Trump nebo Clintonová ?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
MP blanka
2876 příspěvků 3.11.16 09:45
Trump nebo Clintonová ?

Už sa to blíži, a odhliadnúc od rôznych podružných vecí / vzhľad, sympatie / americký prezident bude alebo Trump, alebo Clintonová. Podľa vás by to mal byť ktorý z nich a prečo? My na Slovensku máme bohaté skúsennosti s tým, že sme boli donútení vyberať systémom „ menšie zlo “. Ako vidíte americké voľby vy?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
Gorilka
1416 příspěvků 3.11.16 11:42

Pořád menší zlo. Ono to v demokracii ani jinak nejde.

ProfZav
103 příspěvků 3.11.16 19:18

Za mne Hilary, už jen proto, ze Trump je šovinistické prase, agresivní typ člověka. Ale od svých amerických přátel vím, ze preferují právě jeho kvůli těm populistickým názorům.

MP blanka
2876 příspěvků 3.11.16 20:04

Pre mňa je svojim prejavom Trump vrcholne neprijateľný. Bohužiaľ časť mojej vzdialenej rodiny v USA ho voliť chce. Ja to nechápem, tato moja sesternica je pritom vysokoškolsky vzdelaná osoba.

Giuli
2931 příspěvků 3.11.16 20:18

@MP blanka Trump vyvolal rozruch, keď navrhol, aby USA dočasne nepúšťali na svoje územie moslimov. Clintonová naopak vyhlásila, že by rada zvýšila kvótu pre sýrskych utečencov zo súčasných 10.000 až na 65.000 osôb ročne. K tomu prirátajte migrantov z Južnej Ameriky a máte víťaza volieb. Bude ním Trump.

MP blanka
2876 příspěvků 3.11.16 20:41

@Giuli obávam sa, že môžete mať pravdu, ale súčasne dúfam, že na to nedôjde. Viem, že Trump získava hlasy svojimi vyhláseniami proti imigrantom, na čo práve v tejto dobe veľa ľudí čaká. Trump zachráni Ameriku a urobí to rýchlo a bude po problémoch - to chcú počuť. Jednoduché riešenie pre jednoduchých ľudí. Celý ten kolotoč okolo volieb v USA, to zfanatizované a organizované nadšenie mne ide proti srsti.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 3.11.16 21:03
@Giuli píše:
@MP blanka Trump vyvolal rozruch, keď navrhol, aby USA dočasne nepúšťali na svoje územie moslimov. Clintonová naopak vyhlásila, že by rada zvýšila kvótu pre sýrskych utečencov zo súčasných 10.000 až na 65.000 osôb ročne. K tomu prirátajte migrantov z Južnej Ameriky a máte víťaza volieb. Bude ním Trump.

Nebude, byť bych před brexitem byla stejně přesvědčená, nedá se předvídat. Obecně doporučuju seskenovat stav, historii a potenciál palestinských uprchlíků v Gaze, otázku Sýrie…Trump jede kampaň na nižší střední, i kdyby byl zvolen nebude se chovat tak hovadsky jak se prezentuje.

Příspěvek upraven 04.11.16 v 07:02

Uncensored
20 příspěvků 3.11.16 21:27

Tohle je zajímavé téma na dlouhé rozebírání. Ale ve zkratce- myslím že Clintonovou vítězství nemine, Trump už si to moc…pokazil, řekla bych. Jen taková myšlenka- on, jako typický představitel vyšší třídy, horních deset, láká tolik lidí ze spodních vrstev svými populistickými názory. Avšak právě na ně by případná Trumpova vláda měla nepříznivý vliv.

Oveeec
2953 příspěvků 3.11.16 22:05
@Uncensored píše:
Jen taková myšlenka- on, jako typický představitel vyšší třídy, horních deset, láká tolik lidí ze spodních vrstev svými populistickými názory. Avšak právě na ně by případná Trumpova vláda měla nepříznivý vliv.

Jaký na ně bude mít něčí vláda vliv, to je kupodivu něco, co je některým lidem úplně jedno. Buď se chytí na to, že ten dotyčný chce s někým zatočit - rozuměj s někým jiným než s nimi (on je to i prokázaný jev, že se lidi radši nechají vysávat od někoho nad nimi, radši než aby něco dali někomu, kdo je pod nimi a kdo údajně může za jejich * životy), anebo si myslí, že když budou volit někoho z nějakého pomyslného exkluzivního klubu boháčů/šlechty/elit, že se sami členy toho klubu tak trochu stanou. Ono je tedy nutno se s voleným identifikovat, ale že by i za cenu toho, že si tím podříznu větev…leda by to byla osobní oběť vyššímu principu mravnímu :)

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 13:08

Radši klystýr.

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 13:09
@Gorilka píše:
Pořád menší zlo. Ono to v demokracii ani jinak nejde.

Nenávidím „menší zlo“ a už na něj nehraju. Clinton vs. Trump vnímám jako Satan vs. Belzebub, oba čistočisté zlo.

Malvin
309 příspěvků 4.11.16 13:12
@Amigdala píše:
Nebude, byť bych před brexitem byla stejně přesvědčená, nedá se předvídat. Obecně doporučuju seskenovat stav, historii a potenciál palestinských uprchlíků v Gaze, otázku Sýrie…Trump jede kampaň na nižší střední, i kdyby byl zvolen nebude se chovat tak hovadsky jak se prezentuje.
Příspěvek upraven 04.11.16 v 07:02

To jsem si myslela taky, když zvolili Zemana. A nestalo se. Právě naopak.

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 13:12
@MP blanka píše:
@Giuli obávam sa, že môžete mať pravdu, ale súčasne dúfam, že na to nedôjde. Viem, že Trump získava hlasy svojimi vyhláseniami proti imigrantom, na čo práve v tejto dobe veľa ľudí čaká. Trump zachráni Ameriku a urobí to rýchlo a bude po problémoch - to chcú počuť. Jednoduché riešenie pre jednoduchých ľudí. Celý ten kolotoč okolo volieb v USA, to zfanatizované a organizované nadšenie mne ide proti srsti.

Zase aspoň ale nemůžeme tvrdit, jako se tvrdívalo při posledních našich prezidentských volbách, že tohle by se na Západě stát nemohlo…

Giuli
2931 příspěvků 4.11.16 13:12

@VandaRybna Mne ta Clintonová pripadá ako väčšie zlo. Ženská čo bola manželkou prezidenta a tak usúdila, že bude prezidentkou aj ona, že má dostatočnú kvalifikáciu.

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 13:16
@Giuli píše:
@VandaRybna Mne ta Clintonová pripadá ako väčšie zlo. Ženská čo bola manželkou prezidenta a tak usúdila, že bude prezidentkou aj ona, že má dostatočnú kvalifikáciu.

No když porozmýšlím a opravdu dám průchod svým nízkým pudům, tak mi Clintonová taky připadá asi o promile horší. Ale když se zas vzpamatuju a uvědomím si, jaké státníky bych si představovala, aby byli a jací se v reálu nabízejí, tak si připadám, jako kdyby mi někdo sežral bonboniéru.

Giuli
2931 příspěvků 4.11.16 13:22

@VandaRybna Tak on napríklad Lincoln dal rozkaz k najväčšej z masových popráv, ktoré sa na americkej pôde odohrali. 16.decembra roku 1862 popravil tridsaťosem indiánovv Minnesote.
A tak by sa dalo nájsť niečo ku každému. Taký Obama sa pozeral na videu v priamom prenose ako popravujú Bin Ládina.

Příspěvek upraven 04.11.16 v 13:30

Giuli
2931 příspěvků 4.11.16 13:27

A Winston Churchill nechal bombardovať Drážďany. Napriek tomu, že tam boli len civilisti a že to vedel. Oni tí politici sa nikdy nesprávajú tak, ako od nich očakávame.

Oveeec
2953 příspěvků 4.11.16 13:43
@Giuli píše:

Prosím vás a jakou kvalifikaci má Trump?

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 13:43

@Giuli Právě že to vím, tak je mi nekritické zbožňování jakéhokoli politika proti srsti. Hrubá pravda je taková, že se my, civilizovaní zápaďané, vezeme už několikáté století na hřbetech ostatních chudáků, drancujem jim přírodní zdroje, zneužíváme je k otrocké práce a když mají nějaké kecy, tak je prostě zmasakrujem.

Příspěvek upraven 04.11.16 v 13:44

Malvin
309 příspěvků 4.11.16 13:43

@Giuli Tak pokud si myslíte, že Hillary Clinton byla jen první dámou a to je její jediná kvalifikace, tak byste si o její kariéře měla něco přečíst.

VandaRybna
3713 příspěvků 4.11.16 13:47

@Malvin Hillary byla ministryní zahraničí, tuším. Pro mě tedy představuje Obamovsko-Clintonovsko-Bushovské bezčasí dokonale symbolizované newspeakem americké administrativy (na Guantanamu lidi nemučíme, pouze používáme pokročilé výslechové metody).

Malvin
309 příspěvků 4.11.16 13:59

@VandaRybna Každá doba může být bezčasí, každá doba může být zcela konkrétní – to asi záleží na přístupu.

Paris1789
5447 příspěvků 4.11.16 14:00

Hillary byla ministryní zahraničí, prezidentskou kandidátkou (proti Obamovi) i senátorkou a velmi vlivnou a úspěšnou právničkou. Za Clintonovy éry připravovala zdravotnickou reformu, kterou prosadil až Obama (viz Obamacare). To, že v době výkonu guvernérské a prezidentské funkce svého muže do své vlastní kariéry nešlapala je myslím spíše její plus.
Zajímavé je, že Trump byl politickou nulou vždy, ale to mu nikdo nepředhazuje. Ani ty jeho bankroty či přiblbé reality show.

Amigdala
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 4.11.16 14:02

Komu chyběl názor Miloše! :-) Jsem zvědavá kde všude ho budou po světě citovat!

http://echo24.cz/…-ani-ameriku#…

Malvin
309 příspěvků 4.11.16 14:09

@Amigdala To nemá ani smysl komentovat. Tak hlavně, že Zeman uspokojil první i druhou manželku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek