Trvalá na vlasy

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu

Reklama

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Normálnítřicítka
50 příspěvků 19.08.12 21:54

Já mám s trvalou dobré zkušenosti. Měla jsem ji celkem 4×. Poprvé mi vydržela skoro třičtvrtě roku. Já jsem si ji ale dávala z opačného důvodu. Vlasů mám hrozně moc a samovolně se kroutí na všechny strany. Vyfoukám je, zafixuju a za hodinu mám na hlavě děsně moderní rozcuch :-D S travlou jsem poprvé v životě měla na hlavě opravdový účes. Vlasy se mi nijak nepoškodily.

Čírina
122 příspěvků 28.08.12 16:19

Já jsem nosívala trvalou asi čtyři roky - ale jen první byla od kadeřnice, prý nějaká „lepší“ - chytla všelijak, asi jak popisujete - pak mi moje matka koupila v drogerce studenou vlnu a ejhle - vše drželo jak mělo. Doma jsme to i navrchu dotáčely (za použití olivového oleje a mikroténových zábalů, aby trvalá nešla již na zkadeřené vlasy). Vlasy to trochu ničilo, ale tak po ramena to šlo.
Kamarádka má teď zase trvalou (drahou) od kadeřnice a vypadá příšerně.

ArlenQueen
12 příspěvků 03.09.12 15:42

Já jsem před půl rokem taky vyzkoušela trvalou. Poprvé v životě. A MOHU JI JENOM DOPORUČIT! Mám normální vlasy, s přírodním melírem, nejsou ani moc suché a rozhodně nejsou slabé. Prostě zdravé. Nechala jsem si ale udělat SPECIÁLNÍ trvalou L´Oreal, která využívá nějaké speciální sérum. Výsledek jsou zvlněné vlasy (ze začátku prstýnky, které se postupně uvolní). Vypadala jsem naprosto přirozeně a mnoho lidí se mě i ptalo, jestli mi vlasy samy od sebe nezkudrnatěly.

TulaJ
254 příspěvků 05.10.12 11:23

Ja som po dlhoročných experimentoch s vlasmi (fakt dlhoročných, vzhľadom na môj vek :-))- všetko okrem farby som už asi mala (pretože som si stále myslela, že mám nemožné, jemné, rovné vlasy bez objemu) som na „staré kolená“ zistila, že vlastne mám celkom kvalitné, zdravé vlasy (aj keď sú rovné) a už ich neznásilňujem - najviac podľa mňa vydrží a najlepšie vyzerá účes - za predpokladu, že vlasy sú kvalitne ostrihané a udržiavané - ktorý je založený na prirodzených vlastnostiach a farbe vlasov (u mňa kratšie mikádo), najdôležitejšia je fakt dobrá kaderníčka, ktorú som si konečne našla. Ten chýbajúci objem bol možno len subjektívny - keď sa pozerám spätne na moje fotografie, v časoch, keď som si myslela, že mám úplne „zplihlé“ vlasy, tak som vlastne mala celkom bujnú hrivu. Trvalú som si kedysi dávno, keď to bolo moderné (á la Marika Gombitová )párkrát dala tú pudlíkovskú, potom niekoľkokrát objemovú (vtedy z Tuzexu) - vlasy mi to až veľmi nezničilo (ono mi to vlastne ani moc na vlasy nechytalo, odrasty veľmi neboli vidieť), ale už by som do toho nešla.

Pavučinec plyšový  05.10.12 14:10

Já jsem měla trvalou celkem čtyřikrát a z toho dvakrát jsem po ní otěhotněla, takže už to asi víckrát riskovat nebudu, nejsem nejmladší…

LadyOfGallifrey
739 příspěvků 05.10.12 14:30

@TulaJ - ja som k podobnemu zaveru prisla pred dvoma tyzdnami :-) Od puberty som sa snazila vypestovat si dlhe vlasy, parkrat som ich mala dokonca az po lopatky…ale bolo mi to uplne na houby, lebo som ich mohla nosit akurat tak v cope, pretoze rozpustene boli za chvilu rozpramienkovane, je ich malo a vyzerala som, ze som sa dva dni necesala. Teraz som natrafila na vyborneho kadernika, dala som mu viacmenej volnu ruku, vlasy mi koncia tam, kde konci krk a zacinaju ramena :-), po rannom vyfukani vydrzia cely den v relativne dobrom tvare. A ja som stastna jak blcha, lebo taketo veci sa mi doteraz nestavali :-D (inak, odporucam profi vlasovu kozmetiku, je to - aspon u mna - fakt hooodne velky rozdiel, a cena je napr. pri velkom baleni samponu nizsia ako u kozmetiky z drogerie…)

anja.1
272 příspěvků 05.10.12 14:56

Myslím, že vlasy mám celkem odolné a dobře drží tvar, stačí elektrické natáčky a mám vlny na celý den a noc, ale trvalá byla ten nejhorší nápad, který jsem kdy dostala. Skončila jsem jako spálený pudl (měla to být pouze objemová trvalá, max. velmi volné vlny) a po 10 dnech jsem si koupila si paruku a šla na ježka.
Takže doporučuji se svěřit kadeřnici, které 100% důvěřujete a máte s ní již mnoho dobrých zkušeností.

aitan
6 příspěvků 08.10.12 18:08

Trvalou jsem měla, ale opravdu lehounkou a stejně mi to na vlasech nadělalo takovou paseku, byť byla kvalitní, že nikdy víc! Teď mám vlasy krátké rovné, rozčepýřený styl(je s tím méně práce po ránu)…a přemýšlím nad tím, že je znovu nechám narůst..pečujte o ně, jak to jde… a pokud chcete objem, zaplétejte lehce vlhké vlasy na noc do volných cůpku přes hlavu…vím, zní to divně, ale mně to pomohlo na objem. A když si hlavu nemyjete, stačí provlhčit sprejem s vodou, třeba na kytky a zaplést:)

aitan
6 příspěvků 08.10.12 18:12

Abych objasnila paseka se skládala z vysušených krepovatých vlasů…to ne po první trvalé ale asi po 3, každopádně se to nevyplatilo, objem nijak ohromný nebyl a vlnky se dají vytvořit spoustou jiných způsobů…najdete na
 http://dlouhevlasy.cz/

Roseline
2319 příspěvků 08.10.12 20:04
@aitan píše:
vlnky se dají vytvořit spoustou jiných způsobů

Nemám problém s vytvořením vlnek, ale s jejich udržením. Na mých jemných vlasech je v podstatě problém udržet jakýkoliv účes.

(Ale trvalá se mi pořád zdá jako úplně poslední možnost)

Sarr
2 příspěvky 04.11.12 16:06

I já jsem se rozhodla, že bych vyzkoušela trvalou. Vlasů mám hodně asi tak po ramena. Spíš by mě zajímalo, zda je možné trvalou, vytvořit účes podobný jako má zpěvačka Shakira v písni La tortura. Vlasy sice vypadají zničeně, ale zdá se mi, že je to,,ráno vstanu a jdu" bez větších úprav.

lenka 2
1 příspěvek 22.11.12 18:26

Ahoj holky moc bych potřebovala poradit mám rovné, středně dlouho vlasy(něco málo pod ramena) a chtěla bych vyzkoušet trvalou ale mám strach že mi to zničí vlasy… :(
jinak mám vlasy zdravé.. :) a tu trvalou si představuji objemovou a aby se mi vlasy trošku zatočili nechci úplně ty kudrnaté abych nevypadala jako ovečka! :D moc vás prosím poraďte mi co nejdřív! ať to když tak stačím zrušit!

Sarr
2 příspěvky 25.11.12 09:30

Ahojda, lenka2. Mě každý od trvalé zrazuje. Prý si zničím vlasy, pak budu muset čekat až to odroste, a najít dobrou kadeřnici, prý taky není snadné. Takže nevím.

Kateřina
246 příspěvků 25.11.12 11:40

@lenka 2 Pokud máte s vaší kadeřnicí (nebo vám ji někdo doporučil) dobré zkušenosti, myslím, že se nemusíte bát. Pokud jste s vlasy nejméně 2 měsíce nic nedělala (barvení, melírování), nemáte vyloženě hodně suchou pokožku, tak podle mě není problém. Jak jsem psala výše - můžete kadeřnici říct, jak moc to chcete vlnité.

Hadramashmatra
31 příspěvků 05.01.13 16:36

Slečno Kateřino, četla jsem, že na svou kadeřnici pějete jen samou chválu a obzvlášť u té ožehavé trvalé. Byla byste mi ochotna se svěřit s jejím a adresou? Zkusila bych položit hlavu na špalek, jak se říká… :-)

Sára
34 příspěvků 05.01.13 19:44
@julie píše:
Já pamatuju doby, kdy jsme trvalou nosily skoro všechny. Mám jemné vlasy a jakýkoli kadeřnický výtvor nevydrží víc než pár hodin. Trvalá hodně pomohla. Má však podmínku: nezkoušejte doma, najděte dobrou kadeřnici, která také posoudí Vaše vlasy. Vodiček je dnes hodně druhů, na různé vlasy a také na různé účesy - jiná je na babičkovské natáčky, jiná na foukání, jiná na delší vlasy, pro zvětšení objemu atd. Při kvalitně udělané trvalé není poznat, že tam je.

souhlasím, taky jsem nosila a vlasy mi vydržely v jakémkoliv účesu daleko déle a hlavně se míň mastily, když jsem měla chuť na vlny tak jsem profoukla fénem s difusérem a když na velké vlny nebo rovné vlasy tak jsem vlasy vyfoukala přes kulatý kartáč.

Sára
34 příspěvků 05.01.13 19:46
@Pavučinec plyšový píše:
Já jsem měla trvalou celkem čtyřikrát a z toho dvakrát jsem po ní otěhotněla, takže už to asi víckrát riskovat nebudu, nejsem nejmladší…
:D :D :D

Viktorie H.
664 příspěvků 02.02.13 21:40

Tak jsem si trvalou dala znovu na začátku prosince. Po měsíci to vypadalo, tak jako na fotce. Vydrželo to tak i 3 dny, ale spíše 2. Teď je to už horší, trvalá odrůstá a nějak nevím co s tím, jestli to pořád tužit a snažit se ty vlny vytvořit, nebo to nechat jen tak.

dudli1990
1 příspěvek 24.02.13 23:07

Tak to tupirovanie tiez nie je ziadna vyhra.Ja si tupirujem vlasy uz 5-ty rok a zredli mi o polovicu, pretoze sa lamu pri korienkoch…A tiez partim k vacsine zien…Vlasy bez objemu, splasnute, no nie su suche…Momentalne pouzivam sampon proti vypadavaniu vlasov a na ich vyzivu…Takze vypada to tak, ze sa musime jedine zmierit s tym co mame a len tisko zavidiet zenam na obale casopisov s paradnou hrivou…

Karin
3596 příspěvků 28.02.13 09:38

Taky jsem nedávno zatoužila po vlnách. Mám hrozně nepoddajné vlasy (ani po natočení na kulmu s použitím tužidla mi ty vlny prostě nedržej, moje vlasy zkrátka odmítají být vlnité). A tak jsem zašla do kadeřnického salónu (Petra Měchurová), kde mi ovšem trvalou vymluvili, namísto toho mi vlasy prostříhali (aby byly lehčí a vlny na nich lépe držely) a naučili mě vytvářet přirozené vlny s pomocí difuzéru a přípravku Kérastase Oléo-Curl. A kadeřnice mi vysvětlila, že ani s trvalou nejsou ty vlny bezpracné, že to nestačí umýt a jít (jak jsem si naivně představovala), ale že se ty vlny musejí taky udržovat a po každém umytí oživit a náležitě ošetřit, aby vydržely. No a tak si občas udělám vlny tak, jak mě naučili, takhle vytvořené vlny drží líp než po nakulmování, ale stejně to není žádné vlnobití… Holt se asi musím smířit s tím, že moje vlasy si vlny vnutit nenechají.

http://www.perfumeemporium.com/…_w/91424.jpg

Bačavelmistarý
113 příspěvků 23.03.13 11:01

Já jsem si na střední vlasy zaplétala na noc do copánků a ty namazala tužidlem. Ráno to rozpletete a máte tři hlavy :-). Rovné konečky stačí trochu nagelovat a domodelovat prsty. Vydrží do dalšího umytí, takže i pár dní. Taky pořád spekuluju, co s těmi pěti chlupy, co mám na hlavě, dělat… a asi se k této mojí osvědčené metodě brzy zas vrátím, protože na trvalou si netroufám a nechce se mi do toho investovat.

Kristen
1 příspěvek 25.03.13 16:45
:)

Mám jemné vlasy a mám jich málo bohužel je mám rovné. Kdybych si dala trvalou zníčili by se mi ty vlasy? :)

Majjdul
3 příspěvky 05.05.14 11:30

Dneska jsou trvalé úplně jinde než to bylo před dvaceti lety. Nic jiného než afro kadeřnice nebyly schopné udělat :) Byla jsem před třemi týdny na trvalé, chtěla jsem to jen přizvednout od hlavy, velké vlny a vlasy trochu narušit, protože se mi mastí. Povedlo se na výbornou. Mám je poddajnější a rozhodně mi lépe drží. Když chci, nechám si vlasy volně uschnout a mám lehké vlny, jindy si je vyfoukám do hladka a drží mi to několik dní. A určitě mi to vlasy nezničilo Přípravky jsou relativně šetrné. Ale je třeba zvážit jaké má člověk vlasy. Používám na konečky po umytí kvalitní kondicionér a sem tam vetřu regenerační olej. S trvalou jsem moc spokojená.

Nitush
1 příspěvek 28.06.14 21:29
Rada na vlny

Já jsem měla od malička vlasy rovné, teď pubertou se mi začali nějak divně kroutit (ne vlnit, prostě divně kroutit). Vlasy mám dlouhé po lopatky, hnědé, promelírované do blond. Jelikož zkroucené vlasy nevypadají vůbec dobře, uvažovala jsem mezi rovnými a kudrnatými vlasy. Prve jsem vyzkoušela rovné. Vlasy jsem každý večer umývala, poté foukala a kartáčem dorovnávala a ráno je ještě přejela žehličkou.. Vydržela jsem to asi půl roku, po té se mi vlasy poškodily. Řekla jsem si proto, že zkusím vlasy kudrnaté. Na trvalou jít nechci a také si nechci vlasy ničit nějakými žehličkami atd.
Proto jsem přišla na způsob, jak docílit hezky kudrnatých vlasů.
Umívám si vlasy každý den Syoss pro melírované či barvené vlasy, plus nějaký balzám pro objem a snadnější rozčesávání. Po koupeli lehce usuším ručníkem a na hlavě spletu malé copánky (já mívám 5). Po spletení vlasy opláchnu (klidně se zohněte do umyvadla a pusťte na vlasy vodu, vlasy nemusí být úplně mokré, ale vlhké. Přes mokré vlasy přehoďte ručník a copy vyždímejte. Je to snadné, zabere vám to sotva 10 minut (já už to po cviku stíhám ani né za 5 min.).
Copánky si nechte do rána (snadno se v nich spí) a ráno rozpleťte, rozčešte, případně přestříkejte tužidlem. Dodá vám to super objem o tolik, čím víš dáte copy a dá vám to vlny, které vypadají přírodně.. Také si můžete vybrat velikost a počet vln.. podle velikosti copů určíte, pokud budou vlny sahat a čím víc copů zapletete, tím menší budou vlny :)
Tento proces opakuji každý večer a jsem spokojená, vlasy se ani nepoškozují, určitě zkuste :)

Majka22
328 příspěvků 29.06.14 00:06
@dudli1990 píše:
Tak to tupirovanie tiez nie je ziadna vyhra.Ja si tupirujem vlasy uz 5-ty rok a zredli mi o polovicu, pretoze sa lamu pri korienkoch…A tiez partim k vacsine zien…Vlasy bez objemu, splasnute, no nie su suche…Momentalne pouzivam sampon proti vypadavaniu vlasov a na ich vyzivu…Takze vypada to tak, ze sa musime jedine zmierit s tym co mame a len tisko zavidiet zenam na obale casopisov s paradnou hrivou…

Závidět netřeba, stačí změnit péči (dobré je i změnit stravu). Po x-letém barvení jsem přešla na hennu a objem mám jako blázen, na dost značný objem mi stačí i smíchat cassii s malinkým množstvím henny (lze použít 1× týdně jako masku, pokud nechcete barvit, tak max. na půl hodiny), objem to dělá neskutečný, takže už to nemohu používat moc často. Vlasy mám jemné, henna se prý na ně vůbec nehodí atp. Ale po ničem jsem nikdy takový objem vlasů neměla, jako mám po henně. Až moc :) Ještě do směsi přidávám vitaminovou hennu od Henne Color.

Stránka:  « Předchozí 1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Růžově květinový Jared Leto

Americký frontman hudební skupiny 30 Seconds to Mars Jared Leto na... Celý článek

Reklama

Už víte, co si koupíte? Černý pátek je tady a s ním i uragán slev!

Všechny nákupní maniačky, pozor! Největší slevová akce roku je zpět... Celý článek

Poslední článek:
Instagram: Realita vs. Iluze

Autor: Kateřina Hl.

Jestli vám slova jako my story, squad nebo selfie nic neříkají, pak... Celý článek

Reklama