Továrny na textil

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Chari
541 příspěvků 25.3.13 19:23

@JedovatéHádě Fair trade fandím a snažím se být morálně i ekologicky zodpovědná, o to víc mě štve zpracování těhle webů, který mi to neusnadňujou. Když si třeba rozkliknu tuhle zprávu, nedozvím se z ní nic užitečného krom toho, že Mammut je asi výrobce ok a že bude tisková konference, za to city to přetéká.. Když přejdu na ten jejich web „svět v nakupnim košíku“ opět mě jen zvou na kampaně a předkládají jednotlivé články a fotky, ale nejsou mi schopni nikde vypsat seznam těch výrobců, co jsou v pořádku a těch co ne.. Jasný, dá se to dohledat jinde. Ale štve mě na tom to, že takhle dělat jakoukoliv kampaň nemá význam, pár citově založených jedinců si to přečte, zaujme je to, něco podepíšou.. a zakladatel iniciativy bude mít dobrý pocit. Ale většina lidí to nevezme vážně protože to působí jako hysterický výkřik do tmy. (viz. poslední příspěvek @lioncity -nic ve zlém:))

lioncity
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.3.13 00:34

Tady kratsi dokument o vyrobe v Cine, jsou to sice hracky a elektronika, ale to bude prast jak uhod.

http://www.youtube.com/watch?…

GalianosjednimL
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.4.13 03:23

@Chari Souhlasím, jen dodám, že vcelku jsou to od nich jednoduchá tvrzení. Spíše bych se děvčat zeptal, kde ty látky u nás sehnat, když nechali Moravoleny padat na tlamu jeden po druhém, pak třeba na praktiky amerických výrobců laminátových membrán, kteří tlačí výrobce licenčních oděvů tak, že z důvodů přežití vyrábí každý ještě svoji druhou membránu, kdyby jim „Bob“ ustřihl dodávky. Stačí nalistovat starší Textil Žurnály (asi vědí, proč vydávání bylo zastaveno), kde bylo spousta objektivních článků na téma výroby v Číně. Mám rád podobné lidi s vlajkou FREE TIBET v obchodě, kteří tam pak prodávají věci, které jsou z Číny. Záleží to taky na přístupu: Osprey přesunul celý managment do Vietnamu a ti si to tam k nelibosti místních docela hlídají. Pak je tu třeba silně ekologický Go Lite, jejichž suprově odlehčené věci bych neriskoval ani pro pobyt na vlastní zahradě. Do práce jezdí ředitel i zaměstnanci na kole a za odměnu dostanou každou středu zdarma vegetariánský oběd. Z té jejich promotaškařice nás tenkrát málem vyhodili, protože jsme se jim sborově smáli. Nakonec tak odlehčili výrobky, že poslední, kdo to v rámci charity oceňuje, jsou bezdomovci, kterým rozdali batohy - tak hnusné, že horší už jsou v Praze jen ty co se rozdávají maratoncům. 50% firem v outdooru? A co konfekce a slavné oděvní domy?

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek