Umíte nakupovat ve slevách?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
Stránka:  « Předchozí 1 2
Gatita
302 příspěvků 7.8.13 10:20

Ve slevách vůbec nakupovat neumím, přestože poctivě trénuji:-)

Vlastně se mi za letošek vybavuje jedna jediná věc, kterou se mi podařilo výhodně ulovit. Měla jsem v Benetonu vyhlídnutou bundičku a chodila jsem ji téměř denně cestou z práce okukovat. Když cena postupně spadla ze 1700 na 700, tak jsem ji vzala, protože to je asi tak hodnota, která odráží užitek, jenž pro mě ta bundička bude mít. Jinak na mě slevy k mé nelibosti hodně působí, takže i když je něco zlevněno jen relativně málo (např. o 20%), kolikrát si to koupím, i když to není úplně ono a za plnou cenu bych to nikdy, ale fakt nikdy nechtěla.

Chce to tedy trochu odhodlání a rozmysl, jinak je to katastrofa. Dávám příklad: Potřebovala jsem na letní turistiku nutně nějaké sportovnější sandály, což je koupě, do které se mi fakt nechtělo. Prolezla jsem tedy ve slevách nespočet obchodů a výsledkem jsou: dvoje žabky (á 600,– Kč místo 800,– Kč), sice hezké, ale nepříliš praktické a fórové „šlupičky“, takže vlastně i za těch 600,– docela drahé. V botníku se mi skvěje už několik podobných exemplářů. Dále nádherné lodičky (sleva ca 25%) podpatkem potaženým kůží, takže po městě se v nich projdu asi tak dvakrát, než se začne podpatek loupat. A nakonec lehce designové sandály na klínku (1700,– Kč místo 3000,–), přičemž i cena po slevě je vzhledem k mým poměrům za letní sandálky dost vysoká, ale nekupte to.

No, a na ten výlet jedu opět v sandálech zapůjčených od mámy… Výsledek: Prázdná peněženka, plný botník bot, potřebné boty chybí. A teď babo raď, jak se toho příště vyvarovat.

continuity
5853 příspěvků 7.8.13 10:35

@Gatita tak, ze az budete priste potrebovat boty na turistiku, zavitate do Rockpointu nebo Hudy sportu, v krajnim pripade do Sportissima, garantuji vam, ze tam zadne sandaly na klinku, ani lodicky nesezenete a nebudete mit tyto problemy.

Gatita
302 příspěvků 7.8.13 10:45

Problém je, že cesta do Rockpointu vede kolem spousty jiných obchodů. V Rockpintu a ve sportu jsem byla hned na začátku a většina trekových sandálů je tam z plastu, k čemuž nemám důvěru, byť jsou značkové a drahé a určitě také ok. Inu, šla jsem se podívat do ECCO a cestou jsem potkala spoustu pěkných bot…

Gatita
302 příspěvků 7.8.13 11:15

@continuity: Jinak samozřejmě díky za logickou radu, ale asi spíš jen budu muset při nákupech víc přemýšlet.

Sepsala jsem si seznam zásad, kterými se mi občas vyplácí se řídit:
1. Koupila bych si to i za plnou cenu? Ano = směr pokladna. Ne = zapojit mozek.
2. Nemám podobný typ bot/šatů/kabátu už doma? Ano = Koupit jen v případě, že je sleva velká, věc se mi šíleně líbí a budu ji mít s čím zkombinovat. Ne = vyřeším tou koupí něco? Kam to budu nosit? Sedí to naprosto perfektně? Nebudu k tomu potřebovat speciální podprsenku? Bude se mi ta délka kalhot hodit k botám? Nepoleze mi z pod toho kabátu sukně a nebudu si pak stejně muset koupit nějaký delší/teplejší atd.? Půjde to sako k výstřihům, které obvykle nosím?
3. Věci, kterých není nikdy dost (v mém případě košile a blůzy), koupit a nelitovat
4. Líbilo by se mi to, i kdyby to nemělo tu značku?
5. Případně odejít z obchodu a vrátit se jen, když z toho doma nevystřízlivím.
6. I do obchodů se slevami lézt jen tehdy, když vím, že bych užila nějaký konkrétnější kus šatníku

continuity
5853 příspěvků 7.8.13 11:20

@Gatita ale ty plastove outdoorove sandaly nejsou vubec spatne. jsou opravdu vymakane, lehke, neklouzou, nesmrdi a vydrzi leta.

kozene maji hned nekolik nevyhod, ackoliv mam kuzi rada, tak zrovna v tomto pripade bych ji jako prioritu nemela.

Gatita
302 příspěvků 7.8.13 11:24

Však jo, znám lidi, co na ty sandály nedají dopustit a sama jsem si je málem koupila. Ale zrovna ten Rockpoint není levná záležitost a já si to prostě neriskla.

continuity
5853 příspěvků 7.8.13 11:27

@Gatita no to je pravda, ale kdyz od toho odectete cenu tech zabek, tak bych rekla, ze uz by byly za celkem rozumnou cenu :) rozhodne bych nesla do nejake levne napodobeniny Lizzardu nebo na co jste koukala, to by byl risk.

a neriskujete prece nic, zarucni lhuty maji pokud vim i v Rockpointu.

Doudou
1387 příspěvků 7.8.13 14:54

Přes sezonu vždy chodím a říkám si, že počkám na slevy. Když už nastanou, tak se mi stejně vždycky víc líbí to na novou sezonu (je to takové hezky vystavené, srovnané, plné věšáky apod.).

Ale takové ty jednoduché věci (tílka apod.) se snažím koupit ve slevě.

TulaJ
254 příspěvků 7.8.13 17:12

Ja si nákupmi v zľavách kompenzujem asi lovecké pudy - proste vyhrabať niečo kvalitné za dobrú cenu je tiež svojho druhu úlovok. Niekedy si vypozerám a viackrát vyskúšam niečo, čo sa mi páči, a potom čakám, či to vydrží do výpredajov - nedávno som si kúpila takto letné šaty, ktoré postupne išli dolu z cca 70 eur na 15 eur - a práve moje číslo bol ten posledný kus, ktorý ostal a ktorý ešte naposledy zlacnili. To je normálne potom adrenalín :-))

Ale snažím sa nepodliehať emóciám a ísť na to rozumne - t. j. veci mám rozdelené na a) som ich ochotná kúpiť za plnú cenu (do istého limitu, samozrejme), b) za plnú cenu mi nestoja, ale zlacnené som si ich ochotná kúpiť (t. j. sadnú, mám ich k čomu a kedy nosiť), c) nechcem ani zadarmo. To je teda teória - prax sa občas odchýli…Snažím sa tiež nakupovať v obchodoch, kde sa dá tovar vrátiť - proste sa dom na to „vyspím“, znova vyskúšam, skúsim skombinovať, a v najhoršom (nie zas príliš často) tovar vrátim.

razorblade
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 7.8.13 20:39

Ja mam proti uviznuti v tesnych satech dobrou prevenci: siroka ramena a velka prsa… jakmile to nenatahnu pres ramena, dal to uz radsi netaham

Ostružinky
11 příspěvků 7.8.13 20:50

Nakupuji téměř výhradně ve slevách. Dneska jsme takhle s dcerou koupily v Comtesse dvoje šaty do tanečních. Ještě taneční botky a může v říjnu vyrazit:)

AnoNe
884 příspěvků 7.8.13 21:08

Taky nakupuju skoro výhradně ve slevách. Hlavně proto, že za plné ceny mi přijde to oblečení z běžných prodejen v 90% předražené (vztaženo ke kvalitě). Při slevách mi teprve přijde, že se pomalu dostává na svoji reálnou cenu. Hlavní myšlenka slev je koupit i to, co momentálně nepotřebujete, ale víte, že jednou budete. (Třeba studenti můžou ve slevách udělat zásobu oblečení do budoucí práce, na podzim nakoupím oblečení na léto apod.)

MP Maggie
995 příspěvků 7.8.13 21:47

@AnoNe Zrovna dnes procházeje obchody se slevami jsem si říkala, že se nevyplatí dělat zásoby. Na těch věcech je velmi brzy znát, že jsou ze starých kolekcí.

AnoNe
884 příspěvků 7.8.13 22:11

@MP Maggie : Některé věci se nosí pořád. Chce to koupovat do zásoby spíš univerzálnější věci. Já třeba často kupuju košile, na jaře kozačky a kabáty, na podzim lodičky… Já mám většinu věcí takovou, že dá nosit hodně sezón. Jen málokdy si koupím něco, co je tak specifické a módní jenom v jedné sezóně, že bych to za rok už neupotřebila.

MP Maggie
995 příspěvků 7.8.13 22:15

@AnoNe Ale jo, já vím. Jen dnes jsem narážela na samé podivnosti. Z toho plyne má skepse :-)

VeronikK
1184 příspěvků 8.8.13 07:12

@AnoNe Já se taky snažím kupovat univerzálnější kousky - svetříky, třeba i punčocháče. A sem tam něco neuniverzálního, když po tom toužím :-) No ale je fakt, že někdy jsou v obchodech podivnosti, které vytáhli kdoví odkud… Chce to prostě opravdu hodně času a mít náladu se prohrabat až k něčemu zajímavému.

Sicilianwidow
505 příspěvků 8.8.13 08:01

Nakupovat ve slevách se mi moc nedaří. Pokaždé narazím buď na špatné velikosti nebo divně šité hacafraky nebo i po slevě za to ten kus hadru nestojí. Ve slevách jsem mívala ráda Mango a Zaru, ale ne tady v Ostravě, tady je to bída.
Takže do obchodů chodím nakupovat takovou tu klasiku jako jednobarevná tílka, černý cardigan apod. a na cenu v tu chvíli moc nehledím, spíše na kvalitu. Zbytek většinou nakupuji v sekáčích, to je moje mánie.

Tomiik
7 příspěvků 5.10.15 20:20

I ja

123micka
3 příspěvky 22.4.17 18:45

Neumim nakupovat ve slevach vetsinou na nic nenarazim????

Jindrason
288 příspěvků 26.4.17 15:15

Česká sleva není sleva :D aka rádoby black friday (co trvá snad 14 dní) a další blbosti.

Stránka:  « Předchozí 1 2
Váš příspěvek

Dárek, který ocení? Tričko pod košili, které nepropotí

Pokud nevíte, čím obdarovat vašeho muže, napovíme – tričko pod... Celý článek

Články z Expres.cz

Rodí se další legenda: Mikolas jde ve stopách Gotta, z Eurovize má větší šance

Zpěvák Mikolas Josef (22) se postaral o neuvěřitelný úspěch. Ve světové...

Pražský fenomén beer bikes: Stížnosti se množí ze všech stran, policie je bezradná

Beer bike neboli pivní kolo jistě už alespoň jednou spatřil každý, kdo...

Poslední článek:
10 módních specialit českých mužů

Autor: Matouš

Máme několik ryze českých skvostů... čím perlí pánská móda a „vkus“? Celý článek