Údržba oděvů - žehlení, praní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Curlygirl
1901 příspěvků 05.09.12 09:23

@TinkaH Věci z těch lepších materiálů, co má třeba adidas nebo nike (dry fit atd.) nesmrdí dle mých zkušeností - partner dost sportuje a vrací se domů s úplně mokrými věcmi. Obyčejná bavlněná trička po určité době začnou smrdět a nic mi nepomáhá, ať dělám co dělám, takže když to dosáhne neúnosné míry, vyhodím to a nahradím právě nějakými těmi funkčními… Bohužel to nemám kam věšet, jak píše Fox, jinak bych to zkusila…

TinkaH
917 příspěvků 05.09.12 09:52
@FoxInTheBox píše:
Vyvěsím je ven, sluníčko a vítr to vytáhnou (po vyprání). Klidně to tam nechám několik dní. V zimě to jde ještě líp, když mrzne, tak možná by i mrazák něco udělal :-D
@Curlygirl píše:
@TinkaH Věci z těch lepších materiálů, co má třeba adidas nebo nike (dry fit atd.) nesmrdí dle mých zkušeností - partner dost sportuje a vrací se domů s úplně mokrými věcmi. Obyčejná bavlněná trička po určité době začnou smrdět a nic mi nepomáhá, ať dělám co dělám, takže když to dosáhne neúnosné míry, vyhodím to a nahradím právě nějakými těmi funkčními… Bohužel to nemám kam věšet, jak píše Fox, jinak bych to zkusila…

Tak to vidím na odpadkový koš. Možná hadr na podlahu. Jsou to bavlněná trička, obyč. od Fruit. No na Vánoce dostane na tenis něco pořádného. I když ho hraje jendou za týden a pouze v létě.
Možná ještě vyzkouším ten mrazák. A možná i ocet

Alhambra
861 příspěvků 05.09.12 15:32

To páchnoucí oblečení mi připomnělo ještě něco. Opravdu nesnáším cigaretový pach, ale někdy prostě člověk jde i někam, kde načichne. Vždycky jsem měla tendence nechat zasmrádlé kusy oblečení (ty, které se nedají vyprat - v zimě kabáty a tak) větrat někde venku, v mrazu. Pak jsem někde zaslechla, že se mají naopak dát do tepla - přímo na nebo nad topení. Myslela jsem si, že je to nějaký vtip, ale fakt to funguje! Ten teplý vzduch z toho ten smrad vytáhne naprosto dokonale. Nezůstane ani stopa, já jsem na cigaretový puch opravdu citlivá. Teď mě napadá, že by asi, když člověk spěchá, mohl docela dobře pomoci fén.

Curlygirl
1901 příspěvků 05.09.12 15:34

Na hospodský a cig. pach hodně pomáhá sprej - pohlcovač pachů, nevím teď přesně jméno, kterým se ty věci nastříkají a pak se nechají vyvětrat. Samozřejmě to nemůže nahradit praní, ale třeba kabáty v zimě nejde nosit do čistírny každý druhý týden.

Karja
4837 příspěvků 13.01.13 15:22

Ráda bych se zeptala k těm mastným skvrnám. Pomůže mi ten postup s jarem i na skvrnu měsíc starou? Prala jsem to dvakrát, i za použití Vanishe, který jsem nechala před pár minut působit a moc to nepomohlo. Materiál je 60% polyester, 40 % bavlna. Je to mikina, dostala jsem ji jako dárek a je velmi hřejivá (ačkoliv se to dle složení vůbec nezdá),nosím ji jen v pořádné zimě, takže teď by se mi docela hodila:-). Nebo nemáte ještě někdo další tip? Tím Jarem to určitě zkusím a ještě jednou ji proženu pračkou.

chinin
2788 příspěvků 13.01.13 16:31

@Karja
Mně zatím Jar zabral na všechny mastné skvrny.

alka11
168 příspěvků 13.01.13 17:12

Na fľaky od potu na bielych tričkách som použila žlčové mydlo z DM drogerie, názov Denkmit, na krabičke je obrázok bledomodrej košele. Mydlo je i na iné fľaky, no to som ešte neskúšala - chcela som zachrániť obľúbené biele tričká pred vyhodením, použila som toto mydlo a pomohlo. Je na stálofarebné látky.

zwedavka
1011 příspěvků 14.01.13 07:21

Souhlas, je žlučové mýdlo je prima, ale po namydlení to chce nechat chvilku ležet a hned prát. Kdyby se to nechalo ležet dlouho, budou na barevných věcech světlé fleky…

modra_kocka
903 příspěvků 14.01.13 07:52

Přidám jeden tip - na odstraňování vosku, parafínu apod. (např. ze svíčky). Přežehlit přes papírový kapesník nebo papírovou utěrku, případně jakýkoli jiný savý papír.

Bara06
2039 příspěvků 27.11.14 21:27

Příspěvek upraven 17.12.14 v 22:37

faustev
34 příspěvků 27.11.14 21:57

A já bych měla taky dotaz-je možné zachránit sražený vlněný svetr? To mi takhle chtěl chlap udělat radost a vypral. Barevně to trefil, ale materiálově vůbec. Takže můj úžasný vlněný svetrokabát po kolena se změnil na tuhý kabátek tak na čtyřleté dítě. Už se mi sice povedlo ho roztáhnout, průběžně ho namáčím do přípravků na vlnu a opatrně povytahuju, ale pořád mi chybí tak cca 1,5 velikosti.

Demode
1933 příspěvků 27.11.14 22:08

@faustev Bohužel, to už se zachránit nedá.

Morže
1094 příspěvků 30.11.14 16:46

Přidám se do pléna: Jak udržujete bílé prádlo bílé? Slyšela jsem o namáčení, o savu, o sluníčku, o bělidlech… jen nevím, co použít. Hlavně chci vrátit zpátky bělost ručníků, když jsem je omylem obarvila na růžovo :D moc bílého prádla nemám, protože vím, že jsem čuně a bude na něm všechno vidět. Bohužel miláček má více bílých věcí, které nejsou zrovna nejlevnější…

top topic
967 příspěvků 30.11.14 17:21

Ja to trochu rozsirim: co odzmolkovac? Jaky mate, jaky byste si uz neporidili, plusy, minusy, diky.

marja.morevna
81 příspěvků 06.08.18 18:24

Nevím, jestli se mi podaří vzkřísit toto téma, ale pokusím se o to. Asi z kombinace potu a deodorantu se mi udělala na tričkách v podpaží taková „mýdlovitá“ vrstva, která není moc vidět, ale když si tričko znova obleču, velmi brzy začne zapáchat. Mám strach, že jsem si takto zničila většinu svých oblíbených triček včetně poměrně drahých funkčních trik. Nenapadá někoho nějaký způsob, jak se toho zbavit. Několikanásobné vyprání nepomohlo :(

zwedavka
1011 příspěvků 06.08.18 22:00

Zkusila bych důkladně namydlit pred praním žlučovým mýdlem, popř. předeprat benzínem. Nevím jestli to pomůže, ale za zkoušku to stojí. Toto doporučuju zkusit na jednom triku. Pozor, nechat jenom chvíli, odbarvuje. Na praní raději prášek než gel.
Do budoucna doporučuju stříkat deodorant na nahé tělo, nikoliv už oblečená v tričku.

misionářka
291 příspěvků 07.08.18 12:27

@zwedavka Zkuste pak ještě při praní i . máchání přidat ocet. Jako prevenci radím změnu deodorantu.

megusa
431 příspěvků 07.08.18 14:58

@marja.morevna také se mi takhle skvrna na tričkách v podpaží udělá.. a žlučovým mýdlem jí bez problému odstraním.. - namydlím a pak hážu rovnou do pračky..
dělá mi to občas tuhý old sopice.. na druhou stranu je to jedinej, kterej mi nenechává bílé skvrny na oblečení, když se převlékám..

misionářka
291 příspěvků 07.08.18 16:37

@megusa Já mám dobrou zkušenost s antiperspiranty Vichy a Bioderma, nedělají skvrny a nepoškozují oblečení.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek