Tlustí teenageři - Je tohle normální?

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
lela75
516 příspěvků 15.11.16 00:04

Ja zakladatelku chapu. Ja kdyz vidim tlustou mladou holku, takl si rikam, jak bude vypadat za par let? A po detech, pokud vubec oethotni…Je to proste strasne nezdrave v tomto veku a je to fakt vyzranost z nezdraveho jidla. A velkou vinu na tom maji rodice. Podle meho nazoru, jen velmi male procento s tim neco udela a zhubne, je to strasne tezke…Ano, je mi ctyricet, ano mam nadhavu 3 kila, ale neni mi dvacet, nepretekam a mam dve deti…

Pinot Noir
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.16 00:17

@lela75 Mně je těch holek hlavně strašně líto. Je to vina rodičů.

Adeena
1337 příspěvků 15.11.16 08:29

Obezita samozřejmě je problém, ovšem netuším, jak přispěji k jeho vyřešení, když budu tlusté lidi veřejně ponižovat.

Pimon
58 příspěvků 15.11.16 08:48
@Adeena píše:
Obezita samozřejmě je problém, ovšem netuším, jak přispěji k jeho vyřešení, když budu tlusté lidi veřejně ponižovat.

Tj.fakt. Tlustým to svědomím nepohne. Mlsnost, přežranost a lenost je silnější.

dagino
782 příspěvků 15.11.16 09:21

Alkoholici sú fuj, fajčiari sú fuj, ale závislosť na cukor má 99% ľudí, takže to fuj nie je. Prestal som fajčiť pred pol rokom a pred dvoma rokmi som musel prestať so sladkosťami. Ten cukor je oveľa horší.

Giuli
2931 příspěvků 15.11.16 09:27

@dagino Cigarety sú horšie, nefajčím viac ako desaťročie, ale aj tak mám cigaretu občas strašnú chuť. Ak si dám jednu, tak sa k fajčeniu vrátim. Ak si dám čokoládu po mesiaci, tak kľudne budem ďalší mesiac /pol roka bez nej a nebudem mať absťák.

dagino
782 příspěvků 15.11.16 09:30

@Giuli Ale skúste vylúčiť všetko sladké a tiež väčšinu škrobu, vrátane sladkého ovocia.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.16 09:31

@dagino A k tomu vás vede co?

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.16 09:31

@dagino Kde jste prosím přišel k té informaci, že závislot na cukru má 99% lidí. To je nějaká veřejně známá statistika?

Ghost B.C.
3803 příspěvků 15.11.16 10:36
@Pinot Noir píše:
@lela75 Mně je těch holek hlavně strašně líto. Je to vina rodičů.

No kdyby jen holek. Když vidím mladé kluky, co mají prsa, sádelnaté prdele, muffiny a přes pásek kalhot se jim valí pneumatika, tak mi taky není úplně veselo. Znáte ten obrázek, ne?
Jinak ta vina rodičů; nejsem rodič, ale dovedu si dost dobře představit i verzi, kdy se dítě nechá strhnout spolužáky, kteří mají to štěstí, že se na nich vysedávání v KFC nijak nepodepíše. Případně verze, kdy si dítě tajně kupuje sladkosti. Být v roli rodiče, tak bych byla hodně bezradná. Zkusit to po dobrém a vysvětlovat - co když tam pak bude chodit (kupovat čokolády) na truc? Zabavit kapesné a všechny ostatní peníze od babiček? Zapsat dítě někam na sport (a velice pravděpodobně z něj tak v tom kroužku udělat totálního outsidera)? Fakt bych si asi nevěděla moc rady.

Giuli
2931 příspěvků 15.11.16 10:50

@Ghost B.C. Moja kamarátka má 3 deti. Rodičia sú štíhly a 2 staršie deti tiež. Najmladší bol obézny. Nie však až tak ako ten Michelin na mojej fotke, tak normálne, trocha pri sebe. Rodičia to vobec neriešili. Jedol rovnako ako celá rodina, stravujú sa spoločne. Medzi 14 až 15 rokom vyrástol o 20 cm a tým pádom aj zhubnul. Má 22, je všetko a už nepribral. U detí by sm to až tak neprežívala. Keď mu všetko zakážete, tak mu z toho jedla urobíte zmysel života.

Paris1789
3855 příspěvků 15.11.16 10:58

Ta dětská obezita je ale znakem chudoby. Jde o to, že rodič ráno vypadne z domu a vrátí se večer a dítě mezitím sedí doma u bedny případně u compu a tlačí do sebe kdovíco.
Nemá pohyb, žádné kroužky ani sporty (rodič na to nemá) a stravuje se bůhvíjak a bůhvíkde.
Bohužel už dnes není in nechat dítě vyběhnou po škole na hřiště z baráku, jednak není kam a potom jsou rodiče permanentně vystrašení veškerým potenciálním nebezpečím, které na robátka číhá, od nezodpovědných řidičů až po pedofily. Převládá potřeba organizovat dětem čas od probuzení do ulehnutí s tím, že pokud na to rodič nemá, tak aspoň děcko drží doma, aby je měl tzv. pod kontrolou.
Děcka jsou pak nemotorná, tlustá a často nemocná. Fakt by mne zajímalo, jak tohle chcete řešit, protože to je systémový problém. Dieta rozhodně nepomůže a ani 2 hodiny tělocviku týdně ve škole.

Příspěvek upraven 15.11.16 v 10:59

Ghost B.C.
3803 příspěvků 15.11.16 10:59

@Giuli Jo, to máte pravdu, u malých/menších dětí (nebo já nevím, třeba do těch 15 let) je ještě šance, že z toho vyrostou. Označení „dítě“ jsem použila špatně, myslela jsem čistě rodinný vztah. Spíš si tak říkám, co s tlustým „dítětem“ v pubertě, kdy už s ním nemůžete jednat jako s dítětem, ale zároveň je všechno, co rodič řekne, úplně trapný a přitom třeba víte, že si tak úplně nespojuje, že ostatní KFC kámoši netloustnou proto, že pak jdou na fotbal/aerobik/plavání/cokoliv, kdežto on sám si jde domů sednout k počítači. Ježiš, to je teda souvětí :D Prostě jen modelová situace pro dokreslení, jak jsem to myslela. Jinak souhlasím, že zbytečné zakazování vede k modelu „zakázané ovoce“.

Giuli
2931 příspěvků 15.11.16 11:20
@Paris1789 píše:
Převládá potřeba organizovat dětem čas od probuzení do ulehnutí s tím, že pokud na to rodič nemá, tak aspoň děcko drží doma, aby je měl tzv. pod kontrolou.

Ale ako chceš aby dieťa niečo robilo, ak mu to nezorganizuješ? Ja vodím malého na karate a naozaj tam naňho čakám s knihou v ruke v blízkej kaviarni. Keď mu nezorganizuje čas rodič, tak kto?
(neryjem, len ma to zaujíma)

Paris1789
3855 příspěvků 15.11.16 11:46
@Giuli píše:
Ale ako chceš aby dieťa niečo robilo, ak mu to nezorganizuješ? Ja vodím malého na karate a naozaj tam naňho čakám s knihou v ruke v blízkej kaviarni. Keď mu nezorganizuje čas rodič, tak kto?
(neryjem, len ma to zaujíma)

Jasně, protože jste na to s mužem dva a ty nemáš takovou práci, kde bys musela hákovat od rána do večera, aby sis ji udržela, protože jako samoživitelka ji nutně potřebuješ.
Spousta dětí u nás vyrůstá v rodině jen s jedním rodičem a jsou tak na samé hranici chudoby. Píšu, že je to chudobou.
Já své děti taky všude vodila, ale kdyby mohly vyběhnout za dům a celé odpoledne tam s kamarády řádit, jako jsem to v dětství dělala já, bylo by to asi pro mne i je lepší. Nevím.

Giuli
2931 příspěvků 15.11.16 12:04

@Paris1789 Pochopila som tú vetu, ktorú som vybrala z tvojho postu tak, že sa pohoršuješ aj nad tou potrebou organizovať deťom čas. Tak prepáč.

Paris1789
3855 příspěvků 15.11.16 12:57

@Giuli
simtě neomlouvej se, já nejsem dotčená.
Vlastně máš pravdu, trochu mi ti hyperprotektivní rodiče lezou na nervy.

KoraKora
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.16 13:09

@Paris1789 Ono se to dá posuzovat, ale i úplně obráceně. Zrovna tak existují děti, na které nemají čas bohatí rodiče, protože jsou úspěšní, mají dobře placenou práci, ale časově náročnou. Rozdíl je jen v tom, že tohle dítě (nebo spíše puberťák, o těch byla řeč) má víc financí k tomu, aby se denně cpalo v KFC nebo podobně. Když nebude chtít sportovat tak nebude. Je to ve způsobu života dnešní omladiny. Pravdu máte v tom, že my lítali celé dny venku a byla pohoda.

Pirek
7060 příspěvků 15.11.16 13:15

@KoraKora
Ovšem v těchto kruzích se sluší, aby se potomek věnoval aspoň jednomu sportu. Že se na to v pubertě vykvajzne je dost časté, ale pár let života nějakou tělesnou aktivitou stráví.

Oldyn
6130 příspěvků 15.11.16 13:30

@Ghost B.C.
Jak se může dítě nechat k obezitě strhnout spolužáky? Děti mám, pohyb mají od mala, utahat dítě dlouhou procházkou byl můj každodenní cíl na mateřské. K obezitě se nedá strhnout.

Paris1789
3855 příspěvků 15.11.16 14:04

@KoraKora
Tak zrovna movitých rodin znám dost, obézní dítě nevyrůstá ani v jedné z nich.

chioo
292 příspěvků 15.11.16 14:05

S menším zpožděním si dovolím reagovat

@Giuli píše:
Naozaj to nie je pravda. Mladá holka vzhľad rieši, ale čím je žena staršia, tým viac sa tým vzhľadom zaoberá. Verte mi. :-D
(ale ja osobne nepoznám žiadnu čo vyzrala do krásy, moj názor je, že je to klišé, ktorým sa utešujú ošklivky, že sa to zmení. Hmm, no nezmení z „h… bič neupleteš“. :-D )

To, že neexistují ženy, které zrají, je blbost ;-) Kromě toho, že znám příklady z mého okolí (což asi není úplně průkazné) vám můžu jmenovat klidně několik celebrit, který jsou v současnosti atraktivnější, než byly třeba ve 20…třeba Meryl Streep, Robin Wright, Kate Winslet, od nás třeba Chýlková nebo Žilková…neříkám, že byly někdy vyloženě ošklivky, ale mezi mnoha krásnými kolegyněmi byly za mlada spíš „nic moc“…i když je mi jasné, že to nemají zadarmo (ale o to šlo, když může někdo vypadat takhle skvěle třeba v 60, proč by holky měly být hrošice ve 20?)

chioo
292 příspěvků 15.11.16 14:11
@isko píše:
Jen technická - víte, že jste polovinu genů zdědila po otci a po „předcích“ (tedy dědečkovi, strýčkovi atd.) obecně?

Ano, vím, nicméně tím si za prvé ve výčtu vypaseného příbuzenstva moc nepomůžu, za druhé postavu jako táta nebo děda fakt nemám :-) Jo a co jsem tak vysledovala, tak když je žena „po otci“, tak se obvykle podobá jeho matce (obráceně to funguje i u mužů) - teď nemyslím podobu rysů obličeje, ale postavy… Nicméně jádro mého sdělení nebylo v tom, které babičce nebo dědovi se podobám, ale že nemám geny jako dcera Cindy Crowford (a další) ;-)

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.11.16 14:12
@Paris1789 píše:
@KoraKora
Tak zrovna movitých rodin znám dost, obézní dítě nevyrůstá ani v jedné z nich.

To by ale mohlo zabrat - Jsi tlustá, aha, hned víme, že i socka! :-) Faktem je, že obecně je obezita výsadou chudých, ale s chudobou to souvisí sekundárně…a chudý jsou, protože jsou vetšinou hloupí a točíme se v kruhu!

Ghost B.C.
3803 příspěvků 15.11.16 14:16

@Oldyn Ne k obezitě, ale k tomu vysedávání po fast foodech, které se může projevit - ne nutně těžkou obezitou, třeba i „jen“ pár kily navrch. Byl to jen příklad něčeho (možná teda špatný), co rodič nemá jak kontrolovat a jak to tedy ovlivnit. Prostě zamyšlení, co dělat (nebo jestli i to je vina rodičů, jak padlo nahoře), když se dítě/teenager v tomto směru z různých důvodů „vymkne“, ač mohl být od mala veden jinak.

Příspěvek upraven 15.11.16 v 14:32

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 19 Další »
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek