmě vozí autem, ačkoli je vzádlena 5min. No a výsledek toho je nasnadě. Holčina má při zhruba 1,5 ani ne tutově přes 80kg, skoro by člověk řekl, že je širší než delší. Jediná věc, kdy ji vidím chodit je, když si jde ke brance pro pizzu nebo různé jiné „zdravé“ věci. Když jsem se jejích rodičů zeptala, proč jí někdy nenechají jít pěšky, tak to odmítli, že to má strašně daleko a určitě by se jí něco stalo. No zajímavé, že já i všichni sourozenci jsem tam chodili pěšky do školy roky a nic se nám nestalo.

Tak tohle bude asi takové to „vymodlené dítě“ (rodiče ho měli pozdě, je jedináček), tam se ti rodiče asi opravdu mohou obávat, aby se jí něco nestalo, a zajistit jí to nejlepší (v jejich očích). To je trochu osobitý příklad. Spíš si myslím, že celkově za tu obezitu opravdu můžou KFC a podobné řetězce, protože vím, že se tam mládežníci opravdu chodí po škole bavit. Salát tam stojí snad 150 Kč, stejně jako kyblík smažených stehýnek, takže se nejspíš složí na ten kyblík, že? Tomu nahrává i ta statistika, co tu byla postována - u Američanů ten nárůst není vidět. Protože tam jsou ty řetězce dlouho, začaly tam. A když k nám v devadesátých letech přijeli Francouzi na výměnu, obézních či tlustých jich tam bylo taky víc. Ve školní jídelně koukli, co si studenti nosí v talířích, a řekli, že jdou do Mekáče. Myslím, že jsou i takoví, co si třeba nezaplatí obědy a pak hlad dohánějí těmi fast foody a vším možným. Peníze na to mají, protože to doma nikdo neví, že nechodí na oběd ve škole (peníze na obědy si nechají, plus kapesné).

defilenaiguille
2824 příspěvků 14.11.16 22:03

@vias
Já jsem to z té statistiky také vyčetla :-) Američané už mají ten styl rychlého občerstvení dlouho, takže tam vývoj není tak dramatický. Jen ti tlustí jsou v dnešní době ještě víc tlustí než před 40 lety.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek