Učitelé jako inspirace?

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2 3
modny guru
280 příspěvků 24.4.13 16:41

Naša angličtinárka chodila v akýchsi šatách, ktoré vyzerali ako župan, druhá bola naopak veľmi elegantná, my dievčatá sme z nej čerpali inšpiráciu. Slovenčinárka sa obliekala celkom dobre, ale nikdy som nechápala, ako môže celý deň vydržať na 15 cm opätkoch. Nemčinár mal na každý deň iný sveter. Ale najlepší bol španielčinár, rodený Španiel, ktorý bol dosť pekný, ale keď písal na tabuľu, vždy mu nohavice spadli asi o 30 cm, čiže sme mali skvelý výhľad na jeho spodky. Nevedel ani po anglicky, francúzsky, ani nemecky, čiže dohovoriť sa s ním nebolo také ľahké.

La Belette
271 příspěvků 24.4.13 17:12

Za vyloženě „inspirativní“ bych asi označila svoji matikářku/angličtinářku z gymplu. většina sboru chodila oblékaná tak nějak normálně, žádné peklo ála minisukně pod zadek nebo naopak krabicoidní haleny. ale u ní jako jedné z mála bylo vidět, že si s tím oblečením vyhraje. hodně nosila sukně a k nim punčochy s výraznými barvami a vzory (až jsem si občas říkala, kde je shání, nikde v obchodech jsem takové neviděla), vždycky byla barevně sladěná včetně doplňků a laku na nehty. navíc byla hodně vysoká a štíhlá a krásná v obličeji, takže na ní i extravagantnější kombinace vypadaly výborně.
k tomu vždycky vystupovala příjemně, usmívala se a byla ochotná poradit, což k tomu celkovému pozitivnímu dojmu z ní taky hodně přispělo =)

suntala
202 příspěvků 25.4.13 17:24

Když jsem se byla nedávno podívat ve škole (malá vesnická prvostupňová národka), kde budu asi učit, tak jsem mezi učiteli potkala samou „sportovní módu“ (džíny a gumové pantofle) nebo žerzejové bouře halen a dlouhých sukní na učitelkách, z nichž některé přidaly k outfitu i knírek. Takže od té doby přemýšlím, jestli si nemám koupit nějaké ty džíny, abych zapadla do kolektivu. Byla jsem popravdě dost překvapená, protože tam, kde působím teď (velké město), chodí všichni oblečení docela zajímavě - tedy učitelé, nikoli studenti, bohužel - ti jsou samé džíny a trika. Takže náš sbor zřejmě pro ně moc inspirativní není.

Příspěvek upraven 17.08.13 v 17:59

atrix
483 příspěvků 26.4.13 21:12

No, já už jsem ze školy fakt hodně dlouho, ale nikdy nezapomenu na postavou malého matikáře na střední, který nosil šedé tesilky (takové ty jako od „aparátčického“ obleku), ze kterých mu vykukovaly béžové trencle s tmavomodrými svislými pruhy - a nad páskem se řasily to takového buřtíku. Patrně i tu děsnou polokošili (další jeho oblíbenec v šatníku) strkal do těch trenclí, jinak by se to nestalo. A my dívčí třída v pubertě… To byl fakt problém ty záchvaty smíchu udržet. I jeho jméno si pamatuji dodnes, ale psát ho sem nebudu, není důvod, možná už je na pravdě boží…

Radina Midina
14 příspěvků 26.4.13 21:20

@Anne-Ladybug - Náhodou…já jsem taky učitelka na ZŠ a nejsem jablko, ale parádní hruška. Že by taky deformace z povolání? Učím biologii-chemii. :)

any2
246 příspěvků 26.4.13 21:33

Inspirativní byla jedině naše dějepisířka na gymplu, často barevná, na podpatcích, v šatech a sukních.
Na základce to byla taková klasika, co nenadchne (sem tam chlupaté nohy v silonkách).
Až na jednu učitelku na prvním stupni, tenkrát kolem 45 let, nosila minisukně (klidně s volánky, motýlky…), k tomu neladící triko, obrovskou, vysoko střiženou ofinu, občas dva culíky, nebo copánky…no nádhera. Jednou měla stejné triko jako já :D (byla jsem ve čtvrté třídě).
Jeden učitel na gymplu stál taky za to, většinou to šlo, ale občas dorazil v košili, která mu byla malá a lehce prosvítala.

Radina Midina
14 příspěvků 26.4.13 21:41

Kolegyně, která šla do důchodu nám, mladším učitelkám, dala jednu užitečnou radu: „Vždycky než odejdete po zvonění učit do třídy, tak se mrkněte do zrcadla.“ A měla pravdu. Někdy je potřeba opravit rozmazanou řasenku, někdy neposlušný kus oděvu atd.
Já sama si vzpomínám na učitele filozofie na fakultě. Tradovalo se o něm, že si pamatuje studenty z prvních lavic z přednášek a pak na zkouškách řekne|:„Vás si pamatuju, vy jste na mé přednášky pravidelně chodila.“ Tak jsme to praktikovali celý semestr, akorát na toho kantora se moc dívat nedalo. Celou dobu nosil rezavý propínací svetr, na kterém byl vepředu zaschlý tavený sýr. Celý ten půlrok. No a u zkoušek si na nás fakt vzpomněl a troufám si říct, že to pomohlo. :)

indyka
625 příspěvků 26.4.13 21:49

Jeden vedoucí katedry u nás na škole chodí oblékaný jako tramp - vždy nějaká sežvejkaná košile a kalhoty, nosí dlouhé vlasy… ale je to velký odborník na svůj obor, své studenty opravdu donutí se to naučit a jeho výzor nikdo neřeší:)

Pořád je mi milejší on než ti namistrovaní doktorandi v oblecích, co se najednou cítí strašně důležití.

Nian
124 příspěvků 26.4.13 23:55

Já si gymplu vzpomínám na jednu… Češtinářka čerstvě po mateřské, co na své plandavé pětky nenosila podprsenku, takže jí končily na břiše…Zato nosila minisukni a pod ní kromě silonek nic a ráda sedávala na první lavici s jednou nohou svěšenou…Brrr. A smrděla.

Majka22
332 příspěvků 27.4.13 01:47

To je zvláštní, asi jsem už stará, ale nepamatuji se, že by za mého mládí někdo řešil oblečení učitelů, vůbec nás oblékání nezajímalo. Učitele si pamatuju jen podle toho, jací byli lidé, jestli byli skutečně odborníky, anebo naopak pomalejšího myšlení a neomaleného chování (ty už si naštěstí až tak nepamatuju :) I na setkání spolužáků po letech jsme si vzpomenuli jen na ty, kteří nám předali do života nějaké informace nebo moudra (a byli přísní a důslední, na hodné kantory nějak není důvod vzpomínat). Z oblečení mi utkvěl pouze plášť chemikáře ze ZŠ (a že učitelé nosili narozdíl od žáků normální obuv), ačkoli určitě dokonalost v oblékání se nekonala. Ale nebylo to důležité. A dodnes není (ale je pravdou, že jsem chodila i později na školy s převahou pláštů, které možná lecos skryly :)

Substantia nigra
144 příspěvků 27.4.13 11:32

Majko tak to je přesně i moje zkušenost, oblečení vyučujících nám bylo celkem dost putna. Odešla jsem na víceletý gympl, takže ze ZŠ si toho moc nepomatuji (míněno oblečení učitelů:-)), a na gymplu to fakt bylo dost o osobnosti učitele. Třeba chemikář byl úžasný skřet, malý, fousatý, pokaždé v pomačkané košili, kalhotech a plášti, naopak fyzikářka byla nádherná ženská, vždy nažehlené bílé halenky, slušivé sukně a přiměřené podpatky, upravená vč. šperků. A jakou měla autoritu, žádná bárbína, ta když zadala pětiminutovku, tak se orosili i ti největší sígři:-))

Jen náš třídní byl takový dobrý „módní mimoň“…jeho obor byla matika, nosil s oblibou flanelové košile, béžové manšestráky a zelené nebo fialové tlusté zimní ponožky v pantoflích:-))), ale i tak byl skvělej, prostě nám to bylo fakt putna:-))

NicoleK
107 příspěvků 27.4.13 13:38

My měli na gymplu takových pekelnic.. Jedna peroxid blond a pokaždé kostýmek nebo šaty v jedné barvě (často vyhrávala křiklavá oranžová nebo růžová). Druhá nosila oblečení tak o číslo měnší, všechno se na ní zařezávalo a rýsovala. Kalhoty měla vždycky nejvíc vyrýsovaný na onom místě a když stála za katedrou, tak ta katedra končila přímo pod tom onom místě, takže se na to musela dívat celá třída i celou hodinu. Pak sme měli matikáře, kterej s nad vlastní celou sbírku havajských košil, nebo náš třídní miloval sandále s ponožkama, nevkusné džínové třičtvrťáky a trika měl vždycky zastrčená za pas, a to měřil tak max 165cm, takže to vypadala opravdu vtipně

katkarinka
1255 příspěvků 27.4.13 15:15

Na ZŠ (1-4) sme mali super učiteľku. Nielen že bola dobrá ako človek, ale chodila aj tak pekne poobliekaná, doteraz si pamätám bodkované šaty s bolerkom, nenormálne chutné boli. A nestalo sa, že by nemala účes a ľahký makeup. V tom veku to bola pre mňa najkrajšia žena na svete hneď po maminke!
Na gympli to už bolo také rôznorodejšie. Ale najviac mi utkvela v pamäti fyzikárka, ktorá bud podprsenku nenosila alebo mala celkom bordel v číslovaní a my sme sa jej vždy smiali, že nosí podprsenku s push down efektom.
Alebo nemčinárka, ktorá žila vo vlastnej galaxii, raz prišla napríklad s namaľovaným iba jedným okom. No každopádne vždy nosila nejaké nohavice a mikinu v neutrálnych farbách a vždy keď písala na tabuľu (s obľubou farebnými kriedami), tak si potom utrela ruky do seba. Keď sme ju na to upozornili, že sa zašpinila, tak povedala že môže, lebo to má pracovný odev :D

suntala
202 příspěvků 27.4.13 17:58

Naše matikářka na gymplu nosila pod svetříky podprsenku, jejíž horní okraj se zařezával do prsa, a vytvářel tak ještě jedno „patro“. Bylo to rozhodně poučné, a tedy i v podstatě inspirativní, pro volbu velikosti spodního prádla.

Haslerka1251
109 příspěvků 27.4.13 18:39

Snad jediné dvě učitelky co si pamatuju, že by se daly považovat za hezky oblečené byly moje dějepisářka a matikářka z gymplu. Ta první často nosila Hilfiegerovské věci a boty (ty sandálky na klínku jí budu závidět do nejdelší smrti), měla krásnou postavu jak dvacítka a to jí bylo asi 40 (ty nohy jí záviděly všecky baby od nás :D ). Na základce to byla děs a hrůza, samé pytle s šílenými vzory. Trauma z třídní učitelky na základce a jejích nehtů na nohou nestříhaných snad půl roku budu mít ještě dlouho :D

wurka
31 příspěvků 29.4.13 14:48

Mna od zakladky prenasleduju spomienky na sportove dni a vylety, ked vsetky ucitelky usudili, ze ked uz sportovo, tak aspon v ruzovom :) tolko osob v ruzovych sustakoch sucasne, to by bol material pre peklo :)

audrey t.
169 příspěvků 11.5.13 13:36

Na střední jsme měli profesorku výtvarky (ak. mal.), paní kolem padesátky, trošku při těle, ale vždy měla na sobě něco zajímavého, lehce výstředního, šmrncovního. Vždycky když mi pochválila, co mám na sobě, cítila jsem se hodně polichocena. Neříkam, že mi byla přímo inspirací, ale když jsme ten den měli výtvarku, přemýšlela jsem ráno o oblečení trochu déle :-)

Karoshi
344 příspěvků 11.5.13 14:14

Snad nikdy jsem nenarazila na vyučujícího, jehož oblečení by se mi líbilo, ale vyloženě se mi zapsala do paměti jedna slečna, kterou jsme měli na zeměpis. Byla tehdy čerstvě po absolvování bakalářského studia, tudíž jí mohlo být tak 22 nebo 23, tedy nebyla zas o tolik starší než my v posledním ročníku na gymnáziu. Měla kvůli tomu dost problémy s autoritou, což doháněla svou neuvěřitelnou agresivitou. Nicméně, chodila zásadně v maskáčových nebo khaki kapsáčích a volných halenách, případně sportovních fleecových mikinách, na v létě sandály a v ostatních ročních obdobích pohorky a jako zavazadlo si z nějakého důvodu nosila velkou krosnu. Vlasy samozřejmě přírodní rozpuštěné a makeup neznala. A když se měla obléct slavnostně na zahájení maturit, měla na sobě batikovanou halenu, volnou sukni a trekové sandály. A pak nadávejte studentům že se neumí oblékat :D

Temperance
2021 příspěvků 13.5.13 10:29

@Karoshi
A jak má chudinka mladá učitelka zeměpisu působit věrohodně? Zřejmě všechny ty končiny, o kterých mluví, sama procestovala ;-)

Karoshi
344 příspěvků 13.5.13 12:58

@Temperance Neříkám tu přece vůbec nic o jejím způsobu výuky, hodnotím výhradně její způsob oblékání a jak na mne působila. A ještě mě napadlo, kdybych napsala, že učí matematiku nebo biologii, jaký by byl váš argument? :)

tzaziki
1077 příspěvků 13.5.13 13:24

Neděste mě tady. Jsem učitelka a od září se vracím do školy po mateřské. Ve skříni mám jen džíny, trika a mikiny. To „slušné“ co jsem dřív nosila do práce se mi nějak, jakoby smrsklo a já teď nevim co s tim. Stejně máme zákaz džínů do práce, takže jsem v pr…

z_dediny
1108 příspěvků 13.5.13 13:30

@Karoshi Kdyby ji sekýrovali v době, kdy byla studentkou, uměla by se jako dospělá obléci vhodně. Takto aspoň působí jako odstrašující příklad ;-)

Karoshi
344 příspěvků 13.5.13 14:08

@z_dediny to máte pravdu, je to začarovaný kruh :D

Stránka:  « Předchozí 1 2 3
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek