Úklid domácnosti od paní na úklid, ano či ne?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Artefakt
419 příspěvků 29.05.17 14:48

@Mischa88 ani nevíte jak ráda čtu, že existuje domácnost, kde se míra uklizenosti řídí měřítky chlapa. Já jsem dost pořádkumilovná, ale na svého muže nemám. Utěšuji se tím, že u něj už je to spíš diagnóza :-)

vikiy
11 příspěvků 29.05.17 15:55

Ahoj, tiez by som rada prispela do tejto diskusie. Ja sice nemam pani na uklid ale „som“ tou pani na uklid. Akurat som prvy rok na MUNI v Brne a hladala som si este v septembri nejaku brigadu ktora by sa dala zvladat popri studiu a nasla som jedneho pana ktory zhanal niekoho na uklid. Vyskusala som sa mu ozvat, stretli sme sa a od septmebra chodim k nemu. Vacsinou zvyknem povytierat, vysat koberce, zehlit, dat prat, prezliect periny, zapnut umyvacku, umyt kupelne, niekedy umyt okna ci vycistit chladnicku, proste taketo rozne veci (dostavam 110/h) Chcela by som sa vas spytat ci by ste na mojom mieste robili aj nejake ine prace. Napriklad minuly piatok sa mi stalo ze som mala pripravene 2 kosiky orechov a ze to mam naluskat. No urobila som jeden kosik ale potom ma uz boleli ruky, orechy sa vsade rozsypovali, zabralo mi to dost casu a bola to blba praca. Nepatri to ani k upratovaniu tak som teda povedala panovi ze taketo veci nebudem robit. Myslite ze to je OK?

Mischa88
227 příspěvků 29.05.17 16:18

@vikiy když jsem si to přečetla myslela jsem, že je to vtip. Takže jako nevím, nakolik se to dá odmítnout, ale já si naší paní hyckam a spíš ji udělám kafe, než bych ji nutila louskat ořechy. To mi přijde fakt síla.

Mischa88
227 příspěvků 29.05.17 16:21

@Artefakt takhle já jsem nepořádná a rodiče mi od malička rikaji: ty chlivaku najdeš si jendou někoho pořádnýho. Muž má takové komínky, které bych nedokázala ani za tisíc let! Jako taky si myslím, že to je diagnóza, ale on na rozdíl od tchána nebuzeruje a v pohodě platí paní nebo co se mu nezdá uklidí sám. Já dělám svoje maximum a on mě chválí, protože ví, že se snažím.

Artefakt
419 příspěvků 29.05.17 17:19

@Mischa88 tak u nás nějak chybí za pochvala, sakrys

Karja
4837 příspěvků 29.05.17 17:40

@vikiy Máte právo mu to odmítnout. Na druhou stranu, já osobně bych to zvážila. Chodila jsem taky uklízet a byla jsem ráda, když byl nadstandardní úklid, třeba okna, nebo čištění sedačky a já si mohla vydělat víc. Třeba to také nemyslel nijak zle, ale vyloženě stylem „mně se to dělat nechce, tak ať má holka stovku navíc“.
A sama mám teď pytel ořechů a kdybych měla výpomoc v domácnosti, asi by mě to taky napadlo, stejně jako se zeptat, zda může dojít na nákup, umí něco zašít, připravit nějaké potraviny ke zpracování a nemyslela bych to nijak zle). Takže je na vás, jak si to určíte. Samozřejmě dělat něco do neúměrné bolesti rukou, co není vaší náplní práce, je kravina a pokud se vám to nelíbilo, udělala jste dobře, že jste odmítla.

Mischa88
227 příspěvků 29.05.17 23:06

@Artefakt Uz kdysi jsem manzelovi vysvetlila, jak je pro me strasne tezke byt poradna, ze u nej je to prirozene, ale ja na kazdou vec musim myslet. Nevim k cemu jsem to tehdy prirovnala, ale pochopil.

Pýthia
247 příspěvků 01.06.17 08:42

@vikiy Souhlasím 100% s @Karja. Máte právo odmítnout, ale spíš myslím, že Vám chtěl pán dát vydělat (a zároveň se zbavit povinnosti). Nejste pochopitelně jeho otrokyně, ale pokud Vám platí na hodinu, každá „navíc“ může být dobrá. Dovedu si představit (čistě teoreticky, dát jí práci tohoto typu by mě asi nenapadlo), že bych o to svou paní na úklid požádala, zvlášť když bych věděla, že si opravdu potřebuje vydělat. Ale vždy věci „mimo obvyklé“ hlásím předem a ptám, se, zda by na to měla čas (např. žehlení, které u nás běžně nedělá).

Paris1789
3715 příspěvků 01.06.17 09:46

@vikiy
Je dobré si vždy předem dohodnout rozsah prací a sepsat to, pro vás i klienta. Ořechy jsou ještě dobrý, občas chtějí ti zákazníci neubvěřitelné věci. Měla byste si taky vyhradit, že jisté práce (zvratky, krev, výkaly ap.) jen za příplatek, případně vůbec.

Doudou
1387 příspěvků 01.07.17 22:07

Já mám taky a jednoznačně doporučuju :-)
Nad rámec jsem párkrát požádala o zašití nějaké díry či přišití knoflíku. :-)

Jindrason
288 příspěvků 15.02.18 10:52
@system_error píše:
Mít ty peníze, tak do toho jdu hned. Úklid mě hrozně nebaví.

No já se díval http://www.uklid-domacnosti-brno.cz/…-sluzby-brno a nepřijde mi to zase až tak drahé? Jako jasný na 3× týdně to není, ale třeba jednou za měsíc na větší úklid.

Oldyn
6105 příspěvků 15.02.18 14:20

@vikiy
Už je to tedy passé a pokud dotaz není vtip, tak bych poradila při 110/h louskat hodně dlouho…

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Před šesti lety se zřítila textilka Rana Plaza

Módní svět si připomíná šest let od zřícení textilní továrny Rana... Celý článek

Články z Expres.cz

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Poslední článek:
Módní nákupčí: Povolání snů, nebo hrůzy?

Autor: Kamila

Svět skloňuje velká jména návrhářů, přitom o našem šatníku... Celý článek